Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy PP w wersji DIY ȃ la Audio Note L1


Recommended Posts

2 godziny temu, Mańkowski napisał:

Czytałem też o dobrych trafach Hammonda. 

Zgadza się, kolejność jest nie przypadkowa. 

Jeśli złożyłem ten wzmacniacz bez żadnych zmian na PCB, to trafa głośnikowe mogą być bez odczepów UL? - prawda? Nie znam się na tyle , aby samemu coś zmieniać , czy kombinować . Wystarczy jak zlożę normalnie PP i będzie wszystko działało . 

Mogą być bez odczepów. Choć ja gdy zamiawiałem swoje (4pietro) to odczepy były gratis :). Zawsze można nieco poeksperymentować przy minimalnych przeróbkach. Jak zostawisz niepodłączone to też nie przeszkadzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Koledzy jakby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż wersję tego wzmacniacza ale na lampach 6V6.

Został on wykonany bez kompromisów a poniżej kilka najważniejszych danych:

1. Trafa wykonane na zamówienie z napięciem PRI230/240V

2. Dławik również wykonany na zamówienie

3. Trafa głośnikowe znanego i cenionego 4Pietro4 na rdzeniach RZC

4. Soft start

5. Opóźnione załączanie napięcia anodowego z regulacją czasu (aktualnie ustawiony na ok. 1.5min)

5. Rezystory dobierane miedzy kanałami

6. Kondensatory w najwyższej półki - w zasilaniu Mundorf M-LYTIC HV MLHV w audio Mundorf Supreme

7. Obudowa Modushop z panelem z plexi wentylowany dół i góra (dodatkowy panel aluminiowy 10mm w zestawie)

Cena 2500PLN do lekkiej negocjacji + KW lub odbiór osobisty

image.png.2fcacd78478672dc730a367ec6b5e595.pngimage.png.ea45568ee7430368d5e7aaec676a80b6.pngimage.png.a20a5541a549316b27eec29efb951cd7.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2022 o 22:26, Mufcore napisał:

Witajcie,

Koledzy jakby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż wersję tego wzmacniacza ale na lampach 6V6.

Został on wykonany bez kompromisów a poniżej kilka najważniejszych danych:

1. Trafa wykonane na zamówienie z napięciem PRI230/240V

2. Dławik również wykonany na zamówienie

3. Trafa głośnikowe znanego i cenionego 4Pietro4 na rdzeniach RZC

4. Soft start

5. Opóźnione załączanie napięcia anodowego z regulacją czasu (aktualnie ustawiony na ok. 1.5min)

5. Rezystory dobierane miedzy kanałami

6. Kondensatory w najwyższej półki - w zasilaniu Mundorf M-LYTIC HV MLHV w audio Mundorf Supreme

7. Obudowa Modushop z panelem z plexi wentylowany dół i góra (dodatkowy panel aluminiowy 10mm w zestawie)

Cena 2500PLN do lekkiej negocjacji + KW lub odbiór osobisty

image.png.2fcacd78478672dc730a367ec6b5e595.pngimage.png.ea45568ee7430368d5e7aaec676a80b6.pngimage.png.a20a5541a549316b27eec29efb951cd7.png

chciałbyś się pochwalić jak zrealizowałeś softstart i wgl czym są zielona i czarna płyty pcb? :)

Dnia 30.12.2022 o 22:14, MariuszZ napisał:

Gdybym miał go jeszcze raz poskładać to jednak poszedłbym w najnowszą wersję UL z dławikiem. Oczywiście zafarb dźwięku to już sprawa upodobań ale nie zrobili tego upgrade z nudów. ANK w najnowszej wersji mierzy najlepiej. Jest dopracowany konstrukcyjnie i myślę, że warto ;) 

jakimś większym problemem nie jest przenieść na nowszą rewizję - przydałaby się jedynie pcb w wersji F2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Michał Podgruszecki napisał:

przydałaby się jedynie pcb w wersji F2

Mam PCB ale przerobiłem już dwa razy ten wzmacniaczyk. Jak zdecyduję się to tylko na SET i tylko wtedy jak trafię na odpowiednie trafa gdzieś na aukcji. Interesuje mnie ten projekt. Potrzebna para traf Tamura 475 ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale Sun taki oklepany jest. Ten zalinkowany ma sterownik Aikido i lepsze zasilanie. Wg mnie to ciekawszy projekt i mniej problematyczny pod względem zakłóceń. Poza tym 6N1P i 6N2P załatwiają sprawę kosztów sterownika. W zasilaniu popularny Hammond i zmultiplikowane dławiki na pulsację. To wszystko aż się prosi "poskładaj mnie" ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 3.01.2023 o 22:18, MariuszZ napisał:

