Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

umierają ludzie , a goście nie robią nic. Ba , mówią oficjalnie , że nic nie będą robić. o tej debilnej ustawie Kaczyńskiego nawet nie chce mi się gadać.  Idą na przetrwanie , liczą na to , że jak sypną z naszych pieniędzy Rydzykowi , emerytom przed wyborami , to jakoś się uda wygrać.

To, że akurat w kwestii covidowej nie kwapią się do roboty, bo tych durnych projektów ustaw, które i tak nie mają szans wejść w życie nawet nie biorę pod uwagę - chwała im za to 👏 Zapewne nie robią tego z rozsądku, jak ma to miejsce w kolejnych państwach rezygnujących z obostrzeń, a bardziej ze strachu przed utratą poparcia, ale niech tam. Przynajmniej nie trzeba w zimę wychodzić z domu na protesty ;) 

Tomek, a czego Ty tak właściwie oczekujesz od jaśnie nam panujących? Jeszcze więcej maseczek, obostrzeń, lockdownów itp?  Czy po tym co widzisz dookoła od tak wielu już miesięcy nadal uważasz, że te bzdety w jakiś sposób zapobiegają tzw szerzeniu pandemii? Choćby niedawny przykład kadry olimpijskiej, która wg relacji, nie spotykała się w ostatnim czasie nawet z rodziną, aby się przypadkiem nie zarazić przed występami. Niestety, nie do końca się udało. 

Za to skutki gospodarcze owych lockdownów i związanych z nimi tarcz covidowych mamy dzisiaj wyraźne. Ale co tam, mennice zapewne znowu pracują pełna parą. Tym razem na tarcze antyinflacyjne ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nowy78 napisał:

Tomek, a czego Ty tak właściwie oczekujesz od jaśnie nam panujących? Jeszcze więcej maseczek, obostrzeń, lockdownów itp? 

Pytanie do kogo innego, ale pozwolę sobie odpowiedzieć. Oczekuję obowiązku szczepień dla studentów i uczniów szkół średnich (z możliwością zwolnienia w uzasadnionych medycznie przypadkach). To samo dla pracowników wszystkich szczebli edukacji, służby zdrowia, handlu, gastronomii, urzędów, banków, biur przyjmujących klientów, transportu, policji itp. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ktoś tych przejaskrawień nas nauczył . Nie wiesz kto przypadkiem ? Coś było o kraju w ruinie , Tusku ...... Ale i tak najzabawniejsze dla mnie jest jak mówimy o absurdach i przejaskrawieniach , że za wzrost ceny gazu odpowiedzialne są Niemcy / czytaj Tusk/ , bo nie dostatecznie sprzeciwiał się Nord Stream 2 i ogólnie , że to przez ten rurociąg. I część narodu to łyka nie zastanawiając się , że tą rurą nie popłynęła nawet kropla gazu :) 

A co do anty szczepinkowców , wczoraj miałem bardzo dramatyczną rozmowę. Pani 28 lat , ledwo uszła z życiem po trzech tygodniach pobytu w szpitalu / 80% zajętości płuc/ , mąż 32 lata zmarł / brak jakichkolwiek chorób , znałem go z kortu/ . Nie zaszczepili się bo słyszeli , że szczepionka powoduje niepłodność. Dzisiaj ta dziewczyna wszystko by dała by móc cofnąć czas i poddać się szczepieniu. Ku..a , kiedy do ludzi wreszcie dotrze .... , co jeszcze musi się wydarzyć ?!

Jeżeli piszesz o łykaniu. 1. Nie popłynęła ani kropla gazu ale za chwile może popłynąć i to jest element szantażu Moskwy. Nie dacie pozwolenia na NS2 to my wam zamkniemy rurociąg jamalski. 2. Cofnąć czas i się zaszczepić. Jakby była zaszczepiona to by przeżyła. To typowy przekaz mediów. Ta pani jest na 100% tego pewna? Może ma "predyspozycje" do ciężkiego przebiegu choroby? Może decyduje o tym grupa krwi? Może inne czynniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność. Nie neguję obecności wirusa. Jest on wśród nas i doprowadza czasem do śmierci. Do śmierci czasem doprowadzają też preparaty zwane szczepionkami. Jeszcze przed chwilą była mowa o zamykaniu się poszczególnych krajów, obowiązkowych szczepieniach. A teraz? Co rusz poszczególne kraje mają zacząć traktować Covid-19 jako zwykłą grypę bez lockdownów, dystansów, maseczek, obostrzeń i kwarantann. Przez wprowadzone przepisy i obostrzenia nie leczono bądź leczono niewłaściwie równie śmiertelnych cywilizacyjnych chorób jak raki, zawały, udary. Nie wspomnę o chorobach psychicznych czy wręcz samobójstwach straconego pokolenia dzieci i młodzieży zamkniętych w domach na zdalne nauczanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Oczekuję obowiązku szczepień dla studentów i uczniów szkół średnich (z możliwością zwolnienia w uzasadnionych medycznie przypadkach). To samo dla pracowników wszystkich szczebli edukacji, służby zdrowia, handlu, gastronomii, urzędów, banków, biur przyjmujących klientów, transportu, policji itp. 

