Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie muzyki przez raspberry pi 3


karol2

Recommended Posts

Hej

Ponieważ już się zanoszę i zanoszę z zakupem sprzętu - dac-a i cały czas mam jakieś wątpliwości, a dodatkowo niestety nie mam nieograniczonych funduszy, pomyślałem może by jednak pójść w stronę raspberry pi

I tu zrodziło się kilka pytań bo nie do końca to rozumiem:

Ludzie piszą o kartach muzycznych na raspberry pi i że grają przyzwoicie - zastanawia mnie jak ten dźwięk faktycznie brzmi. Bo z reguły to jest zazwyczaj tak im drożej tym lepiej (jeśli chodzi o sprzęt nowy) o ile nie idzie się w dodatkowe bajery lub cenę nie podbija np. marka.

A tu takie karty na raspberry pi są tanie np. 300 zł. I pytanie jak to brzmi w porównaniu do np. dac-a za 1000 zł (np. w stosunku do aune x1s lub odtwarzacza sieciowego yamahy), albo np. odtwarzacza cd? Bo z tego co zauważyłem to często nie jest to raspberry podłączone do daca po np. usb tylko właśnie taka karta muzyczną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świat audio i tyle opinii ile ludzi 😉 Zapewne wiele osób się z tym nie zgodzi, (bo jak coś z niewielkie pieniądze może zagrać lepiej lub tak samo jak inne za 2-3k, a nawet znacznie więcej) ale osobiście uważam że hifiberry DAC+ PRO z Burr Brownem gra rewelacyjnie. Ale jest jedno ale. Potrzebujesz do tego dobrego zasilania. Najlepiej osobno dla raspa i DACa. Jeżeli nie chcesz się bawić w dobre zasilanie to kup audiotraka prodigy cube - dźwięk w miarę dobry i mniej zabawy.

W mojej ocenie hifiberry na dobrym zasilaniu zamiata tańsze konstrukcje o których wspominałeś i nie ma co porównywać. 

Sam sobie wykonałem taką konstrukcję i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli zainteresuje Cię stworzenie własnej konstrukcji to mogę wrzucić Ci kilka zdjęć z konkretniejszym opisem.

 

Edytowano przez 5k7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 5k7 napisał:

Jeżeli zainteresuje Cię stworzenie własnej konstrukcji to mogę wrzucić Ci kilka zdjęć z konkretniejszym opisem.

Bardzo chętnie, ale wytłumacz mi Ty masz rasppery pi, do tego podpiętą kartę hifiberry DAC+ i do tego podpięty DAC?

Szczerze mówiąc myślałem że są dwie ścieżki

1. to rasppery pi - i jakaś karta muzyczna np. Allo Boss DAC i to podpięte do wzmacniacza (oczywiście może być np. na jakimś lepszym zasilaczu)

2. to rasppery pi - i podłączony po usb jakiś dac (oczywiście jakość dźwięku zależna od tego jaki to będzie dac) - (oczywiście mogą być na jakimś lepszym zasilaczu)

W pierwszym przypadku system działa jak komputer z dobrą kartą muzyczną - taki odpowiednik np. sound blastera z wyższej półki na kompa (właśnie o to mi chodziło na ile dobrą tą kartą muzyczną czy to daje radę?) , w drugim jak komputer z kiepską kartą ale podpięty przez usb i dac robi jako ta karta muzyczna.

Po co jeszcze po drodze karta muzyczna skoro to i tak jest podpięte do dac-a po usb? nie lepiej kupić lepszego dac i malinę potraktować jako sam transport? Szczerze mówiąc nie jestem strasznym zwolennikiem dodawania dodatkowych klocków po drodze ponieważ pomijając aspekt ceny ale każde urządzenie coś wnosi (tak mi się wydaje) i zarazem może popsuć.

Czy z usb to chodzi o to że jakość sygnału usb jest nieodpowiednia na wyjściu z rasppery bo w sumie to złącze cyfrowe?

