Skocz do zawartości

Wzmacniacz zintegrowany - JAKI?


zolt

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Stoję przed zakupem wzmacniacza zintegrowanego i mam totalny mętlik w głowie.
Zależy mi na tym, by był on w miarę "dzisiejszy", czyli przygotowany na wszelką cyfryzację i miał w miarę sporę możliwości wejść/wyjść.
Obecnie czekam na dostawę SVS SB-2000 PRO, więc istotne jest, by obsługiwał on suba. Dobrze by było, gdyby miał wejście USB pod kompa, ale nie jest to konieczne. Zawsze w ostateczności będzie można to załatwić gdzieś na dysku w sieci, ale jakby takowe było, byłoby na duży plus. Szybko podłączyć kompa, laptopa.
Będzie podłączony telewizor, właśnie jakieś sprzęty cyfrowe, więc fajnie, jakby miał dobrego DACa.
Obecnie kolumny to Monitor Audio BR2, jednak nie przywiązywałbym aż tak dużej uwagi do tego, bo one z czasem też pójdą na wymianę i raczej potem kolumny będą dopasowane do ewentualnego wzmaka. To i tak będzie przepaść w stosunku do tego, co było do tej pory. :P

Obecnie na oku mam takie sprzęty jak:
- Cambridge CXA61
- Bluesound POWERNODE
- Audiolab 6000A Play
- NAD C368
- Quad Vena II Play
- Magnat MA 700 (interesował mnie MR 780, ale nie posiada ani Pre Out ani wyjścia na SUB, więc SVSa bym nie podłączył).

Może jeszcze są jakieś inne propozycje ciekawych sprzętów. Problem w tym, że nie ma jak tego wszystkiego odsłuchać i będę musiał w jakiś sposób zagadać ze sklepem, by za kaucją czy w jakiś sposób 2-3 wzmaki mi udostępniono na testy. Cambridge akurat jest dostępny u mnie w mieście, więc z tym wzmakiem akurat nie będzie problemu.

Intryguje mnie ten Magnat, bo opinie są różne, ale jest jednak dużo pozytywnych w kwestii ciepłego brzmienia, przyjemnego, muzykalności. Sam nie jestem zwolennikiem raczej ostrej góry i wolę ocieplony dźwięk, jednak nadal w miarę szczegółowy. Magnat dość dobrze stoi cenowo i zastanawia mnie czy odstaje jakością dźwięku czy po prostu marka nie ma aż tak dobrej opinii wśród audiofilów? W zasadzie cenowo stoi na tyle spoko, że w przypadku Magnata szarpnąć by szło jeszcze na streamer Bluesound Node, co by uzupełniło o możliwość streamingu.

Ktoś coś na temat tych sprzętów, jak one grają, które brać na poważnie, może coś jeszcze?

Im więcej w temacie siedzę, tym większy mętlik i chyba potrzebuję jakiejś dyskusji, paru wpisów, spostrzeżeń, wrażeń innych odnośnie różnych sprzętów. ;)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zolt changed the title to Wzmacniacz zintegrowany - JAKI?

Tylko co polecacie fajnie grającego ze wzmaków analogowych z wyjściem na suba? ;)
Oglądałem tylko zintegrowane z DACami, w takiej sytuacji zmienia się całkowicie wszystko i cały proces jakby zaczyna się od początku. :P
W teorii wzmacniacz analogowy powinien tańszy grać na podobnym poziomie jakościowym bez DACów i innych, bo przecież te podzespoły już odpadają. Jeżeli tak nie jest niewiele to zmienia, bo i do analoga jak i do integry zawsze oddzielny DAC można dorzucić. ;) Kwestia, żeby spinało się to jakoś finansowo, bo w miarę sensowny DAC za te 2k, to tak wzmak pewnie maks do 4. Pytanie czy to lepsze rozwiązanie. :)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko doradzać wzmacniacz nie wiedząc jakie będą kolumny.

Część z tych wzmacniaczy gra jednak kompletnie inaczej.

Audiolab 6000 Play nie jest jakąś nowinką techniczną, ale w cenie w której mozna go czasem dostać. 3000 zł zyskuje bardzo na atrakcyjności. Wtedy warto go brac pod uwagę.

NAD 368 z tej listy wydaje się być najsensowniejsza z opcji. Ewentualnie dopisał bym do listy Cyrus ONE / CAST albo Marantza PM 7000N

Jako czyste wzmacniacze dobre w swojej ceni warto też popatrzeć na Exposure, chociaż ten to będzie czysty wzmacniacz bez dodatkowych gniazd albo wspomniany własnie Magnat MA 700.

Jednak prawdę mówiąc wolał bym znać kolumny do krórych będzie on podłączony.