To może napisz wprost: Marzy mi się wojna domowa ;) 

Powiedzmy, że jednak jakimś sposobem udałoby się wprowadzić obowiązek szczepień dla wszystkich i faktycznie wszyscy bez kombinowania by się zaszczepili. Czy wtedy covid zniknie i będzie po problemie? No nie. Zresztą niebawem się o tym przekonamy na przykładzie Austrii.

Co więc ma na celu taki przymus? Wywołanie zamieszek? Już chyba wystarczająco dużo zostało powiedziane na temat szczepień, podobnie zresztą jak o szkodliwości palenia. Niech więc teraz i w przypadku wirusa każdy sam decyduje, jak dba o swoje zdrowie, a jako społeczeństwo powinniśmy  wrócić do... hmm, normalności? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert Radziszewski napisał:

Jeżeli piszesz o łykaniu. 1. Nie popłynęła ani kropla gazu ale za chwile może popłynąć i to jest element szantażu Moskwy. Nie dacie pozwolenia na NS2 to my wam zamkniemy rurociąg jamalski. 2. Cofnąć czas i się zaszczepić. Jakby była zaszczepiona to by przeżyła. To typowy przekaz mediów. Ta pani jest na 100% tego pewna? Może ma "predyspozycje" do ciężkiego przebiegu choroby? Może decyduje o tym grupa krwi? Może inne czynniki?

Niby odkryto gen który odpowiada za ciężki przebieg choroby. 

https://upacjenta.pl/poradnik/znany-jest-gen-odpowiedzialny-za-ciezki-przebieg-koronawirusa-moze-go-miec-nawet-14-polakow

 

 1   zaawansowany wiek,    

 2  otyłość i nadwaga,  

3   płeć męska,    

 4.   geny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Tylko że w Izraelu masz wzrosty i rekordy we wszystkich statystykach, hospitalizacji, śmierci i zakażeń względem poprzednich fal. 

Izrael w porównaniu z Polską ma prawie 2.5 raza większą sumę zakażeń na milion, a jednocześnie 3 razy mniej zgonów na milion. Czyli w sumie zakażeni umierali tam ponad 7 razy rzadziej niż w Polsce. A wzrost jest prawie wszędzie. Zakażeń się nie ograniczy bez lockdownu, który na dłuższą metę jest niewykonalny. A śmiertelność ograniczyć można. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie cały czas zastanawia (choć chyba nie powinno 🤬) dlaczego zamieciono pod dywan to co lekarze z american frontier doctors (czy jakos tak podobnie - nie mam pamieci do nazw) lek który był ludziom rozdawany przed wyjazdem do Afryki, tak na wszelki wypadek. Wielu lekarzy donosiło że mają niezłe skutki w leczeniu tego cholerstwa.

Podobnie u nas z amantadyną ...

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Mnie cały czas zastanawia (choć chyba nie powinno 🤬) dlaczego zamieciono pod dywan to co lekarze z american frontier doctors (czy jakos tak podobnie - nie mam pamieci do nazw) lek który był ludziom rozdawany przed wyjazdem do Afryki, tak na wszelki wypadek. Wielu lekarzy donosiło że mają niezłe skutki w leczeniu tego cholerstwa.

Podobnie u nas z amantadyną ...

America's Frontline Doctors to prawicowa (skrajnie) organizacja polityczna. Jedna z jej liderek Simone Gold brala czynny udzial w sxturmie na Capitol. Wiec, teges... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fafniak napisał:

No tak... bo przekonania sprawiają że wiedza i doświadczenie nie ma znaczenia.

