Skocz do zawartości

Kompromis


mkup

Recommended Posts

7 minut temu, Dedal75 napisał:

Następny z problemami , gdzie jest napisane że słyszę różnice w przewodach ?

jeżeli nie słyszysz różnicy w przewodach to w jakim celu kupujesz/proponujesz coś innego niż czystą miedź OFC do podłączania zestawów głośnikowych?  

7 minut temu, Dedal75 napisał:

na przyszłość nie spoufalaj się bo nie jestem Twoim gościem  ,  trefnisiu .

Czy możesz mi wyjaśnić co miałeś przez to na myśli? Odnoszę wrażenie jakoby coś Ci się całkowicie pomyliło i chciałeś napisać to w innym poście.

 

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dedal75 napisał:

Nic mi się nie pomyliło , nie komentuj moich postów z łaski swojej , nie jesteś dla mnie  partnerem do rozmowy . Wyraziłem się jasno ? 

to nie jest koncert życzeń a publiczne forum zatem nie mam żadnej ochoty ani obowiązku spełniać Twojej prośby. Tak ja jak i Ty możemy komentować każdy jeden wpis.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lolekdrugi napisał:

powiedział gość który wierzy w grające kable:

Ja słyszę :) A tak z ciekawości , jakie kabelki posiadasz ?

A jeszcze , jak różnic w kablach nie ma prawa słychać to wyjaśnij mi czemu są różnice w dźwięku wkładek , choćby MM , igła np. Eliptyczna ? 

Tak na logikę to wszystkie są tak samo zbudowane i dźwięk powinien być identyczny.

wkładka mm.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Tak na logikę to wszystkie są tak samo zbudowane i dźwięk powinien być identyczny.

Różnice w parametrach wkładek doskonale widać w pomiarach. Do tego różnią się mechanicznie, nawet jeśli są zbudowane w oparciu o te same zasady. Akurat to nie ma się o co spierać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

5 minut temu, tomek4446 napisał:

A tak z ciekawości , jakie kabelki posiadasz ?

fronty plus centralny oraz surround

miedź OFC 2.5mm2

atmos:

miedź OFC 1.5mm2

atmos i fronty oraz centralny Polskiej produkcji natomiast surround nie pamiętam niestety bo to dawno było

 

7 minut temu, tomek4446 napisał:

A jeszcze , jak różnic w kablach nie ma prawa słychać to wyjaśnij mi czemu są różnice w dźwięku wkładek , choćby MM , igła np. Eliptyczna ? 

Tak na logikę to wszystkie są tak samo zbudowane i dźwięk powinien być identyczny.

jeżeli weźmiesz dwie wkładki wyprodukowane z identycznych materiałów i w ten sam sposób to nie mają prawa brzmieć inaczej. Zatem prawdopodobnie się różnią.

Dwa miedzianie przewody 2.5mm2 muszą spełniać dokładnie te same parametry i są wyprodukowane w ten sam sposób.

Jeżeli zatem słyszysz różnicę na kablach to tylko dlatego, że te kable są celowo tak zrobione, wtedy sugerowałbym ich zmianę na czystą miedź OFC o odpowiednim przekroju w zależności od długości.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, jest bardzo przesadzony na fronty ale akurat takie dorwałem w hurtowni :) Dodatkowo lepiej mi się go w banany wsadzało. Cena była znikoma chyba 3,- PLN/m2 jak mnie pamięć nie myli jak nie mniej.

Natomiast na tyły jestem w okolicy 20m jak policzę wszystkie załamania itp po obwodzie chociaż wtedy nawet tego nie liczyłem bo nie było czasu.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DiBatonio napisał:

Zapytam, słuchałeś HD12 w swoim systemie, czy opierasz opinie na jakiś opisach i pomiarach?

Tylko na pomiarach. Tylko na lab.

Odkąd pojawił się Amir odsłuch jest kompletnie bezcelowy. Nic nie daje.

Tylko przekłamanie.

Lolek ja tez pisałem, pytałem wcześniej. Jaki masz sprzęt w domu? W sensie amplituner i kolumny?

