Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

Przed chwilą, J4Z napisał:

A dałbyś radę porównać go do hegla który wydaje mi się że gra właśnie tak zwiewnie? 

W mojej ocenie Hegel nie gra zwiewnie, gra sucho i jasno. Pod pojęciem zwiewnie rozumiem granie otwartym dźwiękiem, rozdzielczym, z dużą ilością "powietrza". Niekoniecznie jednak musi być to granie jasne czy suche. Zanim odezwą się rzesze szczęśliwych posiadaczy Hegla podkreślam, że jest to moje zdanie, a z urządzeniami Hegla miałem sporo styczności. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila.

M2 a M1 to sa inne wzmacniacze.

M2 ma dociążenie. K3 ma dociążenie.

Ale to fakt mamy z Michałem odmienne zdanie :) Mi Musical kompletnie nie pasuje.

W mojej ocenie Hegel też gra sucho i jasno. Do tego jest mocny co powduje że jest to bardziej odczuwalne.

Narzuca kolumnom swoją barwę.

Do AP bym go nie łączył.

Cyrus sie dobrze z nimi zgrywa, Jaśniejszy Creek czy właśnie K3.

Moim zdaniem K3 spisze się tu lepiej od M1. M1 ma to o czym pisał Michał, nie jest taki dociążony. M2 jest

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2022 o 16:58, Na Temat Audio napisał:

Z Piotrem mamy kompletnie inne preferencje barwowe, co już zauważyłem wymieniając spostrzeżenia na tym forum. Dla mnie Roksan gra zbyt zwiewnie, nie ma lubianego przeze mnie dociążenia. Po prostu nie moja bajka.

 

Nasycenie i ocieplenie to jest na przykład w Naimie, którego prywatnie użytkuję od lat ( jest to moja opinia). W odniesieniu do niego Roksan nie dociąża i nie ociepla. Mogę się zgodzić, że Atessa gra cieplej i bardziej dociąża, mogę się zgodzić, że tak grał K2, ale dla mnie nie ma tego w K3 czy też Caspianie. Tym bardziej w połączeniu z AP, które grają raczej otwartym dźwiękiem.

Pozdrawiam,

Michał

>Nasycenie i ocieplenie to jest na przykład w Naimie,

ktorys Naim ma DAC ? z tych przytepnych cenowo i w miarę grających? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
2 minuty temu, J4Z napisał:

Słuchałem raz, krótko APC3, w nieswojej i raczej średniej akustyce. Nie podobało mi się. Więcej nie powiem, bo ich po prostu nie znam. Chodzą słuchy że nowe AP to już nie to co stare. Nie chcę Cię źle nastawiać do nowych. Chcę dać Ci możliwość świadomego wyboru. Więcej na te temat może powie @lpomis. On zna dobrze i nowe i stare. Pozdr.

Nie zniechęcisz mnie no nowych APC. Warto rozważyć starsze APC bo pewnie masz rację.  Kwestia do przemyślenia, a najlepiej do odsłuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie APC3 to bardzo fajny monitor w tej cenie. Ciężko je opisać jakoś jednoznacznie, potrafią bardzo zmienić charakter grania w zależności od tego pod co je podepniemy. Na pewno odradzam jakoś mocno rozjaśnione piecyki z naciskiem na wysokie tony. Może się ujawnić wtedy trochę piasku na górze. Poza tym małe APC to przestrzenne granie, w którym zdecydowanie najważniejsza jest średnica. Bas ma niezłą kontrolę i trochę fajnego mięska. Uniwersalne kolumienki, które poradzą sobie z wieloma gatunkami muzycznymi. Mają delikatny dołek na wyższym środku co w ich przypadku uznaję za zaletę - po prostu im to pasuje. Jedne z moich ulubionych monitorów w tym przedziale cenowym.

