Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)

Markcox

Recommended Posts

Zdecydowanie finalna decyzja oczywiście musi być poprzedzona testami w warunkach nojowo-docelowych. I coś na pewno przytargam, tylko, że kwestia lampki to jest znowu temat rzeka i dla mnie zupełnie nieznany, którego jeszcze do niedawna nawet nie brałem pod uwagę. Ale może w ramach przetarcia spróbuję coś budżetowego od Yaqin'a?! 

W każdym razie na ten moment mam takie wrażenie, że gdybym finalnie zaopatrzył dom w Emotive i lampkę jednocześnie, to miałbym wszystko, w zależności od nastroju ;) 

25 minut temu, Dedal75 napisał:

Ja miałem dawno temu MA + CA inne modele bo serie bx + azur i to nie jest zaznaczam według mnie najlepsze połączenie

Też mam w tej materii doświadczenie, z tym, że właśnie z Silverami 500+Azur i po przerzuconych ostatnio klockach, jak dla mnie, można lepiej

• Odpowiedzi 382
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, Markcox napisał:

Arcam podpięty na sam koniec, żeby zmierzyć się z tym, co właśnie słyszałem do tego, co było moim znanym punktem wyjścia i musze przyznać, że odrobinę się zawiodłem. Mocno liczyłem na równe starcie, jednak Arcam wypadł w tym wszystkim trochę bladziej. Generalnie fajne doświadczenie, dające mi dużo do myślenia ;)

Nie dziwię się, że wypadł gorzej. Testowałeś go bez Diraca, porównując brzmienie w dobrze zaadaptowanej salce odsłuchowej, z "gołymi" wzmacniaczami (nie all-in-one) w podobnej cenie +źródłem za 7500 PLN). 

Największą siłą SA30 jest Dirac właśnie. 

Teraz pytanie - czy zamierzasz zaadaptować pokój, żeby efekt był podobny jak w tej salce?

Jeżeli tak, to bierz to, co grało najlepiej. 

Jeśli nie nie, to dolicz do ceny Fezza jakieś źródło/pre z DL. To koszt ok. 5000-6000 PLN (są takie dwa - miniDSP SHD Studio i NAD C658). I wtedy porównujesz Arcama za (cennikowo) 10500 i Fezza+pre za 15000. No i pytanie, czy to źródło z DL zagra na poziomie tego Azura.

Jeżeli różnica między nimi była dla Ciebie warta dopłaty 4500 i masz tą kasę, to bierz to, co lepiej gra. 

To zawsze będzie kwestia jakiegoś kompromisu i zasobności portfela.

Arcam jest dobrym all-in-one w swojej cenie. Co czyni go świetnym, to DL, o ile ktoś nie planuje adaptacji akustycznej pomieszczenia. 

Ale to "tylko" all-in-one za 10k. Jak porównasz go do klocków za w sumie prawie 17k (Fezz+Azur) w zaadaptowanej salce, to aż bym się zdziwił gdyby nie zagrał gorzej :)

Mam świadomość "wartościowania" ;) Z resztą moje wnioski bardziej odnoszą się do tego, że było po prostu inaczej - czy lepiej?! Pojęcie względne uwarunkowane preferencjami. Czy chcę dopłacić? To właśnie "niebezpiecznie" we mnie się uruchomiło. Myślę, że będę mądrzejszy, sprawdzając teraz np. Emotivę i jakąś lampkę (nie koniecznie Fezz'a - to było takie przetarcie tematu) we własnych warunkach. Zaczynam podchodzić do tematu coraz bardziej ostrożnie

14 godzin temu, mrbrightside napisał:

Witam. bardzo fajny temat bliski moim aktualnym rozterkom:) akurat stoje na rozdrożu decyzji i szukam wzmacniacza 'all in one' do moich pierwszych w życiu nowych kolumn:) biore w tym momencie pod uwage monitor audio silver albo Klipsch RF 3 ( nie słuchałem żadnych oprocz youtube i czytania testow i opini wybrałem je ze wzgledu na wyglad i uniwersalność)  od razu mówie że jestem całkowicie zielony mimo że juz sporo czytałem ale wszystko cały czas mi sie miesza .  po przeczytaniu recenzji  testow i oczywiscie opini na tym forum min w tym temacie wyglada że na polu boju zostaje Arcam SA 30 oraz Lyngdorf TDAI-1120 . połaczenie funkcjnalnosci i jakości dzwieku dająca namiastke tzw hiendu:) to jest to czego szukam w budżecie do 25-30 tys.

