Skocz do zawartości

FORUMOWICZE POMAGAJĄ


Recommended Posts

"Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki" ❤️

Jeden z nas potrzebuje pomocy, a my chcemy uczynić wszystko, co w naszej mocy, aby Go wesprzeć. 

Wiemy, że naszą społeczność tworzą osoby o wielkich sercach. Niegdyś aktywnie uczestniczyliśmy w akcji Pajacyk, dziś apelujemy do Was o pomoc naszemu forumowemu Koledze, który kilkanaście lat temu uległ wypadkowi. 

Od tego czasu ma problem z poruszaniem się, co mocno utrudnia Mu aktywne funkcjonowanie w życiu codziennym, a chciałby przecież cieszyć się nim jak każdy z nas. Jednak się nie poddaje. 

Jest podopiecznym fundacji AVALON, a to, co możemy zrobić, to zwiększyć budżet na jego kosztowną rehabilitację. Jednym ze sposobów jest przekazanie 1% w najbliższym rozliczeniu podatkowym na jego konto w fundacji. Pozostawiamy więc do Waszej dyspozycji stosowne dane, mając nadzieję na odzew.

NUMER KRS: 0000270809
NUMER SUBKONTA: 2415
 

Numer subkonta należy podać w PIT w rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY. W tym miejscu można wpisać imię i nazwisko osoby, do której kierujemy pomoc, choć nie jest wymagane.

SMS charytatywny na Podopiecznego:

SMS o treści POMOC + numer subkonta wybranego Podopiecznego, należy wysłać na numer 75 165.

Koszt SMSa wynosi 6,15 (z VAT), z czego 5 zł przekazywane jest na rzecz Podopiecznego.

NR SUBKONTA: 2415

https://www.fundacjaavalon.pl

"Nie jest ważne, czy jest się lepszym niż ktoś inny, ale czy jest się lepszym niż wczoraj"

Pozdrawiamy,
Ola, Roman i Mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Nie wiem jak będzie z 1%, ale jeżeli to rehabilitacja, to chyba lepsze są stale miesięczne zlecenia niż jedną wpłata i zapominamy o sprawie.

Macie możliwość kontaktu i dorabia o coś takiego? 

Fafniak - Tobie oraz @tomek4446 przekażę jutro potrzebne informacje

Dziękuję wszystkim którzy już się odezwali za pozytywne odpowiedzi i chęć wsparcia 👍 ... i zapraszam kolejne osoby które mogą pomóc 😎

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RoRo napisał:

Fafniak - Tobie oraz @tomek4446 przekażę jutro potrzebne informacje

Dziękuję wszystkim którzy już się odezwali za pozytywne odpowiedzi i chęć wsparcia 👍 ... i zapraszam kolejne osoby które mogą pomóc 😎

Pozdrawiam

Ja też chętnie wspomogę ale właśnie raczej w formie darowizny. Może warto byłoby podać jakiś numer konta? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni można już się rozliczyć roczny PIT - więc dla przypomnienia:

Przekazując darowiznę na konkretnego Podopiecznego, należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie:

•    nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

 •    Darowizna dla Podopiecznego nr rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

tytuł wpłaty: .:  KUDRYŚ, 2415 - podajemy nazwisko i numer subkonta osoby której chcemy przekazać darowiznę.
To bardzo ważne! Wpisujemy nazwisko Rafała Kudrysia  i jego numer ewidencyjny 2415 (dla niego zbieramy na rehabilitację).

 

Poniższe informację znajdują się też na stronie fundacji:

https://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/darowizna.html

Nr SUBKONTA Rafała: 2415

Wsparcie Kolegi na Jego rehabilitację można zrobić na 3 sposoby:
a) darowizna na konto fundacji i subkonto Rafała Kudrysia wraz z jego numerem ewidencyjnym w fundacji (KUDRYŚ, 2415)
Fundacje niezwłocznie (następny dzień roboczy) wysyła przelew na konto Kolegi z naszego Forum.

b) w ramach rozliczeń rocznych PIT - jako 1% podatku.

c) jako SMS charytatywny na Podopiecznego:
SMS o treści POMOC + numer subkonta wybranego Podopiecznego, należy wysłać na numer 75 165.
Koszt SMSa wynosi 6,15 (z VAT), z czego 5 zł przekazywane jest na rzecz Podopiecznego.


