Skocz do zawartości

Czy wzmacniacze mają brzmienie?


Kraft

Recommended Posts

2 minuty temu, Kraft napisał:

W praktyce może być inaczej. Duża konkurencja i odpowiednia skala produkcji sprawiają, że ceny amplitunerów są inaczej kalkulowane niż mało popularnych wzmacniaczy. Nadwyżka pieniędzy we wzmacniaczu niekoniecznie idzie w lepsze podzespoły. Często w wyższą marżę.

A to też prawda. Amplitunery zdają się mieć b. małą marżę, biorąc pod uwagę ich relatywnie niski koszt względem tego, co zapewniają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

A to nie są końcówki mocy ?

Ciągle zapominam o tej specyficznej nomenklaturze w języku polskim... No tak, to są końcówki mocy. Ale nawet po dołożeniu do nich DACów (które w większość też są już transparentne), na bazowych ustawieniach (bez koloryzacji dźwięku), brzmienie powinno być takie samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤭  bez jaj.

A gdzie .

MF,Naim,Atoll,Abrahamsen ,Haiku,Creek, Advance Acoustic,Marantz ,Yamaha, Cambridge, Teac, Nuprime,Nad ? 

No te miałem między innymi .

Tylko klasa D jest poprawnie zbudowana ? No i widzę że gra tak samo jak mozna losowo wybierać . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dedal75 napisał:

🤭  bez jaj.

A gdzie .

MF,Naim,Atoll,Abrahamsen ,Haiku,Creek, Advance Acoustic,Marantz ,Yamaha, Cambridge, Teac, Nuprime,Nad ?

Tylko klasa D jest poprawnie zbudowana ? No i widzę że gra tak samo jak mozna losowo wybierać . Pzdr

Nie tylko klasa D. Jeszcze niedawno i przez bardzo długo pierwsze miejsce dzierżył Benchmark AHB2 (aktualnie miejsce drugie), który akurat jest konstrukcją (o ile pamiętam) w klasie AB. Ranking jest dość długi i są tam też inne marki, tyle że "niżej". Pomierzone jest to, co zostało wysłane do pomierzenia. Nie wszyscy producenci chcą, aby ich sprzęty były obiektywnie pomierzone (ciekawe dlaczego?). Wygląda na to, że szczególnie tzw. "hi-end" tego unika. Również użytkownicy mogą wysłać sprzęt do zmierzenia, ale widocznie też nie wszyscy chcą się zmierzyć z nagą prawdą 😉😄

 

Best Stereo Amplifie Review.png

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dedal75 napisał:

Nie każdy lubi meble z Ikei .

Benchmark AHB2 kosztuje ok 16.000 zł. NAD 298, którego mam przyjemność posiadać - ok 8.700 zł. Zupełnie nie wiem, co te sprzęty mają wspólnego z meblami z Ikei, które jak rozumiem są synonimem niskiej jakości, niskiej ceny oraz powszechnej dostępności.

 

11 minut temu, Dedal75 napisał:

A amplitunery na których słuchacie muzyki to na której stercie leżą ? 

Nie mogę się wypowiadać za innych, ale akurat ja nie używam wzmacniaczy wbudowanych w mój amplituner (używam końcówek mocy w klasie D do wszystkich kanałów). Zaś sekcja DAC w X3700 przy wyłączonych wbudowanych wzmacniaczach ma SINAD o ile pamiętam w okolicy 100dB (98?). Czyli mniej więcej tyle co np. Denafrips Ares II w OS mode. Mi to wystarcza, bo mam przekonanie że to transparentność powyżej granicy słyszalności.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przedwzmacniacz Denona wykorzystujesz , tak ?  

I co oni mierzyli w tych tabelkach którą zamieściłeś .

Całego avr 3700 czy końcówki jego a może pre ?

Ten Denon jest chwilę po Yamaszce 803d która gra dla mnie beznadziejnie ew. na początek drogi  jako kombajn może być . Więc jeśli tak ma wyglądać dobre granie z tabelek to wybacz ale ja podziękuję . Tyle w temacie tabelek i odwzorowania jakości grania naprawdę 🤭 Pzdr 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J4Z napisał:

Podaj lepiej przykłady tych poprawnych wzmaków które grają tak samo. 

Pozwolę sobie wtracić ;)

A co z przykładami wzmaków, które graja inaczej?

Od razu napiszę ze nie bede podawał nazw wzmacniaczy jedynie zobrazuje sytuację.

Mówi sie ze wzmaki graja różnie. Ok.

Są wzmacniacze różnych firm"x i y" na rynku które różnią się brzmieniem. Tak wynika z testów sprzętów ktore mozna odnaleźć w sieci. Owe wzmacniacze roznia sie brzmieniowym "profilem firmowym" mimo iż w w/w końcówki mocy to te same moduły pewnego znanego producenta (nazwy nie podaje chociaż już wszyscy pewnie wiedza o czym mowa). Mowimy wzmacniacz ale na mysli mamy całość, łącznie z pre, zasilaniem czy obudową. Pytanie czy porównując te dwa różne wzmacniacze w trybie koncowki mocy (bo to jest element wzmacniajacy dzwiek), również będą slyszalne roznice? Jesli nie to znaczy że mówiąc/pisząc wzmacniacze maja różne brzmienie tak naprawde nie mowimy o wzmocnieniu, a raczej o..... no właśnie! O czym? O preamplifikacji? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dedal75 napisał:

Ale przedwzmacniacz Denona wykorzystujesz , tak ? 

