Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

Przed chwilą, Sqter83 napisał:

Chcesz poznać prawdę prześledz przepływ gotówki.

Już dawno temu polecałem dwa filmy (jeden to serial dokumentalny) "brudna forsa" - na netflixie

Oraz Ciemna strona rybołówstwa

Świat nie jest miły tylko napędzany forsą.

Dotychczasowe leki i ich działanie opisane są nie tylko przez Bodnara.

Ale lepiej jest :gxrxZ3AelanOuExDVyRQkYns=&risl=&pid=ImgR 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już zupełnie kuriozalne sa pomysły wywalenia więcej kasy na promocje szczepień w społeczeństwie które od 250 lat (jeżeli liczyć tylko od zaborów bo jak doliczyć przywileje szlachty i liberum veto to .... ;)) oparte jest na kombinatoryce i oporze wobec władzy.

Ale to "na razie" bo zmierzamy niestety w stronę sytuacji którą opisał J. Zajdel w "Limes Inferior" (o której też już kilka razy wspomniałem) - system który już w chinach właściwie działa 

Żeby choć wśród lekarzy było jednoznaczne stanowisko i by widać było że starają się popierać szukanie leku a nie wyprodukowanie czegoś na co będzie nowa licencja i kasa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2022 o 11:04, Fafniak napisał:

Ale lepiej jest :gxrxZ3AelanOuExDVyRQkYns=&risl=&pid=ImgR 

A wiesz Fafniak, co owe małpy oryginalnie symbolizują w kulturze Dalekiego Wschodu? Są wyrażeniem mądrości życiowej, że aby być szczęśliwym należy odciąć się od negatywnych przekazów. Bowiem zło nie stanowi na świecie normy, lecz jest wyjątkiem. Większość ludzi jest uczciwa i dobra. Wietrząc wszędzie spiski niepotrzebnie zatruwasz sobie życie. To Cię zmienia.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, właśnie wróciłem z UK - 2 tygodniowa wycieczka po wyspach. Najpierw weekend na ostrych baletach ze znajomymi którzy mnie tam zaprosili. Śmiech jak oni nam pokazują to wszystko w TV - tam toczy się normalnie życie, wchodzi się wszędzie, nie zakłada się masek, nie ma czegoś takiego jak jakieś paszporty. W weekend chyba zwiedzieliśmy 5 klubów, nikt żadnej maski nie zakładał, metro bez maski, galerie bez maski. Restauracje bez maski, na początku jak założyłem gdzieś wchodząc do klubu maskę, to znajomi z tekstem: WEŹ NIE STRASZ LUDZI PRZECIEŻ NIE JESTEŚ CHORY ŚCIĄGNIJ TO I ROZEJRZYJ SIĘ NIKT TU TEGO NIE NOSI :D Więc oczywiście poszedł temat COVIDOWY - mówię że właśnie u nas też powoli znoszą restrykcje (zapowiadanie tego że nie będzie już kwaratanny nawet po kontakcie - w innych krajach tak już robią) a oni zaczęli się śmiać i opowiadają że są od 2 lat tej wariacji nie zaszczepieni, że słowem nikt się nie odezwał o tym że są niezaszczepieni, w pracy nikt na ten temat nie rozmawiał a pracodawcy nie suszyli głowy żeby się szczepić, że te paszporty to pic na wodę i nikt tam tego nie sprawdzał. Że do lekarzy przyjmowani są normalnie. Normalność jest cały czas, znajomi mówią że nie spotkali się z żadną nagonką na kowida, żyli przez ten czas tak samo jak przed kowidem i JEDYNE co poczuli to problem z powrotami do Polski (testy, formularze,kwaratanny) tak to wszyscy tam ich znajomi, bliscy żyją normalnie.  Ani razu nikt im nie wytknął tego że nie są zaszczepieni, ani razu nie mieli problemu żeby coś załatwić urzędowego, czy gdziekolwiek wejść. 

I śmieją się z tego że chcieli wrócić do Polski ale na razie czekają ... na rozwój sytuacji z paszportami i tym cyrkiem u nas.  Wolą na razie tam dalej siedzieć bo nie ma takich jak to powiedział znajomy WARIATÓW KOWIDOWYCH  - ludzie się normalnie spotykają.  Oni mówią że biorą przykład z góry, bo u nich premier tak samo robi i rząd. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

A wiesz Fafniak, co owe małpy oryginalnie symbolizują w kulturze Dalekiego Wschodu? Są wyrażeniem mądrości życiowej, że aby być szczęśliwym należy odciąć się od negatywnych przekazów. Bowiem zło nie stanowi na świecie normy, lecz jest wyjątkiem. Większość ludzi jest uczciwa i dobra. Wietrząc wszędzie spiski niepotrzebnie zatruwasz sobie życie. To Cię zmienia.

uhm... 