Inna sprawa to kwestie cenowe w sumie np. rasppery z kartami to ok. 600 zł do tego zasilania (nie wiem pewnie tomanek lub coś podobnego 2x400) + względny używany markowy dac to kwota 1500, a ze wschodu to pewnie z 800 używany i robi się kwota 2000-3000 a za kwotę 2000 można kupić nowy np. node 2 (lub używany streamer CambridgeAudio Stream-Magic6 ) - trochę tego nie do końca rozumiem. W sumie mając 2 tysiące to pewnie kupiłbym node 2 lub jakiś dac za tą kwotę i po sieci bym puszczał nawet chociażby z routera który ma możliwość udostępniania plików na smb, lub komputer na linuxie bo mam takowy który pobiera może ze 20W i tam ubuntu mi działa i kilka innych rzeczy np. kodi.

Edytowano przez karol2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, karol2 napisał:

Bardzo chętnie, ale wytłumacz mi Ty masz rasppery pi, do tego podpiętą kartę hifiberry DAC+ i do tego podpięty DAC?

Szczerze mówiąc myślałem że są dwie ścieżki

1. to rasppery pi - i jakaś karta muzyczna np. Allo Boss DAC i to podpięte do wzmacniacza (oczywiście może być np. na jakimś lepszym zasilaczu)

2. to rasppery pi - i podłączony po usb jakiś dac (oczywiście jakość dźwięku zależna od tego jaki to będzie dac) - (oczywiście mogą być na jakimś lepszym zasilaczu)

W pierwszym przypadku system działa jak komputer z dobrą kartą muzyczną - taki odpowiednik np. sound blastera z wyższej półki na kompa (właśnie o to mi chodziło na ile dobrą tą kartą muzyczną czy to daje radę?) , w drugim jak komputer z kiepską kartą ale podpięty przez usb i dac robi jako ta karta muzyczna.

Hifiberry DAC+ PRO to już jest DAC, to ten klocek, który przekształca sygnał cyfrowy na analogowy. Nie puścisz hifiberry bez pi. W zasadzie dobrze porównałeś to do komputera z kartą muzyczną. Z taką tylko różnicą że sam zasilasz tą kartę.

 

Cytat

Po co jeszcze po drodze karta muzyczna skoro to i tak jest podpięte do dac-a po usb? nie lepiej kupić lepszego dac i malinę potraktować jako sam transport? Szczerze mówiąc nie jestem strasznym zwolennikiem dodawania dodatkowych klocków po drodze ponieważ pomijając aspekt ceny ale każde urządzenie coś wnosi (tak mi się wydaje) i zarazem może popsuć.

W takiej konfiguracji to bez sensu. Nie potrzebujesz hifiberry i do tego DAC'a. Jeżeli chcesz zewnetrzny dac USB to wówczas korzystasz z maliny jako źródło (tak samo jakbyś po prostu z komputera przesłał na niego sygnał cyfrowy za pomocą spdif czy usb), z którego puszczasz na DACa i potem na wzmacniacz.

Cytat

Czy z usb to chodzi o to że jakość sygnału usb jest nieodpowiednia na wyjściu z rasppery bo w sumie to złącze cyfrowe?

Inna sprawa to kwestie cenowe w sumie np. rasppery z kartami to ok. 600 zł do tego zasilania (nie wiem pewnie tomanek lub coś podobnego 2x400) + względny używany markowy dac to kwota 1500, a ze wschodu to pewnie z 800 używany i robi się kwota 2000-3000 a za kwotę 2000 można kupić nowy np. node 2 (lub używany streamer CambridgeAudio Stream-Magic6 ) - trochę tego nie do końca rozumiem.

