Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

Pochwal się wrażeniami. Mi akurat nie podoba się ergonomia podłączenia USB pod mój wzmacniacz, wykrywanie źródła itd. Mój Magnat MR780 ma USB Dac na pokładzie, ale jak słuchałem z gołej maliny trochę irytujące było to połączenie (pod względem technicznym, jakościowo również zresztą). Grając po coaxialu jest po prostu normalnie. Wciskam Play i gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usbridge na miejscu,shanti także.

Przechodząc do konkretów,to podłączyłem rpi3 z digione sig oraz usbridge do shanti,tzn. wykorzystałem wyjście 1A do zasilenia digi sig,a wyjście 3A do zasilenia usbridge.Strona brudna w rpi zasilana nadal starym diy.

W digi sig poprawiła się bardzo prezentacja, stereofonia, dźwięk chętniej odrywa się od kolumn.Średnica wysunęła się lekko do przodu, wcześniej była wycofana.Jest bardziej szczegółowo.Dòł pasma zyskał jeszcze bardziej na różnorodności.

Mieszane uczucia mam na chwilę obecną do usbridge,bo jak dla mnie gra identycznie jak digi sig...Ośmielę się więc stwierdzić,że digione sig to bardzo dobry transport,wymaga jednak dobrego zasilania.To na razie tyle z pierwszych wrażeń po podłączeniu i krótkich odsłuchach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski? Gra zasilacz a nie nakładka :0). Czyli stary zasilacz Studer900 wychodzi na to że jest jednak kiepski? W starej konfiguracji był opad szczęki a teraz z Shanti jak to nazwać? Ja jeszcze nie robię zasilacza dla siebie, póki co wszedłem w nowe lampy i tu szukam swojej szczęki. Ale na black friday coś myślę sobie zamówić w kwestii zasilania. No i zakręciłeś nami.

 

 

Teraz pewnie nie masz czasu i ochoty ale kiedyś w wolnej chwili zrób test dla chromecasta: ładowarka, studer i Shanti. Ciekawe czy jest istotna różnica. Żona nie ogarnia maliny więc pod wejście optyczne mam podłączony dla niej chromecast i jak będę robił zasilacz liniowy to z dwoma wyjściami. Jedno dla raspberry a drugie dla chromecasta tudzież w przyszłości może dla signature.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studer to było pierwsze i jedyne zasilanie liniowe jakie mam.Dodatkowo po przejściu z impulsowego.

Żona słuchając wyłapała zmiany od razu.Stwierdziła że słuchając chce się tańczyć a wcześniej dźwięk ją denerwował.Ròwnie nie słyszy różnicy pomiędzy dwoma źródłami na shanti.

Być może to kwestia wygrzewania podzespołów, jeżeli w to wierzyć.

Studer z kolei to "chińczyk" na tanich podzespołach,niemniej jednak wniósł dużo po zmianie.Zasilanie zmieniło całkowicie charakter.Muszę się więcej osłuchać.

A może to mój dac w cxa80 więcej z siebie już nie da i takie digi sig lub usbridge to już max jego możliwości?

cdn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziłeś mnie. Właśnie miałem to pisać, że elementem toru jest również dac i trzeba wziąć go pod uwagę, co wnosi, co dodaje od siebie i czy czasem nie jest wąskim gardłem. Chociaż aż tak źle chyba z nim nie jest. Twój Cambridge to przecież dobry sprzęt. Szczerze mówiąc to zaskoczony trochę jestem że Shanti robi dużą różnicę. Gdzieś jest na necie jego schemat i jest... normalny. W końcu zasilacze to nie są tak zaawansowane, rozbudowane urządzenia jak choćby wzmacniacz czy dac. Znasz budowę i chyba się z tym zgodzisz. I jeszcze kwestia, czy wycenisz te różnice na plus w brzmieniu na 700 PLN. Może się mylę ale dokładając tę kwotę, no może ciut więcej do kolumn uzyskałbym wyraźnie słyszalną różnicę. Gdybam tylko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to autosugestia. Nie możliwa jest aż taka różnica między zasilaczem DIY a gotowcem. Bo po prostu różnice w budowie między tymi zasilaczami są zbyt małe.