Problemem może być zdefiniowanie "negatywnych przekazów" - dla ciebie są to informacje o tym że światem rządzi pieniądz i nie ma w tym nawet odrobiny empatii tylko kalkulacja

Dla mnie negatywnym przekazem jest napierdalanka medialna ile jest zakażeń, ile śmierci itp. To doprowadza ludzi do abstrakcyjnych zachowań gdy co pół godziny sprawdzają "najnowsze notowania" na onecie czy innej wirtualnej polsce (autentyk !) lub innych mediach (ich stronach www - bo sprawdzają na telefonach)

Moja mama namiętnie oglądająca tvn co i rusz nawiązuje do ilości zakażeń.

Ostatnia aferka z facetem z cnn-u obrazuje doskonale temat

Przykład sterowania systemowego - to niby tylko sport ale obrazuje doskonale sposób na zgnębienie jednostki

https://www.facebook.com/tvpsport/videos/504781004323790

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukluk71 napisał:

Wolą na razie tam dalej siedzieć bo nie ma takich jak to powiedział znajomy WARIATÓW KOWIDOWYCH  - ludzie się normalnie spotykają.  Oni mówią że biorą przykład z góry, bo u nich premier tak samo robi i rząd. 

Tak na luzie to chyba jednak Anglicy do Covida nie podeszli. Jaki jest stan zaszczepienia ? 80 % ?

3 godziny temu, slaw0001 napisał:

Ciesz się, że TVN a nie TVP

Na TVP trzeba mieć zezwolenie , nie każdy może , tylko ludzie o silnych nerwach :) 

5 godzin temu, Fafniak napisał:

oparte jest na kombinatoryce i oporze wobec władzy.

Chyba , że ta władza rozdaje forsę innych za nic . To diametralnie zmienia stosunek do władzy ;) 

 

5 godzin temu, Fafniak napisał:

Żeby choć wśród lekarzy było jednoznaczne stanowisko i by widać było że starają się popierać szukanie leku a nie wyprodukowanie czegoś na co będzie nowa licencja i kasa

Bo Ty wiesz , że nie szukają ? Sorry nie wiedziałem , że masz takie wejścia . szacun.

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Dla mnie negatywnym przekazem jest napierdalanka medialna ile jest zakażeń, ile śmierci itp.

Przyda się do rozliczenia i analizy, czy podejmowane decyzje lub ich brak, miały bezpośrednie przełożenie na stan zdrowia podczas pandemii.

Przepraszam za OT , ale właśnie słuchałem zderzenia naukowca z gościem z Polskiej Agencji Kosmicznej / tak mamy coś takiego za 2,5 mld. /. Z dyskusji .a raczej nieudolnych prób odpowiedzi przedstawiciela Agencji wynika , że to co robimy i na co idzie nasza kasa zupełnie nie ma sensu. Ani ekonomicznego , ani naukowego. A najbardziej zabawne jąkanie się faceta jak padło pytanie na co poszła kasa projektu który trwa od lat , Narodowego / no bo jaki by miał być  ? /wynoszenia  satelitów i rakiet załogowych w kosmos jak my ani nie mamy ani nie budujemy samolotów ? :) Lokalizacja Polski wyklucza tradycyjne wystrzelenie czegokolwiek , po za korkiem szampana. 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

A wiesz Fafniak, co owe małpy oryginalnie symbolizują w kulturze Dalekiego Wschodu? Są wyrażeniem mądrości życiowej, że aby być szczęśliwym należy odciąć się od negatywnych przekazów. Bowiem zło nie stanowi na świecie normy, lecz jest wyjątkiem. Większość ludzi jest uczciwa i dobra. Wietrząc wszędzie spiski niepotrzebnie zatruwasz sobie życie. To Cię zmienia.

I to jest prawidłowe podejście. U nas się mówi" Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz."

@lukluk71cciekawa relacja , jednak wyspiarze jacy by nie byli, rozsądnie podchodzą do różnych tematów. Wydaje mi się że wyjście z UE na dłuższą metę wyjdzie im na dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Lokalizacja Polski wyklucza tradycyjne wystrzelenie czegokolwiek , po za korkiem szampana. 

O to się Tomek nie martw. Polska coraz szybciej przesuwa się na wschód. Wkrótce będziemy w okolicach Kazachstanu. Wtedy wystrzelimy. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak na luzie to chyba jednak Anglicy do Covida nie podeszli. Jaki jest stan zaszczepienia ? 80 % ?

Jakie to ma znaczenie w świetle tego że oni nie są zaszczepieni jak wielu ich znajomych i bliskich i żyją tam normalnie?
No i tego że wielu ich znajomych po drugiej dawce już nie poszli na 3 dawkę a ich paszporty dawno wygasły i przeciwciała pewnie też.  Korzystają z usług, służby zdrowia, a tutaj. Dodam tylko że jedna z tych osób jest po chemioterapii i nikt nie robił z tym problemu że jest bez szczepienia, każda wizyta lekarska, w szpitalu czy na zabiegach odbywała się jak było zaplanowane leczenie.  U nas jak to wygląda? a wygląda to tak i miałem identycznie taką samą sytuacje u mnie w rodzinie, gdzie bliska osoba została sponiewierana testami, trzymana w izolatce i testowana do skutku aż miałby wyjść pozytywny, bo miała duszności - dopiero po interwencji  lekarza (bliskiej osoby, rodziny) która zadzwoniła do szpitala narobić dymu przestali ją testować i trzymać w izolatce i zdiagnozowali zapalenie płuc. Ale o tym pisałem nawet wcześniej. 
272945057_5548866961797308_2071695583984704150_n.thumb.jpg.f1e96bad11eacf741af0680bbd21ef2a.jpg