W sumie mając 2 tysiące to pewnie kupiłbym node 2 lub jakiś dac za tą kwotę i po sieci bym puszczał nawet chociażby z routera który ma możliwość udostępniania plików na smb, lub komputer na linuxie bo mam takowy który pobiera może ze 20W i tam ubuntu mi działa i kilka innych rzeczy np. kodi.

Ten koncept w zależności od tego ile chcesz na niego wydać powinien kosztować w komplecie w granicach 700-800 zł. A w mojej ocenie nie ustępuję innym sprzętom dużo droższym po kilka k. Natomiast wymaga trochę pracy w zależności od tego co chcesz uzyskać 😉

 

W załączeniu kilka fotek. 

Dźwięk przekształcany jest przez wysokiej klasy przetwornik Burr Brown 32bit/384Khz z podwójnymi zegarami low jitter. Płytka hifiberry zmodyfikowana i oprócz własnego zasilania - otrzymała dodatkowy kondensator ELNA SILMIC II RFS.  Zasilanie na dwóch torach - pierwszy zasilający minikomputer typu raspberry, drugi bezpośrednio DACa. Każda z listw zasilających tworzy układ niskoszumowy oparty o stabilizator napięcia LM337, który uzupełniany jest przez duże kondensatory Panasonic niskiej impedancji stosowane w torach audio klasy premium. Pojemność kondensatorów na listwę to ponad 21 000 uF.
Jednostka zasilana to transformator toroidalny klasy AUDIO ze stajni Lachowski (polskia produkcja). Całość wsadzona do obudowy z aluminium andowanego.

 

 

20180831_163124.jpg

20180831_150209.jpg

20180831_150048.jpg

Edytowano przez 5k7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gra taka konfiguracja

malina - https://botland.com.pl/pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-3-b-a-plus/11142-raspberry-pi-3-model-b-wifi-dual-band-bluetooth-1gb-ram-14ghz-7131796402594.html

karta dźwiękowa- https://botland.com.pl/pl/raspberry-pi-karty-dzwiekowe-i-hifiberry/8372-boss-dac-v12-karta-dzwiekowa-dla-raspberry-pi-3b3b2b.html

i obudowa- https://botland.com.pl/pl/obudowy-do-raspberry-pi/9295-obudowa-raspberry-pi-32-i-do-nakladek-boss-akrylowa-czarna.html

oraz zasilanie - https://botland.com.pl/pl/przewody-microusb-20/2648-przewod-microusb-b-a-z-wlacznikiem-15m.html

https://botland.com.pl/pl/zasilacze-dogniazdkowe/4235-zasilacz-extreme-2x-usb-5v-31a-5901445616069.html

wyszło około 550 zł , na razie dla mnie jest bardzo dobrze, a wcześniej słuchałem m.in. cambridge cxc vol2 , czy yamaha rn 602

słuchałem na swoim starym onkyo teraz na luxman L-210, jest bardzo fajny bas, niektórym to nie odpowiada i wybierają kartę digi+pro

na razie nie myślę o zmianie zasilania

generalnie malinę polecam

20190218_152917.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, 5k7 napisał:

W załączeniu kilka fotek. 

Wyglad profeska!

Ja chciałbym podłączyć się do tematu z pytaniem. Potrzebuję nietypowego konwertera z coaxial/S/PDIF na USB. Czy z pomoca tej karty może mi się to udać? https://www.hifiberry.com/shop/boards/hifiberry-digi-io/

Jak sądzisz czy da się przez to przepuścic gęste pliki DSD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Malinka to świetny transport. Nakładka z dobrym wyjściem cyfrowym stawiają ja wysoko w audio. Ale nie zastosował bym jej z wyjściami analogowymi i wbudowanym daciem. W tej roli opinie mogą być różne.

Jako transport to przyczepiają się chyba tylko zagorzali audiofile 😛

Piotr

 

Jak będę w okolicy to podjadę do was byś mógł sprawdzić sprzęt z DACiem i analogowym wyjściem na tle innych za np. 3k. ;)

1 godzinę temu, slaw0001 napisał:

Wyglad profeska!

