Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Tak, ale żeby przyjechać na Ukrainę muszą jeszcze przejść różne procedury w swoich krajach. Tylu się zgłosiło, a ilu przyjedzie w najbliższym czasie, to niestety nie wiadomo. Niemniej, oczywiście sam fakt krzepi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fafniak napisał:
48 minut temu, Kraft napisał:

Ale co? Że za mała? I tak wydajemy na armię stosunkowo dużo.

Myślę że to "spojrzenie" w obecnej sytuacji jest na tyle naiwne, że nie warto dyskutować 

Dobre.....stosunkowo dużo 😁😁😁

Na dniach w Sejmie Jaro coś gdukał, że będą na ten cel przeznaczać ok 3 % PKB.

A tak wyglądamy na chwilę obecną. 

https://300gospodarka.pl/news/wydatki-na-wojsko-2020

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem marnujemy na zbrojenia i tak za dużo. Mi model Korei Północnej - silna armia, biedni ludzie - nie odpowiada. Moim zdaniem poszliśmy słuszną drogą. To my nakładamy destrukcyjne  sankcje na Rosję, a nie odwrotnie. Lepiej pieniądze pompować w rozwój gospodarczy niż w śmiercionośny złom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Mi model Korei Północnej - silna armia, biedni ludzie - nie odpowiada.

System dyskusji sprowadzający problem do zobrazowania poprzez negatywny i bardzo skrajny przykład, jest szalenie demagogiczny.

A ja chciałybym aby system amerykański a nie niemiecki był u nas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Fafniak napisał:

A ja chciałybym aby system amerykański a nie niemiecki był u nas

Ja uważam "system" niemiecki jest genialny. Sprzedali nam swoje czołgi (trzeba sprawdzić, ale chyba mamy Leopardów  więcej niż oni). Nie dość, że zaoszczędzili na kosztach utrzymania, to jeszcze sporo zarobią na remontach i modernizacjach. I tak wiedzą, że "ich" czołgi będą walczyć po ich stronie;). Powinniśmy to skopiować. Przyjąć Mołdawię do NATO, sprzedać/podarować im nasz sprzęt i niech nas bronią na dalekich podejściach.

Rosjanie wydali górę pieniędzy na drugą armię świata i co? Mają gospodarkę, jak z lat 90-tych, którą potrafimy rzucić na kolana parom kliknięciami w klawiaturę. Inwestujmy w rozwój, a nie w złom. To skuteczniejsza strategia obronna.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po drodze jest Polska. Tylko nas nie stać na taki luksus, bo leżymy w dość słabym miejscu. A nasi sąsiedzi nie raz dogadywali się ponad naszymi głowami.

A że nie brakuje u nas takich głosów jak Twój to i mamy sytuację jakaś mamy. Od lat wykarmiono putina i utwierdzono w przekonaniu że ślimaki z państw Europy niewiele zrobią. Mając kumpli w Niemczech zrobił się pewny siebie. I teraz niszczy suwerenne państwo.

Naprawdę wolałbym nie sprawdzać solidarności europejskiej, wolę żyć ułudą że by pomogli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kraft napisał:

Rosjanie wydali górę pieniędzy na drugą armię świata i co? Mają gospodarkę, jak z lat 90-tych, którą potrafimy rzucić na kolana parom kliknięciami w klawiaturę. Inwestujmy w rozwój, a nie w złom. To skuteczniejsza strategia obronna.

Rosyjska armia dobrze się prezentowała na defiladach i w memach, ale w jakim faktycznie jest stanie niewiele wiadomo. Przeterminowane jedzenie, przestarzały sprzęt i nieaktualne metody walki sugerują jednak póki co, że Putin więcej się napinał niż faktycznie pakował. 

Konflikt na Ukrainie pokazuje, jak ważne jest szkolenie, uzbrojenie, a także związane z nimi morale, bo to przecież naczynia połączone. Dobrze uzbrojeni, doświadczeni i zmotywowani żołnierze stawili bowiem opór armii, która miała opanować kraj w kilkadziesiąt godzin.