a teraz jeszcze wygląda to tak, tu już nie są potrzebne słowa - te 3 screeny pokazują całą prawdę o ogromnym kłamstwie jakie panuję na fundamencie tego wirusa i zgadzam się powyżej z kolegą który piszę że w tym wszystkim jest za dużo pieniędzy żeby od tak chcieli to zakończyć. 

272957148_486395176182390_270072525361713121_n.thumb.jpg.241b608edd729c7ed5413a9423697449.jpg

273528127_248674407445301_3077968802178721397_n.thumb.jpg.a83dad0597238100244e7232a27cacc8.jpg

I TO JEST NAJLEPSZE!! 273100814_5549576028393068_1343843511589926349_n.thumb.jpg.a0c831b10a47dec747846c98d440592a.jpg

Na koniec nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji. Covid jest bo sam przechodziłem z rodziną (łagodnie) teraz przechodzą moi bliscy zaszczepieni łagodnie i a niektórzy po 3 dawkach są sponiewierani że leżą w szpitalu ale uważają to za cud i uratowanie życia choć nie widzą tego że miliony osób niezaszczepionych przechodziło łagodniej od nich.  Szkoda że media nie piszą nic o ozdrowieńcach. No bo w tym przecież nie ma interesu co??

Dwa lata Maliszewskiej zajęło zrozumienie w jakim gównie siedzi i jakie gówno promuje. Dopiero jak dostała sama po pysku tym co wcześniej promowała i nakręcała. My szaraki żyliśmy przez dwa lata w takim świecie, w świecie który między innymi ONA KREAOWAŁA i dorzucała swoje 3 grosze - dostając za to pieniądze lub nie (choć wiemy że wielu celebrytów miało za to płacone). Niektórzy muszą się odbić od dna żeby zrozumieć pewne rzeczy. Ci co załapali jak to wygląda byli nazywani szurami, foliarzami, płaskoziemcami. Ci co przez dwa lata lata tego gówna kwiczą po necie teksty "zobaczysz jak się zarazisz" wywołując u innych szantaż emocjonalny, po czym sami popierniczają bo zatłoczonych biedrach na zakupach, jeśli do tego czasu nie zrozumieli to raczej już z tego nie wyjdą- będą maski, co 4 msc dawka przypominająca i siedzenie w necie dalsze straszenie typu "zobaczysz jak się zarazisz" Takich ludzi już nie ma sensu przekonywać.

My wraz z bliskimi żyjemy od dłuższego czasu NORMALNIE, a jeśli jest ktoś sparaliżowany kowidową propagandą to sam się odcina od życia towarzyskiego i nawet nikt za nim nie płaczę, bo nikt już nie chcę słuchać paranoika który wiecznie wszystkim mówi że umrzemy, że się zarazimy, że w szpitalach, że tyle chorych, że tyle testów, że trzeba się szczepić, że trzeba zostać w domu.  ZROZUMCIE - zostawcie takich ludzi w bańce, oni mają TVN, mają TVP, mają codzienne statystyki na stronie MZ i tym właśnie chcą żyć. Mam ogromną rodzinę i jeśli jest jakaś impreza rodzinna to po prostu przestaliśmy takich ludzi zapraszać, bo SĄ TOKSYCZNI nie są już do uratowania, nie potrafią o niczym innym  rozmawiać oprócz szantażowania emocjonalnego swoich bliskich kowidem.  To jest dramat kiedy na urodzinach dziecka siedzi mój kuzyn, wszyscy się cieszą, śmieją a on wyjeżdża z tekstami że dziś tyle i tyle zakażeń, albo pyta się każdego czy się już zaszczepili bo jeśli nie to POUMIERAMY, jak ktoś mu podaje inne argumenty to się obrusza żeby się nie odzywał bo nie ma dyplomu z wirusologii(choć on sam informatyk) i na koniec zaczyna w towarzystwie nazywać swoich bliskich niezaszczepionych od płaskoziemców i foliarzy.  DRAMAT ludzie, dramat.  Rodzina  przyjęła z ulgą to że on i jego żona powiedzieli że więcej nie będą przyjeżdżać bo STANOWIMY ZAGROŻENIE organizując spotkania rodzinne, urodziny, wesela, święta - bo co? bo uznał że jego 3 dawki nie będą działać jak się wszyscy w rodzinie nie ukłują też 3 dawkami... Jeśli sami jak Maliszewska nie odbiją się od dna to my nie będziemy mieć żadnego wpływu na to, są opętani strachem, manipulacją i wybierają takie życie a nie inne, mają takie samo prawo jak my mamy prawo spotykać się ze swoimi najbliższymi i cieszyć się z dnia i normalnego życia.  Ja się okropnie cieszę że mam bliskich (zaszczepionych czy nie zaszczepionych) którzy przestali już ulegać tej całej propagandzie i możemy wyjść razem na imprezę, wyjść na domówkę, pojechać na wesele i bawić się bez tych szmat na brodzie z wyciągniętym nosem. 

