Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

Z uwagi na to że szukam niedrogiego a do tego w miarę dobrego streamera do mojego systemu- u mnie dzisiaj porównanie Wiim z malinką 3b - spotify connect (zarówno koszt malinki jak i wiim to około 200 zł- z tym że malinkę w tej cenie dostalem używaną).

1) wiim przez optyka do ca cxa81 + heco aurora 700

2) malina 3b przez usb do daca cxa 81 + heco aurora 700.

Na 1 rzut ucha dźwięk z Wiim wyraźnie jaśniejszy, ostrzejszy, bardziej jazgotliwy i wydaje mi się że przez to rozjaśnienie mamy wrażenie że jest mało dołu - aczkolwiek wydaje mi się że dół jest bardzo podobny jak w malinie.  Malina natomiast zagrała spokojniej, bardziej dostojnie ale czy lepiej hmm.. to zależy od słuchanego kawałka i sytuacji... głośności odsłuchu itp...

Jeśli chodzi o dół to przy cichym słuchaniu (a tak słucham w 80%) to wydaje mi się że malinka ma go więcej aczkolwiek wciąż dla mnie delikatnie mało - jest stanowczo zbyt mało głęboki - w wiim podobne odczucia... przy cichym sluchaniu jednak wiim fajniej eksponuje wysokie tony... I w sumie przełączałem po tych źródłach i sam nie wiem w co iść...

Przy głośnym odsłuchu wiim był natomiast bardzo nachalny jeśli chodzi o wysokie tony, absolutnie na moim systemie nie czułem kocyka, mam wrażenie jednak że jest to wszystko mniej uporządkowane niż w Malince, wiim potrafił się jakby pogubić w tym wszystkim (może to tez kwestia akustyki) ... Malinka zagrała jakby bardziej spokojnie i wyrafinowanie... W obu opcjach brakowało mi trochę dołu bądź był on jakiś dziwny, płytki...

Niestety nie potrafię opisać dokładnie szerokości, głębokości sceny, oba sprzęty w mojej ocenie zagrały tu poprawnie... jeśli chodzi o tzw smaczki to z początku myślałem że jest ich więcej w malince, później już w sumie.sam nie wiedziałem...

Podsumowując - oba sprzęty graja inaczej, wiim zdecydowanie jaśniej, wydaje się że dynamiczniej, goła malina 3 po usb za to spokojniej ale i poprawniej - zarówno w 1 i 2 opcji nie było efektu wow stąd moje kolejne pytanie, co uwazacie by dołożyć/ zmienić by uzyskać większą dynamikę jak w wiim, ale jednocześnie większe uporządkowanie dźwięków i lepsza separacje jak malina, ale za to oba źródła potrzebują dociążenie...

Zasilacz liniowy z alli już zamówiony, użyje go niezależnie jakie źródło zostanie

I teraz w co iść Waszym zdaniem - czuje ze można lepiej nie koniecznie wydając grube tysiące - powiedzmy mógłbym wydać około 1000+ żeby uzyskać lepsze brzmienie...

Opcją 1) 

Dołożyć zewnetrzny dac do wiima?

Opcją 2)

Nakladka na malinę z wyjściem optyk i po optyku do cxa?

Opcją 3)

Nakladka na malinę z wyjściem optyk+ zewnetrzny dac?

Opcją 4)

Nakladka DAC do maliny?

 Z tym że jesli chodzi w ogóle o nakładki to allo digione, signsture, allo boss polecane na forum są praktycznie nie do kupienia.

W internecie wiszą hifiberry daci, lub hifiberry z wyjściami optyk/coaxial

Opcja 5) 

Sprzedaż wiima, malinki I kupno np bluesound node uzywanego i po rca do cxa81.

A w garażu mam jeszcxe chromecasta ale nie chciało mi się jeszcze go podłączać by do końca się nie zagubić... poza tym chromek czesto gubi połączenie i wkur..

Zarówno wiim jak i malinka są stabilne.

Dodam jeszcze że posiadam gramofon - nie jakieś cudo za grube tysiące ale reloop turn 2 + wkładka shure m44 + przedwzmacniacz gramofonowy rega Fono Mini i tam dźwięk mi najbardziej odpowiada :D ciepły, dociążony, jednocześnie bardzo dynamiczny z gładkimi niemeczacymi ale szczegółowymi wysokimi tonami, płyty jednak kupuje co jakiś czas bo są drogie a streamowanie jednak to wygoda i dostęp to większej ilości muzyki 

Z góry dzięki za porady pozdrawiam !