Podany przeze mnie SINAD był zmierzony na wyjściu audio, więc już uwzględnia przedwzmacniacz. Jeśli wprowadzałby on jakiś szum lub zniekształcenia, to wyszłoby to w pomiarach. Gdyby podawał za niskie napięcie w jakimś obszarze - również wyszłoby to w pomiarach. Nie ma w nich żadnej tajemnicy i żadnych niepomierzonych parametrów, które mogłby mieć wpływ na brzmienie. A przy okazji zwrócę uwagę, że rola przedwzmacniacza jest tu na forum często mocno przeceniana. Dotyczy to zresztą też innych części toru audio przed głośnikiem.

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Daj żyć  ,podpinałem końcówkę która podawałes za przykład 250nc z dac9 jako pre oraz dac9 jako dac a pre to lampowy chinol za ok 1 tys PLN i to zupełnie inne , patrz lepsze granie było niż Nuprime jako pre . Pzdr 

Ps więcej pytań nie mam 🖐️

W sensie, porównałeś przedwzmacniacz współczesnej konstrukcji z przedwzmacniaczem lampowym i jesteś zaskoczony słyszalną różnicą? Może pozostańmy przy porównywaniu pomarańczy, a nie pomarańczy z ziemniakiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TomekN napisał:

W sensie, porównałeś przedwzmacniacz współczesnej konstrukcji z przedwzmacniaczem lampowym i jesteś zaskoczony słyszalną różnicą? Może pozostańmy przy porównywaniu pomarańczy, a nie pomarańczy z ziemniakiem.

O to podobnie jak mój wpis ostatni

27 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Pozwolę sobie wtracić ;)

A co z przykładami wzmaków, które graja inaczej?

Od razu napiszę ze nie bede podawał nazw wzmacniaczy jedynie zobrazuje sytuację.

Mówi sie ze wzmaki graja różnie. Ok.

Są wzmacniacze różnych firm"x i y" na rynku które różnią się brzmieniem. Tak wynika z testów sprzętów ktore mozna odnaleźć w sieci. Owe wzmacniacze roznia sie brzmieniowym "profilem firmowym" mimo iż w w/w końcówki mocy to te same moduły pewnego znanego producenta (nazwy nie podaje chociaż już wszyscy pewnie wiedza o czym mowa). Mowimy wzmacniacz ale na mysli mamy całość, łącznie z pre, zasilaniem czy obudową. Pytanie czy porównując te dwa różne wzmacniacze w trybie koncowki mocy (bo to jest element wzmacniajacy dzwiek), również będą slyszalne roznice? Jesli nie to znaczy że mówiąc/pisząc wzmacniacze maja różne brzmienie tak naprawde nie mowimy o wzmocnieniu, a raczej o..... no właśnie! O czym? O preamplifikacji? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

A przy okazji zwrócę uwagę, że rola przedwzmacniacza jest tu na forum często mocno przeceniana. Dotyczy to zresztą też innych części toru audio przed głośnikiem.

 

Myślałem że będzie tak samo 😂

Przestań pierdzielic wreszcie że to z Twojej listy gra a inne tylko zniekształcają .

 

1 godzinę temu, Butler napisał:

A co znaczy "lepsze" w Twoim mniemaniu?

To co pewnie i w Twoim .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

Daj żyć  ,podpinałem końcówkę która podawałes za przykład 250nc z dac9 jako pre oraz dac9 jako dac a pre to lampowy chinol za ok 1 tys PLN i to zupełnie inne , patrz lepsze granie było niż Nuprime jako pre . Pzdr 

Ps więcej pytań nie mam 🖐️

Dokładnie tak to wygląda. Pomiary nie mają nic wspólnego z odczuciem tego jak to gra. Najlepsze że najbardziej na nie powołują się ludzie którzy mikrofon pomiarowy widzieli tylko na zdjęciu na stronie Amira 😂

Mam tego Hypexa 252 i z super mierzącym się dac Rme Adi gra mdło i bez polotu - za mały jest drive. Potrzeba dobrze wysterować (odpowiednie napięcie) pre sygnałem z daca (nieważne czy pre lampowe czy nie - ważne żeby dobre) i na pre odpowiednio regulować głośnością. 

Każdy kto ma ucho nie nadepniete przez słonia Ci to powie...

Dlatego nawet hiper duper dac z początku tabelki Amira nie sprawdzi się jako wybitne pre 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie mam do Klasy D , amplitunerów, końcówek mocy itp.

Wszystko to przerabiałem, jak granie mi pasowało to super nie to nie , nie potrzebuje tabelek i Amirów by nad czymś się pochylić albo wybrać . 

Więc śmieszne jest dla mnie podejście , które wyznaczac ma jakiś typ od pomiarów a nie moje ucho i preferencje .  

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...