a reszta? Co nas reszta, niech dalej STAYHOME i niszczą swoje życie towarzyskie, zawodowe, społeczne siedząc wiecznie paranoi kowidowej mówiąc swoim dzieciom ŻE POUMIERAJĄ jak się zarażą, bo nie założyli szmatki na twarz, bo chcieli się pobawić z innym dzieckiem na placu zabaw. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, tomek4446 napisał:

Bo Ty wiesz , że nie szukają ? Sorry nie wiedziałem , że masz takie wejścia . szacun.

ohh na pewno szukają. Byleby kosztowało więcej niz 10zł na osobę. A jak będzie tak ze 100zł to pewnie idealnie będzie. Ludzie i tak kupią.

Albo będzie tak 🤪

Nasz lek działa w 95% ale tylko w przypadku wcześniejszego zaszczepienia naszym preparatem. W przypadku podania leku osobie nie zaszczepionej okresowo skuteczność preparatu jest na poziomie szacowanym 25-45%

;)

 

 

 

 

 

18 minut temu, lukluk71 napisał:

co 4 msc dawka przypominająca i

choć WHO ( o ile dobrze pamiętam?) ostrzega przed podawaniem kolejnych dawek powyżej 3 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fafniak napisał:

ohh na pewno szukają. Byleby kosztowało więcej niz 10zł na osobę. A jak będzie tak ze 100zł to pewnie idealnie będzie. Ludzie i tak kupią.

Albo będzie tak 🤪

Nasz lek działa w 95% ale tylko w przypadku wcześniejszego zaszczepienia naszym preparatem. W przypadku podania leku osobie nie zaszczepionej okresowo skuteczność preparatu jest na poziomie szacowanym 25-45%

;)

 

 

 

 

 

choć WHO ( o ile dobrze pamiętam?) ostrzega przed podawaniem kolejnych dawek powyżej 3 

powiedź to korporacją farmaceutycznym które będą nagle musiały zrezygnować z tak ogromnego zarobku. Dodatkowo korporacją z kryminalną przeszłością :D Zrezygnowałbyś z bycia miliarderem? 

To tak jakbyś dilerowi/kartelom narkotykowym powiedział że mają przestać zarabiać na dragach bo przez nich ludzie cierpią.

Znajomy przedstawiciel handlowy pewnej firmy farmaceutycznej, a dokładniej firmy z suplementami jak jedzie reklamować, wprowadzać jakiś lek, to często pod stołem GRATIS $$$ daje od firmy w której pracuje - suplementy szybko lądują na półeczkach i są elegancko polecane. Więc wyobraź sobie co musi się dziać na tych wyższych etapach. 

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Uwarukowują powrót do Polski sytuacją covidową ?  Ciekawe 🤔. Myslałem że na takie decyzje wpływa co innego , sam mieszkam za granicą 22lata i w życiu by mi nie przyszło do głowy podejmowac decyzje o powrocie , patrząc na to czy będe nosił maseczkę wchodzac do Żabki  do kina lub restauracji.

Tak, sam z żoną już ustaliłem plan że jeśli coś takiego zacznie się dziać w Polsce jak się dzieje w Austrii/Australii to sprzedajemy tu wszystkie inwestycje i uciekamy do mniej zamordystycznego kraju w którym będzie można żyć normalnie.  Na szczęście mamy taką sytuacje życiową że możemy w każdym momencie zawinąć się w dowolne miejsce na świecie. 

No nie wszyscy są Tobą żeby się kierowali Twoimi decyzjami. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Polska coraz szybciej przesuwa się na wschód. Wkrótce będziemy w okolicach Kazachstanu. Wtedy wystrzelimy. 

A faktycznie , nie wziąłem tego po uwagę. To przepraszam. Bajkonur nie ma w nazwie Narodowy , to ,to nawet może się udać .

49 minut temu, lukluk71 napisał:

My wraz z bliskimi żyjemy od dłuższego czasu NORMALNIE,

Normalnie żyją wszyscy , nie zauważyłem jakiś specjalnych anomalii. 

54 minuty temu, lukluk71 napisał:

teraz przechodzą moi bliscy zaszczepieni łagodnie i a niektórzy po 3 dawkach są sponiewierani że leżą w szpitalu ale uważają to za cud i uratowanie życia choć nie widzą tego że miliony osób niezaszczepionych przechodziło łagodniej od nich.  Szkoda że media nie piszą nic o ozdrowieńcach.

Chyba w tej wyliczance zapomniałeś wymienić osób które zmarły i ich rodzin. Wtedy dopiero będzie komplet.

