Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

12 godzin temu, DiBatonio napisał:

Wiem, że dziki trener nie każdemu leży,  ale obejrzyjcie cały przekaz.

Daje do myślenia i niestety trudno się z tym nie zgodzić.

https://youtu.be/VcSSOfB5-d8

Mój znajomy ogląda jego materiały. 

Mi nie pasuje forma, ale w wiele spraw które porusza, sa też tematem prywatnych rozmów. Tak więc, nie on jedyny dostrzega problemy i pewne "niekonsekwencje" :)

 

można też :

 

 

linki mi sie poplatały

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Do Polski zaczęły już napływać pierwsze transporty z Europy Zachodniej. Niestety, część z nich nie nadaje się do niczego. – Kilka dni temu przyszły dwa tiry pomocy humanitarnej z Niemiec. Były to chipsy. Wcześniej otrzymaliśmy przeterminowane o pięć lat leki z Francji. Było też kilka tirów brudnej, używanej odzieży z Litwy

Ciężko w to uwierzyć....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

Rosja poprosiła Chiny o pomoc wojskową – podał w niedzielę Financial Times, powołując się na źródło w administracji amerykańskiej. O zwróceniu się Moskwy o pomoc do Pekinu informował też Washington Post.

nie wygląda to dobrze...

Chodzi o sprzęt, bo ponoć im się kończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Business Insider: Co najmniej 14 prywatnych samolotów należących do rosyjskich oligarchów wylądowało w ciągu ostatnich 10 dni w Izraelu, mimo sankcji nałożonych na nich przez Zachód.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w poniedziałek, że w rosyjskim mieście Biełgorod powstał obóz, w którym przebywają moskiewscy żołnierze odmawiający walki. Wobec przetrzymywanych tam wojskowych mają być stosowane „przedprocesowe środki śledcze”.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/szokujące-doniesienia-rosjanie-stworzyli-obóz-dla-żołnierzy-którzy-odmawiają-walki/ar-AAV1Yik?ocid=msedgntp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dzik napisał:

Wg wyliczeń Ukraina uszczupliła jakiś nikły procent potencjału militarnego Rosji, więc albo ja czegoś nie rozumiem, albo coś tu się nie kalkuluje.

Faktycznie dziwne. Ile w tym prawdy? Po pierwsze nie jest pewne, czy rzeczywiście zwrócili się o pomoc, po drugie - czego ona miała dotyczyć. Być może chodziło o jakiś konkretny rodzaj sprzętu / rakiet? Trudno mi uwierzyć, żeby chcieli wysyłać na front Chińczyków. Ich, w przeciwieństwie do Białorusinów, raczej nie da się przedstawiać jako Rosjan...

Najbardziej prawdopodobna wydaje się pomoc ekonomiczna i rozdmuchanie tematu przez media.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mkk napisał:

Ale co byś powiedział Polakom, którzy się przestraszyli i stanęli w kolejkach do biur paszportowych? W tych kolejkach słychać: „Następna będzie Polska". Nie będzie?

Rosja nie ma na to sił. Strasznie boleję, że przez ostatnie lata tyle było straszenia Polaków, grania na naszych lękach, na naszym bólu historycznym i powtarzania, że „znowu będziemy sami", bo NATO jest słabe, bo artykuł piąty nie zadziała itd. Część polityków prawicy grała w tę grę, ale też część środowisk paranaukowych, bo geopolityki nie uważam za naukę. Kupa pięknych karier medialnych wyrosła na wmawianiu Polakom, że oto będzie kolejna Jałta, kolejny Poczdam, zaraz tu wejdą Rosjanie. Zobacz, jak ta cała narracja się teraz posypała. NATO działało aktywnie jeszcze przed wybuchem tej wojny. W dodatku działało na terytorium kraju, który nawet nie jest członkiem Sojuszu! Pomoc dla Ukrainy okazała się gigantyczna, bezpośredni udział w wojnie jest tylko niewielki krok dalej. Mamy największy kryzys w historii istnienia Sojuszu i jesteśmy świadkami tego, że NATO się sprawdza. Również militarnie. Więc jeśli pytasz, co powiedziałbym tym ludziom w kolejce po paszporty, to że mogą się czuć bezpieczni tak długo, jak długo Polska jest w NATO.

