Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

13 godzin temu, Dedal75 napisał:

Chyba wszystko się dobrze sprzedaje jak ceny podnosi każda firma 😂 Pzdr 

Ps dobrze że jakiś dużych zmian nie planuje

Ja też chyba niektóre rzeczy odpuszczę. Mam classiki 8, za które dałem mniej więcej tyle, ile wołają teraz za trójki. Fakt, że negocjowałem. Cyrus One HD także solidnie zdrożał. Myślałem, żeby dokupić amplituner HD, bo miałem przez ponad 20 lat i się przyzwyczaiłem. Ale im mocniej one drożeją, tym bardziej podoba mi się dźwięk stereo do filmów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Roksan Atessa gra dość dynamicznie, lekko po cieplejszej stronie. Połączenie z AP zaoferuje niski, dociążony dźwięk, ładny środek i niemęczącą górę. Wybór pomiędzy modelami Classic 8 a 15 jest mocno subiektywny. Classic 8 mają trochę więcej basu, ale gorzej kontrolowanego niż Classic 15. W 15 jest również większa rozdzielczość. Kwestia gustu, które będą lepsze.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Kombinuję właśnie z dość nietypowym ustawieniem Sitarek metodą Audio Physic. Sporo się zmieniło w obrazowaniu. Ciężko mi na razie stwierdzić czy jest lepiej czy gorzej - po prostu inaczej. Ciekawe doznanie. Bliskość tylnej ściany nie stanowi w takim układzie żadnego problemu, nawet gdy mamy głowę na 30cm od niej.

Wrażenia są na razie takie, że gdybym miał z zamkniętymi oczami wskazać gdzie stoją kolumny to w życiu bym nie zgadł. Głębia znacznie się zwiększyła.

obraz.png.bfb5654d3a61b10d011ce5949ae40b7f.png

obraz.png.aa54d31a7704173ff4ade0e888079ffd.png

Wrzucam jeszcze raz linki dla zainteresowanych, które były gdzieś wcześniej rozsiane w wątku:

https://suesskindaudio.de/en/aufstellanleitung/

https://www.hifi.pl/porady/ustawienie-audio-physic.php

https://www.audiophysic.com/en/positioning-step-by-step/

https://www.audiophysic.com/en/rules-about-positioning/

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lpomis napisał:

Wrażenia są na razie takie, że gdybym miał z zamkniętymi oczami wskazać gdzie stoją kolumny to w życiu bym nie zgadł. Głębia znacznie się zwiększyła.

Zapytam, a wcześniej mogłeś wskazać? 

Musisz się oswoić z nowym i posłuchać jakiś czas, później wróć do poprzedniego ustawienia i będziesz wiedział  co jest pięć. 

Nawet jak znajdziesz jakiś minus, a plusów będzie więcej w metodzie AP, to wybieraj ustawienie z większością plusów. 

😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio - i tak i nie. Zależało od utworu. W nowym układzie wszystko inaczej się rozkłada. Na bank na plus duuuuuuużo większa głębia i mocniej zarysowane plany. Nawet w muzie elektronicznej są czary. Tak jak piszesz - trzeba dłużej posłuchać, oswoić się i za jakiś czas wrócić do poprzedniego układu. Ciężko wyrokować tak na świeżo. Tak czy inaczej - bardzo ciekawe doznanie, pan Gerhard ma jednak ciekawe koncepcje. Aktualnie jeżdżę kolumnami między tymi 70 i 90 stopniami i kombinuję z dogięciem.

Druga sprawa - moja audionerwica weszła na kolejny poziom. Aktualnie jestem na etapie, że znów nic mi się nie podoba. Dziś dobrze, jutro źle i tak w kółko.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lpomis napisał:

moja audionerwica weszła na kolejny poziom. Aktualnie jestem na etapie, że znów nic mi się nie podoba. Dziś dobrze, jutro źle i tak w kółko.

Jaka nerwica?

