Skocz do zawartości

NAIM SUPERNAIT 3


kaczadupa

Recommended Posts

Są miłośnicy większego dystansu do wokali. Kwestia gustu czy chcemy pierwszy plan wyraźnie na pierwszym miejscu czy nie. Fajnie wyszłoby tu porównanie Naima Atoma HE z SN3 + Hicap. Akurat temperatura dołu, góry i środka obu tych Naimów jest bardzo, bardzo  podoba (dobra wokale z SN3 z HiCap idą jeszcze troszkę bardziej w realizm, mniej koloryzacji przez ocieplenie) ale... w jednym środek jest Naimowy a w drugim - nazwijmy to umownie z uwagi na popularność - Heglowy.  

Przed chwilą, Dedal75 napisał:

Chyba w naszych głowach 😏

Nie, zdecydowanie nie. Chyba, że dla kogoś wszystkie wzmacniacze grają tak samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taki jest zamysł producenta Stachu , Uniti to Uniti. Ktoś za Ciebie dobrał wszystko. Przynosisz do domu, 5 minut na  instalkę, podłączenie głośnikowych i zostaje słuchanie muzyki na idealnie zbalansowanym systemie wszystko w jednym. I to jest akurat zajebiste. 

3 minuty temu, muzofan napisał:

Nie za bardzo wierzę w setki godzin wygrzewania zasilaczy i takie tam pierdy. Jednak ze swojego doświadczenia z zewnętrznym zasilaczem Naim radzę żeby finalne wnioski wyciągnąć po jakiejś dobie pod prądem 😉

Tak, masz Pan słusznego. Będzie grało 48h bez przerwy, zapewniam. Demo HiCapa DR już rozegrane, nie nówka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Przypomina mi się skecz Monthy Pythona z obżartuchem w restauracji.

- I jak?

- Lepiej...

- Lepiej?

- Lepiej daj wiadro...

A mi przypomina się cytat z pewnej mądrej książki: 

"Myśli kozioł: Coś dla ciebie
ta zabawa nie jest zdrowa.
Idź ty lepiej, koziołeczku
szukać swego Pacanowa.
Westchnął cicho nasz koziołek
i znów poszedł biedaczysko
po szerokim szukać świecie
tego co jest bardzo blisko."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, seba3002 napisał:

A mi przypomina się cytat z pewnej mądrej książki: 

"Myśli kozioł: Coś dla ciebie
ta zabawa nie jest zdrowa.
Idź ty lepiej, koziołeczku
szukać swego Pacanowa.
Westchnął cicho nasz koziołek
i znów poszedł biedaczysko
po szerokim szukać świecie
tego co jest bardzo blisko."

😁 ...mam jakieś takie nieodparte wrażenie że ów cytat dotyczy w po części każdego z nas - ale z drugiej strony życie bez dreszczyku emocji byłoby trochę nudne 🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, czy to ten zasilacz, którego bebechy zamieścił forumowicz @dorsz?  Trzeba przyznać, że technologia kosmiczna za jedyne 9000 zł. 😀

Moja pralka Gorenje ma bardziej skomplikowaną elektronikę (programator). Koszt płytki to około 500 zł. Jako, że jestem centuś, sam naprawiłem, wymieniając dwa elementy za około 15 zł. że się tak pochwalę 😁

Zasilacz.jpg

PXL_20221206_152723034.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maksymalnym skrócie, najprościej jak się da. Będzie też trochę porównań do Cyrusa, jak już zaczęliśmy o nim mówić.

