Skocz do zawartości

Wybór kolumn do 40m² - Marantz 6012 - Dali/Focal


Mateusz Kaflowski

Recommended Posts

Cześć,

Powoli szykuje się do przeprowadzki i chciałem wymienić kolumny. Mam AV Marantz 6012 i centralny Dali Zensor Vokal, tylne też Dali. Pomieszczenie ok 40m².

Z racji tego, że większość mam Dali to myślałem nad Opticon 6 MK2. Czy dadzą one radę czy przydałoby się coś większego? Zastanawiałem się też nad Focal Aria 926. Czy byłaby to opcja warta dopłaty względem Dali i czy na taki salon byłyby ok (w specyfikacji widziałem, że do pomieszczeń od 20m²)? I czy pasuje też wymienić pozostałe głośniki na Focale czy by pasowały do pozostałych Dali? A może jakieś Klipsche?

 

 

salon.jpeg

salon2.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz Dali to :

https://allegro.pl/oferta/dali-grand-hiend-12058270775

miałem te kolumny i brzmią wg. mnie rewelacyjnie. Ja miałem małe pomieszczenie , 23 m2 i i nie narzekałem. Sprzedałem je człowiekowi który postawił je w 50 m2 i nie poznałem własnych kolumn. Rewelacja. Trzeba posłuchać oczywiście ale metrażowo wpasują się idealnie.

A tu moje byłe :

IMG_1119.JPG

IMG_0963.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz Kaflowski napisał:

Marantz 6012

Nie jestem pewien czy Opticony MK2 to dobry pomysł do Marantza. Mogą umęczyć górą. Najlepszą opcją będzie wypożyczenie minimum dwóch kompletów i będziesz miał sprawę jasną.

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

dali-grand

Kurczę, piękne te Daliska miałeś. Posłuchałbym. Ale telewizorek to masz Pan chyba do kalibracji (chyba, że to taki filtr w filmie) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością dadzą sobie radę, szczególnie gdy będzie im towarzyszył subwoofer. Jednak głośnik centralny powinien być z tej samej serii co kolumny frontowe. Bez tego mogą być problemy. Trzeba by wtedy sprawdzić jak się zgrywają fronty z centralnym. Wybór subwoofera nie jest już tak krytyczny :) . Tu wszystko zależy od budżetu na niego i tego czego oczekujemy. Ma grzmieć i dudnić czy sprawdzać się bardziej w muzyce. Często trudno połączyć jedno z drugim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Opticon 6 i te mniejsze Focale Aria dadza rade w takim pomieszczeniu w kinie  bo musisz mieć tam suba.

Więc to nie specjalnie ma znaczenie.

Czy ten sub jakiś u Ciebie jest? Bo to jest konieczność.

Zapraszam do nas na odsłuch i przekonasz się jak gra system kinowy z subem i bez.

Mamy Opticony, mamy Arie posłuchasz jeszcze więcej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zarówno Dali Opticon 6 MK2 jak i Focal Aria 926 sprawdzą się w Twoim metrażu. Marantz 6012 to wydajny amplituner, który poradzi sobie z napędzeniem obu kolumn. Pozostaje tylko kwestia zgrania. 
Zarówno Focal Aria jak i Dali Opticon to kolumny o jaśniejszym charakterze brzmienia. Nie jest to brzmienie analityczne ale trzeba po prostu lubić mocniejszą górę. 

Jeśli chciałbyś posłuchać obu par to zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...