Dobrze przeszkolona, dofinansowana armia ma znaczenie przede wszystkim prewencyjne i polityczne. Podejście, które opisujesz mogłoby się sprawdzić w jakiejś utopijnej rzeczywistości albo w dalekiej przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

A że nie brakuje u nas takich głosów jak Twój to i mamy sytuację jakaś mamy. Od lat wykarmiono putina i utwierdzono w przekonaniu że ślimaki z państw Europy niewiele zrobią.

Ja tylko krytykuję wydawanie kasy na złom. Są lepsze metody walki o swoje interesy. Dokarmiania Putina (głównie naszej polityki energetycznej) nigdy nie popierałem. Wręcz przeciwnie. 

3 minuty temu, Dzik napisał:

Podejście, które opisujesz mogłoby się sprawdzić w jakiejś utopijnej rzeczywistości albo w dalekiej przyszłości.

To już się dzieje. Jak szybko nie usuną Putina, to Rosja cofnie niedługo się do technologicznego średniowiecza. Właśnie w tej chwili pokazujemy, jak się prowadzi nowoczesną wojnę. Gospodarka, głupcze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

To już się dzieje. Jak szybko nie usuną Putina, to Rosja cofnie niedługo się do technologicznego średniowiecza. Właśnie w tej chwili pokazujemy, jak się prowadzi nowoczesną wojnę. Gospodarka, głupcze!

Ta nowoczesna wojna jest możliwa tylko dzięki temu, że Ukraińcy prowadzą taką staromodną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Lepiej pieniądze pompować w rozwój gospodarczy niż w śmiercionośny złom. 

Tylko, że w tym kraju pieniądze wpompowuje się na konta "swoich" i kk.

Poza tym kraj w którym system obronny stoi na przyzwoitym lub wysokim poziomie  jest zawsze traktowany z pewnym respektem w przeciwnym razie staje się łakowym kąskiem.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dzik napisał:

Ta nowoczesna wojna jest możliwa tylko dzięki temu, że Ukraińcy prowadzą taką staromodną.

Ukraina niestety zmarnowała swój czas. Wiem, że ocena nie jest prosta, ale mogli mądrzej pokierować swoim losem. Po upadku ZSSR zaczynaliśmy z tego samego poziomu. Gdzie jesteśmy my, a gdzie oni. Mam nadzieję, że losy się jednak odwrócą i będą mieli drugą szansę.

Ale fakt. Teraz walczą za nas. Dlatego należy ich wspierać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kraft napisał:

Ja tylko krytykuję wydawanie kasy na złom. Są lepsze metody walki o swoje interesy. Dokarmiania Putina (głównie naszej polityki energetycznej) nigdy nie popierałem. Wręcz przeciwnie. 

To z równym zapałem zacznij krytykować wydawanie kasy na inne obszary z dupy wzięte,  wspomniałem już gdzie wpompowuje kasę.

Co do polityki energetycznej, to jesteś jakiś odlepiony widzę. UE i jej kraje jest i będzie uzależniona od dostaw z Rosji, czy to się komuś podoba, czy nie. Podobnie Stany Zjednoczone układają się w sprawie ropy, tylko nikt głośno o tym nie mówi. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DiBatonio napisał:

Poza tym kraj w którym system obronny stoi na przyzwoitym lub wysokim poziomie  jest zawsze traktowany z pewnym respektem w przeciwnym razie staje się łakowym kąskiem.

To niestety prawda. Najlepszy sposób, żeby uniknąć bęcków na ulicy, to pójść na siłownię i kurs samoobrony. Nie, nie po to, żeby wygrać walkę uliczną, tylko dlatego, że większość ludzi, którzy mogliby nas potencjalnie zaczepić wyczuje grunt i da sobie spokój. Ta sama zasada od wieków działa także w skali makro i dlatego Putin prowadził przez lata ofensywę propagandową.

Nie róbmy sobie złudzeń, Ukraina zostałaby wyruchana w dupę, gdyby nie stawiła tak zdecydowanego oporu - nie byłoby żadnej "nowoczesnej wojny". Pamiętamy pierwotną postawę Niemiec w kwestii realnych sankcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...