35 minut temu, lukluk71 napisał:

sprzedajemy tu wszystkie inwestycje i uciekamy do mniej zamordystycznego kraju w którym będzie można żyć normalnie. 

Chłopie , a co z patriotyzmem , tym Narodowym oczywiście :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 zmarli, no co Ty nie powiesz, przed tym kłamstwem medialnym ludzie nie umierali ? Ano wtedy umierali na inne choroby, teraz te same choroby zamieniły się na CV19. No GRATZ. Patriotyzmem zawsze będę żyć, bo sercem zawsze w Polsce, ale jeśli w otoczeniu mam mieć takich ludzi jak Ty, którzy jedyne co potrafią robić to pisać o śmierci, zmarłych tej jedynej słusznej choroby, to wolę przeprowadzić się w stronę normalnego otoczenia a nie paranoików których pasją jest straszenie innych śmiercią jedyną słuszną obecnie chorobą. Wiesz że paranoje się leczy? Ciężko żyć z ludźmi psychicznie chorymi którzy wszędzie widzą śmierć i tylko o tym potrafią rozmawiać.  Co 8 sekund na świecie umiera dziecko z głodu przed 5 rokiem życia - jak przegryzasz kolejnego chisburgera, powiedź czy o tym myślisz ? Nie, masz to pewnie w dopie. No ale że media Cię nakręciły to nic dziwnego że MUSIAŁEŚ to napisać:

Cytat

 Chyba w tej wyliczance zapomniałeś wymienić osób które zmarły i ich rodzin

Oj takie posty utwierdzają mnie coraz mocniej że cieszę się że coraz mniej takich ludzi jak Ty w moim, otoczeniu i wśród bliskich :) Więc wal dalej, co będzie następne? Może klasyka gatunku typu:
"zapraszam do szpitala na wolontariat"
"zobaczysz jak Ci się zarazi ktoś bliski"
"zobaczysz jak Cię kosmici ukradną" 
"zobaczysz jak Cię zaatakują krasnoludki" 

Facet, ogarnij się, ten szantaż emocjonalny działał, ale na początku pandemii - jak się wszyscy rzeczywiście bali, dziś sadzenie takich tekstów spływa po większości ludzi.  Powiesz coś takiego w towarzystwie na jakiejś imprezie, to ludzie uznają Cię za wariata z którym nie będą chcieli rozmawiać.


I fajnie ktoś teraz to napisał (autor wpisu na samym dole):
Wielokrotnie powtarzałem, że bardzo trudno się prognozuje, zwłaszcza przyszłość. Mówiłem, że znajdujemy się w punkcie równowagi niestabilnej i cholera wie, w którą stroną się to wszystko przechyli. Czy pójdziemy w kierunku chińskiego totalitaryzmu czy może otrząśniemy się z tego dwuletniego szaleństwa i wrócimy do normalności. I o ile dalej nie mam pojęcia, gdzie będziemy za kilka lat, to wszystko wskazuje na to, że tę wielką, dwuletnią bitwę o wolność wygramy. Wielka Brytania, Dania, Szwecja, Norwegia i Finlandia wracają do normalności. To samo zapowiadają w Hiszpanii. We Włoszech, na Litwie i we Francji zapowiadają odwrót od paszportów. Sądy w kolejnych europejskich państwach stwierdzają, że różnego rodzaju przymusy są nielegalne. Mamy coraz większe protesty w Kanadzie, Austrii, Włoszech, Francji, Belgii i Holandii. Coraz więcej ludzi się budzi.

Nawet najwięksi wyznawcy wirusa celebryty widzą absurd, do jakiego dochodzi na Igrzyskach w Chinach. Jak to? To można komuś zepsuć start na podstawie testu? A no można. Tak samo można było przez te dwa lata na tej samej podstawie zepsuć milionom ludzi wyjazd na wakacje, zamknąć mu firmę czy uwięzić w domu. Sportowców spotkało to samo, co tyle razy spotykało normalnych ludzi. Ale z jakiegoś powodu oburza dopiero teraz.

Restauracje i puby działają normalnie, nie przestrzegając żadnych durnych obostrzeń. Wczoraj byłem na wypełnionej po brzegi hali, gdzie spośród 13 tysięcy widzów maski miało może kilkanaście osób. Nikt oczywiście ich nie wymagał, nikt niczego nikomu nie sprawdzał. Po drodze widziałem, że na zatłoczonych Orlenach masek nie miała nawet obsługa. Życie coraz szybciej wraca do normalności i rządy będą musiały się do tego dostosować. Wychodzi zbyt wiele badań pokazujących absolutną nieskuteczność oficjalnie uznanych metod walki z wirusem.

Wirusa nie widać, za to widać inflację. Inflacja producencka w Europie wystrzeliła do ponad 26%. Tej krzywej również nie da się łatwo i szybko wypłaszczyć, a już na pewno nie metodami, które będą nam wciskać skorumpowane i doszczętnie skompromitowane przez te dwa lata rządy, Gospodarka wystawi nam w kolejnych latach wysoki rachunek za te dwa lata zupełnej beztroski, dwa lata niszczenia firm, ograniczania handlu i usług. Dobrobyt bierze się z pracy, oszczędności i przedsiębiorczości, nie z drukowania pieniędzy, zamykania firm i przecinania łańcuchów dostaw.

