Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

Hej! Od 3 lat slucham kolumn MA Mr6. Kupiłem je w ciemno bez żadnych odsłuchów. Były to moje pierwsze kolumny 🙂🙂.  Przyszedł czas na zmiany. Ogólnie to mam zestaw kina domowego opartego na MA centralny i tyły FX z serii bronz. Dodatkowo sub rel ht 1002. Pokój MA około 17m2. Chciałbym zmienić obecne na coś ciekawszego. Zainteresowały mnie tym razem monitory. Pomyślałem o serii silver 100 6G. Pojawiły się też używane gold GX100. Do słuchania stereo mam Harman / Kardon hk650. Co myślicie o takich typach? Może jakies inne sugestie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zygfryd S napisał:

Ok 25m, a co myślisz o Oberon 3?

Dosyć duży salon jak na kolumny podstawkowe, ale na podłogówki raczej miejsca nie ma z tego co widać na zdjęciu.

Połączenie Dali Oberon 3 plus Denon będzie na pewno łagodniejsze w górze pasma, mniej przestrzenne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pawel102bart napisał:

Hej! Od 3 lat slucham kolumn MA Mr6. Kupiłem je w ciemno bez żadnych odsłuchów. Były to moje pierwsze kolumny 🙂🙂.  Przyszedł czas na zmiany. Ogólnie to mam zestaw kina domowego opartego na MA centralny i tyły FX z serii bronz. Dodatkowo sub rel ht 1002. Pokój MA około 17m2. Chciałbym zmienić obecne na coś ciekawszego. Zainteresowały mnie tym razem monitory. Pomyślałem o serii silver 100 6G. Pojawiły się też używane gold GX100. Do słuchania stereo mam Harman / Kardon hk650. Co myślicie o takich typach? Może jakies inne sugestie? 

Ktoś może miał styczność z Gold GX? Bardzo mnie interesuje. Podobna cena jest jak za Silver 100 6g. Tylko czy to nie przerost formy nad treścią do mojego obecnie posiadanego sprzętu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2022 o 13:29, pawel102bart napisał:

Chciałbym zmienić obecne na coś ciekawszego. Zainteresowały mnie tym razem monitory.

Możesz rozwinąć?

Co byś chciał zmienić, poprawić w brzmieniu swojego systemu, bo już sama zmiana z podłogówek na monitory to duży przeskok przecież?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2022 o 10:38, pawel102bart napisał:

Ktoś może miał styczność z Gold GX? Bardzo mnie interesuje. Podobna cena jest jak za Silver 100 6g. Tylko czy to nie przerost formy nad treścią do mojego obecnie posiadanego sprzętu?

Wstęga w tych Goldach robi wspaniałą robotę, wyższe średnie i wysokie tony są całkiem inne niż w seriach Silver i Bronze. Jak masz możliwość, wypróbuj je, na pewno potrzebują sporo prądu do napędzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było o tym czy nie, ale spytam. Ktoś robił jakiś upgrade swoich MA. Mam na myśli zarówno jakiś profesjonalny typu Wilk Audio lub samodzielny. Różnie piszą o tym Wilku. Jedni zachwyceni, inni bardziej zorientowani w temacie trochę cmokają i podkreślają zbyt dużą energię włożoną w marketing, filmiki na YT, moderowane komentarze itd i kwestionują zasadność pewnych ruchów.

Ciekawi mnie, czy upgrade zwrotnicy ktoś tu robił, ewentualnie grubo, czy zmieniał ktoś ten legendarny metalowy tweeterek na jakiegoś delikatniejszego Scan Speak jak choćby montowany w Diamond 25, czy choćby Tonsila czy Monacora. Przede wszystkim pytanie czy technicznie (montażowo) jest to do zrobienia.

