Skocz do zawartości

Mini wieża ale jaka +-3500


Balbin

Recommended Posts

Panowie potrzebuje porady na tzw Cito.

Wpadła większa dodatkowa gotówka. Postanowiłem że spożytkuje na jakiś mini zestaw. Wybór padł na Yamaha, konkretnie musiccast

Myślałem o modelu 570D w zupełności by mi wystarczył, ale jest niedostępny, i raczej nie będa go już robić. Opcja jest 670, ta już kosztuje około 3700 są ostatnie sztuki.

Jestem laikiem , nie znam się na łączeniu poszczególnych klocków (jakbym miał składać zestaw samemu)aby wyszła układanka czyli gotowy zestaw wiec napisze co mam, co chciałbym mieć i liczę na pomoc.

Budżet do 3600 ani grosza więcej.,

Pokój gdzie to będzie stało i grało 12-15m2

Chce:

-wifi

-eternet

-bluetooth

-streaming np spotify

radio internetowe

-*wymiary  max 25cm wysokości , szerokość max 45(elektronika) głośniki monitorki - jest opcja że wymiary nie miałyby znaczenia, ale wtedy musiałbym zrobić przemeblowanie

Zdaje sobie sprawę że gotowe zestawy nie są doskonałe , bo trzeba lub wypadałoby coś wymienić lub dołożyć ale jest jak jest, .

Najlepiej jakby ktoś podał gotowe zestawy/alternatywne innych firm, albo linki do klocków z których złożę calość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Miras23 napisał:

Dołóż, dołóż i jeszcze raz dołóż do modelu MCR670D. Nie ma co zbierać po niższym Piano 570. To inna elektronika i głośniki. Nie będziesz żałował.

a w tym budżecie nie znajdę czegoś dobrego lub lepszego - nie znam się aż tak bardzo jak WY? ale słyszalem o Denonie o Onkyo gotowe zestawy, albo może ktoś poleci coś aby zbudować z klocków - np amplituner firmy x, głośniki X -etc (czytałem trochę o node 2-3 node bluesound to  nie wyjdzie taniej i lepiej niż taki zestaw mcr670?- Odnośnie mcr 670 piszą ludzie, ze w nim głośniki nie są mocna strona i wypadałoby je wymienić -. . Tylko ze powiedziałem sobie ze cena tego MCR jest maksymalną jaką chcą i mogę wydać, bo patrząc na te różne zestawy dokładajac np 500 mam lepsze głośniki, dokładając 800 mam jeszcze lepsza elektronikę i tak się można bawić do kosmicznych sum:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo ta 670 to dobra opcja. O dziwo bo po wzroście ceny poszło 'tylko" do 3700. Moglo byc znacznie gorzej.

Ale w tej cenie może być lepiej

Topinng albo SMSL + Wiim / Ieast M30 PRO + wspomniane wyżej kolumny. Dodam jeszcze że ostatnio na amazonie ELAC B6.2 był sprzedawany za 807 zł para. Więc spokojnie zbudujesz fajny zestaw.

Zapraszam Cie do nas na odsłuch oraz po wycenę sprzetu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

O dziwo ta 670 to dobra opcja. O dziwo bo po wzroście ceny poszło 'tylko" do 3700. Moglo byc znacznie gorzej.

Ale w tej cenie może być lepiej

Topinng albo SMSL + Wiim / Ieast M30 PRO + wspomniane wyżej kolumny. Dodam jeszcze że ostatnio na amazonie ELAC B6.2 był sprzedawany za 807 zł para. Więc spokojnie zbudujesz fajny zestaw.

Zapraszam Cie do nas na odsłuch oraz po wycenę sprzetu.