Wychodzimy z tego szaleństwa z poobijaną gospodarką, olbrzymim długiem zdrowotnym, drastycznym spadkiem zaufania do rządów, z podzielonymi społeczeństwami, z naruszonym poczuciem bezpieczeństwa i bez wiary w instytucje, które miały nam zapewnić ochronę i bezpieczeństwo. Ludzie zostali zdradzeni przez tych, którzy powinni ich chronić. Zawiedli naukowcy, dziennikarze, lekarze, prawnicy, policjanci, najróżniejsze autorytety - od sportowców, przez pisarzy, aktorów po influencerów. Większość z nich okłamana, ogłupiona lub przekupiona uczestniczyła w uwiarygadnianiu tej szopki. Mało kto chciał stanąć w prawdzie, ryzykując ostracyzm, ośmieszenie, a nawet utratę pracy czy źródła dochodu.

Rządy pokazały swoje prawdziwe oblicze. Wszystkie spisane prawa, wolności obywatelskie, zakazy dyskryminacji i zwyczaje, okazały się nic nie warte, musiały ustąpić przed najwyższym dobrem - walką z wirusem, która legalizowała i uprawomocniała największe nawet zdziczenie, podłość i bandytyzm. Zdrowie i przyszłość dzieci, poczucie bezpieczeństwa, wolność, własność, sprawiedliwość, wszystko musiało ustąpić. Czym jest Konstytucja, jeżeli musi ustąpić masowej histerii i panice? Jaką mamy pewność, że za rok, rządy znowu nie spanikują i w przypływie kolejnej histerii znowu nie podepczą naszych praw? Jak mamy wierzyć ludziom, od których nie usłyszymy nawet prostego przepraszam, za wszystko, co wyczyniali przez te dwa lata.

Media przez dwa lata cenzurowały informacje, uniemożliwiały debatę publiczną i zajmowały się toporną propagandą. Nauka porzuciła dążenie do prawdy, zastępując je szukaniem argumentów dla postawionej i oficjalnie ogłoszonej tezy. Prawnicy przeszli do porządku dziennego nad kompletnym pogwałceniem zupełnie podstawowych norm prawnych. Słów mi brakuje na to, co przez te dwa lata stało się z medycyną, z przysięgą Hipokratesa i z podejściem lekarzy do pacjentów. To czekanie na wyniki testów, w trakcie którego umierali pacjenci, powinno być kiedyś dostrzeżone przez prokuratorów i rozliczone przez sądy.

Nie można o tym wszystkim zapomnieć. Na dziś wygraliśmy, ale musimy pamiętać, do czego ci wszyscy ludzie są zdolni, na jakie podłości są gotowi i w jaką głupotę są w stanie uwierzyć. Najważniejszą lekcją dla nas wszystkich powinno być to, że w momentach kryzysu możemy liczyć tylko na siebie, na nasze rodziny i bliskich. Nie na państwo, media, prawo, policję, naukę czy medycynę. Sami musimy się bronić, dbać o siebie i nasze rodziny. Umiesz liczyć, licz na siebie, nie na ludzi, którzy pokazali nam się przez te dwa lata, w całej swej żałosnej okazałości.

To są słowa Mentzena, choć nie jestem za konfederacją, to akurat jest człowiek który dobrze prawi. 
Link: https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/521544442670742?notif_id=1644165413361020&notif_t=page_post_reaction&ref=notif

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lukluk71 napisał:

no co Ty nie powiesz, przed tym kłamstwem medialnym ludzie nie umierali ? Ano wtedy umierali na inne choroby, teraz te same choroby zamieniły się na CV19.

No to jest ten Covid czy nie, zdecyduj się ? Ludzie umierali i umierać będą , ale jak tak przypadkiem doszła jeszcze jedna " dolegliwość " to co można ją olać , bo mieści się w marginesie błędu ,czy jak ? Rozumiem , że Ci ludzie pod respiratorami to taka inscenizacja by straszyć społeczeństwo. Ot, zapłacono statystom ...

rozumiem , że hołdujesz zasadzie iż jedna śmierć to tragedia , tysiące to statystyka.

Słuchaj , wieloma rzeczami w Twojej wypowiedzi się zgadzam. Sam nie mogłem uwierzyć jak łatwo można zachwiać gospodarkami całego świata. Ale cóż na tym polega globalizacja , jak się wali to wszystko.

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Patriotyzmem zawsze będę żyć, bo sercem zawsze w Polsce, ale jeśli w otoczeniu mam mieć takich ludzi jak Ty, którzy jedyne co potrafią robić to pisać o śmierci, zmarłych tej jedynej słusznej choroby, to wolę przeprowadzić się w stronę normalnego otoczenia a nie paranoików których pasją jest straszenie innych śmiercią jedyną słuszną obecnie chorobą. Wiesz że paranoje się leczy? Ciężko żyć z ludźmi psychicznie chorymi którzy wszędzie widzą śmierć i tylko o tym potrafią rozmawiać. 

