Skocz do zawartości

Zagwozdka kablowa do tannoy xt8f


Recommended Posts

Chciałbym wymienić aktualnego kimbera 4PR, który robi co może by moje XT8 grały jak najlepiej. Mam też chorda clearway oraz dali RM-230C. Z wszystkich i tak jednak kimber grał mi najlepiej pomimo kilku jego wad w moim systemie. Głównie gram z tidala a kimber dodatkowo odchudza mi dźwięk i w wyższych tonacjach jest sucho i lekko natarczywie. Bas jest świetny. Brakuje mi większej głębi i lepszego lokalizowania każdego dźwięku. Każdy z tych kabli powoduje zupełnie inny dźwięk systemu. Są to kabelki budżetowe i czuje że ograniczają moje tannoyki.

Szukam więc nowego okablowania, które wydobędzie z tych kolumn ich dalsze ukryte piękno grania. Szukam czegoś co ma basowego kopa ale trzymanego w ryzach, który będzie miał caly możliwy koloryt, cieplejszej średnicy a góra bez krzykliwości. Do koncertu życzeń kabel z dobrą przestrzenią w głąb i lokalizacją instrumentów.  Pytanie czy coś takiego kupię w budżecie 1,5k przy dł 2x2.5m

Testy były by najlepsze ale to też długa i kręta droga, choćby o czasy wygrzewania, które są tu bardzo istotne. Myślę o tellurium black 2, van den hul wind. Jest kabli mnóstwo ale może jakiś pewniak? Tannoye są bardzo równymi kolumnami i momentalnie reagują na dysproporcje elementów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rafal napisał:

Szukam więc nowego okablowania, które wydobędzie z tych kolumn ich dalsze ukryte piękno grania. Szukam czegoś co ma basowego kopa ale trzymanego w ryzach, który będzie miał caly możliwy koloryt, cieplejszej średnicy a góra bez krzykliwości. Do koncertu życzeń kabel z dobrą przestrzenią w głąb i lokalizacją instrumentów.

Właśnie opisałeś wzmacniacz , z kablem to nie przejdzie ale trzymam kciuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 Polecił bym Purist Audio Design Genesis który dociąży brzmienie i poprawi średnicę oraz ogładzi wysokie, ale .... chyba nie da rady z drugiej ręki w tym budżecie, a modelu niżej "Vesta" nie słuchałem, ale popytaj innych moze ktoś użytkuje Vesta i coś podpowie.

4k za kabel do mojego stereo to zdecydowanie za dużo. Ciekawe jest to że czas jego docierania producent deklaruje na 200 godz 😲 i jak tu przetestować taki kabel...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2021 o 00:05, rafal napisał:

4k za kabel do mojego stereo to zdecydowanie za dużo. Ciekawe jest to że czas jego docierania producent deklaruje na 200 godz 😲 i jak tu przetestować taki kabel...

 

 

Takie pytanie mam , pewnie już było (mam nadzieję) , ale ciekawi mnie co się dzieje przez te 200 h z tym kablem że dopiero po takim czasie gra jak deklaruje producent ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sqter83 napisał:

Takie pytanie mam , pewnie już było (mam nadzieję) , ale ciekawi mnie co się dzieje przez te 200 h z tym kablem że dopiero po takim czasie gra jak deklaruje producent ??

 Dzieje się tak, ponieważ dielektryk potrzebuje czasu, żeby się naładować. Im czulsze kolumny tym bardziej to słychać. 

Zamówiłem jednak tellurium black 2 wraz z oryginalnymi zworkami. Zobaczymy czy to będzie krok na przód i w jakim kierunku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rafal napisał:

Dzieje się tak, ponieważ dielektryk potrzebuje czasu, żeby się naładować. Im czulsze kolumny tym bardziej to słychać. 

Ok. Co to za zjawisko i na czym polega?

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

Ok. Co to za zjawisko i na czym polega?

Ok. Już sie doumiałem co to dialerktryk. Wycofuję pytanie. Sorki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Khedron napisał:

Tellurium Q Black II i jako zworki Tellurium Q Ultra Blue II. Od razu napisze, ze basu nie bedzie wiecej, ale jego jakosc calkowicie to wynagrodzi. Spokojnie kupisz w cenie do 1500 zl.

Rozumiem, że proponujesz blacka 2 do zacisków na górne pasmo a ultra blu 2 na sół pasma? Bo jestem ciekaw czy w takiej sytuacji zwory pokażą prawdziwy ich charakter bo sygnał dostaną po kablu blacka. Tak sobie myślę swobodnie o tym. Poeksperymentuje jeszcze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam komplet zworków black 2. Niepowinno być teoretycznie różnicy w tym wypadku czy góra czy dół, bo sygnał powinien być tem sam. No chyba ż e się mylę. Kable dopiero grają 10godz ale mam wpięte główny do dolnego a zworki na góre.