czy ktoś jest w stanie porównać te dwie konstrukcje pod wzgledem jakosci i charakteru dzwieku? który gra cieplej/lagodniej ( wazne pod kątem sparowania z 'ostrymi' Klipschami) ktory ostrzej i czy da sie miedzy nimi odczuc różnice własnie w jakosci dzwieku . na zachodnim avsforum znalazłem porównanie do Naima Atoma i Lyngdorf zdecydowanie wygrał pod wzgledem dzwieku i funkcji kalibracji Room Perfect

drugi aspekt to zestaw bedzie przy tv w którym prawdziwe kino domowe odpada ze wzgledu na ustawienie , stąd biore pod uwage jak najlepszy zestaw stereo  ( kanapa przed tv stoi przy samej scianie) tv który kupuje do kompletu bedzie mogł spełniac funkcje centralnego głosnika w kd i czy bedę mógł to wykorzystać przez Arcam bądź Lyngdorfa? czy dzwiek z tv bedzie też jakosciowo 'podbity' przez ten amplituner ?  niby all in one ale jednak tv to tylko mały dodatek opcja i nigdzie o tym nikt nie pisze jak sie sprawdzają tez w tv przy ogladaniu filmow czy zwykłej tv

Dobrze by bylo gdybyś je oba odsłuchał. Jako że oba mają dośc dobrze rozwinięta kalibrację i spore możliwości zmian barwy dzwięku.

Generalizując Arcam gra cieplej, Lyngdorf bardziej liniowo ale i zywiołowiej. Ale jak mowie to kwestia początkowego domyślnego ustawienia.

Felix1, tylko wiesz idąc tym tropem to Arcam SA 30 w takim razie sam bez dodatków jako odtwarzacz sieciowy i Dirac jest wzmakiem za 5K? Tyle kosztuje SA 20. A moim zdaniem 30tka, bez Diraca gra nieco lepiej.

W przypadku Arcama licencja może być tańsza gdyż te firmy już długo ze sobą współpracują.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Felix1, tylko wiesz idąc tym tropem to Arcam SA 30 w takim razie sam bez dodatków jako odtwarzacz sieciowy i Dirac jest wzmakiem za 5K? Tyle kosztuje SA 20. A moim zdaniem 30tka, bez Diraca gra nieco lepiej.

Prawda jest taka, że ciężko powiedzieć jak to wartościować :)

W większości przypadków SA30 jest dużo bardziej opłacalnym zakupem od SA20, chyba że ktoś nie bierze w ogóle pod uwagę DL.

Tak, wiem że "saute" gra troszkę lepiej niż SA20. I w sumie powinien tak grać.

Mówiąc teraz o cenach transakcyjnych. SA30 można kupić za powiedzmy 8000-8500 PLN (choć jak widać na forum, można i taniej, ale trzymajmy się tych cen). miniDSP taniej niż 5k nie kupimy, podobnie z NADem, którego cenę Top HiFi trzyma dość sztywno. Wychodzi, że (w pewnym sensie) w SA30 wzmacniacz mamy za 3000-3500 PLN. Nie kupisz w tej cenie porównywalnego wzmacniacza, nawet SA20 w tej cenie raczej się nie kupi (na pewno nowego).

Ale jeżeli komuś nie zależy na DL, to wybór ma znacznie większy i wtedy te proporcje cen mogą się mocno zmienić (choćby Node 2i jako źródło i zostaje nam już 5,5k na wzmacniacz).

Tu już nie ma znaczenia ile Arcam płaci za licencję DL. Znaczenie ma, czy ktoś tego DL chcę/potrzebuje, bo to ma duży wpływ na wybór i powyższe wyliczenia. Ja osobiście wiem, że po spróbowaniu DL nie wyobrażam sobie sprzętu bez podobnego systemu.

