Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Zamiast cierpliwie zmieniać i poszukiwać przez 20 lat, ja zamierzam te poszukiwania odfajkować w dwa lata.

Już gdzieś tu pisałem   ... Kolumny, wzmacniacz to sprzęt, który się kupuje najlepszy na jaki nas dziś stać ... postoją te 20 lat a postęp tu już spowolnił, jest tylko dopieszczanie. Lepszy dźwięk ze źródła? czyli DAC .. tu albo kupić raz porządny, albo skakać po chińskich wynalazkach co pół roku, osobiście jestem na pierwszą wersją, bo te chwilowe zachwyty nad parametrami, to bełkot dla niedoświadczonych (DSD 512/ PCM 768kHz). Z wyborem źródła już gorzej, dzisiejsze CDki i tak długo nie potrzymają (laser) wiec może nie warto, zaś streamery to bardzo ruchomy rynek, więc zalecam ostrożność w zakupach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem z tymi testami @Kraft gość  testuje ,dobrze się przy tym bawi i gra mu to  w większości rewelacyjnie 

Natomiast  mnie non stop nic nie pasuje , kilka gratów miałem w domu i w większości miały cechy z którymi ciężko było mi się pogodzić , mam nie najlepszą akustykę jednak wydaje mi się że coś powinno zagrać na przyzwoitym poziomie ,poruszam się po omacku ni ładu nie składu 😁 .

Nawet myślałem już że miałem swoje granie ale mi umknęło chyba bo poszedłem dalej 😏.

Na początku było ok ,ale im wyżej tym bardziej przestało mi się podobać , sądzę że za dużo czytania Forum .

Dlatego brak mi już słów jak to u innych podobno gra a u mnie nie , nawet słuchałem systemów u znajomych, i jak narazie mnie nic nie powaliło ,to  albo nie trafiłem na nic rewelacyjnego albo SAM NIE WIEM CO CHCĘ😝 albo mam zaduze wymagania. Pzdr sorry za OT 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dedal75 napisał:

Nawet myślałem już że miałem swoje granie ale mi umknęło chyba bo poszedłem dalej 😏.

Na początku było ok ,ale im wyżej tym bardziej przestało mi się podobać , sądzę że za dużo czytania Forum .

Dlatego brak mi już słów jak to u innych podobno gra a u mnie nie , nawet słuchałem systemów u znajomych, i jak narazie mnie nic nie powaliło ,to  albo nie trafiłem na nic rewelacyjnego albo SAM NIE WIEM CO CHCĘ😝 albo mam zaduze wymagania

Wymagania vs rzeczywistość. Jak to wyważyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:
2 godziny temu, slaw0001 napisał:

Dla osób z krótkim stażem w audio jak ja, to są to jakieś wskazówki. Nie ukrywm, z ciekawości sam bym sobie tak

Nie uważasz, że zaczyna to wyglądać jak słynna scena z tego genialnego filmu? Zapewne wiesz jaki był final ;)

Dla niektórych droga jest celem samym w sobie 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seba3002 napisał:

Chyba nie jesteś sam. Ja się nawet odważyłem i testuję sobie używane monitory z przedziału 1000 - 4000 PLN. Fajnych używek jest masa, trzeba tylko dobrze wybierać bo ceny niektórych są wzięte z... kosmosu. Polecam taką zabawę. Nie jest to może "zawodowy audiofilizm" ale daje to masę radości i frajdy. 

Jestem za. Nawet myślałem żeby się podłączyć i odkupić od ciebie x14. Ale strasznie szybko się ich pozbyłeś, a ja nie zdążyłem jeszcze przygotować drugiego pomieszczenia odsłuchowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dedal75 napisał:

Znajomy był u mnie i twierdził że jest lepiej niż dobrze , i nie wie o co mi chodzi . 

Nie jest ważne czy znajomy twierdzi ze u Ciebie jest "lepiej niż dobrze" tylko czy Ty uważasz że w porownaniu do sprzetu znajomego jest "lepiej niż dobrze" w Twoim systemie!

Ps: możesz posiadać inna wrażliwość na dźwięk. A to przecież Tobie ma się podobać - a nie jemu.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie.

Tłumaczysz jak dziecku ,ja raczej nie jestem z tych co pytają co wybrać 😁

Stwierdził że szukam dziury w całym, bo raz mówię że w miarę ,a raz beznadziejnie . No ale taki jestem w gorącej wodzie...Dobra koniec OT , co do Heco zaskoczyła mnie tak entuzjastyczna opinia @Kraft Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kraft napisał:

Jestem za. Nawet myślałem żeby się podłączyć i odkupić od ciebie x14. Ale strasznie szybko się ich pozbyłeś, a ja nie zdążyłem jeszcze przygotować drugiego pomieszczenia odsłuchowego.

