Skocz do zawartości

Dlaczego u nas jest drogo? Przykład yamaha R-N803D ...


szyszka_szyszka

Recommended Posts

21 godzin temu, szyszka_szyszka napisał:

ZObacz tutaj...

 

Pytanie do was kolejne, czy wg was można bez problemu postawić kolumny podłogowe na meblach? Jak widać na zdjęciu w rogach obok TV miałyby stać. Niestety jest tylko 32cm głębokości... i tutaj muszę zrezygnować z Heco Aurora 1000 a już chiałem je brać.

 

Taki sam problem mam z amplitunerem, który ma 40cm głębokości :( co byście zrobili w tym przypadku ?

 

 

photo_2022-05-26_09-46-03.jpg

Nie możesz ich postawić na meblach. Mało tego na jakiej wysokości tu jest ta szafka. Bo tu chyba będzie problem nawet z monitorami.

Design zniszczył Ci budowe Audio w tym salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

Nie możesz ich postawić na meblach. Mało tego na jakiej wysokości tu jest ta szafka. Bo tu chyba będzie problem nawet z monitorami.

Design zniszczył Ci budowe Audio w tym salonie.

Szafka jest na wys 55cm.

Jakie byłyby straty związane z postawieniem kolumn podłogowych na tej wysokości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2022 o 14:08, szyszka_szyszka napisał:

Cześć,

Planuję zakup zestawu stereo, coś jakościowego w okolicy yamaha R-N803D jeśli chodzi o amplituner, kolumny jeszcze nie wiem.

W polsce nowy  R-N803D w sklepach jest po 6 tyś. zł .... (we wpisach na forum z 2018r. znalazłem jak pisali że był w cenie 3500).

A teraz najlepsze:

Ustawiam VPN na UK: ten sam sprzęt za 700-800GBP (ok. 4 tyś zł)

Ustawiam VPN na Niemcy: ten sam sprzęt za 900 EUR (ok. 4 tyś zł).

 

To co jest grane? Mam jechać do niemiec po amplituner bo jest 2k tańszy? Co tu się dzieje czy ktoś wie?

Dzięki,

 

 

pozwolilem sobie odpowiedziec, bo tez akurat jestem w trakcie zakupu. I zauwazylem to samo. Z niezrozumialych dla mnie powodow - moge przypuszczac ze chodzi o zwyczajny 'zysk' ceny w Polsce sprzetu renomowanych firm sa 20-30% wyzsze niz u zachodnich sasiadow. a zarobki mamy nizsze o conajmniej 150%. Rozumiem ze wystepuja niedobory towaru, i pewnie dlatego ci co go jeszcze maja winduja swoje ceny. Gdyby nie to ze nie mam pewnosci czy dnay produkt jest skierowany na rynek niemiecki i ma np menu w ichnim jezyku, problem z ewentualnym servisem - to bez wachania kupilbym w Niemczech..bo roznica  jest odczuwalna. i tak sobie mysle i sie zastanawiam czy to dobry czas na kupowanie sprzetu (zreszta nie tylko takiej elektroniki ale i np sprzetu komputerowego) czy nie lepiej przemeczyc sie z tym co mamy i poczekac te 3-5-6miesiecy.. Tylko kto mnie zapewni ze bedzie taniej? ze bedzie wiekszy wynbor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Kolumny podłogowe służą do słuchania stojąc na podłodze. Ale jak Ci się podoba to zawieś je pod sufitem. Dalsza dyskusja nie ma sensu.

Koledzy nie odpowiadajmy już na tę prowokację.

Pozdrawiam

No dobra już się tak nie stresujcie.

Czy zatem np. Magnat Signature 503 + yamaha R-N803D zagra fajnie waszym zdaniem w salonie 35m2?

Stawianie bezpośrednio na meblach jest ok czy może jakieś podkładki się stosuje?

 

Pzdr :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szyszka_szyszka napisał:

Jakie byłyby straty związane z postawieniem kolumn podłogowych na tej wysokości?

Akustyczne i wizualne.

Wyglądało by to nad wyraz komicznie a grało by jak plastikowy śmieć.