Rozmawiałem na koniec tygodnia z pracownikiem fundacji - i jeszcze dodatkowe informacje:

Najważniejszy jest numer ewidencyjny podopiecznego, ale wpisanie Jego nazwiska nie zaszkodzi.
Darowizna wykonana na konto fundacji (można ją sobie w następnym roku odliczyć w rozliczeniu rocznym jako darowizna na cele charytatywne)   jest niezwłocznie księgowana i przelewana na konto podopiecznego (czyli już w ciągu 1-2 dni roboczych Kolega z naszego Forum otrzymuje pieniądze).

Rozliczenie 1% w ramach PIT rocznego -  fundacja dostaje środki z urzędu skarbowego w połowie września i w październiku środki znajdą się na kocie podopiecznego.
Więcej informacji jest tutaj:
https://www.fundacjaavalon.pl/jak_nam_pomoc/jeden_procent.html

a poniżej informacje ze strony fundacji dotyczące przekazania 1%

Jak przekazać 1% podatku podopiecznemu Fundacji Avalon?

Wypełnij rubrykę wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego w zeznaniach PIT (28, 36, 36L, 37, 38), podając następujące dane:

wnioskowaną kwotę, którą chcesz przekazać na rzecz podopiecznego Fundacji (wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół),

numer KRS: 0000270809

Nazwisko, numer subkonta podopiecznego (w rubryce cel szczegółowy 1%). Wpisujemy KUDRYŚ, 2415

dodatkowo wyraź zgodę na przekazanie danych Fundacji (jeżeli  darczyńca tego chce….)

Pozdrawiam - Roman 
PS. Jeszcze raz dziękuję w imieniu naszego Kolegi oraz Oli, Mariusza i moim za Waszą pomoc  🌹🌹🌹 - odzew był błyskawiczny i już po kilku dniach od pierwszej informacji pojawiły się pierwsze wpłaty od Koleżanek i Kolegów z naszego Forum! 🙂❤️👍💪
Jedziemy dalej 🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️ -zapraszam też osoby spoza Forum... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Dziękuję uprzejmie wszystkim DARCZYŃCOM za okazane wsparcie w postaci darowizn oraz przekazania 1% z NADZIEJĄ na przyszły rok.

Pieniądze te pozwolą mi na kontynuowanie rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach, a ta pomaga mi w codziennym funkcjonowaniu.

TWOJA POMOC ZNACZY DLA MNIE TAK WIELE!!!

P.S. W przyszłym roku wzrasta kwota przekazywania z 1% na 1,5%

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W oczekiwaniu na ten wyjątkowy czas, gdy na niebie zaświeci pierwsza gwiazdka, życzę Wam i Waszym bliskim, wypełnionych szczęściem, miłością i bliskością Świąt Bożego Narodzenia.

Życzę Wam, aby Nowy Rok przyniósł spokój, zdrowie i szczęście, które pozwolą na realizację planów i sukcesy w zamierzonych działaniach.

Dziękuję i Pozdrawiam,
Rafał Kudryś

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,
Nadziei, która nie gaśnie kiedy marzenia wydają się być dalekie,
Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi, Wiary, która daje oparcie,
kiedy bezradność przeraża - tego oraz wiele więcej życzy całym sercem Rafał.

Dziękuję i Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział że będzie łatwo, i w sumie dużo w tym racji, ale mam na szczęście wokół siebie wiele pomocnych rąk, które pozwalają mi się w dużej części realizować.

Staram się nie narzekać, bo w zasadzie to tylko odpycha ludzi od siebie i człowiek zostaje sam, a wtedy ciężko byłoby mi funkcjonować.

Użalanie się nad sobą ( i nie mówię tu jeno o osobach z niepełnosprawnością ) przynosi więcej szkody w życiu, zdrowiu, więc nie jest mi to do szczęścia potrzebne.

Jedno wiem na pewno ( z perspektywy czasu ) iż warto mieć jakąś pasję, ponieważ daje ona ogromnego kopa do życia, przynajmniej mi!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

I jak co roku o tej porze, czyli październiku, dziękuję wszystkim osobom które przekazały 1,5% na subkonto w Fundacji.

Ponadto, wpłynęły w tym roku także darowizny i tu również dziękuję wszystkim darczyńcom.

Bezinteresowna pomoc, która pozwala mi na konieczną rehabilitację, aby nie zaprzepaścić tego, co do tej pory wypracowałem.

W poprzednim roku udało mi się wyjechać 4 razy na rehabilitację i w tym roku w sumie będzie podobnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...