Skocz do zawartości

Wzmacniacz do MA Silver 500 (początkowo: do Klipsch F3)


Markcox

Recommended Posts

Sam niedawno takie dylematy przezywałem,  w salonie mam kino na klipschach i onkyo. Również jak Ty zapragnąłem stereo, kombinowałem jak kuń pod górke a i tak się skonczyło osobnym zestawem w osobnym zamkniętym pokoju. Co byś nie zrobił i jak byś nie ocieplał klipshów to do muzyki się srednio nadają (chyba że rock najlepiej w koncertowych wykonaniach). Otwarty salon również.  Ale kibicuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@halik, z tym że nie każdy chce dzielić te zestawy i ustawiać je w dwóch pokojach. Ja też przeżywałem takie dylematy i jakoś udało mi się gorzej czy lepiej pogodzić kino i stereo w jednym pokoju. Nie znam kolumn, które posiada kolega @Markcox, ale skoro branża twierdzi, że mogą być wąskim gardłem systemu to pewnie skończy się na ich wymianie. Z tym że kupując lepsze kolumny zwykle rodzi się pytanie czy lepsza elektronika nie wycisnie z nich więcej niż ta obecna 🙂. Także ja widzę to tak, że zostaje sam AMP kina domowego a wjeżdżają nowe kolumny plus wzmacniacz stereo. Pytanie tylko na jakim dźwięku zależy autorowi. I czy chce iść w uzywki czy sprzęt nowy 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, całkiem realnie biorę pod uwagę jednak wymianę frontów, niż ratowanie tych F3 wzmacniaczem. Mały wkład w tą decyzję ma sama ciekawość i posmakowanie trochę innych paczek. Natomiast jedna słuszna uwaga - pomiędzy wierszami można wyczytać, ale wprost tego nie nadmieniłem - fronty nadal będą pełnić rolę kanałów L/R w kinie ;) 

Używek się nie boję, kupiłem niejedno i się nie przejechałem, ale w kontekście kolumn, jak już wspomniałem wcześniej jest jedno ale

3 godziny temu, Markcox napisał:

Z używkami w tym wypadku może być problem mniejszy, czy większy, z przeprowadzeniem odsłuchu - tym bardziej we własnym domu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Seba, nie słuchałem ;) Przyznaje się bez bicia, że generalnie KEF'y, zwłaszcza z serii R łażą za mną już nie wiem, od jakiego czasu. Więc posłuchać ich na pewno będę chciał. Na ten moment wybór padł tylko i wyłącznie pod względem estetyki i oczywiście opinii/testów. Ale nie wiem, czy to będzie moja bajka, czas pokaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Chyba każdy facet jest wzrokowcem. Mi akurat podoba się to co tworzy Dali, aczkolwiek zaciekawiony testami kolegi @Krafta chyba sam niedługo wybiorę się (albo wypożyczę) podstawkowe kefy do domu. Zresztą w ogóle lubię zaglądać do salonów muzycznych, żeby posłuchać nowych rzeczy ale niestety tych w Lublinie nie ma zbyt wielu 😶. Dlatego bardzo ubolewam na faktem, że w tym (i daj Boże tylko w tym) roku nie będzie kolejnej edycji AVS. Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

@seba3002 Nie chcąc wrzucać offtopów w inne tematy, "zamknę" to w swoim wątku ;)  A może komuś moja ścieżka do czegoś się przyda.

Na pewno nie oczekuj ode mnie opisów, choćby z katalogu kolegi Kraft'a ;) W każdym razie jednak padło zdecydowanie na zmianę frontów. Wybrałem się, posłuchałem i podjąłem decyzję.

Na pierwszy ogień poszły RP8000, czyli brzmienie, które znam i które było punktem wyjścia, następnie Silver500 (może ta kolejność była błędem), po nich Q950 i AP Clasic 8.

Tu zdecydowanym faworytem zostały Silvery 500. Dynamika, granie po jaśniejszej stronie mocy i podstawa basowa, którą lubię, ale jednak inna kultura grania, niż u Klipscha. KEF to zupełnie nie była moja bajka. Przy kolejnej okazji zestawienie Silverów z Focal Aria 926 i Dali Opticon mk2 (niestety tylko 6), ale i ten test nie zmienił mojego faworyta. W Dali, dołu dla mnie brak (pewnie w dużej mierze zasługa tylko 6,, zamiast 8), Focal, jak dla mnie był (o dziwo) przebasowiony, a i potrafił zadudnić na niektórych numerach w sali odsłuchowej, co trochę mnie zdziwiło. Finalnie odsłuch Silverów w domu, żeby przekonać się, czy we własnych warunkach lokalowo/akustycznych nie będzie jakiejś tragedii i tak już zostały. Teraz zacieram trochę ręce na potestowanie elektroniki 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że czas najwyższy poznać monitor audio 🙂. Mi akurat bliżej do kefa (miałem w domu monitory q350 i r300 - te drugie to już naprawdę klasowe granie) czy audio physic ale fajnie, że inne firmy znajdują też swoich fanów. Co do dali to chyba masz rację, miałem ich 3 modele i żaden basem nie grzeszył. Focal, przynajmniej z tych niższych i średnich modeli to moim zdaniem takie granie V-ką, może nieco "kulturalniejsze" niż klipsch ale jednak. 

