Skocz do zawartości

Kef ls50 - budżetowy hi-end czy marketingowa wydmuszka ?


KrólKiczu

Recommended Posts

24 minuty temu, Pitt39 napisał:

... że z tej maki chleba nie bedzie i nigdy nie uleczę tego co mi przeszkadza, może lekko poprawie(za mały i w sześcianie, napisał że jest fatalnie... niby człowiek wiedział, ale się łudził, zabił marzenia 😅). 

A DSP? Czy Bartek zawyrokował, że to też niewiele pomoże? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

A DSP? Czy Bartek zawyrokował, że to też niewiele pomoże? 

A o tym nie pisaliśmy, ale wiem że to nieuniknione.

Najpierw poprawie co się da ustrojstwami. Później  - jak dozbieram na jakieś sensowne dsp - zrobie ten krok... a na koniec przerzucę się na pszczelarstwo 😅

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kraft napisał:

Każdy tak ma. Próbowałeś przesuwać fotel przód-tył? 

Wiem, wiem, tylko ze jak pokój ma te idealne 4,2 na 6,7, to jest go gdzie przesunąć .... w takiej komórce na szczoty już lekko  nie ma.

Tak, godziny już poświeciłem na szuranie kolumnami, fotelem i cała resztą. W zasadzie to każdy narożnik sprawdziłem, skosy również(w takim ustawieniu scena robiła się szersza, wokale lepiej brzmiały, było w tym wiecej energii, ale znów bas mocniej się wzbudzał). Zobaczymy co będzie po ogarnięciu tych 40cm pułapek.

o coś takiego... może jak rogi dowale pianką, to i tak zostawię(będzie sie testować do skutku)

image.png.6b50f5edb663bd7154cf27361b961f79.png

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem czy akustyką poprawisz ich bas. One mają go po prostu mało. Czesto sa łączone dlatego z subem.

Ludzie doceniają ich środek i górę.

Ale u Ciebie sformułowanie "akceptowalne" to troche mało bym powiedział.

 

Mnie zwyczajnie przeszkadza wzbudzający się bas, a nie brak basu, a wynika to z faktu ze pokój ma słaba akustykę(wymiary i proporcje).

Zamówiłem dziś premium(te 40cm) do dwóch narożników  i zobaczymy co się stanie. Później może jeszcze na czas odsłuchu wrzucę jedną w róg gdzie są drzwi.

Bartek nic więcej nie doradzał, bo pierwsze odbicia ogarnięte, a cała reszta nie podlega większym analizą, bo wiele się z tego pokoju nie wyciągnie.

ps. w jakiej cenie używane dsp i usługa z tym związana, bo sam tego nie ogarnę?. Pytam przyszłościowo...😅

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AudioTube napisał:

Namawiam, byś poprosił kolegów tu z forum o pomoc. 
Są i czekają, by podzielić się doświadczeniem. 

Nie wszystko złoto co się świeci.  Dsp świeci.

U mnie z dsp a bez, to dwie rzeczywistości. Ale każdy przypadek jest inny, chyba.

Póki co przekroczyłem swoje budżety, ale pytam tak przyszłościowo... jak już  będę stał przed tym wyborem nie omieszkam zapytać.

I tak, miałem przyjemność u Tomka z forum  posłuchać muzyki z DSP i bez, w pomieszczeniu bez adaptacji akustycznej... i różnica była b.duża. Tak więc jakieś nadzieję w tym pokładam. Choć u niego pokój odsłuchowy był większy.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pitt39 napisał:

Mnie zwyczajnie przeszkadza wzbudzający się bas, a nie brak basu, a wynika to z faktu ze pokój ma słaba akustykę(wymiary i proporcje).

Zamówiłem dziś premium(te 40cm) do dwóch narożników  i zobaczymy co się stanie. Później może jeszcze na czas odsłuchu wrzucę jedną w róg gdzie są drzwi.

Bartek nic więcej nie doradzał, bo pierwsze odbicia ogarnięte, a cała reszta nie podlega większym analizą, bo wiele się z tego pokoju nie wyciągnie.

ps. w jakiej cenie używane dsp i usługa z tym związana, bo sam tego nie ogarnę?. Pytam przyszłościowo...😅

wzbudzający się bas przy tych KEFach?

No to faktycznie akustyka wymaga solidnej zmiany. Chyba nigdy nie słyszałem aby one miały wzbudzony bas.

To musi być fajne doznanie :)

Tak zartuje sobie ale w nutka prawdy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

wzbudzający się bas przy tych KEFach?

No to faktycznie akustyka wymaga solidnej zmiany. Chyba nigdy nie słyszałem aby one miały wzbudzony bas.

To musi być fajne doznanie :)

Tak zartuje sobie ale w nutka prawdy :)

 

...za wielkiego pola manewru już nie  ma... na pocieszenie odniosłem wczoraj  moje klipsche to TV gdzie będą robić za KD,  podłączyłem, odpaliłem i stwierdziłem, że w tym moim małym pokoiku nie jest wcale aż tak źle z basem😅.

