Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Szczególnie, jak się go podepnie do Scorpio. ;)

Scorpio to chyba wyższa liga. Ale z Tempo czy Sitara grałby dobrze. Chociaż można spróbować i Kronosow – maja regulacje, łatwiej będzie dostosować do pomieszczenia. 

Każdymi AP można się cieszyć póki są cos warte. Nowe to już aberracje cenowe, ceny starszych rosną. I tak, gdy na rynek wejdą Chińczycy ze swoimi kolumnami, będzie pozamiatane. Dotyczy to tak samo Audio Physic, Sonus Faber jak i każdej tak lubianej marki. Dostaniemy kolumny tańsze i lepsze lub choćby po prostu lepsze – lepiej grające, solidniejsze, trwalsze. Kluby starych marek będą już tylko miejscami sentymentów i wspomnień. Jak klub Atari, Sinclaira czy Commodore. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lpomis napisał:

No nie gadaj. Ty też masz wrażenie, że nasz "kolega" wrócił? :D

Skąd ten pomysł? ;)  Po prostu myślę, że klub AP to szczególne miejsce. Miejsce zaludnione w części przez 48-letnich fotografów, którzy w swoim czasie nabyli Atolla In200 SE i (po pewnym czasie)   kable Tellurium Q Blue. Ludzi tych cechuje niechęć do wiekowego sprzętu audio, jak również do produkcji rodzimej. A ponieważ są dużymi przypakowanymi kolesiami, to specjalnie się z tą niechęcią nie kryją i zawsze mówią głośno, co myślą. Z tego powodu mogą budzić kontrowersje, ale ja akurat ich lubię i cieszę, się że tu są. :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lpomis napisał:

No nie gadaj.

A serio, Wojtek, jestem przekonany, że @FromBorg dobrze się bawił i czekał, kiedy wreszcie ktoś się zorientuje. Zaczął od postu nawiązującego do swojego wcześniejszego popularnego wątku, potem w odstępach czasu podrzucał nam kolejne tropy.

Michał, mam rację, że to był konkurs? Dostanę w nagrodę Wiima? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafał S napisał:

A serio, Wojtek, jestem przekonany, że @FromBorg dobrze się bawił i czekał, kiedy wreszcie ktoś się zorientuje. Zaczął od postu nawiązującego do swojego wcześniejszego popularnego wątku, potem w odstępach czasu podrzucał nam kolejne tropy.

Michał, mam rację, że to był konkurs? Dostanę w nagrodę Wiima? :)

Oszalałeś... Ty chyba nie śledzisz cen tej zabawki po akcji reklamowej?! Możesz w nagrodę wpaść, zagrać w bilard i posłuchać dobrego dźwięku... Jak tylko zmienię streamer. 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafał S napisał:

Albo dobry dźwięk, albo streamer - zdecyduj się. ;)

A zaprosisz też jakieś fajne modelki? 

Albo dobra zabawa i atmosfera albo fajne modelki. Tych trzech rzeczy w jednym połączyć siec nie da. Uwierz mi na słowo. Chyba, ze chciałbyś zastanawiać się jakim oskarżeniem czy kłamstwem będą próbowali Cię oskubać gdy pannie skończy się uroda a zostaną potrzeby finansowe. 
Szukam dużej poprawy względem Onkyo i Pioneera. Nie mam systemu za milion złotych, ale w obecnym czuć już ze to źródło jest za słabe. Zmiana kabli na droższe zakończyła się katastrofa. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież żartuję. :)Wierzę, choć to trochę smutne.

Kończąc offtop i wracając do AP i wzmacniaczy - masz już coś nowego? Podzielisz się wrażeniami? Pamiętam, że rozważałeś dość kosztowną zabawkę. Jestem ciekaw przyrostu jakości dźwięku w stosunku do Atolla. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rafał S napisał:

Przecież żartuję. :)Wierzę, choć to trochę smutne.

Kończąc offtop i wracając do AP i wzmacniaczy - masz już coś nowego? Podzielisz się wrażeniami? Pamiętam, że rozważałeś dość kosztowną zabawkę. Jestem ciekaw przyrostu jakości dźwięku w stosunku do Atolla. :) 

Tak, wzrost jakości jest duży pod każdym względem, słyszalny nawet dla kogoś z dębowym uchem. Niestety ma to złe strony – wymusza zmianę źródła. Obecnie zrobiło się już nieco „cyfrowo”, szczególnie na górze. System stracił harmonie. Gdy jeszcze zamieniłem rca na Ricable Dedalusa, krew z uszu. 5 minut słuchania i miało się dość. Za to przerobiłem niemal cala ofertę Ricable i chyba się tym podzielę. Pomysł na Lumina D2 jest taki, ze wszędzie chwalony jest za analogowość w gramofonowym stylu. Gramofonu zaś jako takiego nie chce bo lubię po prostu usiąść i słuchać, bez tej całej archaicznej otoczki i braku wygody. 

Edytowano przez FromBorg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy koledzy zwrócili uwagę na to co stało się z cenami na rynku. Przez przypadek podczas świąt rozmawiałem ze znajomym o kolumnach itp. I spytał z ciekawości co mam i na czym słucham. Wchodzę na kolumny na necie i obecnie AP Classic 3 kosztują 7 tyś. Wiem inflacja, wojna itp ale jest grubo . 2 tyś więcej na wejściu czyli używki jak by ktoś chciał to chyba śmiało można wołać za 5.  Oj muszę znajomemu podziękować za cenę co mi zrobił końcem roku bo teraz trzeba było by jeszcze sporo dopłacić. Nie wiem jak inne produkty AP ale czuję że między co było a co jest teraz jest spora różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipomis faktycznie pisałeś w tym temacie. Ja czuje się tylko trochę zniesmaczony tym że nowi użytkownicy są w tej chwili trochę w D....  .  7 tyś za parę monitorów wydaje mi się sporo. Wcześniejsze 5 Tyś to relatywnie uczciwa cena jakości za produkt który otrzymuję. Nie wiem czy obecnie kupujący za tą cenę na rynku wtórnym mogą chyba jednak znaleźć lepsze produkty w cenie 5 czy 6 tyś. Ja z mojej perspektywy teraz mam +20 do respektu bo gdy słucham muzyki wiem że posiadam prawie produkt wyższej klasy. I nawet zaczeły drożej grać. To trochę taki sarkazm. Ale nie zazdroszczę ludzią szukającym obecnie sprzętów Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sziral napisał:

7 tyś za parę monitorów wydaje mi się sporo. Wcześniejsze 5 Tyś to relatywnie uczciwa cena jakości za produkt który otrzymuję.

Zgadzam się, obecna cena jest już po prostu nieadekwatna do produktu który się otrzymuje.

A tak na marginesie, skrót od tysiąca to „tys.”, a nie „tyś.”. Nie piszemy przecież tyŚiąc :)

 

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...