A jeśli chodzi o elektronikę to masz jakieś pomysły? Coś klasycznego czy jakaś "egzotyka" ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznawać jak najwięcej nie zaszkodzi, ale skoro KEF jest dla Ciebie jakąś, powiedzmy referencją, to MA jest innym, na pewno jaśniejszym graniem i bliżej im do Focali, niż KEF. Gdybyś nie miał okazji sprawdzić u siebie, a będziesz znowu pałętał się gdzieś po Warszawie, to zapraszam ;) 

Co do elektroniki, nie mam nic sprecyzowanego. I w ogóle nie wiem na 100%, czy taką inwestycję będę realizował. Na ten moment na pewno chciałbym porównać, czy i jaka faktycznie będzie różnica między takim wzmacniaczem stereo, a moim ampli KD. Już wiele naczytałem się opinii, jak to każdy wzmacniacz stereo kładzie na łopatki kilkukrotnie droższe amplitunery kina domowego, jednak w moim małym porównaniu, o którym wspominałem na początku tego tematu, ta teoria trochę legła w gruzach ;) Do testów, myślę, że będę celował w coś w przedziale 5-10k, żeby to miało sens i pewnie również w tym temacie będę potrzebował pomocy bardziej doświadczonych kolegów 😎 Na bank chciałbym z czystej ciekawości sprawdzić Arcama SA30. Zaintrygowała mnie również przewijająca się w temacie obok, propozycja dzielonego systemu od Emotivy. Ale to wszystko na ten moment luźne dywagacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Gdybyś nie miał okazji sprawdzić u siebie, a będziesz znowu pałętał się gdzieś po Warszawie, to zapraszam ;) 

😎 

Chętnie skorzystam ale chyba raczej już po pandemii 🙂. Mam w Wawie kilku kolegów, których nie widziałem od lat wiec pewnie kiedyś znowu zawitam do stolicy. No i mam bardzo  cichą nadzieję, że jednak może w tym roku odbędzie się audio show. Byłem w 2019 i podobało mi się strasznie. Zresztą generalnie bardzo lubię Warszawe ale mieszkać bym tam nie chciał 🙂. Mam kilka fajnych wspomnień związanych z tym miastem, np koncert Monster Magnet w 2004 roku czy pierwsza wizyta U2 w 97, na którą jechałem specjalnie ze Szwajcarii...i nie dojechałem. Także trzymam za słowo 😉.

Co do ampli i wzmacniaczy - uważam, że każdy powinien wybrać to co mu zagra najlepiej. Ja po przesłuchaniu smsla za 400 zł widzę, że nowe technologie są tak dobre a zarazem tak tanie, że już nic mnie nie zaskoczy. 

Pozdrawiam, Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, seba3002 napisał:

Co do ampli i wzmacniaczy - uważam, że każdy powinien wybrać to co mu zagra najlepiej. Ja po przesłuchaniu smsla za 400 zł widzę, że nowe technologie są tak dobre a zarazem tak tanie, że już nic mnie nie zaskoczy.

Właśnie dlatego przed ostatecznym wyborem na pewno będę wypożyczał i stawiał je w szranki z posiadanym ampli. Będzie wyraźnie słyszalna, zauważalna różnica, to na coś padnie, jak będą tylko ledwo zauważalne/urojone niuanse, to dobrze się zastanowię, czy taka inwestycja będzie miała sens

13 godzin temu, S4Home napisał:

Pamiętaj o tym.

Pamiętam ;) 

ok, może pora uruchomić trochę małą lawinę.

Więc proszę bardziej doświadczonych kolegów o podpowiedź, w jakim kierunku, jeżeli chodzi o wzmacniacz stereo do MA Silver500, można pójść. Załóżmy dwa poziomy budżetu (oczywiście +/-): 5k i 10k. Fajnie, gdyby wzmak miał możliwość pracy, jako końcówka mocy, spięta z ampli KD z preout, ale nie jest to wymóg konieczny - poradzę sobie i bez tego.