Dodanie HiCap DR poprawia czytelność w całym paśmie, słyszymy wyraźniej, słynne "audiofilskie umycie okna" dobrze tu pasuje. Jeżeli ktoś ma zamiar dodać/ująć jakiegoś zakresu wysokich czy średnich tonów to HiCapem tego nie zrobi. HiCap nie doda nam najwyższej góry (pierwszy na mój gust brak w odniesieniu do wyższych modeli Cyrusa), nie otworzy też bardziej średnicy. Charakter niskich tonów również pozostaje ten sam, z Hicapem nie dostaniemy podbicia wyższego zakresu niskich tonów na co po cichu liczyłem  (nadal nie mamy charakteru niskich tonów znanych mi z wyższych modeli Cyrusa, gdzie postawiono na zaakcentowanie, utwardzenie wyższego zakresu niskich tonów kosztem ich zejścia i czytelności tego zejścia, daje to bardzo fajny atak, odczucie super szybkości ale coś też tracimy co słychać bardzo dobrze w porównaniu z niskimi tonami Supernaita 3 - w pewnych gatunkach muzyki wolę bardziej równy , o wiele , wiele bardziej czytelny i kulturalny  zakres niskich tonów SN3 ale w mojej muzyce elektronicznej skoczny, szybki, lekko utwardzony charakter dołu Cyrusa jest tym za czym tęsknię najbardziej.

Ogólnie Supernait 3 z HiCapem to nadal bardzo kulturalne, bardzo bezpieczne, uniwersalne granie nastawione na pokazywanie jak największego zróżnicowania barwowego. Oczywiście nadal mogę wytknąć brak najwyższej góry czy lekkie zmatowienie wyższej średnicy oraz brak mocniejszego uderzenia na wyższym basie no ale to już bardziej mój gust a i nie ma piecy idealnych, Supernait nie jest przecież wyjątkiem nawet jak ma w nazwie super :)

Na zakończenie jeden z utworów wykorzystanych do testu, gdzie miałem wrażenie większej wybuchowości, dynamiki, po dodaniu HiCap DR. 

 

 

Czy warto dać prawie 10 kzł jako ulepszenie SN3? Moim zdaniem absolutnie nie. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

Charakter niskich tonów również pozostaje ten sam, z Hicapem nie dostaniemy podbicia wyższego zakresu niskich tonów na co po cichu liczyłem  (nadal nie mamy charakteru niskich tonów znanych mi z wyższych modeli Cyrusa, gdzie postawiono na zaakcentowanie, utwardzenie wyższego zakresu niskich tonów kosztem ich zejścia i czytelności tego zejścia, daje to bardzo fajny atak, odczucie super szybkości ale coś też tracimy co słychać bardzo dobrze w porównaniu z niskimi tonami Supernaita 3 - w pewnych gatunkach muzyki wolę bardziej równy , o wiele , wiele bardziej czytelny i kulturalny  zakres niskich tonów SN3 ale w mojej muzyce elektronicznej skoczny, szybki, lekko utwardzony charakter dołu Cyrusa jest tym za czym tęsknię najbardziej.

Tak się zastanawiam - i jest to moje pytanie do Wszystkich, nie tylko do Adama: czy znacie jakiś piec z wyższej półki (powiedzmy, od 15k) który miałby podbity górny bas? Bo ja mam wrażenie, że ten zabieg stosuje się na pewnym pułapie cenowym, a powyżej niego, we wzmacniaczach "audiofilskich" już nie. Jakby konstruktorzy nastawiali się raczej na muzykę poważną niż rozrywkową i na bardziej liniowe granie. Nie słyszałem dość, więc to tylko luźne przypuszczenie, ale tak mi się wydaje po tegorocznych odsłuchach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam. Niestety wykop na wyższym basie to jest coś czego zupełnie brak w znanych mi, drogich i mocnych piecach powyżej 10-15k. No może Cyrusy miały jako taki atak. Mam wrażenie, że im mocniejszy piec, tym słabiej zaznaczony akcent na wyższy bas, ważniejsze jest jego zejście. Shanling, Hegle H190/390, wysokie modele Denona, Trigony, mocne klasy D, nawet integra Passa. To wszystko ma piękne, różnicujące zejście, lepiej oddaje faktury niskich częstotliwości, ale nie kopie jak trzeba! Mniej audiofilskie i tańsze piece robią to lepiej. Tylko te z kolei nie mają atutów z tych mocniejszych konstrukcji. I weź to zrozum. Nie można mieć wszystkiego z jednej skrzynki 😑

@kaczadupa - dzięki za opis 👍

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...