Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

@RoRo mignal mi gdzies RCA 1m za ok 140 funtow. Mysle ze to bardzo dobra cena. Nie musze dodawac, ze kabel poszedl na pniu.

@audiowit Niby tak ale niestety nie znam sie na tym. Jak podnosze klape to tylko transformator widze. Reszta to kabelki, plytki itd. hehe Jedyne co moge potwierdzic to to ze na nasz europejski prad jest icon_smile.gif
Gdzies znalazlem wzmianke ze tych wzmacniaczy Japonczycy zrobili ok 20 sztuk ale ile jest w tym prawdy...Osobiscie dokopalem sie moze 2-3 udokumentowanych (to chyba za duzo powiedziane) sztuk na przestrzeni ostatnich 15 lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wiele razy ... 907MRX wyprodukowano 16 sztuk ! 11 trafiło do GB reszta do Norwegii i chyba dwie do Danii. Jako ciekawostkę podam, że 8 sztuk z GB nigdy nie zostało sprzedanych i całkiem niedawno bo w tamtym roku wszystkie trafiły wprost z magazynu za śmieszne pieniądze do Serbii ... Wśród tych 16 sztuk były dwa modele ekspozycyjne - zbudowane jak wersja Japońska. Co do wyposażenia wersji europejskiej to też o tym było - są różnice i to jak się chyba łatwo domyślić nie na korzyść ... Najbardziej widoczną (dla laika także ...) to główna filtracja pochodząca wprost od modelu DR czyli jakieś 3 generacje serii 907 wcześniej ... Różnic jest sporo i to nie tylko w kwestii rodzaju części ale także ich wartości ... Sprawdź luckyguliver jaką wartość kondensatorów głównej filtracji masz u siebie - czy przypadkiem nie 8200 uF ??? Jak wiadomo w japońskich są dwie sztuki po 5600 uF ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tego tam dotykać ... Tam rządzi ekipa ustawczyków ... Jeszcze wszystkie szemrane postaci jak widzę się na moderatorów przerobiły ... Od początku śmierdziało układami ale z czasem to w zasadzie zrobił się kącik kolesi i tak trwa to do dziś z tym że skala zjawiska osiągnęła apogeum ...
Żałuję, że nie skasowano tego wątku a byłą taka szansa ... Teraz mamy to forum i w zasadzie udaje nam się utrzymywać wciąż wysoki poziom merytoryczny a przy tym wciąż dorzucić jakieś nowe fakty i ciekawostki w temacie Sansui. Bardzo wiele osób z zachodnich for czyta nasze a na tamtych przestało się udzielać ... Mamy poważanie wśród kolegów z Australii i nie tylko zresztą ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarki już całkiem skutecznie znajdują wątek o Sansui na naszym Forum, a z czasem będzie jeszcze lepiej.

Ciekawe kiedy PioOss wróci z Wybrzeża i napisze o swoich odczuciach po ustawieniu "piecyków" i pierwszych odsłuchach. Do Świąt to pewnie już nie tylko kable się wygrzeją ale i wszystko osiągnie optymalne parametry icon_smile.gif

Pozdrawiam
PS. W nawiązaniu do postów poprzedników- to szkoda, że tak często i w tylu miejscach jest tolerowane chamstwo-zarówno w Internecie jak i w życiu.
U nas na szczęście nie jest tolerowane icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,
Napisz jak gra sprzęt po podróży!

Już tydzień temu było bardzo dobrze, to teraz chyba już będziesz miał na stałe uśmiech od ucha do ucha icon_smile.gif
Jak rozmawiałem z Markiem, to stwierdziłem, że w obu pomieszczeniach masz lepszą akustykę niż u mnie i zostały Ci tylko niuansy do poprawy!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro

W kwestiach regulacyjnych:
AU-07 po moim tradycyjnym działaniu przy nowym sprzęcie, które w tym przypadku miało miejsce w lipcu (pr, pasta, regulacja) okazała się niebywale stablina. W stosunku do wartości z poprzedniej regulacji różnice na poziomie drugiego miejsca po przecinku (mV) należy uznać za wynik idealny. Tak więc jest po prostu doskonała.
907XR - tutaj popełniłem pr + pastę, bo jedno wiąże się z drugim. Troszeczkę była rozjechana, ale minimalnie i najprawdopodobniej wynikało to z starych pr oraz ilości km, które przejechała od ostatniej regulacji,. Niby cały czas autostrady itp, ale jednak. Dzisiaj po całym dniu grania odzyskała cały swój urok. Ale na dobre wygrzanie pasty trzeba jeszcze chwilę. Przeczyszczony też został potencjometr głośności, bo lekko nierówno "się zbierał" : do pewnego momentu nierówno narastał kanał L w stosunku do P . No i oczywiście popełniłem WBT głośnikowe. Sory Paweł icon_smile.gif ale tamte zaciski doprowadzały mnie do szału zawsze i wszędzie.
b-2103 - tutaj rozjazd był największy, chyba jakieś 3 - 4 mV. Nie dziwiło mnie to specjalnie. Była to bowiem pierwsza regulacja po tym, jak naprawdę grała u mnie od jakiegoś czasu - codziennie po kilka godzin. Teraz wyregulowana, nowe pr i nowa pasta. Jeszcze kilka dni potrzeba na wygrzanie przede wszystkim pasty, ale pierwsze wrażenie jest takie, wzrosła dynamika a sam dźwięk nabrał większej "masy" i poprawiły się niskie tony, których przed regulacją odczuwałem lekki niedosyt. To nie tak, że było ich za mało, ale teraz stały się bardziej ...jakby to powiedzieć - proporcjonalne do reszty ??? chyba tak. Za jakiś miesiąc kontrolnie się ją jeszcze sprawdzi, ale już na miejscu.
Tak więc tak to sie odbyło, wszystko oczywiście ogarnął Przemek.
Chyba będę musiał się nauczyć sam sprawdzania ustawień, bo:
- po pierwsze to żadna wielka historia i filozofia;
- po drugie przy regulacji za pomocą wieloobrotowych pr nowicjuszowi nie grozi "wysadzenie" sprzętu tak, jak w przypadku std naruszonych zębem czasu;
- po trzecie prawie cały potrzebny do tego sprzęt już jest;
- po czwarte, będą to warunki ,w jakich rzeczywiście sprzęty grają.

Nie odkryje żadnej niesamowitej rzeczy, bo zostało to wielokrotnie powiedziane, ale powtórzę jeszcze raz :regulacja Panowie i jeszcze raz regulacja. Poprawnie ustawiony sprzęt odwdzięczy się z nawiązką dźwiękiem..

No i teraz musicie z Markiem znaleźć czas aby znowu się pojawić icon_smile.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i teraz musicie z Markiem znaleźć czas aby znowu się pojawić icon_smile.gif


Ano musimy - bardzo przyjemny jest taki przymus icon_cool.gif

No to od jutra zacznę inny odtwarzacz wygrzewać, bo znowu mi się od Witka dostanie że coś wziąłem ze swojego muzeum.
Cayin na lampce może być? Bo jakoś nie kojarzę takiego zestawienia u Ciebie...

Testowałeś różnice z 917 na platformie i bez niej?