Poza tym my nie jesteśmy uznawani przez Rosjan za pole bezpośredniej agresji. Oni w najśmielszych swoich planach nie zakładają, że nas najadą, że będą chcieli podbić Warszawę, wymusić tu zmianę rządu - czyli to, co próbowali zrobić w Ukrainie. Jesteśmy poza osią agresji rosyjskiej. Dla nich sprawa jest prosta: Kaukaz, Białoruś, Ukraina. Więc dość już tego straszenia Polaków rosyjskim truchłem imperialistycznym wyciąganym z szafy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkk napisał:

Dość zaskakujący artykuł szczególnie w kontekście zestawienia strat do teoretycznego (bo nikt prócz ruskich wojskowych nie zna prawdy) stanu posiadania armii ruskiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Fafniak napisał:

Dość zaskakujący artykuł szczególnie w kontekście zestawienia strat do teoretycznego (bo nikt prócz ruskich wojskowych nie zna prawdy) stanu posiadania armii ruskiej. 

Tylko stan posiadania a możliwość użycia od ręki to dwa różne światy. Nikt na T90 nie przyjedzie z Centralnego czy Wschodniego okręgu wojskowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mkk napisał:

Tylko stan posiadania a możliwość użycia od ręki to dwa różne światy. Nikt na T90 nie przyjedzie z Centralnego czy Wschodniego okręgu wojskowego. 

To jasne, tylko zdanie "latami będzie wracać do formy",  wydaje mi się naciagane lub życzeniowe. Ale życzę im tego z całego serca by nie wrócili (gdzieś jest zestawienie posiadanych sił)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trąbią w mediach, że premier z prezesem jadą do Kijowa na rozmowy. Przecież to proszenie się o kłopoty. W dobie wideokonferencji spotkania z Prezydentem Ukrainy, na którego polują orki jest po prostu głupie moim zdaniem, a tworzenie mitu herosa dzielnego premiera i ministra ds. bezpieczenstwa, który siedział od początku tej wojny w "ukryciu" to już żenada. Wychodzi, że to minister ds. niebezpieczeństwa jest i marzy mu się spektakularny koniec kariery politycznej zamiast powolne pogrążanie się w demencję starczą. 

Ś. P. Prezydent L. Kaczyński podjął ryzyko lotem do Gruzji i wiadomo, że piloci mieli problemy po tym zdarzeniu, później była tragedia w Smoleńsku. Nikt wniosków i nauk nie wyciąga. Ta wizyta to prowokowanie złego do działania. Ech ta ułańska fantazja. Kiedy nauczymy się, że tak nie osiąga się strategicznych celów, a tylko doraźne na potrzeby polityki wewnętrznej. 

Jak uważacie. To akt odwagi czy głupoty? 

Czy to ważny gest wsparcia dla UA czy niepotrzebne ryzyko biorąc pod uwagę fakt, że wystarczy jeden nie wyłączony telefon komórkowy delagata by namierzyć miejsce pobytu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MariuszZ napisał:

wystarczy jeden nie wyłączony telefon komórkowy delagata by namierzyć miejsce pobytu

Też mi to przyszło do głowy, jak tylko przeczytałem informacje. Ciekawe jak to rozwiązano 

premier Czech Petr Fiala i premier Słowenii Janez Janša 

Są też w tej delegacji

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Ciekawe jak to rozwiązano 

Nie dowiemy się. Nie chcę wywoływać wilka z lasu ale patrząc na historię to w 1996 r.  Dżochara Dudajewa Rosjanie namierzyli po rozmowie z satelitarnego telefonu i puścili rakietę na odpowiednie koordynaty skutecznie go eliminując. Takie spotkania to ogromne ryzyko. Delegaci muszą mieć środki łączności więc ryzyko jest realne. Ktoś pewnie to szacował ale czy uwzględnił wszystkie warianty zagrożeń? Martwię się.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Fafniak napisał:

To jasne, tylko zdanie "latami będzie wracać do formy",  wydaje mi się naciagane lub życzeniowe.

Mi niestety też.

39 minut temu, Dzik napisał:

Z punktu widzenia interesów PiSu to na pewno dobre posunięcie.

Dokładnie tak. Kaczyńskiemu bardzo było nie w smak, że Duda i Morawiecki zyskują na popularności i wzmacniają swoje pozycje kosztem jego własnej. Więc oczywiście musiał się tu wkręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...