Ja chciałbym podłączyć się do tematu z pytaniem. Potrzebuję nietypowego konwertera z coaxial/S/PDIF na USB. Czy z pomoca tej karty może mi się to udać? https://www.hifiberry.com/shop/boards/hifiberry-digi-io/

Jak sądzisz czy da się przez to przepuścic gęste pliki DSD?

Ogólnie ludzie robią tego typu rzeczy bez problemu. Więc myślę że jak najbardziej. Na pewno trochę trzeba będzie się pobawić z konfiguracja, ale nie powinieneś mieć większych problemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5k7 system wygląda fajnie

1 godzinę temu, 5k7 napisał:

Jak będę w okolicy to podjadę do was byś mógł sprawdzić sprzęt z DACiem i analogowym wyjściem na tle innych za np. 3k. ;)

Koniecznie napisz jak to wg Ciebie się zgrywa

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Malinka to świetny transport. Nakładka z dobrym wyjściem cyfrowym stawiają ja wysoko w audio. Ale nie zastosował bym jej z wyjściami analogowymi i wbudowanym daciem. W tej roli opinie mogą być różne.

z wyjściem cyfrowym tj? jaka nakładka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 5k7 napisał:

Jak będę w okolicy to podjadę do was byś mógł sprawdzić sprzęt z DACiem i analogowym wyjściem na tle innych za np. 3k. ;)

Nie ma sprawy. Jak mówię ja korzystam z maliny jako transport + zewnętrzny dac. 

5 godzin temu, karol2 napisał:

5k7 system wygląda fajnie

Koniecznie napisz jak to wg Ciebie się zgrywa

 

z wyjściem cyfrowym tj? jaka nakładka?

Hifiberry digi + pro

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś wersja nakładki z jednoczesnym wyjściem cyfrowym i analogowym?

Po prostu wtedy można by spróbować bezpośrednio pod wzmacniacz podpiąć a jak będzie słabo to dodatkowo do daca cyfrowo. Z tego jednak co widzę to jednak tańsze nie jest za bardzo (bo po samym analogowym z nakładką dac to mam spore obawy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, karol2 napisał:

A czy jest jakaś wersja nakładki z jednoczesnym wyjściem cyfrowym i analogowym?

Po prostu wtedy można by spróbować bezpośrednio pod wzmacniacz podpiąć a jak będzie słabo to dodatkowo do daca cyfrowo. Z tego jednak co widzę to jednak tańsze nie jest za bardzo (bo po samym analogowym z nakładką dac to mam spore obawy).

Nakładka z dac np.dac pro rca gra bardzo przyzwoicie ale wszystko zależy do czego będziemy porównywać u mnie lepiej zagrał dac wbudowany w magnata mr780 i wybrałem nakładkę hifiberry digi+ w tym sklepie o którym była mowa wyżej bez problemu zwrócisz w ciągu 30 dni. Ja zanim wybrałem ostatecznie sprawdziłem tak 4 różne konfiguracje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karol2 napisał:

A czy jest jakaś wersja nakładki z jednoczesnym wyjściem cyfrowym i analogowym?

Po prostu wtedy można by spróbować bezpośrednio pod wzmacniacz podpiąć a jak będzie słabo to dodatkowo do daca cyfrowo. Z tego jednak co widzę to jednak tańsze nie jest za bardzo (bo po samym analogowym z nakładką dac to mam spore obawy).

Zobacz Hifiberry DSP. Oprocz tego ze masz wszystko czego potrzebujesz to mozesz robic sobie kalibracje, tworzyc wlasne programy itd. Ja aktualnie sie nim bawie i testuje rozne opcje. Na pewno bardzo ciekawy sprzecik.

11 godzin temu, degsterr napisał:


Zalecana jest również opcja podłączenia Pi wpierw do switch'a, a następnie switch do router'a, ze względu na to, że router "sieje" zakłócenia.