Pozdrawiam
PS. Nie żebym Cibie ciągnął za język icon_wink.gif , ale ... dwa dni minęły od Twojego poprzedniego postu, a wszyscy czekają na ciąg dalszy Twoich ewolucji (bez "R").
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Ewolucji może nawet trochę za dużo jak na jeden dzień.
907 i 2103 cały dzień się wygrzewały oba grając w różnych pokojach. Kable Divine Acoustic z każdą godziną grania nabierają blasku. Wracając do ewolucji, to przyjechały robione na zamówienie standy Rogoz pod JBL studio monitory.
Ponieważ w zasadzie wszystko jest nowe w tym połączeniu: b-2103 i kable głośnikowe w trakcie wygrzewania + JBL na standach, więc nie bardzo mogę jednoznacznie napisać jak całość się przedstawia. Za dużo tych zmian na raz. Ale jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Kierunek zmian mnie bardzo zaskoczył.
Kable i końcówka potrzebują jeszcze trochę czasu ale już teraz wiem, że w takim połączeniu nie najmłodsze JBL Studio Monitory 4412 zostaną ze mną na długo jeszcze. Przez chwilę myślałem o ich wymianie, bo wyglądało na to, że mogą być najsłabszym elementem systemu. Ale to, co zrobiły z ich dźwiękiem standy Rogoza... z opisem chcę poczekać na wygrzanie past i kabli, więc myślę że jakieś dwa tygodnie codziennego grania po kilka godzin. W skrócie - przed miałem przyzwoity, dobrze kontrolowany bas. Dobra moim zdaniem równowagę tonalną. Teraz, po jednej przesłuchanej płycie mam bardzo dobrze kontrolowany soczysty bas, potrafiący schodzić w takie rejestry, o których wcześniej bym nie pomyślał - pamiętasz, jak włączyłem wam płytę BLUZEUM? Niskie rejestry przesuwają sofę niemalże. A jednocześnie wszystko jest podane w idealny sposób, całe pasmo jest pełne, nasycone i przy tym niebywale detaliczne. Tak mi sie wydaje, że całośc nabrała takiej "soczystości" którą lubie bardzo, a która kojarzy mi się zawsze z Sonusami. Banan po raz kolejny po prostu. Na pewno nie jest to zasługa tylko standów, ale być może sposób grania B-2103 + kable acoustic divine stanowią dobre połączenie, w którym "kliniczność" z jaka grają JBL zamienia się w coś naprawdę wyjątkowego.
Co do Gravity to po Waszej wizycie 917 wjechała na swoje miejsce, więc nie słuchałem specjalnie. Ale wiem, że zostaje na pewno i docelowo będzie w systemie na antresoli.
A propos antresoli - chyba już czas wnieść tam z powrotem Au-07, co jak obaj a Markiem wiecie, łatwe nie jest.... wiec kończę i zabieram się za AU-07

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie ukrywam, że cały czas w systemie głównym AU-07 z LD-1. Dokonałem z ciekawości bezpośredniej konfrontacji z 907 limited i stwierdzam, że limited jest nieco bardziej słodka i "wylewna" względem AU07 co ma swój urok bo nie dzieje się to na zasadzie "przegięcia " a jedynie lekkiego zaznaczenia różnic charakterów. Może kogoś zdziwić, że jeszcze nie podłączyłem LD-1 do B2105 ale ... ja już stary jestem i muszę dozować dźwiganie icon_smile.gif Cieszę się Piotrek, że krystalizujesz poszczególne systemy ! To świetne doświadczenie bo zdobywamy wiedzę z czym łączyć poszczególne modele aby wydobyć ich cały potencjał - bo to, że w nich jest przekonywać nikogo tu nie trzeba icon_smile.gif Przyszła mi te taka uwaga do głowy... w ostatnim czasie parokrotnie dokonałem bezpośredniego porównania 907MR z AU-07 na SF Venere 2.5 i stwierdzam, że ten wzmacniacz (907MR) chyba bardzo lubi takie połączenie ! Wcześniej brałem pod uwagę, że mi się akurat wyjątkowy egzemplarz trafił (kompletnie stabilny jak z fabryki ...) ale kolejne dwie 907MR znów pokazały taką samą symbiozę ! 907 MR z natury nie jest nastawiona na kruszenie ścian i darcie ryja z Sonusami jednak dostaje niesamowity zastrzyk energii ! Myślę, że Venere są naprawdę łatwym obciążeniem co z kolei jest dla mnie dużym zaskoczeniem !


P.s.

Zauważcie, że nasz wątek z reguły non stop czyta bardzo dużo gości , czasem nawet 12-15 osób .a to jedynie potwierdza, że można się tu dowiedzieć czegoś naprawdę ciekawego i wskazującego jakiś określony kierunek w poszukiwaniu swojej drogi w audio:-) Cieszy mnie to niezmiernie bo potwierdza, ze nie brakuje wśród nas pasjonatów mimo że czasy jakie nastały są takie jakie są .....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

koszt takiego wzmacniacza w polsce to


Po pierwsze Kolego jesteś Polakiem i to chyba zobowiązuje, choćby do tego, aby nazwę własnego kraju pisać z dużej litery. Nazwę kraju Japonia już piszesz z dużej litery. Ciekawe ....
To taka nowa moda.

