Skocz do zawartości

NAIM SUPERNAIT 3


kaczadupa

Recommended Posts

Jak miło, że wszystko wróciło do normy (forumowe zdjęcia). Z radości aż dodam jedno pamiątkowe.

Davis Acoustics Olympia One Master 35. Ufff, skomplikowana nazwa. Ogólnie rocznicowo :)

Brzmienie gładkie, lekko po jaśniejszej stronie, dużo powietrza na wysokich i średni. Wrażenie zrobiły wysokie tony, w ślepym teście powiedziałbym, że gra najwyższy Morel w paczkach od S16 Hz. Środek i niskie tony już nie zrobiły takiego wrażenia, dla mnie za blisko jakościowo do tego co otrzymuję z moich ATC scm7 a nawet wolę środek z ATC. Bardzo solidnie wykonane. 

 

 

IMG20221210133308.jpg

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rega napisał:

 Na temat Dali Menuet (Mentor) tez mam swoje zdanie. Wotum separatum wobec zachwytów Krafta😉.

A ja separatum od Twojego wotum. Własnie sobie na nich słucham Agi Zaryan "To See a World" i jak na początku wchodzi saksofon, to ciarki przechodzą. A i blachy świetne. O głosie nie wspomnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dzisiaj jakieś ciśnienie czy biomet korzystny ale tak mi pięknie dzisiaj SN3 z ATC gra, że aż go przepraszam, że brzydko o nim myślałem. Tak bardzo, bardzo delikatnie pokazuje tak wiele i pięknie to wszystko układa. Tylko z tyłu głowy ten diabeł szepcze, że za mało konturu, że troszkę za miękko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie wiem czy dzisiaj jakieś ciśnienie czy biomet korzystny ale tak mi pięknie dzisiaj SN3 z ATC gra, że aż go przepraszam, że brzydko o nim myślałem. Tak bardzo, bardzo delikatnie pokazuje tak wiele i pięknie to wszystko układa. Tylko z tyłu głowy ten diabeł szepcze, że za mało konturu, że troszkę za miękko ;)

Coś jest na rzeczy. Mnie dziś też gra tak, że ciężko się oderwać. Święta idą, głowa luźniejsza, ot co ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz źródło do ATC? 
Grałem z ATC na nad m51, Leema Antilla i Oppo Sonica. 
z Oppo najlepszy dźwięk. Z Nad i Leema było lekkie przytulenie. 
Ja mam bardzo przezroczystą elektronikę do ATC i dla mnie nie ma problemu z detalem, czy krawędziami, ale może też nie słuchałem jakoś bardzo rozdzielczych kolumn :) Z chęcią bym posłuchał tych kolumn Neat, dużo dobrego o nich słyszałem.

kobitom nie chcecie pomóc przed Świetami to nie dziwota, że gra i nie chce się oderwać :)

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, essewissa napisał:

kobitom nie chcecie pomóc przed Świetami to nie dziwota, że gra i nie chce się oderwać :)

Muszę stanowczo zaprotestować ale nie będę sobie robił reklamy bo potem to już wogóle nie opędzę się od kobiet ;)

30 minut temu, essewissa napisał:

Z chęcią bym posłuchał tych kolumn Neat, dużo dobrego o nich słyszałem.

Nowy dystrybutor Neat jest otwarty na wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat słucham na wzmacniaczach Hegel od czasu do czasu słuchając na czymś innym. Od około dwóch lat głównym systemem jest Hegel H390 , cd Hegel cdp4a, Soundgenic podłączony pod DAC w H390 oraz Dynaudio Contour 20i. Do tej pory, żaden z innych wzmacniaczy nie robił na mnie takiego wrażenia, żeby zmienić wzmacniacz. W zeszłym tygodniu miałem u siebie Naim Uniti Star.  Bardzo spodobał mi się jego dźwięk. W porównaniu do H390 był bardziej napowietrzony, grający do przodu przed kolumny, dynamiczniejszy, perkusja i gitary były bardziej czytelne. Tak naprawdę ta perkusja zrobiła na mnie największe wrażenie. Nie podobała mi się barwa, było jasno i po paru godzinach słuchania trochę to męczyło. Hegel H390 gra w linii kolumn, cieplej i moim zdaniem jest bardziej zrelaksowany, przygaszony przez co można go słuchać godzinami. Porównując oba marzy mi się taki, który miałby barwę i górę H390, ale napowietrzenie, dół i dynamikę Uniti Star. Czy warto posłuchać Supernait 3? Czy ma mniej kłującą górę i czy jest on trochę cieplejszy w barwie od Uniti Star? Może Uniti Nova? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to pokazuje jak każdy z nas szuka czegoś innego... Ja pewnie właśnie przez to ciepłe granie sprzedam swojego SN3. 

Nic w nim nie kłuje, góra nie jest absolutnie ostra a górna średnica nie jest krzykliwa. Jest lekko ocieplony od góry do dołu. Dla mnie właśnie brakuje tej jasności z Naima Atom czy jeszcze bardziej otwartych wyższych modeli Cyrusa. Chociaż prawdą też jest, że to Cyrusowe  otwarcie może męczyć a SN3 nigdy nie zmęczy wysokimi tonami czy górnym środkiem. Typowy, wręcz wzorcowy brytyjski ciepły dźwięk i najcieplejszy ze znanych mi Naimów (XS3, Atom, Atom HE, Nova). Wypożycz a jak podejdzie i chcesz  dwumiesięcznego  to wiesz, gdzie mnie szukać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

I to pokazuje jak każdy z nas szuka czegoś innego... Ja pewnie właśnie przez to ciepłe granie sprzedam swojego SN3. 

Nic w nim nie kłuje, góra nie jest absolutnie ostra a górna średnica nie jest krzykliwa. Jest lekko ocieplony od góry do dołu. Dla mnie właśnie brakuje tej jasności z Naima Atom czy jeszcze bardziej otwartych wyższych modeli Cyrusa. Chociaż prawdą też jest, że to Cyrusowe  otwarcie może męczyć a SN3 nigdy nie zmęczy wysokimi tonami czy górnym środkiem. Typowy, wręcz wzorcowy brytyjski ciepły dźwięk i najcieplejszy ze znanych mi Naimów (XS3, Atom, Atom HE, Nova). Wypożycz a jak podejdzie i chcesz  dwumiesięcznego  to wiesz, gdzie mnie szukać. 

 

Szkoda, że nie dasz jeszcze szansy sn3 próbując np na innych kablach sieciowych z pożądnymi wtykami Furutecha fi50ncf to mocno zmienia granie wzmacniacza znacznie zwiększając czytelność basu I reszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...