Zamiast inwestować w drogie "markowe" zasilacze, zdecydowanie bym poszedł w zmianę DACa. Może na chwalonego Toppinga D70. Na początek wypożyczyć od Q21.

Edytowano przez DudasDudek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rzecz a cieszy. Mam przejściówkę RCA - >BNC. Zamówiłem do hifiberry kabelek coaxial RCA potem zmieniłem nakładkę na DigiOne. Z racji tego, że DigiOne ma wyjście bnc chciałem sobie kupić nowy kabelek (ale jak mawia Paździoch to nie są tanie rzeczy) i mam złoconą przejściówkę na bnc. Kiedyś już tu pisaliśmy, że po bnc gra ta nakładka lepiej. W swoim wątku [mention=13760]Fafniak[/mention] pisał o różnicy na korzyść złącza bnc. Chyba chodzi o lepsze dopasowanie falowe i trzymanie standardu 75ohm i co z tym się wiąże lepsza transmisja z mniejszym jitter.

A jak wrażenia odsłuchowe? - nie potrafię opisać co się zmieniło, ale podoba mi się. Na pewno jest to w kierunku "podoba mi się" niż w kierunku rozczarowania. Jest chyba ciut więcej powietrza, no nie wiem, fajniej trochę. Wracając do początku, mała rzecz a cieszy. fa0a1b08471a3ae880112fee88177a9e.jpg&key=7ddd9f5d6d75cf163ee3f31878d664567f6aad5e1d0677faf896a45fa3f207e0

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrząc na fundusze to bardzo adekwatna. Kupuję kabelki od faceta na allegro "cyferka1". Polecam bardzo tego sprzedawcę, facet siedzi w temacie. Ma/robi interkonekty na markowych drutach typu Mogami czy Neotech na miedzi monokrystalicznej (lepszej niż ofc). I sporo żeśmy rozmawiali (na olx, bo też ma tam konto) i jakby to powiedzieć zbudowaliśmy dobre relacje. Teraz zagadałem o te przejściówkę i.. wczoraj przyszła przesyłka. Chyba gratis. Zapytałem o rozliczenie, ale facet mówi że pogadamy później. Wcześniej mówił, że jej koszt to 7 zł plus jakaś przesyłka. Tak więc odpowiadając, zmiana adekwatna do kosztów na pewno, być może będzie gratis nawet. Naprawdę polecam faceta, bardzo konkretny i konkurencyjny.

 

 Na allegro jest trochę tych przejściówek, ale sam badziew, takie po 2 zł, niklowane więc bez sensu to kupować. Kabel z topowej miedzi monokrystalicznej a na końcu zwykły nikiel więc mija się to z rozsądkiem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wygląda na to że da się wejść optykiem z tv i wyjść rca do wzmacniacza. Ale proponuję upewnić się w botland.

Chociaż z drugiej strony tv nie oferuje jakiejś super jakości i do takich celów może zwykły tańszy przetwornik C/A dałby radę i nie kosztowałby jak ta karta 4 stówy plus malina.

 

Choćby taki, pierwszy z brzegu. 7560a241883c2c8bd7a833fad60a7558.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wito76 napisał:

Wygląda na to że da się wejść optykiem z tv i wyjść rca do wzmacniacza. Ale proponuję upewnić się w botland.

Chociaż z drugiej strony tv nie oferuje jakiejś super jakości i do takich celów może zwykły tańszy przetwornik C/A dałby radę i nie kosztowałby jak ta karta 4 stówy plus malina.

 

Choćby taki, pierwszy z brzegu. 

Mam podobny z Aliexpres i strasznie cichy jest. 

A czasem filmy z netflix fajnie by było przez wzmacniacz puścić 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Wystarczy z pi. Ale to przecież nie ma wejścia optycznego

Jednak miałeś rację. Nie będę kombinował. W razie czego pomyślę o lepszym przetworniku C/A

A ta karta ma gniazdo zasilania usb-c dlatego się zastanawiałem czy pójdzie zasilanie z malinki czy potrzebne dodatkowe zasilanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...