Piotr

Dzięki za porady, jestem wybredny jak na amatora ale. O ile kupie tego lub innego gotowca to mimo jego 'słabszych możliwości' niż to co np proponujecie WY, on ma w sobie to coś czyli pasujący do siebie wygląd. Składanie z klocków o którym wspominałem oznacza ze  musiałbym kupować często każdy z tych elementów które opisywaliście lub opisywali mi ludzie często w osobnych sklepach - polować gdzie jest kapkę taniej aby jednak nie wyjść poza budżet:) Teraz i tak wyjdę poza budżet ale nieznacznie bo muszę kupić te wszystkie kabelki optyczne/eternetowe auxy i co tam jeszcze będę potrzebował. czyli 4peknie jak nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, dzis bylem w salonie . I zostaly 3 opcje .

Opcja 1. MCR-670 - za 3700

Opcja 2 drozsza R-N602 (srebrny) + TESI 261 (czarny) -(4500 z kablami) 

opcja 3 (2 warianty) - NAD C338 + NOTA 260X  / c338 +Debut Reference B6 (tez dochodza koszta kabelkow) 3400 vs 3900 +kable

I teraz patrzac na to co chcialbym miec z 1 posta co wybrac, pomijajac juz sama cene ze jednak naginam budzet):(. Im wiecej mysle pytam czytam chodze po salonach tym bardziej glupieje:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Z Yamahą, Nadem będzie problem - tego sprzętu po prostu nie ma, bardzo ciężko o dostawy.
Dostępne mini wieże z łącznością sieciową to np Denon Ceol. Jeśli byś rezygnował z połączenia internetowego, polecić możemy Taga Harmony HTR-1000CD V.2.

Jeśli jednak chciałbyś wskoczyć poziom wyżej, polecamy wybór Audiolaba 6000A Play lub Quada Vena II Play z jakimiś monitorami.
Są to wzmacniacze stereo z wbudowaną sieciówką, zagrają o niebo lepiej od jakiejkolwiek mini wieży/amplitunera stereo.

Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja 1 i opcja 2 są dostępne (2 wariant z 3 opcji takze) o ile bym się zdecydował w ciągu paru dni.

Ja już i tak dużo nagiełem budżet, bo na początku chciałem przeznaczyć na coś grającego 1500, później 2500, teraz już jest w najdroższym wariancie 4500. i na tym chciałbym już naprawdę zakończyć dlatego nic więcej niż te 3 opcje nie biorę pod uwagę

Edytowano przez Balbin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lysyrafal napisał:

@Balbin Zapytaj w sklepie o pierwszą opcję z innymi kolumnami np.

Mission QX-2

Elac Debut Reference B6

niestety to jest gotowy zestaw - nie ma możliwosci wymiany czegoś na coś, - tzn jest jak kupie, sam sprzedam i kupie nowe .

zestaw nr 2 to tez taki gotowiec (4200 +kabelki) - tu jest opcja kupna samego amplitunera ale sam kosztuje 4koła, a głośniki takie jak w tym zestawie 1400, inne lepsze powiedzmy pod 2k). wiec lepiej wziąć co jest za te 4200. Az takim audiofilem nie jestem. Ok. czyli odrzuciliśmy opcje 3. została 1.i 2. Obie powiedzmy są w zasięgu, najwyżej Mikołaj w tym roku nie przyjdzie:P

i jak już jesteśmy w temacie, bo sprzęt chce kupić u kolegów z top Hi-Fi - które kabelki byście polecili od nich (nie te takie z super górnej polki bo pewnie majątek kosztują

Edytowano przez Balbin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

łoo panie, to jest średnia półka? bo jeśli potrzebuje +- 2x5m- to juz 500, - ><liczyłem ze te po 15 wystarczą na początek  https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-glosnikowe/audioquest-type-2-9-mb.html

dobra zapisany jestem na odsłuch na opcji nr 1 i opcji nr 2. Coś będzie na pewno kupione. dzięki za podpowiedzi.

Edytowano przez Balbin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nawet nie jest średnia półka, aczkolwiek nie chodzi o to, aby kabel był drogi, ale dobrze wpasowany w tor lub pod preferencje użytkownika. Z drugiej strony nie wiedziałem, że aż tyle go potrzebujesz, a to co podlinkowałeś na początek wystarczy.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Balbin napisał:

dobra, dzis bylem w salonie . I zostaly 3 opcje .

