Skocz do zawartości

Audio physic


Recommended Posts

7 godzin temu, kaczadupa napisał:

Tylko Chopy jak ma być zawsze super jak co płyta to inaczej zrealizowana...

Tu sucho, tu jazgot, tu ciemność na płycie.

Adam, to wystarczy wybierać płyty z zacnych wytwórni i masz zawsze jak należy.

Kiedy jeszcze był u mnie CD player, to płyty kupowałem zawsze wykonawców i z wytwórni na których nie można było się zawieść.

Sorry, za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2021 o 19:40, tanielinie napisał:

Świetna marka, trzeba być okropną marudą żeby coś złego powiedzieć o AP :)



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Ja ostatnio obcowałem u siebie przez chwile z Classic 3 - na prawdę fajne, bogate i napełnione wszystkimi zakresami brzmienie. Gdybym z opaska na oczach wybierał kolumny to byłyby to prawdopodobnie moje nowe paczki…. ale przykładam tez duża wagę do wyglądu i jakości wykonania i muszę przyznać, ze byłem w szoku. Nigdy w życiu nie miałem do czynienia z kolumnami, które już „swoje kosztują”, a wykonane są… No tak jak są. Pusta skrzyneczka, bardzo lekkie, te terminale jak w jakiś starych budżetowych kolumnach, no i te maskownice, które wyglądają jak ze skrzynek z mediamarkt za pare stówek. Nie wiem o co tutaj chodzi. Dla mnie jest to jakiś rodzaj braku szacunku do klienta. Rozumiem, ze większość budżetu poszła w dźwięk, ale bez przesady. Na oko jakby ktoś mnie zapytał to stwierdziłbym, ze to sa kolumny za około 1000 zł nowe :/ . A szkoda bo dzwiek maja zacny. Mialem w swoim czasie w domu kolumny takich Marek jak chario, quad, audium i te kolumny były wykonane wybitnie i nie oczekuje czegoś takiego od innych Marek, ALE niech te audiophysic chociaż  będą wykonane tak jak takie Klipsch RP600m - waga, magnesowe maskownice ciężkie z fajnym jakościowym materiałem. Fajne firmowe terminale, z poważnymi zaciskami metalowymi. Natomiast sam dźwięk- obled

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mateolo2 napisał:

ALE niech te audiophysic chociaż  będą wykonane tak jak takie Klipsch RP600m - waga, magnesowe maskownice ciężkie z fajnym jakościowym materiałem. 

Miałem jedne i drugie i pozwolę sobie nie zgodzić z kolegą 🙂. Audio Physic Classic są wykonane o wiele lepiej niż klipsch. Amerykańskie kolumny to zwykły laminat. Natomiast APC3 to już bardzo ładnie położony i lakierowany fornir. Moim zdaniem spokojnie mogą konkurować np z PMC. 

Większość osób pewnie wie, ale przypomnę że za stolarkę w APC odpowiada nasz Pylon. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że APC3 nie są brzydkie. Fakt, mogłoby być lepiej, najbardziej szpeci wysokotonowiec i tanie zaciski, ale tragedii też nie ma. Fornir jest za to naprawdę ładny i fajnie wygląda w sztucznym świetle. Z pozoru zwykłe, tanie paczki, a jednak potrafią grać :)

/edit

@mateolo2 - z ciekawości, z czym je łączyłeś?

apc3jmrimpuls.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, J4Z napisał:

Jednak nie ma to jak stara szkoła AP. 🙂

Czy ja wiem? Oglądałem "na żywo" w salonie @Na Temat Audio nowe, wyższe serie audio physic i wyglądały przepięknie. Wąskie słupki z malymi przetwornikami. Idealne do nowoczesnych wnetrz, ale nie dla miłośników vintage. Myślę, ze Tomkowi @tomek4446 by się nie spodobały 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

