Skocz do zawartości
Markcox

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)

Recommended Posts

2 godziny temu, Asia napisał:

Dopiero z lampą wszystko (co dotychczas puściłam, a gra prawie przez cały czas) brzmi dobrze.

Witaj w klubie,u mnie jest podobnie.

Niby tylko chińska lampa Yaqin ms-34b, obecnie po wymianie lamp mocy,a mi sprawia najwięcej przyjemności z słuchania muzyki,niż wszystkie inne przeze mnie dotychczas testowane amplitunery, wzmacniacze w danym przedziale cenowym.

Jeżeli chodzi o trwałość lamp w takich urządzeń, nie będę się rozpisywał, ponieważ wielkiego doświadczenia w tym temacie jeszcze nie mam,ale z drugiej strony jaką mamy pewność kupując wzmacniacz tranzystorowy np.za kwotę około 10tys.zł, że takie urządzenie się nie popsuje po gwarancji.

Co do kosztów lamp,wiem że zabawa potrafi być droga,ale też nie musi,tak naprawdę wszystko zależy od tego,co kogo zadowoli.

10 godzin temu, Asia napisał:

Dziś przyszła hybryda Unison Unico Due i aż boję się ją w ogóle włączyć, tylko sprawdziłam wizualnie.

Jestem bardzo ciekaw tej hybrydy. Kolejny miesiąc bez muzyki głośniki stoją i nie oddychają a mnie już skręca bez wzmacniacza. Totalny brak czasu na jakiś odsłuch (budowa mnie pochłonęła). Zazdroszczę wam tych odsłuchów @Asia @Markcox. Do "Audio on" mam 3min drogi . Podejrzewam że cokolwiek teraz podłącze to będzie banan na twarzy przez tą dużą przerwę w graniu😉

Więc czas wrócić do świata żywych ;)

9 godzin temu, maverick2005 napisał:
12 godzin temu, Asia napisał:

Dopiero z lampą wszystko (co dotychczas puściłam, a gra prawie przez cały czas) brzmi dobrze.

Witaj w klubie,u mnie jest podobnie.

Już wspominałem o tym wcześniej, że bardzo dobrze znane mi numery odkrywam na nowo, do tego wyłapuje pewne dźwięki/instrumenty, na które wcześniej kompletnie nie zwróciłem uwagi i nie rzuciły mi się w ucho, nawet w tak mało finezyjnej muzyce klubowej :)  Idę grzać 😎

17 godzin temu, Markcox napisał:

Ok, więc wypadałoby spiąć temat klamrą.

Po przerzuceniu kilku/nastu klocków, zarówno w salonach audio, ale też przede wszystkim w domu, na dzień dzisiejszy kończę pogoń za...

Wybór po wszystkich testach i odsłuchach padł na Yaqin MS90B. I powiedzieć, że jestem zadowolony to nic nie powiedzieć ;) 

Serdecznie dziękuje wszystkim uczestniczącym w temacie za wszelkie drogowskazy i wskazówki. 

Witam, dokładne od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem silverów 500, poprzednikami były heco Aurora 700,gra to z cxa80 i chromecast audio,oraz gramofon technics śl Q2, silvery to jednak już dużo lepsza kultura brzmienia, każdy są po prostu bardziej poukładane dźwiękowo, widzę że wybrałeś lampę yagina do tych silverów,przyznam że od dłuższego czasu miałem na myśli odsłuch właśnie czegoś takiego jak hybryda Vincent,lub właśnie yagin, troszkę się tylko obawiam czy nie straci się na dynamice zwłaszcza gdy słuchamy muzyki np U2, marilion, cóż jedynie wyjście udać się do salonu na odsłuch, gratulacje z wyboru,. może i mi się uda coś wybrać, połączenie z cxa80 jest poprawnie,ale myślę że te silvery zasługują na coś innego,na pewno warto popróbować, pozdrawiam.