Opcja 1. MCR-670 - za 3700

Opcja 2 drozsza R-N602 (srebrny) + TESI 261 (czarny) -(4500 z kablami) 

opcja 3 (2 warianty) - NAD C338 + NOTA 260X  / c338 +Debut Reference B6 (tez dochodza koszta kabelkow) 3400 vs 3900 +kable

I teraz patrzac na to co chcialbym miec z 1 posta co wybrac, pomijajac juz sama cene ze jednak naginam budzet):(. Im wiecej mysle pytam czytam chodze po salonach tym bardziej glupieje:)

Przede wszystkim idź do innego niezależnego salonu na odsłuch nie do Topa. Będziesz miał większy wybór.

15 godzin temu, Balbin napisał:

niestety to jest gotowy zestaw - nie ma możliwosci wymiany czegoś na coś

Dlatego mowie skonfiguruj sobie to sam.

Mój poprzedni post.

8 godzin temu, Top Hi-Fi &amp; Video Design napisał:

Zależy o jakich modelach mówicie, ale czy to z Yamahy RN602 czy RN803 lub z NAD-a 338, 368, - są :)

Co należy dodać. Są tylko u Was. Blokujecie je przed innymi salonami. Klineci zaczynają się już domyślać dlaczego.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety Polski rynek stal sie drogi. zarabiamy srednio ze 2-3 razy mniej, a cenami nierzadko wyprzedzilismy sasiadow z Zachodu. Zmienilem sobie Ip na niemieckie i modele tej firmy yamahy mozna kupic srednio 30% taniej:"> A w Polsce jak i w samej Warszawie gdzie mieszkam nie ma za duzego wyboru..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra aktualizacja i mozna zamknac. Ostatecznie wybor padl na N-602 i Tesi 261 +okablowanie przyzwoite zakupione. Teraz czekac na dostawe i cieszyc sie jakoscia nowego dzwieku:)

Jako laik i osoba ktorej slon nastapil na ucho - slyszalem roznice miedzy MRC 670 a tym drugim. Z czasem pewnie najdzie mnie ochota na jakies lekkie modyfikacje czy rozbudowanie jakos tego zestawu

Jeszcze do budzetu musi wskoczyc jakis stojak. pewnie kolejne 200conajmniej, a wiem ze sa drozsze ale mnie juz nie stac:P

Edytowano przez Balbin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2022 o 07:38, S4Home napisał:
Dnia 26.05.2022 o 23:01, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zależy o jakich modelach mówicie, ale czy to z Yamahy RN602 czy RN803 lub z NAD-a 338, 368, - są :)

Co należy dodać. Są tylko u Was. Blokujecie je przed innymi salonami. Klineci zaczynają się już domyślać dlaczego.

Piotr

Skontaktuj się z naszym biurem w celu dostępności i dostaw sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się. RN 602 w zestawach można brać ale  803 nie.

12 godzin temu, terracan1929 napisał:

Dlaczego ? 

Możesz lepiej sterować ceną oraz to żeby system był kupowany z konkretnymi modelami kolumn. To zawęża znacznie wybór i ma Ci dać poczucie kupienia z dobrym rabatem.

Do póki produkty nie zaczną być normalnie dostępne to cierpieć będzie klient.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

Do póki produkty nie zaczną być normalnie dostępne to cierpieć będzie klient.

To oczywiście prawda, liczna konkurencja na rynku jest sprzymierzeńcem klienta. Monopol stawia go zaś w trudnej sytuacji.

Ale tak jak dotychczas THF miało monopol na wyższe modele Yamahy (sam tego doświadczyłem , gdy kupowałem 1200), to myślisz,że teraz także niższe modele będą tak "Zawłaszczane" ?

A nie jest tak po prostu dlatego,że sprzętu dociera do Polski mało, w związku z czym salony THF chcą mieć co zaoferować i ściągnąć klienta, a dla inncyh sprzedawców po prostu nie zostaje towaru ? Myślę, że właśnie tak to obecnie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...