Ja ostatnio obcowałem u siebie przez chwile z Classic 3 - na prawdę fajne, bogate i napełnione wszystkimi zakresami brzmienie. Gdybym z opaska na oczach wybierał kolumny to byłyby to prawdopodobnie moje nowe paczki…. ale przykładam tez duża wagę do wyglądu i jakości wykonania i muszę przyznać, ze byłem w szoku. Nigdy w życiu nie miałem do czynienia z kolumnami, które już „swoje kosztują”, a wykonane są… No tak jak są. Pusta skrzyneczka, bardzo lekkie, te terminale jak w jakiś starych budżetowych kolumnach, no i te maskownice, które wyglądają jak ze skrzynek z mediamarkt za pare stówek. Nie wiem o co tutaj chodzi. Dla mnie jest to jakiś rodzaj braku szacunku do klienta. Rozumiem, ze większość budżetu poszła w dźwięk, ale bez przesady. Na oko jakby ktoś mnie zapytał to stwierdziłbym, ze to sa kolumny za około 1000 zł nowe :/ . A szkoda bo dzwiek maja zacny. Mialem w swoim czasie w domu kolumny takich Marek jak chario, quad, audium i te kolumny były wykonane wybitnie i nie oczekuje czegoś takiego od innych Marek, ALE niech te audiophysic chociaż  będą wykonane tak jak takie Klipsch RP600m - waga, magnesowe maskownice ciężkie z fajnym jakościowym materiałem. Fajne firmowe terminale, z poważnymi zaciskami metalowymi. Natomiast sam dźwięk- obled

Jesli ktoś ma w ręku "fach" może zrobić nowe obudowy z dedykowanymi standami na wzór np. SF. Oczywiście zachowując wszystkie wymiary oryginału. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wykończenia serii Classic 3-5-8 fajnie napisał redaktor Stereolife:

"Kurczę, jak oni to robią?! Jak to możliwe, żeby normalne, całkiem zwyczajne kolumny grały tak zwartym, punktowym i dynamicznym dźwiękiem? Kiedy słuchałem wyższych modeli Audio Physica, jeszcze tak bardzo mnie to nie dziwiło. Takie Avanti mają przecież zaawansowane technicznie obudowy złożone z kilku warstw i wytłumione egzotycznymi materiałami, komplet firmowych przetworników z najwyższej półki i dość nietypową architekturę wewnętrzną, a do tego kosztują 24990 zł. Słuchając takich zestawów, nie jesteśmy zdziwieni, że grają wspaniale. Spodziewamy się tego, bo nawet przed odsłuchem można sobie wyobrazić, że będzie bardzo, bardzo fajnie. Classic 5 to mniej, niż jedna trzecia tej ceny. Kolumny znacznie prostsze. Z wyglądu wręcz banalne. Owszem, pięknie wykonane i dopracowane pod względem technicznym, ale pozbawione wodotrysków. Klasyczne, zupełnie kanciaste obudowy wykończone okleiną, woofer z włókna szklanego i jedwabna kopułka, bass-reflex dmuchający do tyłu... Gdzie tu są jakiekolwiek innowacje? Jeżeli szukacie podłogówek w tej cenie, znajdziecie wiele propozycji, które na pierwszy rzut oka wydawałyby się ciekawsze (...)

Chodzi mi tylko o to, że na chłopski rozum w testowanych kolumnach nie ma nic, co mogłoby usprawiedliwiać tak znakomity dźwięk. Po raz kolejny potwierdza się jednak, że komponenty i zastosowane technologie to jedno, a na efekt końcowy ogromny wpływ ma sposób zestrojenia tego wszystkiego w jedną całość. A na tym inżynierowie Audio Physica naprawdę się znają.

Szczerze mówiąc, i tak nie wiem jak udało się wyciągnąć tak dobry dźwięk z klasycznych, dwudrożnych podłogówek. Może sekret tkwi w dopasowaniu przetworników do skrzynek, a może w ich umiejętnym wytłumieniu?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest inaczej. Chociaż ja mając Sitary nadal mam ochotę posłuchać czasami APC3 (które sprzedałem). Wg mnie serii Classic 3-5-8 bliżej jest do starej szkoły Audio Physic niż nowym modelom z wyższej serii - głównie za sprawą specyficznie i zachowawczo zestrojonego wysokotonowca HHCT III.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, J4Z napisał:

Identyczne recki jeśli chodzi o dźwięk mają starsze AP, a jednak społeczność mówi co innego. Sam też z resztą mówiłeś że to już nie to samo. 