Bo rozumiem że to będzie wyznacznik referencyjności dla wszystkich z forum :)

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jaki masz sprzęt w domu? W sensie amplituner i kolumny?

jakie to ma znaczenie? Nie wcinam się w żaden temat wyboru kolumn bo w tym wypadku jest różnica w tym jak dane zestawy grają. W końcu po coś są różne głośniki, zwrotnice itp itd.

Co do amplitunera to mam niski model ze względu na obecne mieszkanie.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Bo rozumiem że to będzie wyznacznik referencyjności dla wszystkich z forum :)

nie rozumiem tego zwrotu. Ja w przypadku elektroniki odnoszę się do konkretnych wartości mierzalnych/fizycznych. Wy natomiast odnosicie się do subiektywnych odczuć i tylko i wyłącznie swoje własne odczucia stawiacie jako wyznacznik. Zatem ten zwrot powinien być bardziej skierowany w waszym kierunku a nie moim.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie. nie wymieniam bezpieczników w swoim sprzęcie audio. nie mam podkładek pod kable audio.

dlaczego nie? Przecież tyle ludzi "słyszy". Nawet @Dedal75 słyszy kable. Jak możesz to negować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pytam o kolumny ale o amplituner.

Bo tak. Jak coś my czy ktoś inny coś doradza. To kręcisz nosem a że stary , a że pamięta dinozaury, a to znowu że ma DAC słaby, że coś tam i coś tam, tak?

No przyznasz?

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

jakie to ma znaczenie?

 

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Co do amplitunera to mam niski model ze względu na obecne mieszkanie.

A takie, że może tez zapytasz innych jakie mają potrzeby czasem? A nie wyskakiwać im z lab. Proszę nie baw się w Krafta.

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

nie rozumiem tego zwrotu. Ja w przypadku elektroniki odnoszę się do konkretnych wartości mierzalnych/fizycznych. Wy natomiast odnosicie się do subiektywnych odczuć i tylko i wyłącznie swoje własne odczucia stawiacie jako wyznacznik. Zatem ten zwrot powinien być bardziej skierowany w waszym kierunku a nie moim.

No łasnie ne tylko swoje.

Nie tylko że nas jest kilku w salonie. I miedzy soba dzielimy się opiniami ale także dzień w dzień , kolejny i znowu dzień w dzień mamy opinie od klientów. Setki jak nie tysiące na przestrzeni lat.

I teraz z jednej strony mamy lab, komputer, mierzalne parametry a z drugiej mamy człowieka. Wnioski z jego obcowaniem ze sprzętem. NIE JEDNEGO!

Już Ci to mówiłem. Pomiary nie uwzględniają w tym człowieka. Zupełnie nie.

I to jest ich największy problem.

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

dlaczego nie? Przecież tyle ludzi "słyszy". Nawet @Dedal75 słyszy kable. Jak możesz to negować?

Nie sprawdzałem. Tematyka bezpieczników i podkładek nie jest mi potrzebna. Kable sprawdziłem i słyszę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

Jak coś my czy ktoś inny coś doradza. To kręcisz nosem a że stary , a że pamięta dinozaury, a to znowu że ma DAC słaby, że coś tam i coś tam, tak?

No przyznasz?

oczywiście. Nie jeden raz tłumaczyłem dlaczego tak jest.

12 minut temu, S4Home napisał:

A takie, że może tez zapytasz innych jakie mają potrzeby czasem? A nie wyskakiwać im z lab. Proszę nie baw się w Krafta.

zazwyczaj ludzie sami o tym piszą. Dodatkowo wiemy dobrze, że takie minimum "entry level" to są Onkyo serii 6, Denon serii 2, Yamaha serii v6, Marantz serii 5. Dalej należy mieć na uwadze, że mamy rok 2022 i wypadałoby przestać polecać stare sprzęty które nie obsługują podstawowych rzeczy.