Oczywiście taki upgrade znacznie ogranicza potem możliwość odsprzedaży takich kolumn jako "grzebane, rozkręcane", ale jeśli ktoś decyduje się zostać z nimi do emerytury to czemu nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od około roku jestem posiadaczem MA Gold 100 5G. W zestawie klocek Hegel H120, cdek Yamaha S300, gramofon Pro Ject Classic. Słucham też sporo muzyki ze Spotify do czego służy mi laptop (hegel jest kompatybilny ze spotify). Generalnie zestaw jest w przebudowie, ale bez spinki, szukam... , czytam opinie, przeglądam różne źródła próbując znaleźć coś dla siebie. Z całą pewnością kolumny zostaną ze mną na dłużej ponieważ jak do tej pory nie znalazłem dla nich konkurencji w tym przedziale cenowym, ich brzmienie mi odpowiada , nie ma mowy o wymianie. Nie planuję też wymiany gramofonu, vintageowa stylistyka tego modelu ProJecta mnie urzekła, technicznie też jest bez zarzutu. Jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza. Hegel generalnie mi odpowiada, wiem że opinie o tej marce są skrajnie różne. Ja należę do umiarkowanych zwolenników... Szukam innego wzmaka ponieważ mam wrażenie że obecny... nie wiem jak to opisać... chyba nie dogrzewa kolumn, a prościej, ma za mało mocy. Wszystko gra dobrze, mocny bas (choć mogłoby być trochę więcej), wyraźny środek, odpowiednia góra, ale brak mi tu mocnego, bardziej monumentalnego (przepraszam za wyrażenie) pierdolnięcia, kiedy chcę posłuchać muzyki "trochę głośniej". Nie chodzi o to że ma być głośno ale ma być "mocniej chyba", czasem łapię się na tym że nie do końca wiem czego szukam :). W kręgu moich zainteresowań jest Arcam SA30 i Denon PMA 1700 NE. Zastanawia mnie tylko techniczna strona zagadnienia, czy te wzmaki nie będą za mocne do goldów 100, tzn. czy nie spowodują ich uszkodzenia, ponieważ z przeczytanych przeze mnie testów wynika że moc Arcama to 120 W przy 8 Ω i 220 W przy 4 Ω, z kolei Denona   to nawet , 89 W przy 8 Ω i 169 W przy 4 Ω (źródło  Denon https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3560-denon-pma-1700ne , źródło Arcam https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/26701-wzmacniacz-zintegrowany-arcam-sa30 ). Sorry ale jestem zupełnym ignorantem w doborze mocy i impedancji wzmacniacza i kolumn, czytałem na ten temat, dalej jednak nie wiem jak się do tego zabrać. W przypadku Denona pozostaje mi jeszcze do rozwiązania kwestia streamingu, tu jak rozumiem będę zmuszony dokupić zewnętrzny DAC i połączyćgo z lapkiem i wzmacnieczem???  

 

321192248_1258111658074040_803995880610678410_n.jpg

321408281_821704578891857_575510247901471771_n.jpg

321479522_864770914840174_1051264663541606231_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Harddog napisał:

Szukam innego wzmaka ponieważ mam wrażenie że obecny... nie wiem jak to opisać... chyba nie dogrzewa kolumn, a prościej, ma za mało mocy. Wszystko gra dobrze, mocny bas (choć mogłoby być trochę więcej), wyraźny środek, odpowiednia góra, ale brak mi tu mocnego, bardziej monumentalnego (przepraszam za wyrażenie) pierdolnięcia, kiedy chcę posłuchać muzyki "trochę głośniej". Nie chodzi o to że ma być głośno ale ma być "mocniej chyba", czasem łapię się na tym że nie do końca wiem czego szukam :).

Być może szukasz większego dźwięku - wzmacniacza, który da więcej wypełnienia. To może, ale nie musi iść w parze z większą mocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Harddog napisał:

W kręgu moich zainteresowań jest Arcam SA30 i Denon PMA 1700 NE. Zastanawia mnie tylko techniczna strona zagadnienia, czy te wzmaki nie będą za mocne do goldów 100, tzn. czy nie spowodują ich uszkodzenia, ponieważ z przeczytanych przeze mnie testów wynika że moc Arcama to 120 W przy 8 Ω i 220 W przy 4 Ω, z kolei Denona   to nawet , 89 W przy 8 Ω i 169 W przy 4 Ω (źródło 

1700 i poprzednia 1600 powinna zapewnić konkretne łupnięcie z mocnym basem - przy tym kawał dobrego grania. Co do mocy nie obawiaj się - jeszcze łatwiej uszkodzić kolumny słabym wzmacniaczem który zacznie przesterować przed osiągnięciem oczekowanego poziomu głośności. Jak odkręcisz na full i tak praktycznie zawsze poleca wysokotonowe na każdym jednym wzmacniaczu. 