Pomijam wycieczkę osobistą , bo mam to gdzieś. . Są ludzie na których zdaniu mi zależy i tacy którzy jak znikną z mojego otoczenia, to nawet tego nie zauważę. Ale gratuluje dyplomu z psychiatrii , mam koleżankę o tej specjalizacji , cholernie trudne studia . U Ciebie jeszcze dochodzi wróżbiarstwo , a to już jak mawiają w audio HI END. Chyle czoła. Jedna tylko uwaga , przejrzyj notatki z wykładu o słuchaniu i wyciąganiu wniosków , widocznie masz zaległości , ale da się naprawić , głowa do góry.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tomek4446 napisał:

No to jest ten Covid czy nie, zdecyduj się ? Ludzie umierali i umierać będą , ale jak tak przypadkiem doszła jeszcze jedna " dolegliwość " to co można ją olać , bo mieści się w marginesie błędu ,czy jak ? Rozumiem , że Ci ludzie pod respiratorami to taka inscenizacja by straszyć społeczeństwo. Ot, zapłacono statystom ...

rozumiem , że hołdujesz zasadzie iż jedna śmierć to tragedia , tysiące to statystyka.

Słuchaj , wieloma rzeczami w Twojej wypowiedzi się zgadzam. Sam nie mogłem uwierzyć jak łatwo można zachwiać gospodarkami całego świata. Ale cóż na tym polega globalizacja , jak się wali to wszystko.

Pomijam wycieczkę osobistą , bo mam to gdzieś. . Są ludzie na których zdaniu mi zależy i tacy którzy jak znikną z mojego otoczenia, to nawet tego nie zauważę. Ale gratuluje dyplomu z psychiatrii , mam koleżankę o tej specjalizacji , cholernie trudne studia . U Ciebie jeszcze dochodzi wróżbiarstwo , a to już jak mawiają w audio HI END. Chyle czoła. Jedna tylko uwaga , przejrzyj notatki z wykładu o słuchaniu i wyciąganiu wniosków , widocznie masz zaległości , ale da się naprawić , głowa do góry.

 

 

 

 

 

Obejrzyj sobie, może trochę się uspokoisz i chociaż postarasz się wrócić do normalności - to od Ciebie zależy teraz. Serio Panie kolego ludzie już normalnie żyją od dawna. Daruj sobie teksty o respiratorach, szpitalach, śmierci.  Idź już się zająć ŻYCIEM - tak jak to już większość osób robi.  A jeśli chcesz dalej paplać o respiratorach to proponuję szukać grup dla takich jak Ty - tam się wymieniają taką wiedzą jak najlepiej zdezynfekować zakupy, jak poprawnie nosić foliowe czapeczki z foliowymi rękawiczkami, jakie maski zakładać, ile dawek sobie zaaplikować, czy można już wyjść z domu po dwóch latach itp.  Po co obcych ludzi męczysz tematami o chorobach i śmierci - w rzeczywistości też podchodzisz do ludzi i mówisz im ile osób umiera ? :D 

SERIO UWAŻASZ że to jest normalne pisać o zgonach, respiratorach - angażując w swoje negatywne emocje (paranoje) obcym ludziom, to nie wycieczka personalna, ale gdybym cały czas o tym myślał jak Ty, poszukałbym specjalistycznej pomocy.  FACET mnie to nie rusza. nie działają na mnie Twoje psychozy i na szczęście nie ma już takich ludzi w moim otoczeniu (wspominałem o tym wyżej) żyjemy w innym świecie, Ty wybrałeś świat GOZDYRY i TVN - ja zamiast oglądania GOZDYRY i TVNu wolę z przyjaciółmi wyskoczyć do pabu na piwko, pobawić się z żoną na weselu lub w klubie. Widzisz różnice? Nie dogadamy się.

 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lukluk71 napisał:

Obejrzyj sobie, może trochę się uspokoisz i chociaż postarasz się wrócić do normalności - to od Ciebie zależy teraz. 

Teraz nagrywam na magnetofon i nie mam czasu . Może później , choć powiem Ci , że raczej nie czerpię informacji z You Tuba , to znaczy w ogóle go nie włączam :) 

Co Ty z tą normalnością ! , jakiś kompleks , czy jak ? Słuchaj , nie jestem za maseczkami, bo to martwy przepis , i tak nie działa. Nie jestem za lockdownem , bo to nie wykonalne na dłuższą metę. Jestem za szczepieniami oraz logicznym podejściem do tematu. Jak komuś kapie z nosa , ma kaszel , katar to zostaje w chałupie, tak jak przy grypie i nie zaraża innych. proste , prawda ?

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukluk71 napisał:

Nie na państwo, media, prawo, policję, naukę czy medycynę. Sami musimy się bronić, dbać o siebie i nasze rodziny. Umiesz liczyć, licz na siebie, nie na ludzi, którzy pokazali nam się przez te dwa lata, w całej swej żałosnej okazałości.