Ja mam podlaczona bezposrednio do switcha po kablu i nigdy nie mialem jakichkolwiek problemow, pewnie dlatego ze zasilam osobno samego DACa.

Korzystam tez moodeaudio - instalacja przebiegla bezproblemowo. Kilka klikniec i smiga.

Mam tez DACa we wzmacniaczu ale malina w tej konfiguracji gra znacznie lepiej. DAC we wzmaku sluzy mi do troche innych celow. Pozatym mam jeszcze inne sprzety jak konsole czy tv, a tylko dwa wejscia cyfrowe.

Edytowano przez 5k7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż bardzo dziękuję za zaangażowanie w temacie.

Widzę że to wszystko jest bardzo ciężkim tematem ba rzekłbym nawet że nie do końca dla mnie logiczne. Zdaję sobie sprawę że sygnał analogowy może być lepszy lub gorszy, ale sygnał cyfrowy wg mnie (0 lub 1) jest bardziej zależny od urządzenia do którego to jest podpięte - które ten sygnał przetwarza np. od dac-a czy jakiegoś wzmacniacza z wejściem cyfrowym i oczywiście od kolumn.

Tutaj zaś czytam że istotne jest wyjście usb bo sygnał puszczony przez to złącze będzie gorszy, że karta z wyjściem jednocześnie analog+cyfra gra gorzej (rozumiem po analogu ale cyfrowo?), o zasilaczach już wcześniej czytałem chociaż też dla mnie dziwne bo jak wyżej ten sygnał jak trafi cyfrowo to powinien być cyfrowy. W kablach sieciowych / switch-ach rozumiem że mogą być zakłócenia np. przy odległościach powyżej 100 m na kablach nieekranowanych, czy niewyrabianie z pakietami na switch-u ale to chyba bardziej zależy nie od tego czy to jest switch czy router a jakie to urządzenie. Jeśli weźmiemy zwykłą mydelniczkę - switch-a i porównujemy go do routera z wbudowanym switch-em (osobiście używam routera microtik) to wg mnie pierwszy switch może sobie czasami gorzej radzić jak router.

Zdaję sobie sprawę że w całym audio dużo zależy od sugestii zdając sobie sprawę że elementy są droższe możemy ulec sugestii że system gra lepiej.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie jeszcze raz oraz pokazanie swojego systemu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karol2 napisał:

No cóż bardzo dziękuję za zaangażowanie w temacie.

Widzę że to wszystko jest bardzo ciężkim tematem ba rzekłbym nawet że nie do końca dla mnie logiczne. Zdaję sobie sprawę że sygnał analogowy może być lepszy lub gorszy, ale sygnał cyfrowy wg mnie (0 lub 1) jest bardziej zależny od urządzenia do którego to jest podpięte - które ten sygnał przetwarza np. od dac-a czy jakiegoś wzmacniacza z wejściem cyfrowym i oczywiście od kolumn.

Tutaj zaś czytam że istotne jest wyjście usb bo sygnał puszczony przez to złącze będzie gorszy, że karta z wyjściem jednocześnie analog+cyfra gra gorzej (rozumiem po analogu ale cyfrowo?), o zasilaczach już wcześniej czytałem chociaż też dla mnie dziwne bo jak wyżej ten sygnał jak trafi cyfrowo to powinien być cyfrowy. W kablach sieciowych / switch-ach rozumiem że mogą być zakłócenia np. przy odległościach powyżej 100 m na kablach nieekranowanych, czy niewyrabianie z pakietami na switch-u ale to chyba bardziej zależy nie od tego czy to jest switch czy router a jakie to urządzenie. Jeśli weźmiemy zwykłą mydelniczkę - switch-a i porównujemy go do routera z wbudowanym switch-em (osobiście używam routera microtik) to wg mnie pierwszy switch może sobie czasami gorzej radzić jak router.