Akurat jeżeli chodzi o model Yaqina MS90B, to nie można mu zarzucić braku dynamiki. Jak na lampę charakteryzuje się na prawdę dużą mocą. Jak wspominałem, właśnie ten aspekt bardzo mocno mnie zaskoczył, bo obawy miałem podobne, ale w praniu wyszło, że niczym nieuzasadnione. Jednak te prawie 30kg robi swoją robotę ;) 

W każdym razie, jak tylko masz taką możliwość, polecam spróbować. 

Proponowałbym zamiast zwracania uwagi na wagę wzmacniacza, bardziej brać pod uwagę sposób budowy i jego typ. Bo inaczej zagra hybryda, inaczej PP  a jeszcze inaczej SE. 

Tak tylko napomknąłem, bo zaskoczyła mnie ta waga ciężka. Z resztą na ten moment niczego już nie zamierzam sprawdzać i analizować, tylko wreszcie upajać się muzyką. Na rozkminki jeszcze (może, kiedyś) przyjdzie czas 

3 godziny temu, Markcox napisał:

Akurat jeżeli chodzi o model Yaqina MS90B, to nie można mu zarzucić braku dynamiki. Jak na lampę charakteryzuje się na prawdę dużą mocą. Jak wspominałem, właśnie ten aspekt bardzo mocno mnie zaskoczył, bo obawy miałem podobne, ale w praniu wyszło, że niczym nieuzasadnione. Jednak te prawie 30kg robi swoją robotę ;) 

W każdym razie, jak tylko masz taką możliwość, polecam spróbować. 

A jaka jest Twoja reszta toru audio dac, źródło? 

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Z resztą na ten moment niczego już nie zamierzam sprawdzać i analizować, tylko wreszcie upajać się muzyką.

Gratuluję dobrego wyboru! Akurat same Silver 500 mocno Ci w tym pomogły bo z mojego doświadczenia one są wybredne i albo z czymś nie grają wcale albo grają świetnie. Wieść gminna niesie, że lubią się  ze wzmacniaczami gęstymi i ciepłymi, i o analogowym brzmieniu, co Twój wybór jedynie potwierdza.

Jak to mawiał pan Piotr Kaczkowski: „Muzyka jest ciszą, w której słychać muzykę…”. Czas to teraz sprawdzić! Miłych podróży przez dźwiękowe krainy życzę:)

1 godzinę temu, zbynio napisał:

A jaka jest Twoja reszta toru audio dac, źródło? 

Nad tym dopiero będę pracował. DAC żaden, streaming po analogu z chromecast'a i do tego CD, ponad 20 letni Denon odkurzony z czeluści strychu (od którego nota bene zaczęła się obecna moja "audio historyja") również po analogu

33 minuty temu, sonique napisał:

Gratuluję dobrego wyboru! ... Miłych podróży przez dźwiękowe krainy życzę:)

Dzięki :) 

3 godziny temu, sonique napisał:

Gratuluję dobrego wyboru! Akurat same Silver 500 mocno Ci w tym pomogły bo z mojego doświadczenia one są wybredne i albo z czymś nie grają wcale albo grają świetnie. Wieść gminna niesie, że lubią się  ze wzmacniaczami gęstymi i ciepłymi, i o analogowym brzmieniu, co Twój wybór jedynie potwierdza.

Dokładnie zgadzam się z tym co napisałeś w 100% 💪

@Markcox Pomyśl o zmianie źródła, mam wrażenie że chromecast jest wąskim gardłem systemu. Też go miałem/mam, gra bardzo dobrze a w tej cenie to nawet wybitnie, ale... raczej do niego nie wrócę. Dopóki nie porównasz to wydaje się że daje radę i jest bardzo dobrze, ale zmiana choćby na raspberry z nakładką pokazuje, że chromecast jednak trochę kuleje jeśli chodzi o detaliczność, mikrodynamikę, scenę itd.

