Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

I lepiej sobie nie wyobrażać nawet, że każdy z nas teraz odstawia laptopa czy tam telefon, kończy pisanie na forum, gasi wzmacniacz i idziemy do WKU. Fajnie się powypowiadać, pospierać o historię i teraźniejszość, ale jprdl, nawet sobie chyba nie jesteśmy w stanie wyobrazić tego, że zrywamy z obecnym życiem i idziemy do armii patetycznie mówiąc walczyć za nasz kraj. A kilkaset kilometrów od nas ludzi niestety to dotknęło, ludzi o takich samych zawodach jak my, o takich samych przyzwyczajeniach, słyszących i nie słyszących kable, kobiety, dzieci.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wito76 napisał:

I lepiej sobie nie wyobrażać nawet, że każdy z nas teraz odstawia laptopa czy tam telefon, kończy pisanie na forum, gasi wzmacniacz i idziemy do WKU. Fajnie się powypowiadać, pospierać o historię i teraźniejszość, ale jprdl, nawet sobie chyba nie jesteśmy w stanie wyobrazić tego, że zrywamy z obecnym życiem i idziemy do armii patetycznie mówiąc walczyć za nasz kraj. A kilkaset kilometrów od nas ludzi niestety to dotknęło, ludzi o takich samych zawodach jak my, o takich samych przyzwyczajeniach, słyszących i nie słyszących kable, kobiety, dzieci.

To są mądre słowa, ale kurde! Dlaczego zdajemy sobie z tego sprawę, tylko dlatego, że to się dzieje tak blisko? Bo kilka tysięcy kilometrów od nas, takie rzeczy dzieją się nieustannie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złomnik ruszył z akcją :

https://sklep.zlomnik.pl/naklejki/119-naklejka-rosyjski-okrecie-wojenny-wyp-dochod-na-pah-.html?fbclid=IwAR3tKA9A88BlxmqP87vk-43B_t0n0kzas1ZHwtRQqqDdizl9w8DNK7hmRZg

4 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Bo kilka tysięcy kilometrów od nas, takie rzeczy dzieją się nieustannie..

wystarczy zajrzeć na PAH - można wpłacać aby pomóc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fafniak napisał:

lepiej abyśmy nei wiedzieli gdzie jest.

Fafniak , moje pytanie jest nie gdzie jest , tylko czy jest ? Bo jak dobrze zrozumiałem Dudę to jej nie ma , a bronić jak coś , ma nas 5000  / co jest śmieszną liczbą/ facetów zza Atlantyku.

Chyba nie powiesz mi , że to normalne ? A jeszcze jak mowa o konspiracji , to niedościgniony jej wzorzec Błaszczak już chyba podał jak na tacy cały nasz stan armii ,od kalesonów począwszy po uzbrojenie i rozmieszczenie magazynów.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

tylko czy jest

myślisz że sie zdematerializowała ?

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Bo jak dobrze zrozumiałem Dudę to jej nie ma , a bronić jak coś , ma nas 5000 tys . / co jest śmieszną liczbą/ facetów zza Atlantyku.

Jak lubisz takie kretyńskie zabawy/rozważania to się w nie baw. Mnie to ani ziębi ani grzeje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, no_i_fajnie napisał:

To są mądre słowa, ale kurde! Dlaczego zdajemy sobie z tego sprawę, tylko dlatego, że to się dzieje tak blisko? Bo kilka tysięcy kilometrów od nas, takie rzeczy dzieją się nieustannie..

Dlatego, że zaczyna nas to pośrednio dotyczyć. Nie jest to już kolejna informacja o zamachu albo strzelaninie gdzieś daleko. Abstrakcja staje się realnym doświadczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie , myślę , że prezydent Polski obraża Polskiego żołnierza mówiąc , że nasz kraj jest bezpieczny bo bronić go będą AMERYKANIE !