Jako sprzedawcy powinniście wiedzieć, że np ludzie chcą mieć wygodę obsługi a to zapewnia HDMI-CEC oraz ARC. Zatem amplitunery z rocznika minimum 2006/2007. Ale wtedy było sporo problemów z chipsetami HDMI u wielu producentów czyli to trochę ryzyko.

Dalej ludzie chcą podpiąć dekoder telewizji które obecnie w większości mają już 4k nawet pomimo bardzo długiego okresu wsparcia tychże urządzeń. czyli próg nam się przesuwa na rok 2015.

HDR, Dolby Vision to nadal ten sam okres.

Potem doszło eARC które rozwiązuje potencjalnie problem z konsolami które chcą odtwarzać obraz w 4k@120Hz. Ale do tego też trzeba TV zatem ludzie chcą amplituner zmienić i mieć 4k@120Hz i dochodzimy do roku 2021.

Naprawdę nie wiem dlaczego tego nie potraficie zrozumieć. Może powodem jest wasz telewizor FullHD? Miało by to sens, wtedy nie potrzeba amplitunera nowszego niż rok 2007 ale takich ludzi jest naprawdę mało by nie powiedzieć garstka i raczej oni nie będą kupowali amplitunerów z różnych powodów.

Dochodzi jeszcze temat lab. Był jakiś czas temu gość tutaj co chciał kupić PRE z Onkyo za grube pieniądze. Zapewne ktoś mu powiedział, że jak dużo zapłaci to będzie lepiej. No niestety nie będzie i testy PRE na ASR wypadają bardzo źle. Często gorzej od testów AVR. Po co w takim razie kupować PRE który działa gorzej niż AVR z funkcją PRE? Zatem podrzucam temat by oszczędzili pieniądze i nie nabijali kasy producentom którzy nie robią technicznie dobrego sprzętu.

 

12 minut temu, S4Home napisał:

No łasnie ne tylko swoje.

Nie tylko że nas jest kilku w salonie. I miedzy soba dzielimy się opiniami ale także dzień w dzień , kolejny i znowu dzień w dzień mamy opinie od klientów. Setki jak nie tysiące na przestrzeni lat.

I teraz z jednej strony mamy lab, komputer, mierzalne parametry a z drugiej mamy człowieka. Wnioski z jego obcowaniem ze sprzętem. NIE JEDNEGO!

Już Ci to mówiłem. Pomiary nie uwzględniają w tym człowieka. Zupełnie nie.

I to jest ich największy problem.

możecie ludziom pokazywać różne kolumny i opowiadać o nich. Nie mam nic przeciwko i to ma sens. Jednak w przypadku sprzętu, elektroniki to tak nie działa. Jeżeli prezentujecie słaby technicznie amplituner który wprowadza zmiany w torze audio to jest spora szansa, że ktoś to usłyszy. Uczciwie byłoby przyznać - "ten sprzęt technicznie nie gra dobrze ale może się to Panu podobać" zamiast twierdzić "ten amplituner gra dobrze z tymi głośnikami bo ludziom się to podoba". Widzicie różnice?

 

12 minut temu, S4Home napisał:

Kable sprawdziłem i słyszę.

🤦‍♂️ z każdym swoim kolejnym postem pogrążacie siebie jako profesjonalny sklep.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lolekdrugi napisał:

Naprawdę nie wiem dlaczego tego nie potraficie zrozumieć. Może powodem jest wasz telewizor FullHD? Miało by to sens,

Ale ja Cie rozumiem.

To Ty nie rozumiesz mnie.

Nie Nasz. Tylko mój prywatny.

W salonie jest projektor oraz 85 calowy Sony

12 minut temu, lolekdrugi napisał:

Dochodzi jeszcze temat lab. Był jakiś czas temu gość tutaj co chciał kupić PRE z Onkyo za grube pieniądze. Zapewne ktoś mu powiedział, że jak dużo zapłaci to będzie lepiej. No niestety nie będzie i testy PRE na ASR wypadają bardzo źle. Często gorzej od testów AVR. Po co w takim razie kupować PRE który działa gorzej niż AVR z funkcją PRE? Zatem podrzucam temat by oszczędzili pieniądze i nie nabijali kasy producentom którzy nie robią technicznie dobrego sprzętu.