 

 

 

20220406_170840.jpg

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chemik1989 napisał:

Z uwagi na to że szukam niedrogiego a do tego w miarę dobrego streamera do mojego systemu- u mnie dzisiaj porównanie Wiim z malinką 3b - spotify connect (zarówno koszt malinki jak i wiim to około 200 zł- z tym że malinkę w tej cenie dostalem używaną).

1) wiim przez optyka do ca cxa81 + heco aurora 700

2) malina 3b przez usb do daca cxa 81 + heco aurora 700.

Na 1 rzut ucha dźwięk z Wiim wyraźnie jaśniejszy, ostrzejszy, bardziej jazgotliwy i wydaje mi się że przez to rozjaśnienie mamy wrażenie że jest mało dołu - aczkolwiek wydaje mi się że dół jest bardzo podobny jak w malinie.  Malina natomiast zagrała spokojniej, bardziej dostojnie ale czy lepiej hmm.. to zależy od słuchanego kawałka i sytuacji... głośności odsłuchu itp...

Jeśli chodzi o dół to przy cichym słuchaniu (a tak słucham w 80%) to wydaje mi się że malinka ma go więcej aczkolwiek wciąż dla mnie delikatnie mało - jest stanowczo zbyt mało głęboki - w wiim podobne odczucia... przy cichym sluchaniu jednak wiim fajniej eksponuje wysokie tony... I w sumie przełączałem po tych źródłach i sam nie wiem w co iść...

Przy głośnym odsłuchu wiim był natomiast bardzo nachalny jeśli chodzi o wysokie tony, absolutnie na moim systemie nie czułem kocyka, mam wrażenie jednak że jest to wszystko mniej uporządkowane niż w Malince, wiim potrafił się jakby pogubić w tym wszystkim (może to tez kwestia akustyki) ... Malinka zagrała jakby bardziej spokojnie i wyrafinowanie... W obu opcjach brakowało mi trochę dołu bądź był on jakiś dziwny, płytki...

Niestety nie potrafię opisać dokładnie szerokości, głębokości sceny, oba sprzęty w mojej ocenie zagrały tu poprawnie... jeśli chodzi o tzw smaczki to z początku myślałem że jest ich więcej w malince, później już w sumie.sam nie wiedziałem...

Podsumowując - oba sprzęty graja inaczej, wiim zdecydowanie jaśniej, wydaje się że dynamiczniej, goła malina 3 po usb za to spokojniej ale i poprawniej - zarówno w 1 i 2 opcji nie było efektu wow stąd moje kolejne pytanie, co uwazacie by dołożyć/ zmienić by uzyskać większą dynamikę jak w wiim, ale jednocześnie większe uporządkowanie dźwięków i lepsza separacje jak malina, ale za to oba źródła potrzebują dociążenie...

Zasilacz liniowy z alli już zamówiony, użyje go niezależnie jakie źródło zostanie

I teraz w co iść Waszym zdaniem - czuje ze można lepiej nie koniecznie wydając grube tysiące - powiedzmy mógłbym wydać około 1000+ żeby uzyskać lepsze brzmienie...

Opcją 1) 

Dołożyć zewnetrzny dac do wiima?

Opcją 2)

Nakladka na malinę z wyjściem optyk i po optyku do cxa?

Opcją 3)

Nakladka na malinę z wyjściem optyk+ zewnetrzny dac?

Opcją 4)

Nakladka DAC do maliny?

 Z tym że jesli chodzi w ogóle o nakładki to allo digione, signsture, allo boss polecane na forum są praktycznie nie do kupienia.

W internecie wiszą hifiberry daci, lub hifiberry z wyjściami optyk/coaxial

Opcja 5) 

Sprzedaż wiima, malinki I kupno np bluesound node uzywanego i po rca do cxa81.

A w garażu mam jeszcxe chromecasta ale nie chciało mi się jeszcze go podłączać by do końca się nie zagubić... poza tym chromek czesto gubi połączenie i wkur..

Zarówno wiim jak i malinka są stabilne.