To napisz, zadzwoń, zaprotestuj. Zrób cokolwiek zamiast pitolić tu na forum. Bo zasięg tego twojego posta jest mikroskopijny w skali internetu. Zgłos to do sztabu generalnego... nie wiem wybierz coś i to zrób

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fafniak napisał:

To napisz, zadzwoń, zaprotestuj. Zrób cokolwiek zamiast pitolić tu na forum. Bo zasięg tego twojego posta jest mikroskopijny w skali internetu. Zgłos to do sztabu generalnego... nie wiem wybierz coś i to zrób

Wszystkich traktujesz z góry, jakby nikt nic nie robił. Sam masz 48738978 wpisów tutaj, a oceniasz każdego, jakby stał po rosyjskiej stronie. Nie przesadzaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

Czyli nie iść Twoim przykładem ? No , dobra.

Namawiam do tego aby działać

W kontekście tego tematu zadzialalem jak mogłem

1- wpłaciłem na PAH

2 - wpłaciłem na "sie pomaga"

3 - zrobiłem zakupy leków, środków odkażających, plastrów (niestety bandaży nei dostalem) i przekazałem koledze który kolejny raz jechal na ukrainę

4 - skontaktowalem ludzi którzy chcą pomagać z koordynatorem pomocy w jednym z ośrodków 

To co mogłem zrobilem, jak coś jeszcze sie zdarzy to będe działać

Dlatego namawiam byś @tomek4446 jak coś cię uderzyło, dzialaj , zrób i zdaj relację z tego na forum

10 minut temu, Wing0 napisał:

Fafniak z takim podejściem to na kiego wała ten temat zakładałeś skoro jest mikroskopijny :). 

by dzielić sie informacjami. To ze jakis polityk dal ciała w wypowiedzi do kamery, średnio mnie interesuje. Ale rozumiem że może kogoś urazić - dlatego trzeba działać i do tego namawiam

 

 

10 minut temu, tomek4446 napisał:

@Fafniak a słyszałeś może gdzie jest mistrz taktyki , facet który zmodernizował polską armię niejaki Macierewicz ?

:D nie wiem. Spytaj w sztabie generalnym (czy jak sie teraz nazywa) podejrzewam że będa bardziej kompetentni niż ja :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

możesz opisać "zamerdaj" - interesująca ksywka ...

W sumie to ciężko znaleźć genezę, archetyp jakiś. Po prostu to taki koleś co wszędzie był, wszystko widział, taki teatralnie zaangażowany we wszystko i jednocześnie każdy wie, że to mega automarketing bo większego ściemniacza chyba nie ma w firmie. Na corocznych rozmowach oceniających dyrektor zawsze opieprza mojego zastępcę, że mógłby być bardziej "zamerdajowaty", bo w przeciwieństwie do wspomnianego gościa, ten zastępca to mega inteligentny, pracowity i jednocześnie totalnie wycofany i wręcz autystyczny gość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

w sensie służalczy, gotowy do usługiwania

A może tak być, nie wpadłem na to, niechcący idealnie opisałeś gościa, Oczywiście taki służalczy i otwarty na wszystko to tylko przy szefie.

Dobra, wracajmy na Ukrainę.

Tak sobie jeszcze myślę, że w tej wojnie oprócz strony militarnej cholernie ważna jest informacja i dezinformacja. Wciąż się zastanawiam, czy np dzisiejsze dane, że zginęło już 10.000 rosyjskich żołnierzy to fakt czy trzeba to podzielić przez 2 czy 3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak to co robisz jest chwalebne i mówię to bez nuty sarkazmu. Ja jak na razie wpłaciłem kasę i w czwartek załadowałem trzy busy lekami które weryfikowała żona , odzieżą i śpiworami od łódzkiej firmy odzieżowej , żarciem na które się zrzuciliśmy, choć przyznam , że głównym sponsorem i właścicielem busów był łódzki hotel ,a jeszcze ściślej jego właściciel, brat koleżanki z pracy. 

To , że ktoś tutaj pisze to nie znaczy , że pisze i nic nie robi. Wyskakiwanie z takimi argumentami jak " zrób coś " uważam delikatnie mówiąc za mało stosowne , gdy nic nie wiemy o działaniach tej drugiej osoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i głupia sprawa, na 12 lamp na pokładzie wzmacniacza mam teraz 10 ruskich (Voskhod i Tung-Sol) i dwie w zależności od nastroju amerykańskie lub brytyjskie. Już napisałem w innym wątku, że jak wpadnie ABW to wezmą mnie za ruskiego agenta.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...