Skocz do zawartości

Kef ls50 - budżetowy hi-end czy marketingowa wydmuszka ?


KrólKiczu

Recommended Posts

17 minut temu, HQ150 napisał:

Wystarczy przeczytać dane techniczne:


Pasmo przenoszenia: 79Hz–28kHz (±3dB)

To są dane producenta i ten sam producent podaje (-6dB): 47Hz - 45kHz 

Z tego co zmierzono w laboratorium Audio :

Dobre zrównoważenie, doskonałe rozpraszanie, spadek -6 dB przy 40 Hz. Czułość 83 dB przy 4-omowej, ale w sumie nietrudnej impedancji.

Większość producentów w tej dziedzinie kłamie podając zupełnie nierealne pasmo przenoszenia swoich kolumn jeśli chodzi o bas.

Trzeba też pamiętać że LS50 maja głośnik o średnicy jaką należy określić jako 13 cm, czyli średnica membrany 10 cm. Sporo kolumn podłogowych ma problemy z zejściem do 40Hz przy spadku -6 dB. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, HQ150 napisał:

Wystarczy przeczytać dane techniczne:


Pasmo przenoszenia: 79Hz–28kHz (±3dB)

Właśnie chciałem Cię już zacytować wcześniej. No, zbyt imponująco to nie wygląda. Tak nawiasem mówiąc, podobno jeśli mowa o basie, to Totem Mani 2 są świetne, słuchał ktoś z Was może?

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kraft napisał:

Mam w ogóle inne odczucia niż Seba. Może za jakiś czas coś skrobnę na ten temat.

Ale przecież ja nie krytykuję tych kolumn🙂. Wg mnie cechy, które mi nieszczególnie podchodzą, dla innych mogą być ogromnym plusem. Ja wolę odrobinkę spokojniejsze blachy i szarpnięcia strun gitary, ktoś może polubić to jak te instrumenty prezentują kefy ls50. 

Jeśli chodzi o bas, na pewno go nie brakuje. Być może nie schodzi do samego piekła ale ja jego niedostatku nie czuję. Jesli chodzi o dane producenta - w kef r300 tez jakoś nisko nie schodzi, a przecież to bardzo duża kolumna. Jak już wspomniałem w prywatnej rozmowie koledze @JaZz, wg mnie ls50 mają ten bas o niebo lepszy niż jego zensory. 

Na temat grania "w głąb" nie będę się wypowiadał bo ustawienie mam jakie mam. Mogę tylko powiedzieć, że przy takim samym ustawieniu w PMC da się te głębię odczuć odrobinę lepiej. 

W ogóle mam wrażenie, że moje spostrzeżenia są odbierane jako krytyka i hejt na te paczki. Nie. One po prostu nie do końca trafiły w mój gust. Ale nie one pierwsze i zapewne nie ostatnie 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seba3002 napisał:

Ale przecież ja nie krytykuję tych kolumn🙂

W ogóle mam wrażenie, że moje spostrzeżenia są odbierane jako krytyka i hejt na te paczki. Nie. One po prostu nie do końca trafiły w mój gust. Ale nie one pierwsze i zapewne nie ostatnie 🙂.

Ja mam odmienne zdanie niż Ty, zarówno jeśli chodzi o minusy, które wytknąłeś, jak i o plusy, które im przypisujesz;)

Absolutnie nie odbieram Twoich wpisów jako hejtu (no może za wyjątkiem uwag na temat ich wyglądu;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seba3002 napisał:

 Wg mnie cechy, które mi nieszczególnie podchodzą, dla innych mogą być ogromnym plusem. Ja wolę odrobinkę spokojniejsze blachy i szarpnięcia strun gitary, ktoś może polubić to jak te instrumenty prezentują kefy ls50. 

Osobiście uwielbiam jak drewienko dobrze uderza o Zildjian'y i słychać to wyraźnie, szarpnięcie struny też mi nie przeszkadza. Chyba mógłbym się zaprzyjaźnić z bliźniakami od Kef'a 😁 Wygląd mi nie przeszkadza wręcz przeciwnie na plus 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, seba3002 napisał:

Jeszcze raz wrócę do posta i zdjęcia umieszczonego przez kolegę @Bogusław Kożyczkowski w temacie Asi. Zobaczcie o jakie kolumny tam grają 😉

Aktualizacja ... 

IMG-20210528-150514.jpg

porównuje dźwięk z 50-tek, względem 60-tek.

Bardzo bym chciał, by osoby twierdzące ze akustyka to superważna sprawa, by przyjechali tego posłuchać.  Gra Ayon S10 przez monobloki .... chyba ... Epsilon, a potem pogadamy wspólnie o akustyce pomieszczeń i jej znaczeniu względem grającego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, JaZz napisał:

@Bogusław Kożyczkowski a masz porównanie jak gra ten zastaw w dobrze zaadoptowanym pomieszczeniu?

Już wcześniej wspomniałem, że był robiony pomiar tego sprzętu ... sprzęt, który tam jest nie potrzebuje adaptacji, gość od pomiaru powiedział, że gdyby mocno się upierać to może to zrobić, ale koszty względem poprawy są nie opłacalne, więc tak jak już pisałem, nic nie będzie tam robione. 