A Słuchałeś go?

12 minut temu, lolekdrugi napisał:

Nie mam nic przeciwko i to ma sens. Jednak w przypadku sprzętu, elektroniki to tak nie działa. Jeżeli prezentujecie słaby technicznie amplituner który wprowadza zmiany w torze audio to jest spora szansa, że ktoś to usłyszy. Uczciwie byłoby przyznać - "ten sprzęt technicznie nie gra dobrze ale może się to Panu podobać" zamiast twierdzić "ten amplituner gra dobrze z tymi głośnikami bo ludziom się to podoba". Widzicie różnice?

Zupełnie nie rozumiesz.

Ja te wnioski mam OD klientów. Nie narzucam im wyboru.

Chyba nie mówisz poważnie że mam klientowi po odsłuchu sugerować że coś jest źle skoro wybrał to sam, PO ODSŁUCHU. A jeszcze jak bierze na testy do domu. Sick!

12 minut temu, lolekdrugi napisał:

🤦‍♂️ z każdym swoim kolejnym postem pogrążacie siebie jako profesjonalny sklep.

Ja tak nie uważam. Możesz nieć swoje zdanie.

Zwróć uwagę że tylko ja prowadzę z Tobą tą dyskusję. Innym się nie chce. :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Ja te wnioski mam OD klientów. Nie narzucam im wyboru.

Chyba nie mówisz poważnie że mam klientowi po odsłuchu sugerować że coś jest źle skoro wybrał to sam, PO ODSŁUCHU. A jeszcze jak bierze na testy do domu. Sick!

a kto mówił, że masz to robić po? Przed z nim nie rozmawiasz?

2 minuty temu, S4Home napisał:

Zwróć uwagę że tylko ja prowadzę z Tobą tą dyskusję. Innym się nie chce. :)

ciężko prowadzić dyskusje bez rzeczowych argumentów tylko na zasadzie "bo ja słyszałem", też was podziwiam. Wiara jest w was mocna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty mówisz innym że coś nie zagra bo ma słabe wyniki na ASR .😂

Ja według ciebie słyszę kable coś jeszcze ciekawego rozkminiles , a ty wogóle coś słyszysz czy wystarczą ci tabelki . 

Ja kilkanaście gratów miałem i w tabelki może i zajrzę ale jak sprzęt już stoi na półce w domu .  

I  gdy bym miał  niskie modele sprzętu ,nie zwalalbym winy na mieszkanie ale jeśli się forsuje ubzduraną referencje to faktycznie może to źle wyglądać wśród pseudo (fachowcóffff)

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

To ty mówisz innym że coś nie zagra bo ma słabe wyniki na ASR .😂

ja piszę tylko, że ten "super" sprzęt wbrew temu co piszę wiele ludzi nie jest taki super.

 

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Ja według ciebie słyszę kable coś jeszcze ciekawego rozkminiles , a ty wogóle coś słyszysz czy wystarczą ci tabelki . 

owszem, słyszę.

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Ja kilkanaście gratów miałem i w tabelki może i zajrzę ale jak sprzęt już stoi na półce w domu .  

są tacy co wolą zweryfikować przed zakupem czy to co kupują ma sens, czy warto wydawać pieniądze. Są inni którzy wierzą ślepo w zapewnienia i wiedzę tłumu. Ja wierzyć nikomu nie zabraniam.

 

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

I  gdy bym miał  niskie modele sprzętu ,nie zwalalbym winy na mieszkanie ale jeśli się forsuje ubzduraną referencje to faktycznie może to źle wyglądać wśród pseudo (fachowcóffff)

Widzisz, ja wychodzę z założenia, że jak nie mam fizycznie miejsca na pewne rzeczy to ich po prostu nie będę próbował na siłę upakować twierdząc potem, że wszystko jest super i gra idealnie pomimo pewnych oczywistych niedogodności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...