Ale żeby nie było - ich cena (przed aktualną promocją) wyleciała do poziomu bodajże 6999zł, co uznaję już za sporą przesadę.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z To tak bardzo w skrócie:

Sitary są zdecydowanie bardziej zwarte, konturowe i napięte na basie - w zasadzie od góry do dołu. Potrafią mocniej kopnąć. Lepiej różnicują. Ma to swoje plusy i minusy. Łącząc je np. z taką niesamowicie kopiącą i utwardzoną Regą Elex-R przedobrzyłem. Jednak odrobina miękkości w brzmieniu zawsze jest mile widziana. Dół w APC3 jest bardziej sprężysty, bardziej miękki, nie zapuszcza się oczywiście tak nisko, ma minimalnie cieplejszą barwę i chyba jednak odrobinę więcej mięska.

Środek jest porównywalny, czuć że jedno i drugie to AP. Sitary są jednak bardziej otwarte i nie mają tego zjazdu na wyższej średnicy co znów można uznać zarówno za plus i minus. Do jednych i drugich warto poszukać lekko ubarwionego wzmocnienia w tym zakresie wg mnie.

Wysokie tony. Jakościowo ładniejsze w Sitarach. Siedzi tu po prostu inny, wyższej klasy przetwornik. Ma on jednak tendencję do braku otwarcia na samej, samiusieńkiej górze. Ten od APC3 mimo, że gra po prostu gorzej to zapuszcza się wyżej i generuje więcej powietrza. Podłogówkom trzeba w tym pomóc.

Sitary skupiają się na budowaniu stereofonii głównie pomiędzy kolumnami - to tu dzieje się najwięcej, ale oczywiście wychodzą też na boki. APC3 z kolei grały u mnie zdecydowanie bardziej przestrzennie, na szerokość, czasami zdawało się, że bardziej wypełniały dźwiękiem pomieszczenie. Monitory uznaję też za łatwiejsze w wysterowaniu. Lub inaczej - łatwiej po prostu do nich dobrać elektronikę. Nie są takie wybredne, grają praktycznie ze wszystkim, ciężko tu o jakąś większą wtopę. Są chyba też łatwiejsze w ustawieniu w samym pomieszczeniu.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
56 minut temu, Kubus72 napisał:

Panowie obecny mój zestaw to Marantz pm7000n i APC 8. Gra to fajnie, dźwięk wyrównany, niemęczacy. Chciałbym zamienić tego Marantza na coś co zagra półkę wyżej lub dwie. W kręgu zaintereswań Evo 150, Primare Prisma I15, Lyngdorf Tdai-1120 ewentualnie jakieś Wasze propozycje.

Kolego, a co chcesz zmienić w brzmieniu?  Bo wzmacniacze na droższe możesz zmieniać w nieskończoność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ja bym zmienił raczej kolumny. Wtedy możesz faktycznie wskoczyć na półkę wyżej. Moim zdaniem te APC mają swoje ograniczenia, których nie przeskoczysz zmianą elektroniki. 

Kolumny wolałbym zostawić.  Skoro twierdzisz, że zmieniając Marantza na np Evo 150 czy Lyngdorfa nie wskoczę z jakością dźwięku o level to zwyczajnie nie ma sensu nic zmieniać.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyngdorf (lub jakiś wzmacniacz z Dirac Live) może coś zmienić, bo będziesz miał korekcję akustyki. Pytanie, jakie problemy z akustyką masz u siebie? Może się okazać, że inwestycja w ustroje akustyczne będzie korzystniejsza niż zakup wzmacniacza z DSP.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kubus72 napisał:

Kolumny wolałbym zostawić.

Skoro kolumny ewidentnie dają dudniącą bułę w basie dlaczego koniecznie chcesz je zatrzymać? Ze względów estetycznych? 

 

9 minut temu, Kraft napisał:

No to na to, to raczej DSP niż ustroje.

Myślę, że szkoda zachodu z DSP - tym można minimalnie dostroić zestaw kiedy już (prawie) wszystko gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bebop napisał:

Skoro kolumny ewidentnie dają dudniącą bułę

AP C8 zdecydowanie nie charakteryzują się dudniącą bułą na basie. Bas mają dobrze kontrolowany i nisko schodzący. Rozwiązaniem problemu może być po pierwsze poprawa akustyki i DSP, po drugie w mniejszym stopniu dobór innego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...