Mam PCB ale przerobiłem już dwa razy ten wzmacniaczyk. Jak zdecyduję się to tylko na SET i tylko wtedy jak trafię na odpowiednie trafa gdzieś na aukcji. Interesuje mnie ten projekt. Potrzebna para traf Tamura 475 ;) 

Masz PCB w wersji F2? Można wiedzieć skąd? Sam wykonałeś? Ja szukałem po różnych aukcjach, nie znalazłem. Napisałem na FB do ankaudiokits, ale niestety póki co bez odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
41 minut temu, kotok napisał:

Za pozwoleniem właściciela wklejam kilka fotek wzmacniacza, który dla niego złozyłem.

Gratulacje. Wygląda klasycznie i zaczynam żałować, że nie zdecydowałem się na montaż z lampionami na zewnątrz. Magia żarzących się lampek to jednak +1 do wrażeń przy słuchaniu. Ten trafol zasilający blisko głośnikowego nie daje w jednym kanale przydźwięku? 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rad Mikulski napisał:

Michale, czy to nie jest przypadkiem ta sama rewizja którą pokazałeś w sierpniu, na 65 stronie wątku ? Nie pytam złośliwie, chciałbym być tylko pewny, że w załączniku wrzuciłeś prawidłowy plik :).

 

Jak najbardziej masz rację, rewizja jest z 2022 roku.

Wtedy po prostu pobrałem to z repozytorium ank audio kits (https://www.dropbox.com/sh/kxxm1d9qso5nwq1/AAClHf3GybPDNdjrldTp8nc8a?dl=0) na zasadzie kopiuj-wklej, nie analizując co zostało zmienione w stosunku do rewizji E oraz F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kotok napisał:

A.jpg

B.jpg

C.jpg

Za pozwoleniem właściciela wklejam kilka fotek wzmacniacza, który dla niego złozyłem.

Robi wrażenie! Bardzo ładny projekt.
Widzę, że wrzuciłeś opóźniacz napięcia anodowego na ne555. Możesz pochwalić się skąd pozyskałeś te minitrafo na 12v? 
Pochwal się modyfikacjami, jeśli takie poczyniłeś :) Co to za trafa i dławik?

Ja planowałem wrzucić jakieś lepsze elektrolity na 105stopni, bo mam kilka na 85, szczególnie te przy lampach, ale przeglądając internety nie ma tego za wiele - chyba, że w złych miejscach szukam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał Podgruszecki napisał:


Widzę, że wrzuciłeś opóźniacz napięcia anodowego na ne555. Możesz pochwalić się skąd pozyskałeś te minitrafo na 12v? 
 

Na allegro jest tego dużo.Ja miałem ze starych zapasów.

np.  https://allegro.pl/oferta/transformator-2-5va-230v-12v-0-1a-12v-9424326919

8 minut temu, Michał Podgruszecki napisał:


Pochwal się modyfikacjami, jeśli takie poczyniłeś :) Co to za trafa i dławik?

Ja planowałem wrzucić jakieś lepsze elektrolity na 105stopni, bo mam kilka na 85, szczególnie te przy lampach, ale przeglądając internety nie ma tego za wiele - chyba, że w złych miejscach szukam.

Trafa i dławik to LO. Ponieważ napiecia wyjściowe z transformaora były  trochę za niskie, to skorgowałem rezystory w zasilaniu. Stosując lampy na zewnątrz obudowy elekrolity mogą z powodzeniem być na 85 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Michał Podgruszecki napisał:



Ja planowałem wrzucić jakieś lepsze elektrolity na 105stopni, bo mam kilka na 85, szczególnie te przy lampach, ale przeglądając internety nie ma tego za wiele - chyba, że w złych miejscach szukam.

https://allegro.pl/oferta/audiofilski-nichicon-fg-100uf-63v-2-szt-655-8095139968

Tu masz dobre na 105st. Widzę że są tylko 2sz, ale można upolować.  

Edit: pomyliłem się. Te są na 85st.

Edytowano przez Piotr Cichomski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...