Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

no i co z tego wynika w kontekście sytuacji @tomek4446 ?

A @tomek4446 jest w jakiejś sytuacji? 😉 Z tego co zrozumiałem, to co najwyżej w sytuacji posiadania niepotrzebnego filtra.
Poprawnie skonstruowane urządzenia zawierające zasilacze impulsowe nie powinny "siać" do sieci niczym co by powodowało brumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

Tylko to że ty masz ich 11czy 19 nie ma żadnego znaczenia bo to on miał brum. 

Właściwie to też miałem, ale do głowy mi nie przyszło aby próbować je likwidować filtrem sieciowym 😏

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Zasilacz do RME nie sieje , rozumiem , ze o to Ci chodzi ? Możesz śmiało kupić polecam.

Dzięki 😉 Gdybym kiedyś zdecydował się kupić dedykowany DAC stereo, to raczej nie byłby to RME.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fafniak napisał:

Frequency response... - z czym to się je

Tomek ma prawdopodobnie wersję programu free. Ta mierzy pasmo tylko do 20kHz. W wersji Pro można dalej zajrzeć 😉

Te cyferki to chyba odchylki amplitudy ale uwzględniając niedoskonałości potencjometru stereo w boxie pomiarowym nie ma co się tym martwić. 

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

Wczoraj przeprowadziłem test RME

Gratki. Mam nadzieję, że nie zostaniesz pomiarowym ortodoksem 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiem pytania 🤔

W menu EQ (przycisk x2) dostępne opcje  -   EQ enable OFF / ON / Left / Right  - tutaj wybierasz gdzie EQ ma działać lub nie.

W menu I/O - Dual EQ   OFF/ON  - tutaj wybierasz czy chcesz ustawiać EQ osobno dla kanałów L / R

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JohnDoe napisał:

Chyba nie rozumiem pytania

No dobra , trochę praktyki.

Wcisnąłem EQ enable OFF / ON / Left / Right , ustawiłem w EQ filtry dla lewego a potem prawego kanału. Ale w ustawieniach EQ na ekraniku mam te ustawienia w dwóch pozycjach. Czy jeżeli wcisnę Dual EQ   OFF/ON , to RME skuma że należy włączyć razem dwa odrębne ustawienia filtrów ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomek4446 napisał:

No dobra , trochę praktyki.

1. EQ Enable ON - wtedy działa w obu kanałach. - tylko w lewym / - tylko w prawym

2. Dual EQ ON - sterujesz osobno każdy kanał. OFF - sterujesz oba kanały na raz.

Te ustawienia są dla mnie dość logiczne. Choć mogą się wydawać kłopotliwe czy niezrozumiałe.

 

14 minut temu, tomek4446 napisał:

RME skuma że należy włączyć razem dwa odrębne ustawienia filtrów ?

Zrób eksperyment słuchowy jeśli masz wątpliwości. Ustaw bass w jednym kanale na maksa i posłuchaj. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JohnDoe napisał:

Te ustawienia są dla mnie dość logiczne.

Od początku , na jednym ekraniku / zdjęcie/ ustawiam kanał Lewy , muszę przestawić na kolejny ekranik by ustawić Prawy , jak wcisnę EQ Enable ON  działają te oba ekraniki / ustawienia/ razem mimo że mogę mieć na wyświetlaczu wyłącznie widoczne jedno z tych ustawień . Druga kwestia co się dzieje jak ustawię kilka takich zestawów oddzielnie dla L i R. 

Poeksperymentuję , podbije na jednym kanale bas na maksa / świetny pomysł/ , w drugim obniżę i podbije wysokie , przy wciśniętym Dual EQ ON przerzucę z L na R , dźwięk nie powinien się zmienić.

IMG_2211.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

przy wciśniętym Dual EQ ON przerzucę z L na R , dźwięk nie powinien się zmienić.

Dźwięk raczej się zmieni (to zależy od ustawień). Kiedy wybierzesz L - to dla R będzie wyłączony (liniowy) / i odwrotnie. 

Chyba trochę się gubię co tam robisz 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JohnDoe napisał:

Chyba trochę się gubię co tam robisz

może trochę :) A więc w praktyce mogę zmienić słyszalną charakterystykę tylko jednego kanału. Tego który będzie wybrany i widoczny w EQ. Drugi kanał będzie grał linią. o to mi chodziło , więc tak naprawdę muszę wybierać ,który kanał podciągnąć, bo oddzielnie obu się nie da potem z filtrami odtworzyć, choć filtry mogę ustawić oddzielnie na obu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

A więc w praktyce mogę zmienić słyszalną charakterystykę tylko jednego kanału

Właśnie dzięki temu pokrętnemu menu możesz zrobić co tylko zechcesz.

Możesz zmienić charakterystykę

1. tylko dla jednego wybranego kanału  /drugi pozostaje liniowo

2. dla obu kanałów (ustawionych osobno dual EQ ON

3. dla obu kanałów (ustawionych tak samo dual EQ OFF)

 

14 minut temu, tomek4446 napisał:

więc tak naprawdę muszę wybierać ,który kanał podciągnąć, bo oddzielnie obu się nie da potem z filtrami odtworzyć, choć filtry mogę ustawić oddzielnie na obu. 

Nie wiem, rozumiemy się, czy gramy w głuchy telefon 😆 muszę się zastanowić o co tutaj chodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JohnDoe napisał:

Nie wiem, rozumiemy się, czy gramy w głuchy telefon 😆 muszę się zastanowić o co tutaj chodzi

Spokojnie , nie takie rzeczy rozgryzaliśmy :) Poprzestawiałem kolumny ,muszę poczekać aż wróci mój mikrofon , zrobię pomiary , wygeneruje filtry dla L i R i dopiero będę mógł coś powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...