Edit. Aby być sprawiedliwym akustycznie, znalazłem foto sufitu z dziurami + 15 cm waty i tylko to wszystko. https://i.postimg.cc/gjgnNB63/IMG-20210528-150525.jpg

@seba3002 na całe szczęście nigdy nie będzie mnie stać na takie kolumny, więc sen mam spokojny.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Właśnie chciałem Cię już zacytować wcześniej. No, zbyt imponująco to nie wygląda. Tak nawiasem mówiąc, podobno jeśli mowa o basie, to Totem Mani 2 są świetne, słuchał ktoś z Was może?

Cena tez jest „świetna”.

Jeśli chodzi wygląd LS50 to słyszałem, ze mogą przypominać pralkę Amiki, zwłaszcza jeśli są w kolorze białym. Ja na szczęście mam czarne, wiec póki co jeszcze się nie pomyliłem i nie wypralem w nich skarpetek ;).

 

A co do LS50 vs Blade to fragment porównania jest tutaj: 

 

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

To są dane producenta i ten sam producent podaje (-6dB): 47Hz - 45kHz 

Tak, przy -9dB to pewnie będzie ze 37Hz:-)

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Większość producentów w tej dziedzinie kłamie podając zupełnie nierealne pasmo przenoszenia swoich kolumn jeśli chodzi o bas.

Dlatego należy powiedzieć sprawdzam.

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Trzeba też pamiętać że LS50 maja głośnik o średnicy jaką należy określić jako 13 cm, czyli średnica membrany 10 cm. Sporo kolumn podłogowych ma problemy z zejściem do 40Hz przy spadku -6 dB. 

Zgadzam się, że jak na tak malutki przetwornik te kolumny rewelacyjnie radzą sobie z basem. Ale jak napisałem. Jak na tak malutki głośnik.

Jak ktoś musi mieć kolumny akurat z 13 cm przetwornikiem to może być bardzo dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JaZz napisał:

No, ale jak wspomniał Walezy. Takie LS60 podłogowe. Które grałyby podobnie to LS50 z tym że schodziłyby niżej i napędziłyby większe pomieszczenia, mogłoby narobić szumu na rynku :P

 

Mamy takie porównanie choćby z AudioPro A26 i A36. Całe szczęście, że wypuścili model podłogowy, bo w większych pomieszczeniach, brzmią nieporównywalnie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym że dwie tak niewielkie kolumny są w stanie nagłośnić pomieszczenia do około 20m² zapewniając wystarczająco wysokie natężenie dźwięku dla wielu potencjalnych odbiorców. Często kupuje się dużo większe paczki z większymi głośnikami aby ostatecznie uzyskać gorszy efekt końcowy, często za większe pieniądze. Mimo skuteczności jaką mają, nie potrzeba do nich wzmacniacza o bardzo dużej mocy, bo i po co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Rzecz w tym że dwie tak niewielkie kolumny są w stanie nagłośnić pomieszczenia do około 20m² zapewniając wystarczająco wysokie natężenie dźwięku dla wielu potencjalnych odbiorców. Często kupuje się dużo większe paczki z większymi głośnikami aby ostatecznie uzyskać gorszy efekt końcowy, często za większe pieniądze. Mimo skuteczności jaką mają, nie potrzeba do nich wzmacniacza o bardzo dużej mocy, bo i po co.

Dokładnie. W moim przekonaniu jest to produkt, ktory nie ma słabych stron i jak czas pokaże, podobnie jak stary LS50, znajdzie rzesze odbiorców, bo po prostu jest warty pieniędzy, których KEF sobie życzy. Dla kogos kto szuka kolumn podstawkowych za mniej niż 6k zł, LS50 mogą okazać się wszystkim czego potrzebuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Walezy napisał:

W moim przekonaniu jest to produkt, ktory nie ma słabych stron

A możesz powiedzieć z jakimi jeszcze podstawkami porównywałeś swoje monitory ? 

4 minuty temu, JaZz napisał:

W takim razie co byś polecił do 15 metrów z takim efektem 3d, precyzją na scenie i w brzmieniu. Powiedzmy do 7 tyś za nowe. 

A mogę ja 😝?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, seba3002 napisał:

A możesz powiedzieć z jakimi jeszcze podstawkami porównywałeś swoje monitory ? 

A mogę ja 😝?

No codzień porównuje je z Aria 906, bo mam dwa zestawy w dwóch różnych pokojach. Wcześniej miałem R100 i MA Bronze, a przy wyborze kierowałem się głównie opiniami Darko, Robinsona i Guttenberga, bo tu gdzie mieszkam nie mam dostępu do ‚wypożyczalni sprzetu’.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JaZz napisał:

Dawaj. 

Nie, no ja jestem stronniczy wiec moje zdanie się nie liczy. Ale może warto szukać czegoś mniej oczywistego 😉

 

13 minut temu, Walezy napisał:

No codzień porównuje je z Aria 906

Dziś rozmawiałem nawet z człowiekiem, który zamienił dynaudio na arie. A możesz powiedzieć co Tobie podoba się w tych monitorach i jakie są różnice między focalami a kefami ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lpomis napisał:

Audio Physic Sitara. Sam na nie poluję, ale nie ma lekko :P

 

Sitara, niezłe głośniki, ale moim zdaniem słabsze do SPARK V, ja polowałbym na te. Sitara jest trochę za jasna, spark bardziej zbilansowany. Obudowy i wielkość jest dokładnie taka sama.

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...