Panie, ze spokojem, to są rzeczy martwe. Jutro też jest dzień, poprzestawiasz, podoginasz i będzie jak trzeba 😁

Zostaw na jakiś czas najlepszą opcję jaką udało Ci się trafić z dogięciem i nie ruszaj, nie myśl, czy w innym ustawieniu byłoby lepiej, inaczej lub gorzej.

Zostaw to i sluchaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lpomis napisał:

Kombinuję właśnie z dość nietypowym ustawieniem Sitarek metodą Audio Physic. Sporo się zmieniło w obrazowaniu.

Zastosowałem się do tego układu już jakiś czas temu, głównie ze względu na niesymetryczne ustawienie kolumn względem punktu odsłuchowego. Zdecydowanie poukładałam mi się stereofonia i co za tym idzie też przestrzeń. Minusów nie zauważyłem. Powodzenia w leczeniu nerwicy. Z własnego doświadczenia podpowiem, że pomaga przerzucić się czasowo w wir nowych zainteresowań. 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, slaw0001 napisał:

 Powodzenia w leczeniu nerwicy. Z własnego doświadczenia podpowiem, że pomaga przerzucić się czasowo w wir nowych zainteresowań. 👍

Może inaczej. Warto mieć w odwodach jakieś inne hobby (a nawet kilka). Wtedy nerwica raczej nie będzie nam dokuczała 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach odsłuchów w nowym układzie wróciłem do pierwotnego ustawienia kolumn. Ciężko mi stwierdzić jak gra lepiej - jedna i druga koncepcja ma swoje mocne strony.

Ustawienie kolumn wg filozofii Audio Physic to zdecydowanie lepiej uporządkowana scena dźwiękowa, większa głębia, bardziej czytelne plany. Dźwięk rozłożony jest już tylko między kolumnami, nic nie wychodzi na boki, całe show dzieje się pomiędzy nimi. To także ciekawe rozwiązanie w przypadku pomieszczeń w których problematyczny robi się bas - nieco go wtedy ubywa. Jako, że dół pasma nie stanowi u mnie problemu, to troszkę jednak tego dociążenia mi brakowało. Ogólna masa impulsu się zmniejszyła, dźwięk był mniej uderzający, co było słyszalne zwłaszcza przy niższych poziomach głośności rzędu 50-55dB. Nocne, ciche odsłuchy straciły na tym troszkę. Wolę też chyba jednak jak dźwięk wyłazi bardziej na boki, poza obrys kolumn. Może to mniej audiofilskie, a bardziej efekciarskie, nie wiem. Wracam do klasycznego ustawienia. Tak czy inaczej, warto było popróbować. To naprawdę już chyba kwestia osobistych preferencji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2022 o 23:39, lpomis napisał:

Druga sprawa - moja audionerwica weszła na kolejny poziom. Aktualnie jestem na etapie, że znów nic mi się nie podoba. Dziś dobrze, jutro źle i tak w kółko.

Ja mam podobnie, a więc nie jesteś odosobniony w takich stanach :). Profilaktycznie nie zawadzi przebadać się na chorobę dwubiegunową :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MMarek napisał:

Ja mam podobnie, a więc nie jesteś odosobniony w takich stanach :).

Było nas trzech... ;)

Tylko Chopy jak ma być zawsze super jak co płyta to inaczej zrealizowana...

Tu sucho, tu jazgot, tu ciemność na płycie.

Jaki by system nie złożył to zawsze jedne realizacje wypadną dobrze, drugie bardzo dobrze a trzecie okrutnie licho. Jak system rozdzielczy, neutralny to większość płyt do wywalenia...

Jak system "naimowy" to znowu  brak detalu, powietrza, przestrzeni, aury... ale suche i pozbawione dynamiki realizacje będą ładnie "upiększone". 

I g...o tam złoty środek, wtedy wszystko jakoś plumka ale w niczym nie jest ogień :)

Ps. Fuck, zapomniałem że Marek ma Naima, ale ta Nova to taki inny Naim jest ;)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...