Zdaję sobie sprawę że w całym audio dużo zależy od sugestii zdając sobie sprawę że elementy są droższe możemy ulec sugestii że system gra lepiej.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie jeszcze raz oraz pokazanie swojego systemu.

Pozdrawiam

Tak czysto technicznie to wydaje mi się, że to wszystko prawda co piszesz. Nie mam na tyle wiedzy żeby dawać jakieś poważne rady ale pomimo dość krótkiej jeszcze przygody z audio przekonałem się że same zera i jedynki nie grają i tu przykład: sygnał z hifiberry maliny cyfrowy toslink vs coaxial , niby jeden i drugi cyfrowy a w dźwięku spora różnica na korzyść coaxialnego oczywiście, teraz kwestia transportu plików , osobiście dość sceptycznie do tematu podchodziłem i używałem do tego tv, po przestudiowaniu lektury sąsiedniego forum na temat maliny, zaryzykowałem 500zł i kupiłem no i szczęka mi opadła.

9 godzin temu, S4Home napisał:

Malinka jest prosta jak drut. Na siasiednim forum masz całe wademekum o tym. Tutaj generalnie pojawiają się szczątkowe informacje o niej. Wcale mnie to nie dziwi bo to pisania na kilka stron. 

A dlaczego nie zacząć pisać o niej na tym forum? Na pewno znajdą się chętni i pomocni forumowicze. Ja mogę zgłosić się jako pierwszy.

I zgadzam się, malinka jest prosta jak drut ale czytając wątek na sąsiednim forum można odnieść inne wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, degsterr napisał:

Odsyłam autora wątku do lektury na sąsiednie forum, skoro twierdzi, że to nie logiczne posiłkując się parametrami i danymi stricte technicznymi.

ok wiem o jaki temat chodzi trochę coś tam czytałem ale całość przeczytać ze zrozumieniem to trzeba sporo czasu.

Wracając do usb myślałem że spokojnie można - dlaczego chociażby dlatego że często widzę tematy typu aby mieć ok dźwięk kup dac-a za np. 2 tys. z wejściem usb i prześlij muzykę z laptopa/komputera do daca. Wtedy nikt nie wchodzi w aspekty techniczne jakieś kto ma usb w komputerze laptopie.

Ale ok przyjmuję do wiadomości że usb jest kiepskie i najlepiej to wysyłać przez kartę z wyjściem cyfrowym.

Samej konfiguracji się nie obawiam wychodzę z założenia że jeśli komuś to działa to czemu ma mi nie działać - kwestia czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, karol2 napisał:

ok wiem o jaki temat chodzi trochę coś tam czytałem ale całość przeczytać ze zrozumieniem to trzeba sporo czasu.

Wracając do usb myślałem że spokojnie można - dlaczego chociażby dlatego że często widzę tematy typu aby mieć ok dźwięk kup dac-a za np. 2 tys. z wejściem usb i prześlij muzykę z laptopa/komputera do daca. Wtedy nikt nie wchodzi w aspekty techniczne jakieś kto ma usb w komputerze laptopie.

Ale ok przyjmuję do wiadomości że usb jest kiepskie i najlepiej to wysyłać przez kartę z wyjściem cyfrowym.

Samej konfiguracji się nie obawiam wychodzę z założenia że jeśli komuś to działa to czemu ma mi nie działać - kwestia czasu.

Cyfrowe to cyfrowe i dobrze prawisz - jeżeli sygnał jest cyfrowy to będzie cyfrowy dalej. Nie ma tu znaczenia nic. Zauważ tylko że cyfrowy jest przekształcany na światło i potem dekodowany do postaci cyfrowej i tutaj przy tych przekształceniach mogą wkraść się jakieś niewielkie różnice. Tak samo w innych przypadkach. Nie doszukiwałbym się jednak sporych różnić (chyba że jakiś mega tani chińczyk). Jeżeli chodzi o jakość COAX zawsze będzie lepszy i przede wszystkim nie jest limitowany częstotliwością tak jak w spdif (96khz przeważnie). Są pewne konstrukcje które wyciągnęły 192 ale nie interesowałem się tym zbytnio. 