Widziałem już foty gdzie stały na szafce praktycznie przy ścianie; aż się  zastanawiam jak to ludziom gra(ucho jak i kolumny z 80cm od ścian, więc  tragedii nie ma).

 

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pitt39 napisał:

.

Widziałem już foty gdzie stały na szafce praktycznie przy ścianie; aż się  zastanawiam jak to ludziom gra

 

 

Dlatego to co ludzie wypisują a jak jest faktycznie to może być niebo w ziemia .

A jak ten mały grajek Q5?, bo ja po zachwytach nad małymi wynalazkami na sąsiednim forum zapisałem się kiedyś na test Toppinga za ok 1tys  by sprawdzić na własnej skórze jak to jest naprawdę .

I ... nie kupił bym tego . 

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dedal napisał:

Dlatego to co ludzie wypisują a jak jest faktycznie to może być niebo w ziemia .

A jak ten mały grajek Q5?, bo ja po zachwytach nad małymi wynalazkami na sąsiednim forum zapisałem się kiedyś na test Toppinga za ok 1tys  by sprawdzić na własnej skórze jak to jest naprawdę .

I ... nie kupił bym tego . 

Pzdr

O to właśnie chodzi, że to co dla jednego jest ok, dla drugiego już niekoniecznie i często gęsto, może być że rozmawia się o 2 różnych rzeczach(poziom akceptowalności, ubytki w słuchu, preferencje itd)

Najlepiej to by było zasiaść przy jednym sprzęcie w parę os. i wyrazić opinie; było by to bardziej miarodajne.

Co do Q5, to ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo nie mam skali porównawczej, w zasadzie to słyszałem Klipsche i super sprzęt u Tomka  z forum, ale to inna liga.

Nie wiem ile to co słyszę w tym momencie to zasługa kolumn, a ile tego wzmacniacza. Łatwiej by było jakbym podpiął inny i porównał, choć najpierw musze  poprawić  akustykę, aby to co mnie  wkurza, nie przeszkadzało w odbiorze tego co akceptuje(taka głupia głowa).

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pitt39 napisał:

 

Najlepiej to by było zasiaść przy jednym sprzęcie w parę os. i wyrazić opinie; było by to bardziej miarodajne.

Co do Q5, to ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo nie mam skali porównawczej, w zasadzie to słyszałem Klipsche i super sprzęt u Tomka  z forum, ale to inna liga.

 

No to trzeba na zloty jeździć 🙂

U Tomka z forum ? Dużo mi to nie mówi , a jak nie słyszałem tym bardziej 🤷🏿‍♂️  

Myślę że kef zasługuje na coś dużo lepszego niż ten mały grajek 

Pzdr

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek4446

1 godzinę temu, Dedal napisał:

No to trzeba na zloty jeździć 🙂

U Tomka z forum ? Dużo mi to nie mówi , a jak nie słyszałem tym bardziej 🤷🏿‍♂️  

Myślę że kef zasługuje na coś dużo lepszego niż ten mały grajek 

Pzdr

Tomek4446, o tym koledze mowa.

Co do zlotów zacznę, bo ciekaw jestem tych porównań  i tego jak dany sprzęt może grać  :-).

A Kefy myślę że z czasem dostaną coś lepszego jak tylko się wzbogacę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2024 o 09:52, Pitt39 napisał:

O to właśnie chodzi, że to co dla jednego jest ok, dla drugiego już niekoniecznie i często gęsto, może być że rozmawia się o 2 różnych rzeczach(poziom akceptowalności, ubytki w słuchu, preferencje itd)

Najlepiej to by było zasiaść przy jednym sprzęcie w parę os. i wyrazić opinie; było by to bardziej miarodajne.

Co do Q5, to ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo nie mam skali porównawczej, w zasadzie to słyszałem Klipsche i super sprzęt u Tomka  z forum, ale to inna liga.

Nie wiem ile to co słyszę w tym momencie to zasługa kolumn, a ile tego wzmacniacza. Łatwiej by było jakbym podpiął inny i porównał, choć najpierw musze  poprawić  akustykę, aby to co mnie  wkurza, nie przeszkadzało w odbiorze tego co akceptuje(taka głupia głowa).

Ja zakładałem temat Q5. Minęło sporo czasu i nadal bezawaryjnie gra u mnie z Chromecast Audio i Canton Karat M80DC. Może go dopiero na Lyngdorfa zmienię, jak czas nadejdzie. Jedyne co w nim grzebałem to ustawiłem korekcję na E5, po porównaniu barwy dźwięku ze słuchawkami Sehnheiser HD580. Nie ma problemu z utratą jakości przy korekcji, bo ten wzmak w całości pracuje w domenie cyfrowej. Dlatego pod kątem zasady działania można go właśnie porównać do konstrukcji Lyngdorfa. Jest dość wyjątkową konstrukcją. I na razie ten malec nadal daje radę. 

A pamiętam, że zestawienie Q5 z LS50 było bardzo polecane. Może pobaw się tą korekcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...