Skocz do zawartości

Usher Compass BE-718 - Kraftest Vintage


Kraft

Recommended Posts

Dzięki uprzejmości kolegi @nowy78 mogłem sobie pozwolić na całkowicie niespodziewany, ale zarazem jakże pożądany Kraftest. Będę miał okazję posłuchać cieszących się znakomitą renomą kolumn tajwańskiego Ushera. I to nie byle jakich, bo "berylowych" 718-stek.

Już po zdjęciach widać, że będzie "grubo";)

u01.thumb.png.419815d4b4e19977f0b349f6242d5173.pngu03.png.c2fb7d79f7321ff8fd55f209c1a8514b.pngu02.thumb.png.22f96a0fbb668adf1326c7ed7079cd52.png

CDN.

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minut temu, Dominik Poślednik napisał:

Jak będziesz miał okazję posłuchaj tych Usher z wzmacniaczem lampowym. Pokażą na co je stać !!!.

O wzmacniaczu już w szóstym poście??? Ten OT, jak nakazuje tradycja, jest rozwijany dopiero pod koniec testu. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft czy mógłbyś przed każdym testem umieszczać wzmiankę na jakim sprzęcie testowane są poszczególne kolumny? Wiem, że stare forumowe wygi dobrze wiedzą,  ale jest również sporo nowych czytelników którzy mogą się co najwyżej domyślać w trakcie . Myślę, że jest to dość istotne dla rzetelności testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec na jakiej podstawie doradzamy na forum innym??? @Sanwing... czyżby właśnie wyszło na jaw że wykonujemy tutaj strzał w kolano??

Oczywiscie ze NIE!! Każdy zdaje sobie chyba sprawe z tego ze jest to mniej-wiecej opinia a u kazdego i tak to zagra na 99%inaczej. 

Myślę ze przesadziłem z tym 99% :P

ale wiadomo o co chodzi... akustyka pomieszczeń wnosi bardzo dużo

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten " beryl " jest tutaj największą zagadką lub nie 😉 Widnieje jako 4 pierwiastek w tablicy Mendelejewa w porównaniu z aluminium czy np tytanem membrany z niego wykonane są 5-7 razy sztywniejsze (przy tej samej grubości), natomiast tłumienie wewnętrzne jest trzykrotnie wyższe przy 50% mniejszej masie. 

Tak pomógł mi internet przyznaję się bez bicia 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele są mojego projektu. Piankę akustyczną dociął Mega Acoustic a sklejkę powycinali w Bluetone. Pianka za kolumnami ma 8 cm i sfazowane krawędzie, przez co panele nie wyglądają na takie grube, jak faktycznie są. Ta na bocznej ścianie mają 5 cm. Paski sklejki na panelach bocznych to odpad pozostały z wycięcia paneli za kolumnami. Nic się nie zmarnowało;). Wzór wycięć powstał nawet według matematyczno-akustycznego wzoru, ale akurat ma to tutaj raczej minimalne znaczenia (jeśli w ogóle). Dobierałem go głównie pod kątem estetyki. Bardzo mi się ten rytm pasków podoba;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...