@Wito76 tak, mam to na uwadze i zmiana źródła na pewno wchodzi w grę. W końcu system ostatecznie zagra na tyle, na ile pozwoli jego najsłabsze ogniwo ;) 

Więc zakup streamera, być może zmiana CDka i dołożenie pewnie jakiegoś DAC'a na pewno jest przede mną, ale nie wiem, czy chce mi się szarpać z maliną. Potrzebuję raczej coś prostego w obsłudze - muszę mieć na uwadze czynnik żeński w domu, trochę atechniczny ;)  Może jakiś Bluesound Node?! Tu muszę jeszcze postudiować temat.

I drepcze jeszcze trochę za mną czarna płyta 😎

Także brałem czynnik żeński i właśnie padło na Bluesounda Node 2i. Zmieniłem moduł zasilania, dodałem zasilacz liniowy i brzmienie zmieniło się nie do poznania na korzyść. 

Napisano (edytowany)

@Wito76 tak, mam to na uwadze i zmiana źródła na pewno wchodzi w grę. W końcu system ostatecznie zagra na tyle, na ile pozwoli jego najsłabsze ogniwo ;) 

Więc zakup streamera, być może zmiana CDka i dołożenie pewnie jakiegoś DAC'a na pewno jest przede mną, ale nie wiem, czy chce mi się szarpać z maliną. Potrzebuję raczej coś prostego w obsłudze - muszę mieć na uwadze czynnik żeński w domu, trochę atechniczny ;)  Może jakiś Bluesound Node?! Tu muszę jeszcze postudiować temat.

I drepcze jeszcze trochę za mną czarna płyta 😎

chromecast audio jako zrodlo jest takie sobie ,ale juz jako transport do zewnetrznego daca,jest fajnym sprzecikiem za smieszne pieniazki,ja tak wlasnie gram ,kup sobie daca ,a chromka jako transport i gitara.kurcze coraz bardziej mysle nad lampą do tych moich silverkow hmmm?.

Edytowano przez zbynio

Z tym, że ja nawet nie posiadam typowego chromecasta audio, tylko na ten moment korzystam z Chromecasta wbudowanego w MiBox'a, którego wykorzystuje głównie w kinie. Więc wolałbym to finalnie rozdzielić. Z resztą zastanawiam się nawet, czy ten posiadany właśnie przeze mnie nie jest "niższych" lotów, od samego Chromecast audio?! 

Musze trochę zgłębić temat 

Musze trochę zgłębić temat 

U mnie Chromecast Audio z Deezerem gra zacnie. Ciężko go odróżnić od dedykowanego do audio lapka, gdy oba są wpięte do tego samego DACa. Kiedyś robiliśmy z kumplem testy i różnica na analogowym wyjściu CA do dobrego CD była naprawdę niewielka (słyszalna - tak 6-7 razy na 10 uznawaliśmy CD za lepszy). Natomiast zazwyczaj wszystkie podobne wynalazki typu ieast grają słabiutko 

Właśnie, wszędzie u Was przewija się DAC, a u mnie na ten moment jest to spięte bezpośrednio po analogu. Ale prawdą jest, że podobne testy z ciekawości przeprowadzałem i również jakiegoś urwania dupy względem CDka nie stwierdziłem. Pytanie, czy to CA tak dobry, czy mój CD tak marny?! ;) 

Tak, tylko że blusound wprowadził ostatnio jakąś aktualizację robiącą problemy z ich softem.

Czy to juz jest rozwiązane?

Piotr

Napisano (edytowany)
6 minut temu, S4Home napisał:

blusound wprowadził ostatnio jakąś aktualizację robiącą problemy z ich softem.

No właśnie, @seba3002 jak tam sytuacja? Może specjalnie popsuli żeby nowy model kupić :D

Widzę że Top nie odezwali się u Ciebie w temacie.

Edytowano przez JaZz