Co masz teraz?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
"Nowinki techniczne" zdarzają się być po prostu cięciem kosztów produkcji także trzeba danego sprzętu posłuchać, a nie analizować dane techniczne i recenzje.
Wzmacniacze, o których wspomniałeś to topowe rozwiązania w swoim budżecie. Przede wszystkim wpadnij do nas na odsłuch - rozwiejemy wiele wątpliwości ;) 
Wszystkie te wzmacniacze mamy dostępne od ręki. Możesz spojrzeć jeszcze na Atolla IN50, Musicala Fidelity M2/M3Si lub Vincenta SV-500.
Nie mają streamerów na pokładzie, ale Audiolab 6000N rozwiązałby ten problem :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zolt napisał:

Stoję przed zakupem wzmacniacza zintegrowanego i mam totalny mętlik w głowie.

Szukasz (p)odpowiedzi, ale sam niewiele przedstawiasz. Przydałoby się przynajmniej:

- jaki obecnie masz system;

- co Ci w nim przeszkadza (bo rozumiem, że to jest intencją wymiany integry?);

- jaki ogólnie dźwięk preferujesz;

- z czym będzie grał nowy wzmacniacz - kolumny i źródło.

Edytowano przez Melo-man
literówki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zolt napisał:

Zależy mi na tym, by był on w miarę "dzisiejszy", czyli przygotowany na wszelką cyfryzację i miał w miarę sporę możliwości wejść/wyjść.

Od razu zaznaczę, że jestem newbie, sam się też rozglądam za czymś i myślę teraz o kombinacji źródło cyfrowe z regulacją mocy + końcówka. Tak jak tutaj już ktoś pisał część analogowa mogłaby posłużyć na lata, poza tym (piszę co przeczytałem gdzieś tam, być może gdzieś tu - wzmacniacz i cała reszta mają inne wymagania co do zasilania więc ich oddzielenie wydaje się sensowne), a w przyszłości po prostu byś wymienił część cyfrową na coś na lepszego/nowocześniejszego. Nie wiem niestety jak z subem przy takim połączeniu

To co piszę wyżej to po pierwsze propozycja do rozważenia, a po drugie pytanie ode mnie czy to ma sens ;) (w klubie atolla jest bardziej konkretne pytanie ode mnie jeśli ktoś ma chęć się ustosunkować)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem niewiele informacji, choć wiem, że ważne, to niektóre nie mają aż tak dużego sensu (tak mi się wydawało), bo np. obecne kolumny również idą do zmiany, ale za parę chwil jak się budżetowo odkopię po zakupie SVSa i wzmacniacza.

Ale obecnie posiadam Monitor Audio BR2, jednak nie chcę dostosowywać sprzętu akurat pod nie i jestem w stanie zaakceptować to, że jakiś wzmak nie będzie spasowany idealnie akurat z nimi mimo, że sam w sobie będzie bardzo dobry, bo kolumny będą po prostu zmienianie i nie ma sensu tylko i na nie patrzeć pod kątem wyboru sprzętu. Trochę nie od tej strony, ale związane jest to z naprawdę bardzo kiepską kondycją obecnego wzmacniacza, starego BASFa, którego nie warto tu wymieniać. Sypie się po prostu, gubi kanały, coś trzeszczy, przerywa, generalnie to jest kicha. Więc na gwałt potrzebuję wzmacniacza, a później dopiero dopasować już kolumny pod fajny wzmak przy zmianie tych monitorów na inne.

Do tej pory posiadałem 9 metrowy pokój i wiele lat temu odpuściłem sobie kwestię audio, bo nic się więcej tu nie dało zrobić. Ciągnąłem więc to co miałem i nie skupiałem się na zmianach. Obecnie mieszkam już sam i mam całe mieszkanie do dyspozycji wraz z dużo większym pomieszczeniem, więc otworzyły się możliwości.

Źródło głównie cyfrowe. W planach jest Streamer, jakiś komputer, dysk sieciowy.

Dźwięk lubię cieplejszy niż zimniejszy, ale też z zachowaniem odpowiedniej ilości detali i smaczków. Nie przepadam za przejaskrawionym dźwiękiem pełnym sybilantów i wbijających się w głowę agresywnych wysokich tonów. Bas szybszy niż zamulający, ładnie i nisko schodzący, wypełniający, ale nie zagłuszający całego pasma. Fajnie jakby dysponował w miarę dobrą dynamiką i tam gdzie trzeba uderzył jak należy.

Muzyka przeróżna, lubię i Toola, Riverside, Porcupine Tree, Airbag, Pink Floyd, Alice in Chains, The Cure ale i dobrą elektronikę jak np. Aphex Twin czy coś intymnego na fajnych, bliskich wokalach. Także dość różnorodnie.

Generalnie głupieję, koncepcje mi się zmieniają. Myślałem nad tym, by zakupić np. Bluesound Node i do tego jakiś wzmak, nawet już wtedy bez wejść cyfrowych, bo to załatwiłby Bluesound.
Wcześniej myślałem o czymś wszystko w jednym jak ten Quad Vena II Play czy Audiolab 6000A Play, ale mam wewnętrzne poczucie, że jak upchane jest wszystko w jednym, to gubi się gdzieś jakość. Może mylnie. Stąd przyszła mi myśl, by Streamer przejął część cyfrową, a może wzmak jednak pełny analog.

Sam nie wiem, im więcej w tym siedzę, tym większy mętlik. ;) Na pewno musi wzmacniacz obsłużyć SVSa, którego dzisiaj już odbieram.

