Skocz do zawartości

Quadral Aurum Sedan 9 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Kolejna płyta odsłuchana (z przyjemnością) - Mike Oldfield "Tubular Bells" (2003). Już nie będę powtarzał zachwytów nad rozdzielczością, przejrzystością i naturalnością brzmienia. Wspomnę może tylko jeszcze raz o basie, bo znowu pozamiatał. Co utwór, to ujawnia on inne zalety. Bogaty i precyzyjny w "Introduction", cudownie przytulny w "Latin" czy niezwykle głęboki i sprężysty w "Sailor's Hornpipe". Wydaje się, że Sedany potrafią wszystko zagrać tak samo przekonująco i bez wybrzydzania.

Rozdzielczość - tak. Ale najlepsze jest w tym wszystkim to, że ta fantastyczna szczegółowość nie jest okupiona najmniejszym wyostrzeniem dźwięku czy podkreśleniem wysokich tonów. Jest równo, spójnie i - co ważne - komfortowo. Można słuchać długo i bez zmęczenia. Quadralowi udało się harmonijnie połączyć szczegółowość z gładkością. Co mnie jeszcze zaskoczyło, szczególnie po odsłuchu "Tubular Bells", to to, że nie potrafię wskazać grup instrumentów, które Sedany odtwarzają lepiej od innych. Przeważnie przy innych testach nie miałem problemu w wyróżnieniem, np. gitar czy dęciaków, jako szczególnie dobrze brzmiących na danej konstrukcji. Tu nie wiedziałbym, które wyróżnić. Wszystkie instrumenty grają na tak samo wysokim poziomie - od dołu do góry i z powrotem.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy byłaby możliwość porownania bezposredniego lagun i sedanow na tym samym materiale (czyt. Ta sama płyta), bo jednak co test kolumn to jednak inne płyty (i inne byc moze wrazenia dzwiekowe). I ukazania dzieki temu roznic badz podobieństw.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzam wprawdzie co test trochę nowych płyt (chcę przy okazji trochę poużywać życia, a nie się zanudzić na śmierć), ale duża część odsłuchiwanego materiału jest wspólna dla wszystkich kolumn. Oprócz płyt mam jeszcze 20-30 utworów luzem, na których najlepiej mi się porównuje wybrane aspekty brzmienia. One są jazdą obowiązkową.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Wprowadzam wprawdzie co test trochę nowych płyt (chcę przy okazji trochę poużywać życia, a nie się zanudzić na śmierć),

Zauważyłem ale poniewaz nadal masz laguny moze by nawet stworzyć osobny temat czyli "porownywarka". I np. Dwie lub trzy kolumny ten sam materiał. I wynik obu jak odtwarzaja to. Dało by to o wiele wiecej

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zauważyłem ale poniewaz nadal masz laguny moze by nawet stworzyć osobny temat czyli "porownywarka". I np. Dwie lub trzy kolumny ten sam materiał. I wynik obu jak odtwarzaja to. Dało by to o wiele wiecej

Zbyt kłopotliwe. Wychodzę z założenia, że kolumny muszą grać w tym samym ustawieniu, więc co utwór trzeba by je przestawiać w tę i we w te. Do tego co chwila wyrównanie poziomów różowym szumem. Za dużo roboty psującej frajdę. Czasem, jak jestem jakiegoś elementu bardzo ciekaw, to tak robię, ale rzadko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Brak odpowiedzi na podstawowe pytania traktuję, ze ten test jest dla mnie nic nie wart, jest niewiarygodny.A szkoda, bo akurat te Quadrale mnie zaintrygowały. Ciekaw byłem wielu rzeczy, no ale wiadomo. Niewygodne pytania nie ułatwiają w założeniach testów.

Mógłbyś wyciągnąć jak Kraft dopytywał o zdjęcie odsłuchów audio.comu i nazwać go hipokrytą :D 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Kuba. Nie chodzi mi o to zeby go zdeprecjonować ( ostatnio modne słowo na tym forum) bo domyślam się, ze nie kupował od razu niewiadomo jakie standy tylko żeby podał warunki odsłuchu. Ale pewnie do zdjęć podsumowujących już coś zalatwi.

Nie interesuje mnie też, że chciał zdjęcia audio. Ja napewno bym mu ich nie wysłał. Tyłu tu filozofów, ze zauwazyliby takie niedociągnięcia że głowa mała. A już napewno ze nie ma konwertera spdif :)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kubakk napisał:

Mógłbyś wyciągnąć jak Kraft dopytywał o zdjęcie odsłuchów audio.comu i nazwać go hipokrytą :D 
 

Kuba, zdjęcia mojego pomieszczenia wrzucałem już wiele razy. Opisywałem też dokładnie, jaką ma powierzchnię i jaką aranżację akustyczną. Zamieszczałem nawet pomiary jego akustyki. Wiadomo też, ze wszystkie testowane kolumny stoją zawsze w dokładnie w tym samym miejscu.

Chyba musisz sprawdzić w słowniku, co znaczy hipokryta;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne płyty odsłuchane: Weather Report "Heavy Weather" i Sara K. "Water Falls".

Do listy dostrzeżonych zalet możemy dopisać świetne oddawanie wszelakich wibracji i oscylacji. Szybkość i precyzja Sedanów powodują, że słychać z nich w tym względzie trochę więcej niż z innych kolumn.

Po raz kolejny zachwycałem się też balansem tonalnym. Nawet mi się nie chce podejść i z ciekawości przerzucić hebelek regulacji wysokich tonów w inną pozycję. Bo po co, jak tak jak jest, jest idealnie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...