Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Dnia 18.05.2022 o 20:29, engajner napisał:

Pożyczyłem do domu po wizycie w kilku salonach najpierw Naima XS3 z Goldami 100, później Caspiana M2.

Opisz prosze swoje wrazenia. 

Ja sluchalem Goldow z xs3 i bylem zawiedziony jakoscia basu, bylo za duzo i zupelnie bez kontroli, ale moze to wina pomieszczenia. Za to podpiete chwile potem Chario Delphinus zagraly o niebo lepiej od Goldow... 

Dnia 18.05.2022 o 20:29, engajner napisał:

Pożyczyłem do domu po wizycie w kilku salonach najpierw Naima XS3 z Goldami 100, później Caspiana M2.

Opisz prosze swoje wrazenia. 

Ja sluchalem Goldow z xs3 i bylem zawiedziony jakoscia basu, bylo za duzo i zupelnie bez kontroli, ale moze to wina pomieszczenia. Za to podpiete chwile potem Chario Delphinus zagraly o niebo lepiej od Goldow... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałem się przywitać i jednocześnie dołączyć do grona posiadaczy kolumn MA. A właściwie będę w ciągu max 2 dni jak sprzęt zostanie dostarczony.

Będą to moje pierwsze kolumny MA i wybór padł na Silver 100 7G. Będą grały z zestawem dzielonym Emotivy PT-100 i A-300. I będą to moje pierwsze monitory, do tej pory same podłogówki. Poszukiwałem bardziej detalicznego i żywszego grania oraz chciałem pozbyć się dudnienia basu jaki serwują mi obecnie Fyne Audio F501 (a przed nimi miałem F502 i było jeszcze gorzej). Stąd pomysł, żeby dać szansę monitorom oraz tym razem przy wyborze kolumn oprócz odsłuchów w salonach audio wypożyczałem i słuchałem w swoich warunkach. I takie doświadczenie jest bezcenne :)

Prawie wszystkie monitory zaskoczyły mnie na plus biorąc pod uwagę metraż, który wg większości opisów jest rejonem już tylko dla podłogówek. Salon ok 30m plus otwarta kuchnia z jednej strony i korytarz z drugiej. Odległość między kolumnami to niecałe 3m, a od słuchacza chyba minimalnie ponad 3m.
Odsłuchałem Aydio Physic Classic 3 i 5, PMC 25.21, Fyne Audio F500SP, Monitor Audio Silver 100 6G i 7G, KEF R3, Audiovector QR1, Dynaudio Emit 20, Focla Aria 906, ATC SCM11 i Pylon Diamond Monitor 18.
W domu miałem AP Classic 3, PMC, KEF i Monitor Audio. Najsłabiej PMC, chyba za małe, dźwięk chudy, w salonie znacznie lepiej zgrały. AP Classic 3 (3 w salonie zagrały mi znacznie ciekawiej niż 5) zagrały bardzo poprawnie. Sygnatura trochę podobna z F501, ale trochę więcej detalu i lepsza kontrola basu. Chociaż przy mocniejszym graniu potrafiły zadudnić. KEF R3 w salonie grały ok, w domu trochę zyskały. Ale coś mi w nich nie pasowało. Wiele elementów było ok, ale całokształt nie do końca mi pasował. Zabawa zatyczkami bass reflexu też dawała ciekawe rezultaty. No i MA Silver 100 7G miałem najpierw z KEF, a potem jeszcze konfrontacja z AP Classic 3. Bardzo fajne przestrzenne granie z dynamiką, pazurem, detalem. Najlepsza kontrola basu. Tam gdzie inne kolumny bez zatkania bass reflexu już powodowały problemy, tutaj było cały czas dobrze. A przy mocniejszym graniu, albo bardziej basowych kawałkach słuchanych głośno zatkanie bass reflexu eliminowało dudnienie. Na koniec rzutem na taśmę wypożyczyłem jeszcze Silver 100 6G. I tu w moich warunkach było gorzej. Mniej detalu na górze. Czasem tego brakowało. I były bardziej dociążone, przez co nie były tak fajnie przejrzyste i selektywne. I niestety u mnie kontrola basu już sie gubiła.
Finalnie zdecydowałem się Silver 100 7G. Bardzo przyjemnie mi się ich słuchało przez te kilka dni. Jedyne do czego na szybko mógłbym się delikatnie przyczepić, to w 2-3 kawałkach jak dałem głośniej góra była trochę intensywna. Chociaż tragedii nie było. Nie wiem też czy kolumny testowe były nowe, czy długo wcześniej grały. I zawsze mogę delikatnie ściąć górę regulacją barwy. W przyszłości pewnie będę zmieniał wzmacniacz, więc tu spore pole do popisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONITOR AUDIO SILVER 100 LIMITED EDITION

