Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

2 minuty temu, Kraft napisał:

Po upadku ZSSR zaczynaliśmy z tego samego poziomu. Gdzie jesteśmy my, a gdzie oni. Mam nadzieję, że losy się jednak odwrócą i będą mieli drugą szansę.

Porównanie z dooopy, bo przede wszystkim geopolitycznie Ukraina jest w gorszym położeniu. 

A po 2014r. Ukraina odrobiła zadanie, bo w innym przypadku Kijów już byłby dawno zajęty. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W nocy z niedzieli na poniedziałek wojska ukraińskie zajęły lotnisko Czarnobajewka pod Chersoniem, gdzie okupanci postanowili częściowo rozmieścić swoją flotę. "Zniszczono 30 wrogich śmigłowców" - podało dowództwo ukraińskiej piechoty morskiej we wpisie na Facebooku."

Nie wiem, jakie to dokładnie maszyny, ale jakieś 600 milionów dolarów z dymem (a może i miliard, jak Mi-35!).

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wojna jest o tyle groteskowa, że tak naprawdę za pośrednictwem Ukrainy walczy z Rosją cały szeroko rozumiany Zachód. Na pewno idzie tam też sporo pomocy zakulisowej, o której się głośno nie mówi. Ukraina przypomina więc trochę Poloneza, w którym zamontowano sportowe bebechy.

Swoją drogą, chodzą słuchy, że Putin ma odłączyć Rosję od międzynarodowej sieci, stąd jeśli macie jakieś torrentowe niedociągnięcia...

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że właśnie za głośno się mówi o poczynaniach w sprawie Ukrainy, korytarze humanitarne są tego przykladem, a przecież było wiadomo, że dla patusów z Rosji to będzie łatwy cel. 

Podobnie rzecz się ma w sprawie dostarczenia samolotów,  jak dla mnie wszystko to za głośno, stanowczo za głośno. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie żebym  nie wierzył, ale zawsze wolę z konkretnego źródła.

Te dane nie są precyzyjne , choćby w stanie okrętów podwodnych , bo jest podane , że mamy trzy a mamy "0".

Jak przyjąć to zestawienie za wiarygodne , jednak ta słaba Bundeswera w porównaniu z nami na nowoczesnym polu walki bije nas na głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

A ja mam wrażenie, że właśnie za głośno się mówi o poczynaniach w sprawie Ukrainy, korytarze humanitarne są tego przykladem, a przecież było wiadomo, że dla patusów z Rosji to będzie łatwy cel. 

Może ja coś źle zrozumiałem, ale wydawało mi się, że te korytarze miały się właśnie opierać na porozumieniu stron (czyt. że ruscy mieli do nich nie strzelać).

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

 

To prawda, ale w połowie. Ich armia jest nowocześniejsza. U nas przy wielu wzorach sprzętu trzeba by wpisać zero. Do tego w Niemczech stacjonują Amerykanie i Brytyjczycy, a armia niemiecka jest mocno powiązana strukturalnie z Holenderską. Proste dodawanie sztuk ekwipunku w tym przypadku nie daje obrazu sytuacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Popełnili szereg błędów, ale właściwie wszystkie armie takie popełniają. Źle zaplanują, niedoszacują itd. 

Z wypowiedzi raczej wynikały wieloletnie zaniedbania.

6 minut temu, Kraft napisał:

A co powiesz o stanie armii rosyjskiej?

Że tak naprawdę nie wiemy jak jest. Bo to co widać w Ukrainie jest zbyt dziwne.

Ale są ludzie którzy znacznie lepiej sie znają na tym i żaden z nich nie mówi ani nie pisze o tym by nie inwestować w armię tak jak ty byś chciał i jak dotąd chciała europa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

"W nocy z niedzieli na poniedziałek wojska ukraińskie zajęły lotnisko Czarnobajewka pod Chersoniem, gdzie okupanci postanowili częściowo rozmieścić swoją flotę. "Zniszczono 30 wrogich śmigłowców"

 

To tyle ile nasze wojsko ma jako tako zdatnych do lotu :D 
Jak się sprawdzi stany rosyjskie to tam ~10% uzbrojenia nadaje się do czegokolwiek , reszta to mocny demobil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

Ale są ludzie którzy znacznie lepiej sie znają na tym i żaden z nich nie mówi ani nie pisze o tym by nie inwestować w armię

No tak. Jak ktoś mówi o wyścigu zbrojeń, to na pewno się zna (sprawdzić, czy nie lobbysta). 

Z Twoich wcześniejszych wpisów wnosiłem, że jesteś za pomaganiem biednym. Wiesz, ile można zrobić dobrego za ten miliard dolarów, który Ukrainycy puścili Rosjanom z dymem tylko dzisiejszej nocy? Trzeba szukać sposobów na zakończenie tego zbrojeniowego szaleństwa, a nie jego podsycanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubakk napisał:

Jak się sprawdzi stany rosyjskie to tam ~10% uzbrojenia nadaje się do czegokolwiek , reszta to mocny demobil.

Za który rosyjskie społeczeństwo zapłaciło niewyobrażalną kasę kosztem jakości codziennego życia. I co mają? Stosy złomu i masowe groby. Militaryzacja to nie jest dobra droga. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Za który rosyjskie społeczeństwo zapłaciło niewyobrażalną kasę, kosztem jakości codziennego życia. I co mają? Stosy złomu i masowe groby.

Czy aby na pewno? W Rosji bieda kontrastuje z bogactwem, stąd może wcale nie na wojsko tyle pieniędzy poszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dzik napisał:

Czy aby na pewno? W Rosji bieda kontrastuje z bogactwem, stąd może wcale nie na wojsko tyle pieniędzy poszło.

No tak. Sam się ten sprzęt kupił. Dziadek Mróz im przyniósł. 

Przed chwilą, Fafniak napisał:

Ale co... Sugerujesz że należy zmniejszyć stan wojska? Sprzętu?

Należy robić minimum tego, co konieczne. Solidarnie i w miarę możliwości poszczególnych państw NATO i sprzymierzonych. Lepiej lub gorzej, ale zdaje się, że nam to wychodzi, więc nie panikujmy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

No tak. Sam się ten sprzęt kupił. Dziadek Mróz im przyniósł. 

Nie, ale ty twierdzisz, że ten sprzęt okupili kosztem jakości życia, podczas gdy oni tam jeżdżą m.in. czołgami z lat 70.,  czy znajduje się przy nich zabawkowe krótkofalówki i przeterminowane racje. Tak więc powodem niskiej jakości życia w Rosji mogą być nie tyle zbrojenia, ile polityka Putina i kupowanie przez niego lojalności oligarchów.

Ogólnie masz dość utopijne nastawienie, a utopie mają to do siebie, że zamieniają się w dystopie przy próbie wcielenia ich w życie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...