Druga sprawa, wielokrotnie pisaliśmy, aby nie podawać cen sprzętu Sansui wystawianego na allegro, aby nie windować ceny.
Trzecia sprawa, podobnie jak RoRo nadal nie rozumiem po co piszesz o tym w pierwszym Swoim wątku na forum, choć się domyślam.
Czyżby kolejna prowokacja z ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ...

uwagi jak widać też na tym samym poziomie bo porównywanie pierwszej alfy która jedynie nazwą koreluje z taką np MR to zwykły ścisk du...y jest o jasnym zabarwieniu wiochmenów z sąsiedniego forum ... Myślę też , ze jest to po prostu reakcja na mój ostatni post gdzie zauważyłem iż wątek jest miejscem gdzie można zdobyć ciekawą wiedzę ... no i znalazł się zaraz "ktoś" komu żal ... dalej znacie ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
W końcu nadszedł dzień odbioru wyczekiwanej przesyłki. Na cle stała tylko jeden dzień, więc należy tylko pogratulować pracownikom urzędu celnego w Pruszczu Gdańskim. Ale to nie jedyna niespodzianka. Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu to zaskoczenie świetnego stanu. Żadnych rys, przetarć, śrubki miedziane bez najmniejszego nalotu. Z tyłu wyjścia RCA również. Całość wygląda jakby było używane może dwa trzy lata w dobrych rękach. Kolejne miłe zaskoczenie wynika z opisu aukcji. Tacka miała mieć małe nachylenie ale mimo tego nie miało być problemu otwieraniem i zamykaniem. Cóz żadnego nachylenia nie widzę. No chyba że poprzednik mierzył suwmiarką albo mikrometrem setne milimetra od normy... Ale dzięki temu ten model zszedł o 1/3 taniej niż poprzednik, którego widziałem może pół roku wcześniej
Co do opisu dźwięku to jeszcze dam na wstrzymanie choć, nie powiem, korci icon_wink.gif.Na pewno przekazania prawdy nie można mu odmówić.I wbrew temu co czytałem to co słychać jest bardzo miłe w odbiorze, a i przestrzeni nie brakuje. Z pewnością bardzo duży wpływ ma wzmacniacz w wyrabianiu sobie opinii o odtwarzaczach Jest to kawał fajnego sprzętu. A mam przeczucie że seria NRA i ten model są po prostu ze sobą spasowane nie tylko marketingowo ale dosłownie Aż żal bierze na myśl że nie doszło do stworzenia modeli 707 i 907. Do środka dobiorę się może za kilka dni. Wtedy porobię zdjęcia i co nieco napiszę. Oczywiście wszelkie uwagi kolegów obcykanych w odtwarzaczach będą mile widziane.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman,
HDCD oczywiście -)

Co do wyboru odtwarzacza to już jest raczej przesądzone.Słucham tej 607 i gra coraz lepiej. Porównuje z 717D Limited bez przełączania IC, co jest na korzyść Limited bo w niej mam swój dopieszczony kabelek. A 607 jest na Acoustic Revive Triple-C Line a to 607 gra tak jakby ona miała lepsze połączenie ze wzmacniaczem... Pamiętam gdy oddawałem Piotrowi 917xr to miałem podobne odczucia co do różnic w brzmieniu tych dwóch odtwarzaczy co teraz.Ta 607 z jednej strony wydaje się dość prosta w porównaniu z 917 ale jakością brzmienia nie odstępuje od niej. Takie są moje odczucia, które z chęcią bym sprawdził w teście. Jedynie co to 607 mogłaby dać mniejszą głębię, co jest zawsze dużą stratą i nawet lepsza rozdzielczość tego nie przebije bo bez odpowiedniej głębi obraz dźwięku jest po prostu nie pełny.
Ale jak znam życie uda sie to trochę nadrobić....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz czekam na fotki bebechów 607-ki !!! icon_smile.gif

Pozwolę sobie zmienić na chwilę temat ...

Przedstawiam 907i MOS limited reference amplifier icon_smile.gif
Powiem szczerze , że jestem nim zaskoczony i to bardzo ! W sumie dźwięk jak dźwięk - klasa , barwa i wiarygodność na świetnym poziomie o czym już wspominałem natomiast zaskoczył mnie środek ... Widziałem już różnie wyposażone 907iMOS limited ale nigdy dotąd tak jak w tym egzemplarzu (!) Nie dość, że z reguły wsadzano do nich czarne nippony SME i NSI to tutaj są w większości o wiele lepsze AWD (jest ich naprawdę sporo) a w kluczowych miejscach AWF a nawet Silmic ARS (!) Mało tego - są zupełnie nigdzie nie spotykane pomarańczowe polipropyleny oznaczone lierą F (?) ... Zresztą sami zobaczcie ...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...