Źródła: streaming i CD. Nie wykluczam również zabawy w vinyle, ale na ten moment ten element możemy "przemilczeć". Repertuar dość różnorodny, od muzyki klubowej, elektronicznej, przez polskiego rock'a, ballady, muzykę instrumentalną, filmową, trochę nawet na jazz'ie kończąc.  Niby nie wykluczam również używek, ale na ten moment skupiłbym się jednak na klockach nowych, z racji chęci wypożyczania i sprawdzania na własnej skórze wyborów (z używanym sprzętem o taki komfort będzie trudno)

Nakierujcie na coś. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Piotr, jak zawsze można liczyć na mnogość propozycji ;)  a w przedziale 10k w tej liście nie mieści się wspomniany przeze mnie Arcam 30 z jakich względów? W porównaniu do podanych przez Ciebie propozycji, z jakichś względów przegrywa tą rywalizację? Nie ukrywam, że mocno za nim przemawia taki all i one - wbudowany streamer, DAC (podobno nienajgorszy) i DL, który chyba może wnieść dużo dobrego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2021 o 20:19, Markcox napisał:

Właśnie dlatego przed ostatecznym wyborem na pewno będę wypożyczał i stawiał je w szranki z posiadanym ampli. Będzie wyraźnie słyszalna, zauważalna różnica, to na coś padnie, jak będą tylko ledwo zauważalne/urojone niuanse, to dobrze się zastanowię, czy taka inwestycja będzie miała sens

Pamiętam ;) 

ok, może pora uruchomić trochę małą lawinę.

Więc proszę bardziej doświadczonych kolegów o podpowiedź, w jakim kierunku, jeżeli chodzi o wzmacniacz stereo do MA Silver500, można pójść. Załóżmy dwa poziomy budżetu (oczywiście +/-): 5k i 10k. Fajnie, gdyby wzmak miał możliwość pracy, jako końcówka mocy, spięta z ampli KD z preout, ale nie jest to wymóg konieczny - poradzę sobie i bez tego.

Źródła: streaming i CD. Nie wykluczam również zabawy w vinyle, ale na ten moment ten element możemy "przemilczeć". Repertuar dość różnorodny, od muzyki klubowej, elektronicznej, przez polskiego rock'a, ballady, muzykę instrumentalną, filmową, trochę nawet na jazz'ie kończąc.  Niby nie wykluczam również używek, ale na ten moment skupiłbym się jednak na klockach nowych, z racji chęci wypożyczania i sprawdzania na własnej skórze wyborów (z używanym sprzętem o taki komfort będzie trudno)

Nakierujcie na coś. 

 

W takim budżecie masz na prawdę bardzo dużo opcji. Z muzykalnych masz Atoll IN 200 Signature, Vincent SV227mk, Haiku Audio Bright MK5, Quad Artera  czy Roksan Kaspian M2. 
Jeśli chciałbyś zachować dynamiczne i szczegółowe brzmienie to Marantz PM8006 lub Roksan K3 byłyby dobrym kierunkiem. 

Arcam SA30 to także ciekawe rozwiązanie ale bywają niestety problemy z funkcjami sieciowymi aczkolwiek ma wyjść aktualizacja, która ma to poprawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za ruch w interesie ;)

Jeszcze jedna kwestia, która może nie być bez znaczenia, a o której nie wspominałem, a chciałbym to doprecyzować, żeby dobrze zawęzić wybór do testów. 

Mianowicie, dość często zdarza mi się słuchać na niedużych poziomach głośności (z różnych względów), a życzyłbym sobie, żeby jednak nawet przy cichym graniu było słychać pełne pasmo brzmienia na tyle, na ile w tych PLNach jest to do zrobienia. Czy dobrze rozumuję, że w tej kwestii powinienem spoglądać raczej w kierunku pieców jednak z większą, niż mniejsza mocą? Czy jest jakaś inna cecha, która ma na taki stan rzeczy wpływ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to już wiem więcej niż mniej ;) dzięki za info. 

Przynajmniej mam jeden parametr (poza względami wizualnymi), po którym mogę zrobić sobie jakąś selekcję powyższych propozycji, i wrzucić ze 2-3 na testy do domu. 

Nie ukrywam, że na ten moment, bez testów, cichym faworytem dla mnie jest Arcam - mocy mu nie brakuje, do tego mnogość wejść (również vinyl) i możliwość streamowania. Ale, jak to bywa, wyjdzie w praniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2021 o 15:51, lysyrafal napisał:

 Rotel RA-1592 

 

Też aktualnie szukam wzmacniacza do max 11tys.zł do silverów 500. Ten rotel mnie zaciekawił. 

Mam pytanko do branży @Q21 . Widzę że posiadacie na stronie wzmacniacz Taga Harmony hta 2500b.  Możecie coś więcej o nim napisać. Czy do silverów będzie to dobry wybór?

Sprzedałem Denona pma 1600 i teraz może być problem z doborem lepszej elektroniki w cenie do 10tyś 🙂 ale trzeba coś wybrać i odsłuchać.  

@Markcox dołączam się do twojego wątku 😉 mamy teraz ten sam problem. Także jak juz coś odsluchasz to pisz. Muszę sobie czas zorganizować na odsłuchy.

Pzdr. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...