Tak, w imie obrony przekonan szturmowali Capitol. Widziales obrazki ze scenami, ilosc rannych i poszkodowanych znasz? Wojne domowa mozna wywolac pod byle pretekstem. Jesli ci ludzie mienia sie lekarzami i naukowcami, to chyba zobiwiazuje do innej drogi dochodzenia swych racji, nie sadzisz??? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stach_s napisał:

Tak, w imie obrony przekonan szturmowali Capitol. Widziales obrazki ze scenami, ilosc rannych i poszkodowanych znasz? Wojne domowa mozna wywolac pod byle pretekstem. Jesli ci ludzie mienia sie lekarzami i naukowcami, to chyba zobiwiazuje do innej drogi dochodzenia swych racji, nie sadzisz??? 

i to oznacza że źle leczą i źle doradzają pacjentom ?

Następnym razem jak będe u lekarza to wypytam się o jego przekonania ;) i zdecyduję czy mogę mu wierzyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

i to oznacza że źle leczą i źle doradzają pacjentom ?

Jesli tak mocno zaangazowani sa politycznie, to obawiam sie, ze na sprawy zawodowe czasu moze brakowac... 

Swoja droga kolego, jedna z czlonkin tej grupy zeznaje, ze do procesu produkcji szczepionek wykorzystuje sie DNA obcych 🤣

Chcialbys sie u niej leczyc??? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stach_s napisał:

Jesli tak mocno zaangazowani sa politycznie, to obawiam sie, ze na sprawy zawodowe czasu moze brakowac... 

Ohhh co powiesz w takim razie o naszych sędziach ? (niektórych)🤣

Nie brnij w to bo to nie ma sensu, to że ktoś jest zaangażowany politycznie nie oznacza że nie może wykonywać swojego zawodu. Poza tym nie chodzi tylko o jedną osobę, a ty uparcie przez pryzmat jednej osoby negujesz istnienie problemu/zjawiska.

Mnie nie interesują czyjeś poglądy. Dziwi mnie sytuacja która jest analogiczna z tą w naszym kraju.

 

 

Rozumiem że jak wejdziesz do lekarza a na biurku będzie miał ... nie wiem ... może znaczek upamiętniajacy żołnierzy wykletych to wyjdziesz bo to prawicowiec ?🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Ohhh co powiesz w takim razie o naszych sędziach ? (niektórych)🤣

Nie brnij w to bo to nie ma sensu, to że ktoś jest zaangażowany politycznie nie oznacza że nie może wykonywać swojego zawodu. Poza tym nie chodzi tylko o jedną osobę, a ty uparcie przez pryzmat jednej osoby negujesz istnienie problemu/zjawiska.

Mnie nie interesują czyjeś poglądy. Dziwi mnie sytuacja która jest analogiczna z tą w naszym kraju.

 

 

Wiesz co Fafniak, Ty rzeczywiście idź leczyć się u kogoś pokroju lekarzy z America's Frontline Doctors.

To nie jest przykład jednej osoby. W szturmie brała udział szefowa Simone Gold, o DNA obcych w szczepionkach mówi otwarcie inna członkini tej organizacji - Stella Immanuel.

Takich "lekarzy" jest w ich szeregach więcej. Jeśli chcesz kontynuować to radzę zapoznać się z historią tego "ruchu" i co znamienitszych jego członków.

Twój argument z sędziami jest tak na miejscu w tej rozmowie, że aż płakać się chce!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stach_s napisał:

Twój argument z sędziami jest tak na miejscu w tej rozmowie, że aż płakać się chce!

on był tylko w kontekście tego co napisaleś czyli

20 minut temu, stach_s napisał:

Jesli tak mocno zaangazowani sa politycznie, to obawiam sie, ze na sprawy zawodowe czasu moze brakowac... 

więc nic wiecej nie dopowiadaj sobie

 

2 minuty temu, stach_s napisał:

Ty rzeczywiście idź leczyć się u kogoś pokroju lekarzy z America's Frontline Doctors.

Ciężko będzie ale już do doktora Bodnara mam większe szanse, choć wolałbym nie trafiac w ogóle do lekarzy.

On też jest prawicowym oszolomem któremu nie można wierzyc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

To niestety nie jest śmieszne. Lepiej sprawdzać, czynie trafisz na jakiegoś prof. Chazana

No to musisz zrobić wywiad o lekarzu zanim do niego się udasz ! Stary to jest sprawa kluczowa! Jak prawak to uciekaj gdzie pieprz rosnie ;)

3 minuty temu, stach_s napisał:

Ja o kozie, a ten o powrozie...

 

mógłbym napisać dokladnie to samo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...