Dodam jeszcze że posiadam gramofon - nie jakieś cudo za grube tysiące ale reloop turn 2 + wkładka shure m44 + przedwzmacniacz gramofonowy rega Fono Mini i tam dźwięk mi najbardziej odpowiada :D ciepły, dociążony, jednocześnie bardzo dynamiczny z gładkimi niemeczacymi ale szczegółowymi wysokimi tonami, płyty jednak kupuje co jakiś czas bo są drogie a streamowanie jednak to wygoda i dostęp to większej ilości muzyki 

Z góry dzięki za porady pozdrawiam !

 

 

 

20220406_170840.jpg

Jaki zasilacz zamowiles dokladnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chemik1989 napisał:

Z uwagi na to że szukam niedrogiego a do tego w miarę dobrego streamera do mojego systemu- u mnie dzisiaj porównanie Wiim z malinką 3b - spotify connect (zarówno koszt malinki jak i wiim to około 200 zł- z tym że malinkę w tej cenie dostalem używaną).

1) wiim przez optyka do ca cxa81 + heco aurora 700

2) malina 3b przez usb do daca cxa 81 + heco aurora 700.

Na 1 rzut ucha dźwięk z Wiim wyraźnie jaśniejszy, ostrzejszy, bardziej jazgotliwy i wydaje mi się że przez to rozjaśnienie mamy wrażenie że jest mało dołu - aczkolwiek wydaje mi się że dół jest bardzo podobny jak w malinie.  Malina natomiast zagrała spokojniej, bardziej dostojnie ale czy lepiej hmm.. to zależy od słuchanego kawałka i sytuacji... głośności odsłuchu itp...

Jeśli chodzi o dół to przy cichym słuchaniu (a tak słucham w 80%) to wydaje mi się że malinka ma go więcej aczkolwiek wciąż dla mnie delikatnie mało - jest stanowczo zbyt mało głęboki - w wiim podobne odczucia... przy cichym sluchaniu jednak wiim fajniej eksponuje wysokie tony... I w sumie przełączałem po tych źródłach i sam nie wiem w co iść...

Przy głośnym odsłuchu wiim był natomiast bardzo nachalny jeśli chodzi o wysokie tony, absolutnie na moim systemie nie czułem kocyka, mam wrażenie jednak że jest to wszystko mniej uporządkowane niż w Malince, wiim potrafił się jakby pogubić w tym wszystkim (może to tez kwestia akustyki) ... Malinka zagrała jakby bardziej spokojnie i wyrafinowanie... W obu opcjach brakowało mi trochę dołu bądź był on jakiś dziwny, płytki...

Niestety nie potrafię opisać dokładnie szerokości, głębokości sceny, oba sprzęty w mojej ocenie zagrały tu poprawnie... jeśli chodzi o tzw smaczki to z początku myślałem że jest ich więcej w malince, później już w sumie.sam nie wiedziałem...

Podsumowując - oba sprzęty graja inaczej, wiim zdecydowanie jaśniej, wydaje się że dynamiczniej, goła malina 3 po usb za to spokojniej ale i poprawniej - zarówno w 1 i 2 opcji nie było efektu wow stąd moje kolejne pytanie, co uwazacie by dołożyć/ zmienić by uzyskać większą dynamikę jak w wiim, ale jednocześnie większe uporządkowanie dźwięków i lepsza separacje jak malina, ale za to oba źródła potrzebują dociążenie...

Zasilacz liniowy z alli już zamówiony, użyje go niezależnie jakie źródło zostanie

I teraz w co iść Waszym zdaniem - czuje ze można lepiej nie koniecznie wydając grube tysiące - powiedzmy mógłbym wydać około 1000+ żeby uzyskać lepsze brzmienie...

Opcją 1) 

Dołożyć zewnetrzny dac do wiima?

Opcją 2)

Nakladka na malinę z wyjściem optyk i po optyku do cxa?

Opcją 3)

Nakladka na malinę z wyjściem optyk+ zewnetrzny dac?

Opcją 4)

Nakladka DAC do maliny?

 Z tym że jesli chodzi w ogóle o nakładki to allo digione, signsture, allo boss polecane na forum są praktycznie nie do kupienia.

W internecie wiszą hifiberry daci, lub hifiberry z wyjściami optyk/coaxial

Opcja 5) 

Sprzedaż wiima, malinki I kupno np bluesound node uzywanego i po rca do cxa81.

