Skocz do zawartości

Recommended Posts

3 godziny temu, nixon napisał:

Jestem z Łodzi chociaż obecnie mieszkam poza. Czytałem trochę o tych kablach i podobno mają spore znaczenie :) Dużo osób poleca Purist Audio Design Genesis. Muszę pomyśleć czy kupić zwykły i tani kabelek czy zainwestować mocniej 

Nie wystarczy kupić dobry. Najważniejsze żeby się wpasował w Twój tor - zapewnił równowagę tonalną. PAD Genesis to może być przesada (zbyt wysoka półka) do łączenia Rotela ze streamerem. Zacznij od tańszych modeli. PAD Vesta, Audiomica Vandini Transparent, Chord Clearway / Chord Shawline, Ricable Magnus Coaxial / Ricable Dedalus Coaxial. W przedziale 500-1000 zł. masz już spory wybór i świetną jakość. Wypożycz kilka z lokalnego salonu - niedaleko łodzi masz np. @Q21. A w razie czego - wypożycz wysyłkowo. Sprawdź, czy bardziej pasuje Ci jaśniejsze, czy ciemniejsze brzmienie. Jeśli nie usłyszysz znaczącej różnicy - nie przepłacaj. Daj znać, jak posłuchasz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wziąć Chord Clearway. Oprócz tego kabla zostaną mi do kupienia kable głośnikowe i te już na pewno będę testował. Tutaj trochę mi się nie chciało :) Zamówiłem PAD Genesis ale w dobrej cenie :) Pewnie nie za bardzo będę mógł o nim napisać bo nie będę miał porównania. Chociaż może z czasem jeszcze coś się pobawię w zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Genesis to dobry kabelek, sam go długo używałem, testowany cyfrowy Neptun był lepszy, ale nie warty dopłaty.

A swoja drogą, tak jak pisze Rafał bez porównania z innymi nie wiesz który lepiej by się sprawdził u Ciebie.

Wiem ,że powinienem sprawdzić. Może kiedyś jeszcze będę próbował coś zmienić. Tutaj już w ślepo celowałem ale chyba tez w dobry produkt.Teraz jak już będę miał komplet jeśli chodzi o sprzęt to zostaną mi kable głośnikowe które już zamierzam testować. Później z czasem może zacznę kombinować z usprawnianiem sprzętu.

Edytowano przez nixon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, 1Ender napisał:

Mam trochę metrów tego przewodu. Mogę polutować cyną ze srebrem i miedzią. Jak chcesz. Przewód neutralny.

https://nostromo.audio/pl/kable-i-akcesoria-cyfrowe/107-kabel-do-połączeń-cyfrowych-1m-extra.html

Zamówiłem już kabelek. Póki co pewnie temat będzie do zamknięcia chociaż może jeszcze kiedyś wrócę jeśli uda mi się porównać ten zakup z czymś innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nixon napisał:

To możecie polecić mi coś od siebie jeśli chodzi o kable głośnikowe.  Rotel 1592mk2 i Bowers and Wilkins 702 s2. Pewnie za jakieś 3-4 tygodnie coś będę zamawiał. Teraz muszę namierzyc kilka modeli a później gdzieś je wypożyczyć 

Rotela z Bowersami Topy chyba łączą AQ Rokets 33, 44, wyżej nie ma sensu.

Jaki budżet na głośnikowe? 

P.S.

 Z nierogich coaxiali fajny był Profigold PGD4000.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Top Hifi do tego zestawu miałem elac reference sensible speaker cables.  Może spróbuję jeszcze od nich Rocket. Trochę sporo liczą za konfekcjonowanie bananami. W przypadku Rocket 44 jest to 800zl . Z tego względu wydaje mi się, że mogę znaleźć  lepsze kable taniej. Mimo wszystko może sprawdzę. Musiałbym w jednym czasie zorganizować sobie kilka modeli kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, nixon napisał:

Top Hifi do tego zestawu miałem elac reference sensible speaker cables.  Może spróbuję jeszcze od nich Rocket. Trochę sporo liczą za konfekcjonowanie bananami. W przypadku Rocket 44 jest to 800zl

Ale w tych 8 stówach chyba jest koszt bananów Audioquest SureGrip 300 BFA, bo zazwyczaj te są proponowane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wito76 napisał:

Dobrze, że nie napisałem jako pierwszy bo tu jakieś celebryckie propozycje lecą i bym się wygłupił :). Miałem zaproponować coś na miedzi monokrystalicznej np Neotech NEI 3005. I za 2 stówy byś się po gospodarsku wyrobił.

 

Właśnie jestem z tych nie do końca normalnych.  Jakoś mam tak ,że kiedy wydam więcej to bardziej mnie cieszy :)Tutaj planuje wydać na kabel głośnikowy około 10 % wartości sprzętu więc to chyba też nie będzie jakimś przegięciem. Tak czy inaczej przed zakupem mam w planach mocniej przetestować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiedz ze właśnie jesteś z tych Normalnych - bo to normalne zachowanie przy wydawaniu grosza. 👍

 

Często przesadzam ale jakoś tak mam. Generalnie dopóki nie mogę kupić tego co chcę to wolę nie kupować nic bo wiem ,że i tak mnie to nie będzie cieszyło.. Więc albo kupuje dobrze albo wcale :) Najgorsze ,że w tym podejściu przydałby się mocniejszy portfel od tego ,który posiadam ale charakteru nie zmienię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...