Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

8 minut temu, Kraft napisał:

Bo akurat mi (i w moim repertuarze) dają frajdę ze słuchania muzyki. Pewnie dałbym radę znaleźć lepsze, ale znudziły mi się już poszukiwania (właściwie, to nawet znalazłem lepsze, ale też trzy razy droższe).

Czy wydaje mi się, .... chcesz powiedzieć ze pieniądze grają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

 (właściwie, to nawet znalazłem lepsze, ale też trzy razy droższe).

Pisałeś już o nich? Jeśli tak, które to? Cenowo pasowałyby M1 Classic i te ostatnie PMC, ale zdaje się, że żadnych nie rozważałeś na serio dla siebie - przynajmniej ja tej informacji nie znalazłem. No i jednak trochę małe do Twojego salonu. Bardziej dla mnie, chociaż ja akurat lubię duży, niekoniecznie tak wyrafinowany, dźwięk. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czy wydaje mi się, .... chcesz powiedzieć ze pieniądze grają?

Raczej nie chcę tego powiedzieć. Kolumnami z mojego topu są zarówno najdroższe kolumny, jakie testowałem, jak i... najtańsze. W testach wyszło mi też, że tanie przetworniki potrafią grać ciekawiej niż wiele droższych (oczywiście dochodzi jeszcze ich aplikacja). 

Zagadnienie skomplikowane, bo na cenę wpływa też polityka dystrybutorów, sklepów, nakłady na reklamę itd., co zaciemnia obraz sytuacji.

14 minut temu, Adi777 napisał:

Co to za kolumny?

Może się jeszcze zmobilizuję na podsumowanie wszystkich testów, to wtedy opiszę, co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

Może się jeszcze zmobilizuję na podsumowanie wszystkich testów, to wtedy opiszę, co i jak.

Czyli już było. A właśnie przeszło mi przez myśl, że to te większe Ushery z jedwabną kopułką. Wyobrażam je sobie jako połączenie szczegółowości, łagodności i dobrego dociążenia dołu. Świetną stereofonię uważam w tej cenie za oczywistą. W porównaniu z wersją berylową, którą testowałeś, może dostałyby wyższe noty za wokale i muzykalność / komfort odsłuchu? Kto wie...

W każdym razie, prosimy o takie podsumowanie i czekamy na nie niecierpliwie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Raczej nie chcę tego powiedzieć. Kolumnami z mojego topu są zarówno najdroższe kolumny, jakie testowałem, jak i... najtańsze. W testach wyszło mi też, że tanie przetworniki potrafią grać ciekawiej niż wiele droższych (oczywiście dochodzi jeszcze ich aplikacja). 

Zagadnienie skomplikowane, bo na cenę wpływa też polityka dystrybutorów, sklepów, nakłady na reklamę itd., co zaciemnia obraz sytuacji.

Zakładam, że tu bardziej chodzi o wpasowanie się cech i dźwięku pod nasz własny gust.

Ja zauważyłem u siebie, że gdy operujemy na lepszym sprzęcie to ten jest bardziej uniwersalny, to znaczy ..  pod każdą muzykę, nie piętnuje i nie preferuje żadnego gatunku, co spotykałem w sprzęcie budżetowym, który raz sprawdzał się lepiej z płyt King Crimson a innym razem gorzej, ale też pamiętam Mac D150 który zawsze grał ... jakby optymalnie czy to muzyka organowa czy delikatna Enya.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Boguś, że Twoje kolumny są oparte na tej samej technologi, co Revolution 3. Jedynie średniotonowca masz technicznie bardziej wypasionego (a ja go nie mam w ogóle). Naprawdę nie sądzę, żeby tweeter w The New Statement górował rozdzielczością czy czystością grania nad tym w moich trójkach, a różnica w cenie naszych kolumn jest 4-5 krotna. Czasem pieniądze grają, a czasem grają trochę mniej.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie portasy (i spódnice). Znalazłem ślepy test kolumn kosztujących 1000-1300 Euro, w którym testowano także Revolution 3.

H18.png.64f21e40ddce722d53c489987c0ac663.png

https://www.hifimaailma.fi/tuoteesittely/kamppailu-keskiluokassa-6.108.122673.1b5768f6fb

 

Test przeprowadziła redakcja fińskiego Hifimaailma. Oceniających było trzech.

Szczegółowa kolejność przedstawia się tak:

1. HECO CE­LAN RE­VO­LU­TI­ON 3 - (oceny testerów: 3,5 / 4+ / 3,5)

2. RE­VEL CON­CER­TA2 M16 - (3 / 4 / 3,5)

3. FO­CAL ARIA 906 - (3,5 / 3 / 3,5)

4. SVS ULT­RA BOOKS­HELF - (3,5 / 3,5 / 3)

5. AMP­HI­ON AR­GON1 - (3+ / 2,5 / 3,5)

6. DALI OP­TI­CON 2 - (3- / 3 / 3+)

7. MO­NI­TOR AU­DIO SIL­VER 100 - (3 / 3 / 3)

8. SO­NUS FA­BER CHA­ME­LE­ON B - (3+ / 3- / 3-)

9. DE­FI­NI­TI­VE TECH­NO­LO­GY DE­MAND D11 - (3/ 3- / 3)

10. B&W 707S2 - (2,5 / 3,5 / 2,5)

11. AU­DI­O­VEC­TOR QR1 - (3+ / 3- / 2,5)

12. TAGA HAR­MO­NY PLA­TI­NUM B-40 SE V.2 - (2+ / 3 / 3)

13. AU­RE­LIA MA­GEN­TA 2 ISO­MAT­RIX - (2,5 / 3+ / 2)

14. ATC SCM7 - (3 / 2,5 / 2)

 