A w garażu mam jeszcxe chromecasta ale nie chciało mi się jeszcze go podłączać by do końca się nie zagubić... poza tym chromek czesto gubi połączenie i wkur..

Zarówno wiim jak i malinka są stabilne.

Dodam jeszcze że posiadam gramofon - nie jakieś cudo za grube tysiące ale reloop turn 2 + wkładka shure m44 + przedwzmacniacz gramofonowy rega Fono Mini i tam dźwięk mi najbardziej odpowiada :D ciepły, dociążony, jednocześnie bardzo dynamiczny z gładkimi niemeczacymi ale szczegółowymi wysokimi tonami, płyty jednak kupuje co jakiś czas bo są drogie a streamowanie jednak to wygoda i dostęp to większej ilości muzyki 

Z góry dzięki za porady pozdrawiam !

 

 

 

20220406_170840.jpg

Moj zdecydowany glos na opcję nr 1.

Od wyboru do koloru wg wlasnych upodobań dźwiękowych no i zasobności portfela.

U mnie Wiim jako goly transport zastapil Malinę i nie ma powrotu.

Korzystam z trzech platform streamingowych z czego dwie w Connect a Qobuz przez Wiim. Obsluga bajka.

Niedlugo będę mial na tydzień dla porównania Ifi Zen Stream. Ciekawym co mi wniesie/niewniesie 1700 pln kontra 200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chemik1989 napisał:

 

Dodam jeszcze że posiadam gramofon - nie jakieś cudo za grube tysiące ale reloop turn 2 + wkładka shure m44 + przedwzmacniacz gramofonowy rega Fono Mini i tam dźwięk mi najbardziej odpowiada :D ciepły, dociążony, jednocześnie bardzo dynamiczny z gładkimi niemeczacymi ale szczegółowymi wysokimi tonami, płyty jednak kupuje co jakiś czas bo są drogie a streamowanie jednak to wygoda i dostęp to większej ilości muzyki 

 

 

Jeżeli chcesz, by streamer grał jak gramofon to chyba trzeba poszukać po źródłach. Przykładowo nagrania Pink Floyd na serwisach streamingowych są opisane jako "remastered", więc ciężko porównać z płytą (sporo ripów z płyt jest na stronie lossless-flac.com). Dodatkowo serwisy same mogą "ubarwiać" nagrania i chyba dlatego Qobuz uznawany jest za najlepszy.

A pod względem dostępnych serwisów Wiim ma chyba przewagę nad Maliną. Jako transport są równoważne, póki co nie ma rzetelnych testów, ale przy 16/44.1 i Wiim i Malina (z Volumio albo RopieeeXL) są bitperfect - czyli na DAC'a przesyłają dokładnie to samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chemik1989 napisał:

Opcją 4)

Nakladka DAC do maliny?

 Z tym że jesli chodzi w ogóle o nakładki to allo digione, signsture, allo boss polecane na forum są praktycznie nie do kupienia.

W internecie wiszą hifiberry daci, lub hifiberry z wyjściami optyk/coaxial

 

 

 

20220406_170840.jpg

Cześć

Jeżeli malina,to możesz polować na Digione Signature lub Usbridge Signature.

Jak myślisz? Dlaczego nie są dostępne w sprzedaży? A inne wspomniane kupisz bez problemu😊

Digione Sig i Usbridge Sig powinny zagrać tak samo z zasilaniem liniowym.

Usbridge nie posiada wifi, więc dochodzi zakup adaptera lub podpięcie po lan.

Upoluj, przetestuj.Zawsze będziesz mógł zwrócić. Jak już będziesz mieć,to raczej nie oddasz.

Dlatego,że w każdym z przypadków to granie na zdecydowanie wyższym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mar Ka napisał:

Jak myślisz? Dlaczego nie są dostępne w sprzedaży? A inne wspomniane kupisz bez problemu😊

A nie czasem przez ogólny problem z dostępnością komponentów elektronicznych na rynku? Pi 4B 8GB na allegro kosztuje prawie 900zł (gdzie cena powinna być o połowę mniejsza).
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pandemią, wojną w Ukrainie, brakiem półprzewodników także nie było zbyt ciekawie z dostępnością wyżej wymienionych.

Wiem,bo czekałem aż pojawią się w sprzedaży.

Jak już były dostępne,to przez krótki czas.