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilkudniowym testowaniu kabla. Jego wpięcie przyniosło natychmiastową różnicę w dźwięku systemu jakbym zmienił zupełnie wzmacniacz. Początkowo granie trochę chaotyczne i drażniące i pomyślałem że pewnie niewiele się zmieni. Jakie było moje zdziwienie kiedy po kilku dniach po kolejnym odpaleniu systemu usłyszałem wkońcu to co chciałem usłyszeć. Magia jakaś i tyle. Wszystkie opisy na temat tego kabla w związku z tym by dać mu czas, są prawdziwe. Ten kabel tak czaruje dźwiękiem, że kiedy wróciłem do kimbera to jakbym odpalił system zupelnie inny...wpięcie blacka 2 robi wielkie wrażenie. Kabel jest niesamowicie muzykalny, dokładny, szybki, równy i ma piękną barwę wszystkiego co się dzieje na scenie. Pewnie jeszcze coś się zmieni zanim się ułoży do końca ale niewyobrażam sobie go nie mieć w systemie. Nie mogę się doczekać kiedy odpalam moje audio. Życzę wszystkim takich pozytywnych wrażeń z kablami jak moje😉

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Podkusiło mnie jeszcze by wypróbować inne kable głośnikowe. Odesłałem blacki do sklepu i wziołem cardasy 101 w oryginalnej konfekcji. Ten kabel to dopiero gra! Pierwsza uderzająca rzecz to ich równowaga tonalna. Nigdy nie ma sytuacji że coś zagra za głośno. Słychać to dokładnie jak cały przekaz stał się równy tonalnie.  W porównaniu z blackiem jest różnica na plus. Niesamowita transparentność przekazu. Bas w blackach co dziwne zaczął bardzo brumić stał się słabo kontrolowany. Cardas ma bas dużo lepszy. Barwa brzmienia tego kabla jest jeszcze bardziej autentyczna i przyjemna. Jeszcze więcej szczególów. Scena jest mocniejsza i separowana dokładniej. Najbardziej bałem się, że biorąc cardasa stracę na górze pasma. I tutaj jest dla mnie fantastycznie gdyż nie ma mowy o żadnym zaciemnieniu brzmienia. Bardzo dobre kable. Zostają już na stałe. Jak widać i słychać zabawa kablami nie ma końca i zawsze można lepiej. 

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal napisał:

Jak widać i słychać zabawa kablami nie ma końca i zawsze można lepiej. 

Dobrze że...

2 godziny temu, rafal napisał:

Zostają już na stałe.

Chociaz myślałem ze jednak tamte...

 

Dnia 20.12.2021 o 18:57, rafal napisał:

Jestem po kilkudniowym testowaniu kabla. Jego wpięcie przyniosło natychmiastową różnicę w dźwięku systemu jakbym zmienił zupełnie wzmacniacz. Początkowo granie trochę chaotyczne i drażniące i pomyślałem że pewnie niewiele się zmieni. Jakie było moje zdziwienie kiedy po kilku dniach po kolejnym odpaleniu systemu usłyszałem wkońcu to co chciałem usłyszeć. Magia jakaś i tyle. Wszystkie opisy na temat tego kabla w związku z tym by dać mu czas, są prawdziwe. Ten kabel tak czaruje dźwiękiem, że kiedy wróciłem do kimbera to jakbym odpalił system zupelnie inny...wpięcie blacka 2 robi wielkie wrażenie. Kabel jest niesamowicie muzykalny, dokładny, szybki, równy i ma piękną barwę wszystkiego co się dzieje na scenie. Pewnie jeszcze coś się zmieni zanim się ułoży do końca ale niewyobrażam sobie go nie mieć w systemie. Nie mogę się doczekać kiedy odpalam moje audio. Życzę wszystkim takich pozytywnych wrażeń z kablami jak moje😉

Tak wiec cieszę się razem z Tobą, że znalazłeś WKONCU to czego szukasz, bo patrząc z "boku", to wyglądało to na zachwyt, po czym w krótkim odstępie czasu, znów poszukiwania.

Pozdrawiam i życzę radości z tego co najważniejsze czyli.... muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dobrze że...

Chociaz myślałem ze jednak tamte...

 

Tak wiec cieszę się razem z Tobą, że znalazłeś WKONCU to czego szukasz, bo patrząc z "boku", to wyglądało to na zachwyt, po czym w krótkim odstępie czasu, znów poszukiwania.

Pozdrawiam i życzę radości z tego co najważniejsze czyli.... muzyki.

Tak było i dziwne to że po 2 tyg tellurium zaczął mi grać nie tak jak się zapowiadało. Pojawił się problem z basem o czym wspomniałem i wyższa średnica drażniąca. Ale chyba nie jestem jedynym użytkownikiem który  zaobserwował to zjawisko w tych kablach z tego co czytam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po upływie czasu wracam z myślą o najsłabszym ogniwie czyli interkonekcie,  pomiędzy przypomnę magnatem MA1000 a azurem 851N i tannoyami XT8 spiętymi w bi-wiring Cardasami 101. Napewno niczego nie chcę zepsuć a zwyczajnie polepszyć jak to uczyniły cardasy. Po czasie mogę ten kabel polecić z czystym sumieniem. Rewelacja praktycznie po wpięciu i szybko się w wgryzł w system pomimo że były nówki. Wiele interkonektów chodzi mi po głowie. Musi być neutralny i najlepszy z możliwych na basie. Szczególowy i bardzo dobrą separacją wszystkich elementów sceny w głąb i w szerz. Myślałem nad Chord Chameleon Silver Plus albo van den hul orchid. Może Koledzy jakieś propozycje mają?

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...