Nie powiem żeby mi to spędzało sen z powiek, jednak miło wiedzieć, że nie jest się w swoich sądach odosobnionym;)

 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kraft napisał:

Trzymajcie portasy (i spódnice). Znalazłem ślepy test kolumn kosztujących 1000-1300 Euro, w którym testowano także Revolution 3.

H18.png.64f21e40ddce722d53c489987c0ac663.png

https://www.hifimaailma.fi/tuoteesittely/kamppailu-keskiluokassa-6.108.122673.1b5768f6fb

 

Test przeprowadziła redakcja fińskiego Hifimaailma. Oceniających było trzech.

Szczegółowa kolejność przedstawia się tak:

1. HECO CE­LAN RE­VO­LU­TI­ON 3 - (oceny testerów: 3,5 / 4+ / 3,5)

2. RE­VEL CON­CER­TA2 M16 - (3 / 4 / 3,5)

3. FO­CAL ARIA 906 - (3,5 / 3 / 3,5)

4. SVS ULT­RA BOOKS­HELF - (3,5 / 3,5 / 3)

5. AMP­HI­ON AR­GON1 - (3+ / 2,5 / 3,5)

6. DALI OP­TI­CON 2 - (3- / 3 / 3+)

7. MO­NI­TOR AU­DIO SIL­VER 100 - (3 / 3 / 3)

8. SO­NUS FA­BER CHA­ME­LE­ON B - (3+ / 3- / 3-)

9. DE­FI­NI­TI­VE TECH­NO­LO­GY DE­MAND D11 - (3/ 3- / 3)

10. B&W 707S2 - (2,5 / 3,5 / 2,5)

11. AU­DI­O­VEC­TOR QR1 - (3+ / 3- / 2,5)

12. TAGA HAR­MO­NY PLA­TI­NUM B-40 SE V.2 - (2+ / 3 / 3)

13. AU­RE­LIA MA­GEN­TA 2 ISO­MAT­RIX - (2,5 / 3+ / 2)

14. ATC SCM7 - (3 / 2,5 / 2)

 

Nie powiem żeby mi to spędzało sen z powiek, jednak miło wiedzieć, że nie jest się w swoich sądach odosobnionym;)

 

 

 

No i wychodzi na to, że spośród testowanych monitorów, Ty Jarek masz najlepsze, a ja - najgorsze 😉. Ale tak na pocieszenie mógłbyś też  znaleźć jakiś test, gdzie wygrałyby ATC 😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002, samym redaktorom było głupio z tego powodu. Tłumaczą swoją ocenę tym, że mają duże pomieszczenie odsłuchowe i słuchają głośno, a Twoje ATC były najmniejsze w stawce i jeszcze zamknięte. Zresztą sam przeczytaj:

"Ko­kon­sa ja ko­te­lo­pe­ri­aat­teen­sa vuok­si ATC poik­ke­si muus­ta jou­kos­ta myös ää­nel­li­ses­ti, mikä kan­nat­taa ot­taa huo­mi­oon kuun­te­lu­ar­vi­oi­ta lu­kies­sa. Se so­pii par­hai­ten pie­neh­köön huo­nee­seen, tai suu­rem­paan, jos sen bas­so­tois­toa jat­kaa sub­woo­fe­ril­la."

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Ale tak na pocieszenie mógłbyś też  znaleźć jakiś test, gdzie wygrałyby ATC 😝

A może być, że Stereoplay dają małym ATC identyczną notę, jak KEF LS50 (stare) i Dynaudio X14?

Na marginesie, to Niemcy też mają duże pomieszczenie testowe, z 40 m2.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seba3002 napisał:

Dawaj 🙂. Chętnie poczytam.

"Wymarzony monitor dla cichych odsłuchów w bliskim polu. Idealnie zrównoważony, jedwabiście przejrzysty, tworzący głęboki obraz przestrzenny. Bas pozostaje wyraźny i smukły. Wyższe poziomy głośności to nie jego domena."

ATC SCM7 / Stereoplay 2016/10

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
21 minut temu, Kraft napisał:

@RemikS wygląda to dobrze. A jak brzmi? Z czego się przesiadłeś? Z czym porównywałeś? 

Miałem fical chora 806 oraz Monitor Audio Silver 100.

Silvery kompletna porażka dźwiękowa dół i średnica prosto na twarzy Góra kompletnie nie istnieje z resztą pasma wycofana zero szczegółowości. 

Fical świetna przestrzeń spokojną średnica lecz nie schodzą zbyt nisko 

Heco jak dla mnie dużo detali na górze jak fokal chodz nie tak przestrzennie środek spokojny dół dociążony jak w Silverach.

Edytowano przez RemikS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...