Jazzu, a nie wydaje Ci się, że te paczki chwalą w większości osoby, które "wychowały" się na starszych AP? 

Ja w ogóle nie bardzo rozumiem co znaczy, że coś gra lepiej a coś gorzej. Oczywiście jeśli porównamy dwa produkty z zupełnie innych półek cenowych to te różnice muszą (powinny) być, ale nie przemawia do mnie pisanie, że jedna marka gra lepiej niż inna. Albo, jak tutaj, że starsze AP grały lepiej niż nowe. Co znaczy lepiej? Że komuś się bardziej podobają? Bo jakaś "społeczność" tak pisze? Dla mnie to jest totalna bzdura. Nowy użytkownik, naczytawszy się takich cudów, stwierdzi, że jego APC3 (5 czy 😎 to jakiś bubel, pozbedzie się ich, kupi te stare cuda, i nawet kiedy jemu to nie będzie do końca odpowiadało, powie sobie w duchu "ale przecież społeczność mówi, że stare jest lepsze". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to kwestia indywidualnego gustu bardziej... Niedawno miałem okazję posłuchać APC 8, jakieś większe Demandy i Quadrale Aurum Orkan. 

Demandy nie dla mnie mimo że np znajomy zachwycony jest nimi - grają miękko, ciepło i delikatnie z dużym basem. APC 8 mógłbym mieć, ale też nie do końca, a Orkany trafiły idealnie w moje ucho co jednak jakby potwierdza troche “firmowe brzmienie“ (większość Quadrali jakie słyszałem mi się podobała - i miałem 3 pary od nich) 

Trzeba jednak uczciwie przyznać że Orkany 2x droższe od AP... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, J4Z napisał:

Wydaje mi się że są rzeczy które można ocenić obiektywnie, ale temat jest tak skomplikowany i jest tyle zmiennych że moglibyśmy gadać i gadać, a ja miałem ciężką noc. :/

 

A ja myślę właśnie, że temat brzmienia poszczególnych komponentów audio (zwłaszcza kolumn) jest czymś, co warto poruszać na forum. Często padają stwierdzenia, że coś grało słabo czy wręcz beznadziejnie i ktoś, kto odsłuchał w swoim życiu jednej pary kolumn czy jednego wzmacniacza, może takie wypowiedzi brać za pewniki. 

Masz rację, że temat jest bardzo obszerny ale moim zdaniem warto by się kiedyś nad nim pochylić. 

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Myślę że to kwestia indywidualnego gustu bardziej... Niedawno miałem okazję posłuchać APC 8, jakieś większe Demandy i Quadrale Aurum Orkan. 

Demandy nie dla mnie mimo że np znajomy zachwycony jest nimi - grają miękko, ciepło i delikatnie z dużym basem. APC 8 mógłbym mieć, ale też nie do końca, a Orkany trafiły idealnie w moje ucho co jednak jakby potwierdza troche “firmowe brzmienie“ (większość Quadrali jakie słyszałem mi się podobała - i miałem 3 pary od nich) 

Trzeba jednak uczciwie przyznać że Orkany 2x droższe od AP... 

Czyli tak naprawdę wszystko rozbija się o nasz gust, preferencje, przyzwyczajenia i oczywiście finanse. 

Oczywiście @J4Z, masz rację, że są pewne rzeczy, które można oceniać obiektywnie. Ale akurat wydaje mi się, że w audio jednak większość rzeczy jest bardzo subiektywna, i to jak odbieramy dźwięki, ba, nawet brzmienie instrumentów czy ludzkiego głosu, jest uzależnione właśnie od nas samych. Z doświadczenia wiem, że są osoby, które preferują dźwięk chirurgiczny, który dla innych jest wyprany z emocji a znowu inni wolą "ciepło i gęsto". I który z tych obozów jest obiektywnie lepszy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, J4Z napisał:

Majstrowałem posta, ale odpuściłem. Może wrócę jak będę mieć głowę. 