Poprzeglądam jeszcze podane tu propozycje. Najlepiej by było kilka takich sprzętów przetestować w domu, więc pewnie będzie trzeba kilka klocków zakupić i ewentualnie oddać te, które nie podpasują. Boję się, że jednodniowe odsłuchy na miejscu to może być jednak trochę zbyt mało znając siebie.

Dzięki za kilka propozycji, zerknę jeszcze co i jak. ;)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, iFi Audio napisał:

Kolejny głos na Audiolaba z mojej strony. Mam z nimi bardzo dobre wrażenia. Jeżeli zaczynasz małą rewolucję w systemie audio, to może warto by było pomyśleć o jakiejś adaptacji akustycznej? Czasem nie trzeba dużo, aby znacznie poprawić dźwięk :)

Dzięki. Jasne, adaptacja też nastąpi, bo uważam, że połowa jak nie więcej dobrego brzmienia wynika z adaptacji. Już cały czas myślę nad rozwiązaniami odnośnie tłumienia pierwszych odbić, gdzie umieścić i tak dalej. W pomieszczeniu jest nadal trochę za duży pogłos i będę to sukcesywnie ogarniać. Akustyka bardzo, bardzo ważna. :)

A jak Audiolab gra? Po jaśniejszej stronie mocy, ciemniejszej? Bardziej podbite skraje pasma czy wyrównanie granie?

Jeszcze istotne jest dla mnie to jak sprzęt gra przy cichych odsłuchach, bo jednak często bywa, że dźwięk staje się płaski, a dobrze zrobiony loudness jest rzadkością. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zolt napisał:

Dzięki. Jasne, adaptacja też nastąpi, bo uważam, że połowa jak nie więcej dobrego brzmienia wynika z adaptacji. Już cały czas myślę nad rozwiązaniami odnośnie tłumienia pierwszych odbić, gdzie umieścić i tak dalej. W pomieszczeniu jest nadal trochę za duży pogłos i będę to sukcesywnie ogarniać. Akustyka bardzo, bardzo ważna. :)

A jak Audiolab gra? Po jaśniejszej stronie mocy, ciemniejszej? Bardziej podbite skraje pasma czy wyrównanie granie?

Jeszcze istotne jest dla mnie to jak sprzęt gra przy cichych odsłuchach, bo jednak często bywa, że dźwięk staje się płaski, a dobrze zrobiony loudness jest rzadkością. ;)

Dla mnie 6000A jest nieco ciemniejszy i ma równy styl grania. Gdybym szukał integry w tym przedziale cenowym to pewnie bym go kupił.

Pogłos jest najważniejszy przy adaptacji akustyki, żadne DSP go nie ograniczy, można to zrobić tylko fizycznie w pomieszczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, iFi Audio napisał:

Dla mnie 6000A jest nieco ciemniejszy i ma równy styl grania. Gdybym szukał integry w tym przedziale cenowym to pewnie bym go kupił.

Pogłos jest najważniejszy przy adaptacji akustyki, żadne DSP go nie ograniczy, można to zrobić tylko fizycznie w pomieszczeniu.

Tak, dlatego pojawią się jeszcze ustroje akustyczne pochłaniające odbicia, wjedzie dywan dodatkowy na podłogę. Zastanawiam się tylko co na sufit i jak to bezpiecznie zawiesić.
No to może dorzucę do "paczki wzmaków" tego Audiolaba...

A ktoś miał styczność z Quad Artera Solus oraz NuPrime IDA-8? Też mnie zainteresowały te sprzęty.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zolt napisał:

A jak Audiolab gra? Po jaśniejszej stronie mocy, ciemniejszej? Bardziej podbite skraje pasma czy wyrównanie granie?

Zalezy jaki test czytasz. W różnych piszą inaczej żeby sprostać oczekiwaniom każdego.

14 godzin temu, zolt napisał:

Jeszcze istotne jest dla mnie to jak sprzęt gra przy cichych odsłuchach, bo jednak często bywa, że dźwięk staje się płaski, a dobrze zrobiony loudness jest rzadkością. ;)

To prawda. Tu dobrze sobie radzi Cyrus i Nuprime IDA8

Z tym że jak mówiłem jak upolujesz 6000 Play w cenie 3K no to jest to kiler cena. Wówczas nawet starszy system sieciowy nie będzie przeszkadzał. Albo inaczej będzie do zaakceptowania.

Ale patrząc po ile mozna teraz dostac niektóre streamery i to z Connect jak Wiim mini czy nowy Taga 10B no to nie pakował bym się w urządzenie all in one.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab to granie przestrzenne, głębokie, nieco po cieplejszej stronie. Skrajami pasma gra np CXA61.
Artera Solus (i wersja Play) to świetny all in one - bezpośrednia konkurencja Audiolaba Omnia.

Quad zapewni świetną energię, dociążenie i kontrolę basu. 
Kilka słów o Quadzie możesz usłyszeć w naszym filmie na YouTube ;)
...lub osobiście możesz go przetestować u nas w salonie. W grę oczywiście wchodzi wypożyczenie wysyłkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...