 

Monitor Audio świętuje pięćdziesiątą rocznicę działalności specjalną wersją kolumn Silver 100 siódmej generacji, oznaczoną dopiskiem Limited Edition. Firma została założona w 1972 roku. Od pierwszego modelu kolumn, kultowych MA1 rozwijała, unowocześniała, projektowała i udoskonalała je z pionierskim podejściem, które obejmowało kolejne patenty. Wprowadzając na rynek ściśle limitowaną wersję wielokrotnie nagradzanego modelu Silver 100 G7, brytyjska manufaktura chce przypomnieć o swojej historii i sprawić fanom wyjątkową niespodziankę.

Silver 100 Limited Edition to pięknie wykonany głośnik podstawkowy, który ma być znacznie lepszy niż inne głośniki tej klasy. Znajdziemy w nim rozwiązania usztywniające powierzchnię membran i nową konstrukcję głośnika wysokotonowego. W tym modelu znajdziemy mnóstwo technik, w tym przetworniki z metalowymi membranami z technologią Rigid Surface, nowy projekt głośnika wysokotonowego i nowy system zwrotnicy, która inteligentnie łączy głośnik wysokotonowy i niskotonowy. Monitory zostały zbudowane tak, aby eliminować zniekształcenia tam, gdzie to tylko możliwe. Dzięki temu nawet przy głośnym odsłuchu dźwięk ma pozostawać czysty i kontrolowany. Firma twierdzi, że Silver 100 Limited Edition w odpowiedniej konfiguracji może zapewnić bogatszy dźwięk i głębszy bas niż zwykłe kolumny podłogowe.

Silver 100 Limited Edition dostępny będzie w klasycznym wykończeniu Heritage Green, będzie również wyposażony w anodowany złoty przetwornik niskotonowy C-CAM i unikalny numer identyfikacyjny z tyłu, oferując tę samą niesamowitą jakość dźwięku co oryginał. Wraz z certyfikatem autentyczności wyprodukowanych zostanie tylko 720 par, które będą dostępne tylko u wybranych sprzedawców na całym świecie. To naprawdę rzadka okazja, by fani mieli u siebie w domu część historii brytyjskiej marki. Za parę jubileuszowych monitorów marki Monitor Audio trzeba będzie zapłacić 5990 zł.

image.thumb.png.67e80ff73d4d3a0254aec9a50fcef45c.png

image.thumb.png.127d238656c8726873d31bb786b3be26.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dołączam do klubu MA ;)

Stałem się szczęśliwym posiadaczem MA silver 100. Jak na razie gra to u mnie Yamaha 602. Na odsłuchach od razu to brzmienie przypadło mi do gustu.

Sprzęt się na razie wygrzewa i na razie nie było za dużo czasu na odsłuch, ale już czuć różnicę i jestem zadowolony 

Czy ktoś wie, czy można gdzieś kupić maskownice innego koloru, albo czy są jakieś zamienniki? Szukałem, ale nie znalazłem.

IMG_20220908_061049.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj mija rok od założenia klubu MA i widać, że trochę posiadaczy kolumn tej marki mamy. Zapraszamy wszystkich użytkowników, którzy jeszcze nie dołączyli lub się wahają.

Monitor Audio wprowadza na rynek nową serię kolumn Platinum 3G

Dostępne w trzech kolorach, choć lakier Piano to mi się średnio widzi.

PLATINUM 100 3G

image.thumb.png.ae39064884b9969adc32b1b2b69b10c7.png

PLATINUM 200 3G

image.thumb.png.1b6d42804eae0ffcb18b2c2f3b434a0c.png

PLATINUM 300 3G

image.thumb.png.274997016e7c6ce89c3315816b998935.png

PLATINUM C250 3G

 

image.thumb.png.47f67f610c7a69c4bca0df0583b21844.png

 

 

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...