Skocz do zawartości
Arekszcz

Arcam sa30 a konkurencja

Recommended Posts

Wotam wszystkich słuchałem ostatnio sa30 bardzo mi się podobał i super zgrał z opticon 8mk2 ale pytanie jest czy jakiś inny sprzęt dorówna mu brzmieniowo i nie chodzi mi o dodatki bo ten ma ich mnóstwo ale o sam dźwięk?

Pytanie w celu porównania z czymś innym ( nie chce wypożyczać na ślepo) przed ostatecznym zakupem 

Pytanie, czy chodzi Ci

o sam wzmacniacz, zestaw, czy inne all-in-one?

I drugie pytanie, jak bardzo zależy Ci na korekcji akustyki. 

Jeżeli szukasz all-in-one z korekcją, to w tym przedziale cenowym moim zdaniem Arcam gra najlepiej. Konkurencja to właściwie tylko NAD M10, Lyngdorf TDAI-1120 I miniDSP SHD Power.

MiniDSP nie słyszałem. Lyngdorf gra bardziej "klinicznie" niż Arcam, mniej muzykalnie. NAD też gra trochę gorzej. Choć oczywiście wiele zależy od preferencji i doboru głośników. 

Można też wypróbować zestaw NAD 658 + 298. Podobno gra to bardzo dobrze, ale osobiście nie słyszałem. 

Jeśli all-in-one bez korekcji, to Naim Atom (bardzo fajne granie) lub Moon Neo Ace (mnie nie przekonał).

Natomiast jeśli nie zależy Ci na korekcji i nie musi być all-in-one, to wybór jest bardzo duży, więc musisz po prostu pojeździć po salonach i odsłuchać Co się da.

Arcam ma problemy z softem na razie, ale wygląda na to, że są już blisko rozwiązania największej bolączki (uczestniczę w beta testach). Ciężko powiedzieć dokładnie, ale myślę że za miesiąc, dwa soft już będzie ok. Aha - napisali od nowa firmware do DSP i teraz (na tej becie) gra jeszcze lepiej niż wcześniej ;)

Brzmieniowo I jeśli chodzi o funkcje SA30 jest świetny. 

Napisano (edytowany)

@Felix1 Nad c298 jest praktycznie niedostępny. Ostatnio pytałem o niego i ma być jedną sztuka ale nie do kupienia bo idzie od razu do dziennikarzy na testy. Zostaje c658 + c268 albo jeżeli z purifi to c658+ końcówka z innej firmy ale to też 1400 euro co najmniej za sam wzmacniacz i brak możliwości odsłuchu wcześniej.

@Arekszcz ciężko znałeść wszystko w jednym + dobry dźwięk tak jak zrobił to Arcam. Jeżeli korekcja Dirac nie jest potrzebna wtedy już jest większy wybór.

Edytowano przez Tomasz S.

Nie jest potrzebna dźwiękowo mi Arcam bardzo podszedł z tym ze nart jak dokupie cd do dalej brak radia itp itd ale dzieł z sa30 jest mega

Bez sensu. Sa30 ma swój niezły streamer i DAC. Być może dac w st60 gra nieco lepiej (nie wiem, bo go nie słyszałem), ALE żeby z niego skorzystać, musiałbyś zrezygnować z Dirac, który na pewno wniesie większą poprawę niż DAC (no chyba, że masz świetną adaptację).

Żeby skorzystać z DL na wejściach analogowych, sygnał musi przejść przez ADC i potem DAC w SA30. Wtedy I tak tracisz ewentualną przewagę st60.

Dlatego moim zdaniem taka sugestia salonu to kompletny bezsens i tylko chęć zarobku z ich strony. 

@Tomasz S. nie wiem jak z dostępnością 298. Słyszałem tylko, że gra dobrze. Ale jak nigdzie nie ma, to nie ma też tematu :)

3 minuty temu, Arekszcz napisał:

Nie jest potrzebna dźwiękowo mi Arcam bardzo podszedł z tym ze nart jak dokupie cd do dalej brak radia itp itd ale dzieł z sa30 jest mega

Jeżeli nie masz naprawdę dobrej adaptacji, to posłuchaj koniecznie czegoś z DL (lub podobnym systemem) zanim ocenisz czy to potrzebne, czy nie :)

W SA30 masz radio internetowe i jest sporo polskich stacji. 

1 minutę temu, Na Temat Audio napisał:

Może warto sprawdzić Atolla SDA200 Signature? Z Dali może fajnie zagrać.

Pozdrawiam,

Michał

A jak barwowo do arcama ? Muszę zobaczyć czy ktoś w Szczecinie ma żeby pozyczyc

Cześć,
Nie ma sensu dublować streamera w przypadku Arcama. Jeśli w grę wchodziłby system dzielony czyli wzmacniacz + streamer to warto byłoby zwrócić uwagę na Atoll IN200 Signature w połączeniu z Cambridge Audio 851n, który zapewni przestrzenne brzmienie z bardzo dobrą kontrolą dołu. 
Możesz także rozważyć wzmacniacz hybrydowy taki jak Vincent SV227mk lub łagodniejszy Haiku Audio Bright MK5. 

Ze sprzętów all in one masz Atoll SDA200 Signature lub dynamiczniejszy Moon Ace. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie omówienia warunków wypożyczenia. 

Dnia 13.03.2021 o 11:31, Arekszcz napisał:

A jak barwowo do arcama ?

Arcam zagra trochę cieplej, bardziej analogowo. Atoll będzie trochę szybszy, zagra bardziej skrajami pasma.

Pozdrawiam,

Michał

Arcam spasował Ci po prostu brzmieniem pod kolumny. To bardzo ważne.

Czy jest inny wzmacniacz konkurencyjny? Ano jest.

Atoll IN 200

Czy Roksan Caspian M2

To czyste wzmacniacze. Bez funckji sieciowych oraz kalibracji ale grające na prawdę dobrze / bardzo dobrze w swojej cenie.

Arcam SA 30 wyróżnia się właśnie jako kombo znakomicie brzmiące.

NAD nie uważam żeby był dobrym kompanem do Opticon 8 MK II

Piotr