Jest jeszcze opcja że szukasz podłogowych, tylko jeszcze o tym nie wiesz - ja od zawsze miałem jakieś monitory, potem x subów do nich, a skończyło się na małych podłogowych w 17m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

"Jest jeszcze opcja że szukasz podłogowych, tylko jeszcze o tym nie wiesz - ja od zawsze miałem jakieś monitory, potem x subów do nich, a skończyło się na małych podłogowych w 17m2"

Hmmm, myślę o subwooferze, podłogowe to daleka przyszłość raczej. Jesteś jakimś jasnowidzem? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2022 o 23:36, marcinmarcin napisał:

Podobna droga  i podobne odczucia jak chodzi o same monitory 😉

Subwoofera nie udało mi się nigdy nie słyszeć 🙄 mam na niego miejsce po lewej stronie pokoju (WAŻ) i zawsze mi troche psuł stereofonię... 

Jakich subwooferów używałeś? Możesz coś zaproponować dla mnie (pokój 18m2) w cenie do 5K? Myślę o subie bo brakuje mi miękkiego i głębokiego basu kiedy słucham R&B lub reggae. Lubię kiedy bas spokojnie pulsuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Harddog napisał:

Jakich subwooferów używałeś? Możesz coś zaproponować dla mnie (pokój 18m2) w cenie do 5K? Myślę o subie bo brakuje mi miękkiego i głębokiego basu kiedy słucham R&B lub reggae. Lubię kiedy bas spokojnie pulsuje...

Trochę tego przerobiłem, najlepiej grały Rel T5i i Quadral Qube 10 najgorzej Taga. Qube 10 był do mnie za duży ale kupiłem go w komplecie z podłogowymi na których mi zależało. Rel grał punktowo, troche bardziej twardy ale świetnie, Quadral bardziej miękko ale też bardzo dobrze. Kolega ma Qube 8 jest zachwycony i to akurat rozmiar do 18m.

Problem z subwooferem u mnie był taki ze słyszałem miejsce skąd gra subwoofer. Zawsze mi to psuło stereofonię.  Może gdybym miał miejsce na środku gdzieś - znajomy tak ma i jest ok. 

Każdy jeden grał lepiej na głośnikowych kablach, (Rel ma ten swój kabel, też bierze z głośników sygnał) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Do salonu 35 m2 z otwarta kuchnia z boku 14 m2 wystarcza MA gold 200 5G ? Posiadam do kolumn tez sub MA gold W15 ( jednak sub nie w każdym kawałku brzmi Ok ) . Czy zamiana na MA gold 300 5G ma sens ? Nie miałem okazji w takim pomieszczeniu zestawić tych kolumn a nie chciałbym niepotrzebnie dopłacać . 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
12 godzin temu, łukasz Kubeczko napisał:

Ma ktoś Ma bronze 500, z jakim wzmacniaczem to u was gra? Jutro jadę wypożyczyć z CA axr100. Zastanawiam się czy na dłuższą chwile będzie to dobre połączenie bo na odsłuchach pói co zagrało mi to najciekawiej.

 

Jak zagrało Ci najlepiej i Ci się podoba , to najważniejsze. Generalnie tutaj na forum raczej nie polecają monitor audio z CA, bo to zbyt jasne połączenie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2023 o 19:51, łukasz Kubeczko napisał:

Ma ktoś Ma bronze 500, z jakim wzmacniaczem to u was gra? Jutro jadę wypożyczyć z CA axr100. Zastanawiam się czy na dłuższą chwile będzie to dobre połączenie bo na odsłuchach pói co zagrało mi to najciekawiej.

 

Też uważam, że Atoll IN50 jest fajnym połączeniem do Bronze 500. Jeśli jednak AXR100 z nimi Ci się spodobał, to nic tylko się cieszyć, bo to również bardzo dobry wzmak. Możesz też pomyśleć nad CXA81, bo mamy go w bardzo fajnej cenie w outlecie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2023 o 14:27, łukasz Kubeczko napisał:

Witam, zdecydowałem się na Magnat MA900, w porównaniu do AXR jest tu scena podczas słuchania utworów, na początku podobało mi się granie "ala w kostnicy"(takie skojarzenie) w AXR ale jednak przyjemniejszym odbiorem dla ucha jest 900-ka.

Fajne zestawienie.

To miłych długich odsłuchów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich na forum . Jestem szczęśliwym użytkownikiem kolumn Monitor Audio MR4 . Siedem lat są ze mną , grały z Marantz PM6006 a w tym roku kupiłem w q21 Audiolaba 6000a . Lata lecą , chciałoby się kupić coś lepszego z wyższej serii . Poluję na Monitor Audio Silver 100 , przeglądam sklepy czy tam allegro i cena wynosi 5200 zł a regularna cena w Anglii to 800 funtów . O co tutaj chodzi ktoś jest w stanie to wyjaśnić ? 1200 zł piechotą nie chodzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...