Co do zakłóceń - wszystko zależy od wykonania płytki i zasilania. Płytka sama może wykonana w sposób, który znacząco takie zakłócenia niweluje. Natomiast malina jest mała i nie ma takich rozwiązań jak np. w płytach głównych komputerów oraz nie ma osobnej sekcji audio (na płycie) w standardzie. Każdy interfejs, który się tam znajduje (USB/Ethernet/Wifi, Bluettoh itd.) dodaje swoje zakłócenia na lini zasilającej. Jeżeli ten sam prad trafi do toru audio to pojawiają się jakieś różne dziwne dźwięki w tle. Nie mniej jednak sekcje DAC we wzmacniaczach nie są specjalnie również większe jak i też nie posiadają niczego magicznego. Tor zasilający jest jego podstawą - podawany na DAC prąd jest pozbawiony zakłóceń/szumu i to robi po prostu robotę. Malina za to ma tą przewagę że pełni role bardzo szerokie np. bluetooth, air play, strumieniowanie serwisów TIDAL/Spotify, w zasadzie tylko Twoja wyobraźnia Cię ogranicza. 

Zasilasz osobno DACa w malinie i nie interesują Cie tego typu zakłócenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 5k7 napisał:

przekształceniach mogą wkraść się jakieś niewielkie różnice

W sumie to ciekawie widać na tv spadek jakości sygnału cyfrowego powoduje problemy z wyświetleniem obrazu (takie ciachanie - przerywanie, tracenie pewnych części obrazu), ale jako tako obraz nie ulega samemu pogorszeniu jak analogowy typu śnieżenie, rozmazywanie itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w tej chwili 3 nakładki,tj hifiberry digi+ pro, allo Boss,allo digione.

Każda z nich gra inaczej,to oczywiste.

Może ktoś pomoże co do zmian w dźwięku,których szukam.

Najbardziej podoba się granie allo Boss.Ale traci znowu na gładkiej detaliczności z allo digione. Niektóre dźwięki w tle bywają jakby przybrudzone i specjalnie wygaszane w przekazie.

Najchętniej połączyłbym wypełniony dół allo Boss z szczegolowscia digione.

Hifiberry niestety nie podeszło przez ostre granie czasami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mar Ka napisał:

Witam

Mam w tej chwili 3 nakładki,tj hifiberry digi+ pro, allo Boss,allo digione.

Każda z nich gra inaczej,to oczywiste.

Może ktoś pomoże co do zmian w dźwięku,których szukam.

Najbardziej podoba się granie allo Boss.Ale traci znowu na gładkiej detaliczności z allo digione. Niektóre dźwięki w tle bywają jakby przybrudzone i specjalnie wygaszane w przekazie.

Najchętniej połączyłbym wypełniony dół allo Boss z szczegolowscia digione.

Hifiberry niestety nie podeszło przez ostre granie czasami.

No widzisz a u mnie ze wzmacniaczem hybrydowym digi+pro zagrała najlepiej a testowalem 4 nakładki. Spróbuj hifiberry dac pro rca bo w/g mnie grała lepiej od bossdac, bardziej szczegółowo właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy podchodziłem do digi+pro,ale za każdym razem było zbyt natarczywie, zwłaszcza na górze. Czekam jeszcze na możliwość przetestowania digione signature i allo katana.

Przy okazji sprawdzę pewnie i hifiberry.Jak te karty mnie nie zaskoczą,to finalnie zostanie digione.Chociaż brakuje tego dociążenia dołem,to scena, stereofonia, gładkość, potrafią zaczarować.

Ile te karty powinny się wygrzewać do osiągnięcia swoich możliwości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...