2 godziny temu, Balbin napisał:

a zarobki mamy nizsze o conajmniej 150%.

To raczej nie możliwe.

:/

1 godzinę temu, szyszka_szyszka napisał:

Czy zatem np. Magnat Signature 503 + yamaha R-N803D zagra fajnie waszym zdaniem w salonie 35m2?

Nie bo jasno grające Magnaty nie pasują do jasno grającej Yamahy.

Tu KEF Q 350

Z tym że 35m no sub pewnie będzie potrzebny.

@Balbin to dlaczego produkty audio w Polsce są droższe było już wielokrotnie omawiane na tym forum. Poczytaj pare wątków. Bo to sporo pisania

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szyszka_szyszka napisał:

Hej, 

 

Ostatecznie chyba się skończy na WHARFEDALE EVO 4.2.


Co do tego polecacie, czy to z R-N803 D to dobry pomysł czy raczej jakiś inny środek?

 

Cześć

Spróbuj posłuchać tego w komplecie. RN803 ma duży potencjał jako amplituner sieciowy, a seria EVO lubi nie co energii. Niedawno słuchaliśmy tych głośników z Nadem C368. Muszę przyznać, że barwna i sympatyczna konstrukcja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szyszka_szyszka napisał:

Hej, 

 

Ostatecznie chyba się skończy na WHARFEDALE EVO 4.2.


Co do tego polecacie, czy to z R-N803 D to dobry pomysł czy raczej jakiś inny środek?

 

Zdecydowanie inny.

Jego cena jest zdecydowanie za wysoka.

Magnat pasuje do tych Wharfedale, NAD 368 czy właśnie Cambridge AXR 100, który gra lepiej.

Piotr

Pokusiłem się o pewną analizę:

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie inny.

Jego cena jest zdecydowanie za wysoka.

Magnat pasuje do tych Wharfedale, NAD 368 czy właśnie Cambridge AXR 100, który gra lepiej.

Piotr

 

Jak już bym brał yamahę to z niemiec za 800 EUR... więc nie jest to 6k...

A Piotrze, co do innych twoich propozycji, to co byś do tego polecił aby obsłużyć Tidal Connect?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jasne że dla zasady wolałbym zostawić kasę w polskim sklepie ale sam zobacz różnicę w cenie i masz odp dlaczego sprzętu audio nie kupuję w PL .Dla przykładu mój ostatni zakup Yamaha r/n 1000a w DE 1335 EUR w PL 7399 zł . Nawet kable Melodiki polskiego przecież producenta wytwarzane a jakże w Polsce w Niemczech są o 1/3 tańsze więc o czym tu mówić.

 

Zrzut ekranu (24)a.png

Edytowano przez Dariusz T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dariusz T napisał:

Jasne że dla zasady wolałbym zostawić kasę w polskim sklepie ale sam zobacz różnicę w cenie i masz odp dlaczego sprzętu audio nie kupuję w PL .Dla przykładu mój ostatni zakup Yamaha r/n 1000a w DE 1335 EUR w PL 7399 zł . Nawet kable Melodiki polskiego przecież producenta wytwarzane a jakże w Polsce w Niemczech są o 1/3 tańsze więc o czym tu mówić.

 

Zrzut ekranu (24)a.png

Zachęcam w takiej sytuacji kontakt ze sklepem, zapewne dostałabyś rabat. Podana cena na naszej stronie, to cena detaliczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 11.11.2023 o 22:10, Dariusz T napisał:

Jasne że dla zasady wolałbym zostawić kasę w polskim sklepie ale sam zobacz różnicę w cenie i masz odp dlaczego sprzętu audio nie kupuję w PL .Dla przykładu mój ostatni zakup Yamaha r/n 1000a w DE 1335 EUR w PL 7399 zł . Nawet kable Melodiki polskiego przecież producenta wytwarzane a jakże w Polsce w Niemczech są o 1/3 tańsze więc o czym tu mówić.

 

Zrzut ekranu (24)a.png

Podzielisz się namiarem na ten sklep z DE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...