Pisz, chętnie poczytam 🙂.

 

15 minut temu, J4Z napisał:

No i właśnie obiektywnie, jedne są lepsze w wyciąganiu z smaczkow np. Niekażdy może to lubi ale lepsze są,  akurat w tej dziedzinie. 

Ja nie przepadam. Z tym, że tutaj też warto zauważyć, że kolumny mogą być rozdzielcze ale nie ostre. Np takie dynaudio x18 były zasowalajaco rozdzielcze, ale ich góra była dość subtelna a bas rozciągnięty, przez co stwarzały wrażenie kolumn "zamulonych". Myślę że w budżetowym sprzęcie ciężko jest połączyć wszystko co lubimy w jednym i dlatego chyba trzeba iść na kompromisy 😝.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, J4Z napisał:

Którzy swoje doświadczenie zdobywali nie tylko na odsłuchach sprzętu, ale też żywych instrumentów. 

Do mnie to akurat w ogóle nie przemawia. Co to jest żywy instrument? Kontrabas? Skrzypce? Fortepian? Przecież poszczególni artyści używają zapewne, różnych marek, a pewnie też różnie je stroją. Zresztą kiedy siedzisz w pierwszym rzędzie, słyszysz inaczej niż w piątym czy jedenastym. A co z akustyka pomieszczenia, w którym grają te instrumenty? A co z instrumentami "nieżywymi"? Jak brzmi gitara Knopflera A jak Hendrixa? 

Pomijajam już sam fakt, że ktoś mógł to wszystko nagrać na płycie inaczej niż grało to "na żywo". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
1 godzinę temu, J4Z napisał:

Łączył ktoś Roksan Caspian M1 z AP? Myślicie że jest szansa że zgra się ze Sparkami 5?

Co to znaczy "zgra się"? Czy są jakieś kryteria wg których zestawia się komponenty audio? Czy chodzi o to, żeby słuchanie muzyki sprawiało nam przyjemność, czy bardziej o to "co ludzie powiedzą"😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, J4Z napisał:

Nie dokuczaj xD

 

No Adrian. Przecież nawet jeśli ktoś zna takie połączenie, i nawet jeśli mu się podobało, to wcale nie znaczy, że i Tobie się spodoba. @Piotr Sonido zapewne będzie chwalił ten wzmak, bo lubi tę firmę jak ja marantza😉. Ja natomiast słuchałem Roksana z tym ze Atessę i mnie ten wzmacniacz na kolana nie rzucił. Także myślę, że jesteś pozostawiony sam sobie, w tej nierównej walce 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

chociaż osobiście nie darzę brzmienia Roksana jakąś specjalną sympatią to są to solidne wzmacniacze i zarówno seria K3 jak i Caspian może być fajnym zestawieniem z Audio Physic. Szczególnie jeśli preferujemy dobrze kontrolowany dźwięk z fajną stereofonią. Środek pasma będzie fajnie "doświetlony".

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Rafał S napisał:

A napiszesz coś więcej, dlaczego nie jesteś fanem Roksana, tak lubianego przez Piotra?

Z Piotrem mamy kompletnie inne preferencje barwowe, co już zauważyłem wymieniając spostrzeżenia na tym forum. Dla mnie Roksan gra zbyt zwiewnie, nie ma lubianego przeze mnie dociążenia. Po prostu nie moja bajka.

 

49 minut temu, J4Z napisał:

Dziwię się opinii kolegi z Na Temat Audio że doświetlona średnica. Ja czytałem o nasyceniu i ociepleniu. 

Nasycenie i ocieplenie to jest na przykład w Naimie, którego prywatnie użytkuję od lat ( jest to moja opinia). W odniesieniu do niego Roksan nie dociąża i nie ociepla. Mogę się zgodzić, że Atessa gra cieplej i bardziej dociąża, mogę się zgodzić, że tak grał K2, ale dla mnie nie ma tego w K3 czy też Caspianie. Tym bardziej w połączeniu z AP, które grają raczej otwartym dźwiękiem.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...