Rozumiem, że jak Cię złapie wyrostek robaczkowy to się sam zoperyjesz. Twój cały "manifest" to tylko frazesy wykrzyczane z za plażowego parawanu, osoby wyznającej zasadę kierowania się własnym rozumem "i nikt mi nie będzie k... mówił co mam robić". Pytanie tylko jakę wiedzę kryje ten rozum?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Teraz nagrywam na magnetofon i nie mam czasu . Może później , choć powiem Ci , że raczej nie czerpię informacji z You Tuba , to znaczy w ogóle go nie włączam :) 

Co Ty z tą normalnością ! , jakiś kompleks , czy jak ? Słuchaj , nie jestem za maseczkami, bo to martwy przepis , i tak nie działa. Nie jestem za lockdownem , bo to nie wykonalne na dłuższą metę. Jestem za szczepieniami oraz logicznym podejściem do tematu. Jak komuś kapie z nosa , ma kaszel , katar to zostaje w chałupie, tak jak przy grypie i nie zaraża innych. proste , prawda ?

Ja nawet nie wiem po co zaczynałem ten temat, kilka miesięcy unikałem tematu CV19 , oglądania wiadomości, słuchania radia i siedzenia z psycholami kowidowo-zamordystycznymi - wtedy ta choroba całkowicie znika a życie staje się takie hmm przyjemniejsze  :] Więc sensu nie ma - jest tyle pożytecznych rzeczy żeby spędzać czas a się wpakowałem na forum audio w temat o najsłynniejszej, najdroższej chorobie świata żeby się utwierdzić że nadal się mało zmieniło "respiratory, zdychanie, śmierć, zobaczysz jak się zarazisz, zaszczep się a będzie ostatnia prosta" :)  No ale z drugiej strony, widząc coś takiego, ciężko się nie zaśmiać i nie porozmawiać o tym. 

uciekam, bo jednak szkoda czasu. Miłego wieczoru :)

272974861_3017454181900740_1658272533534540471_n.png

9 minut temu, slaw0001 napisał:

Rozumiem, że jak Cię złapie wyrostek robaczkowy to się sam zoperyjesz. Twój cały "manifest" to tylko frazesy wykrzyczane z za plażowego parawanu, osoby wyznającej zasadę kierowania się własnym rozumem "i nikt mi nie będzie k... mówił co mam robić". Pytanie tylko jakę wiedzę kryje ten rozum?

jaki wyrostek robaczkowy? już miałem wycinany :D o czym Ty piszesz foliarzu :D:D
japierd.. czas uciekać, bo już zaczyna się atak wściekłych bajkopisarzy tworzących czarne scenariusze które mają wejść komuś na sumienie :D:D zabawne, jak media wytresowały takich jak Ty żeby powtarzali od miesięcy ciągle te same teksty jak z zaciętej płyty.

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lukluk71 napisał:

A jeśli chcesz dalej paplać o respiratorach to proponuję szukać grup dla takich jak Ty - tam się wymieniają taką wiedzą jak najlepiej zdezynfekować zakupy, jak poprawnie nosić foliowe czapeczki z foliowymi rękawiczkami, jakie maski zakładać, ile dawek sobie zaaplikować, czy można już wyjść z domu po dwóch latach itp.

Ciekawe ?

20 minut temu, lukluk71 napisał:

 Po co obcych ludzi męczysz tematami o chorobach i śmierci - w rzeczywistości też podchodzisz do ludzi i mówisz im ile osób umiera ?

Ale tylko między 17.30 , a 19-tą , bo potem mam siłownię.

22 minuty temu, lukluk71 napisał:

SERIO UWAŻASZ że to jest normalne pisać o zgonach, respiratorach - angażując w swoje negatywne emocje (paranoje) obcym ludziom, to nie wycieczka personalna, ale gdybym cały czas o tym myślał jak Ty,

Bo te respiratory i zgony to fakt , który dotknął mnie osobiście . Nie da się tego wygumkować jak chciałby chociaż PIS. To się dzieje i też jest częścią rzeczywistości.

24 minuty temu, lukluk71 napisał:

poszukałbym specjalistycznej pomocy. 

A , nie mam daleko , dokładnie w tej chwili jakieś trzy metry ode mnie :) 

26 minut temu, lukluk71 napisał:

Ty wybrałeś świat GOZDYRY i TVN

Uwielbiam , jak ktoś mi mówi co wybrałem. Normalnie jak bym oglądał TVP Info :) 

30 minut temu, lukluk71 napisał:

Widzisz różnice? Nie dogadamy się.

jasne , ze widzę , nie da się nie zauważyć. zaraz jak to było :

15 minut temu, slaw0001 napisał:

Twój cały "manifest" to tylko frazesy wykrzyczane z za plażowego parawanu, osoby wyznającej zasadę kierowania się własnym rozumem "i nikt mi nie będzie k... mówił co mam robić".

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...