Nic straconego. Za kilka dni będę miał x18, jeśli nie wygrają z audio physic to pewnie też szybko wylądują na portalu aukcyjnym. Musisz mi tylko powiedzieć kolego @Kraftcie czy jesteś zainteresowany🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o samej firmie Heco. Dłuższą tradycją budowy głośników może się poszczycić mało kto. Niemcy obchodzą bowiem w tym roku 72-lecie działalności. Oczywiście trudno się w dzisiejszych realiach ekonomicznych spodziewać, że przez cały ten okres została zachowana ciągłość myśli technicznej i filozofii działania. Nikt takiego czasu bez przekształceń własnościowych i strukturalnych nie przetrzyma. Nie jest tajemnicą, że firmy audio często zmieniają właścicieli i zdarza się, że ich obecna działalność nie ma wiele wspólnego z przeszłością. Konstrukcje są projektowane i produkowane przez zupełnie innych ludzi, w zupełnie innych rejonach świata. Czy to także przypadek Heco? Tylko po części. Firma należy do potentata na rynku elektroniki użytkowej, amerykańskiego koncernu VOXX International, którego portfolio obejmuje 63 działy elektroniki – od samochodowych kluczyków po głośniki kinowe. Koncern posiada kilka znanych marek głośnikowych, m.in. Klipscha i Jamo. Heco zajmuje jednak w strukturze korporacji oddzielne miejsce. Wraz z kilkoma innymi niemieckimi firmami audio, m.in. Magnatem i Oehlbachachem tworzy grupę Audiovox z siedzibą (i biurem projektowym) w Pulheim niedaleko Kolonii. 

Siedziba VOXX German Holdings GmbH wygląda niczego sobie. Sporo ramp załadowczych świadczy o skali produkcji.

12745691_899222696862864_2172082435837464868_n.png.b9e90b0f559acac9d8a90dde56620205.png

voxx1.jpg.73c2d90884eb738545c97017f587221d.jpg

voxx6.jpg

voxx10.jpg

voxx11.jpg

voxx13.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o głośnikach.

51GwIQTaEbL._AC_SY679_.jpg.11e1b8b7b58b74c54174c8e840010092.jpg

Na pierwszy rzut oka wyglądają klasycznie. Miękka kopułka i papierowy stożek. Jak się przyjrzeć bliżej i zagłębić w szczegóły, to takie zwyczajne jednak nie są. Kopułka tweetera jest trochę większa od calowego standardu - ma 30 mm średnicy i wydatny kołnierz. Głośnik ma chłodzenie ferrofluidem. Na tle współczesnych wysokotonowców wyróżnia się podwójnym magnesem ferrytowym. Sama membrana określana jest przez producenta jako polyfiber compound (PFC). Z jakich dokładnie włókien się składa nie wiem, ale ponoć ma być szczególnie lekka i zapewniać bardzo rozdzielczy dźwięk. Najciekawszy jest jednak odlewany aluminiowy front tweetera z charakterystycznie pofalowaną powierzchnią, który pojawił się w Celanach serii Revolution. Rozwiązanie zwie się FLUKTUS, a komputerowo zoptymalizowany kształt pofalowań ma poprawiać dyspersję w określonych zakresach częstotliwości.

Woofer też jest niczego sobie. Ma solidny, bardzo ażurowy kosz z aluminium. Jego membrana jest wykonana z „Kraftpapieru“:). Składa się na niego pulpa ze skandynawskich sosen (Heco podkreśla, że jest najlepsza) z 5% dodatkiem niemieckich (w domyśle, też chyba uważanych przez Heco za najlepsze;) włókien wełnianych długości 6-12 mm. Nowością w obecnej generacji Celanów jest zastosowanie korektora fazy zamiast typowej, kopułkowej nakładki przeciwpyłkowej.

H02.png.62f993aa208c562a6843e82076e0be1a.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że w końcu objawił się długo oczekiwany bohater klasy robotniczej. Kolumny które grają znacznie lepiej niż mogłaby na to wskazywać ich cena. Już byłem gotów przyznać, że pieniądze jednak grają i cudów nie ma, a tu taka rewolucja. Miałem nadzieję, że będzie nieźle, ale że aż tak dobrze... Spore zaskoczenie. Heco grają nad wyraz atrakcyjnie. Rześko, rozdzielczo i piekielnie dynamicznie. Do tego podstawa basowa też jest niczego sobie. Krótko - świetny generator bananów. Chyba najlepszy po Lagune.

Brzmienie Heco tak trafiło w mój gust, że mogę mieć trudność ze wskazaniem ich wad. Dlatego ten test przeprowadzę trochę inaczej niż zwykle Zrobię to, czego tak bardzo nie lubię - odsłuchy porównawcze. Za punkt odniesienia posłużą KEF LS50 i Lagune. Zobaczymy w jakich dziedzinach Heco ewentualnie odstają. Może coś znajdę;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...