Jedyna droga,to rynek wtórny.Ale też jakoś nikt nie chce sprzedać,lub czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mar Ka napisał:

Jeżeli malina,to możesz polować na Digione Signature lub Usbridge Signature.

Poluję na Digione signature już jakiś czas i nikt nie chce się pozbyć. A ten zasilacz zalinkowany wyżej będzie ok. chociaż osobiście wolałbym 25W minimum co by mieć komfort w podłączaniu bardziej wymagających prądowo urządzeń jak np malina z nakładką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wito76 napisał:

Poluję na Digione signature już jakiś czas

Pytałeś w Botland o przewidywany termin dostępności?

Dobra, widzę na stronie Allo również brak dostępności.Pozostaje więc zakup z 2 ręki.

Na początku 2019 roku, czekałem jakieś 2 miesiące.Tylko wtedy był taki czas podany.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dzisiaj Wimm młodemu do jego mini zestawu i... to że młody zadowolony to nic. Ja też nie będę wybrzydzał. Z jego "małą lampą" i trójdrożnymi monitorami Sanyo vintage gra naprawdę bardzo fajnie i dynamicznie. Nie słyszę już tego kocyka, ostrości, technicznego brzmienia. To po prostu taki sprzęt który bardzo dużo wybacza. Podłączyłem do wzmacniacza zwykłym jack-rca, zasilanie wziąłem z listwy komputerowej (są tam 2 gniazda USB do ładowania telefonu), więc warunki najgorsze z tych co wcześniej testowałem. I co? Luz. Lepiej to gra niż słuchanie z badziewnej karty muzycznej komputera. Brakuje mi tylko DACa. Po USB dałbym komputer PC a po optyku Wiima i młody miałby komfortowo. 

wiim.jpg

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kukocz napisał:

Pi 4B 8GB na allegro kosztuje prawie 900zł (gdzie cena powinna być o połowę mniejsza).

Czytalem ostatnio  o tym artykuł i sam Pi community wypowiadał się że nie będzie podnosił cen. Są w stanie produkować pół miliona sztuk miesięcznie ale zapotrzebowanie jest dużo wieksze. Zaczynaja od dostaw dla biznesu aby ten robił, potem hobbiści jak my :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2022 o 10:22, Mar Ka napisał:

Digione Sig i Usbridge Sig powinny zagrać tak samo z zasilaniem liniowym.

Mam usbridge sig, spotkałem się z opinią że digione sig gra lepiej. Ale mozliwe że zależy to od daca. U mnie po Usb gra naprawdę swietnie i jestem zachwycony tym klockiem. Ale na zasilaniu impulsowym, bez dobrej konfiguracji systemu, doboru protokołów i doboru programu do słuchania muzyki jakość była zbliżona do Chromecast Audio czy wręcz Chromecasta w moim TV 😉

Dodam niesamowitą stabilność - poza przypadkami gdy instalowałem na probe jakąś starsza wersję systemu czy dodatkowe oprogramowanie ani jednej zawiechy

2 godziny temu, chemik1989 napisał:

Więc na razie nie inwestuje w nic, może uda się zakupić coś fajnego do malinki ;)

Sig z czystym sumieniem polecam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni posiadam Wiim Mini i urządzenie naprawdę bardzo fajne. Używam z Tidal connect podpięte po optyku do Dac topping D50s I jak dla mnie dźwięk po optyku czy po usb nie słyszę różnicy. Za cenę 200 zł jaka dałem nic więcej nie potrzebuje. Jedyna wada to to że Tidal connect działa, tylko w jakości hifi bez mastera tzn beż próbkowania powyżej 44khz. Podobno aktualizacja ma to zmienić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Przemko napisał:

I jak dla mnie dźwięk po optyku czy po usb nie słyszę różnicy.

Przejęzyczenie jak rozumiem?

A ja żegnam się z Wiim, tzn nie sprzedaję, zostaje w domu, ale dałem go wczoraj przy okazji na urodziny swojemu 13-latkowi i zadowolony jest. Wiadomo, jak to młody, od razu rozpracował interfejs, radyjka sobie powstawiał do presetów, ogarnął youtuby przez bluetooth i oficjalnie odegraliśmy z Tidala "Urodziny" - Rynkowskiego. Na jego sprzęcie (zdjęcie gdzieś wyżej) nie da się wyłapać wszystkich wad brzmieniowych tego grajka i o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...