9 godzin temu, Markcox napisał:

Myślę, że będę mądrzejszy, sprawdzając teraz np. Emotivę i jakąś lampkę (nie koniecznie Fezz'a - to było takie przetarcie tematu) we własnych warunkach. Zaczynam podchodzić do tematu coraz bardziej ostrożnie

To jest na pewno dobre rozwiązanie. W domu zawsze gra inaczej niż w salonie.

Dlatego zaznaczę jeszcze raz, w salonie na miejscu jest ten komfort, że można przerzucić więcej sprzętu w krótkim czasie, a celem tego testu nie było przekonanie się, jak to zagra u mnie w domu, tylko czy i jakie usłyszę różnice w brzmieniu pomiędzy klockami - i takie jednak usłyszałem ;) 

Przy okazji trochę zawęziłem sobie pole wyboru i obrałem kolejną ścieżkę do przeprowadzania testów w warunkach domowych. 

Walić ten "magiczny" tytuł ;) 

Pytam, bo może człowiek znany tutaj w kręgu, w końcu audiofil z 50 letnim stażem. A mam potrzebę zakupić jakieś kable w zdroworozsądkowej cenie z konfekcją, bo aktualne posiadane melodiki są zwyczajnie przykrótkie i gołe ;) 

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Nie było takiej okazji.

Tak na marginesie, chciałem zapytać, czy komuś są znane produkcje tego jegomościa? ;)

https://www.olx.pl/d/oferta/ultra-top-high-end-kable-glosn-2-50-mm2-2-x-3-0m-wtyki-miedz-CID99-IDGQhZS.html

Parę dni temu szukając kabli na Allegro, trafiłem na tego jegomościa, też mnie zainteresował i zastanawiałem się czy nie zaryzykować i kupić od niego kable głośnikowe.  

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Nie było takiej okazji.

Tak na marginesie, chciałem zapytać, czy komuś są znane produkcje tego jegomościa? ;)

https://www.olx.pl/d/oferta/ultra-top-high-end-kable-glosn-2-50-mm2-2-x-3-0m-wtyki-miedz-CID99-IDGQhZS.html

Pisałem do tego Pana, mogę zacytować co mi napisał, może się nie obrazi 😉:

"Podaję wszystkie znane mi informacje: Ilość żył 2 x 2,50 mm2 Średnica zewnętrzna 7,6mm Waga 122 kg/km Konstrukcja przewodnika 147 x 0.15mm Rezystancja 7,3 Ω/km Przewodnik Ultra czysta miedź beztlenowa Izolacja Miękki kompozyt PCV".

Edytowano przez seba3002

4 minuty temu, Markcox napisał:

Dlatego chyba rozejrzę się za popularnymi kablami w rozsądnych dla mnie pieniądzach. Tylko jeszcze muszę odświeżyć sobie te "popularne" ;) 

A rozsądne pieniądze za kable głośnikowe to ile? Jeśli zdecyduję się kupić jakieś kable z konfekcją to max 600zł. 

Konfekcje możemy ci zrobić. Ta seryjna w niektórych firmach jest po prostu droga.

Ale wymiana w zasadzie na każdy kabel będzie zmianą.

Melodika to dobry kabel ale do konkretnych sprzetów. Tłumi mocno górę.

Kimber, Chord, InAkustic

Myślę że znajdziemy jakieś fragmenty do testów.

Piotr

Dnia 17.05.2021 o 19:34, JaZz napisał:

Ultra Top HIGH END! :D

Dzisiaj akurat oglądałem odcinek Reduktora Szumu o Hi-End'zie i rozmawiali między innymi o tym jak często jest nadużywane te sformułowanie 😛

W tytule brakuje jeszcze SUPER HIPER, generalnie jest trend od jakiegoś czasu żeby ten "hajend" był w tytule
Możemy się śmiać Panowie, ale zapewne działa to na sporą rzeszę mniej "wyrobionych" odbiorców...
Osobiście uważam, że tego typu oferty należy omijać szerokim łukiem

21 godzin temu, Markcox napisał:

Czy miał ktoś może możliwość posłuchać tych nowych Evo wynalazków od Cambridge Audio i podzieli się swoimi wrażeniami? 

Z naciskiem na model CA Evo150

W UK poszedł juz pogłos że to są kiler Naima :/

Więc sam czekam na duży test u siebie w domu.