Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

29 minut temu, tomek4446 napisał:

Moi znajomi wybudowali chałupę. Śledziłem tą budowę od fundamentów. Wpakowali tam tyle elektroniki ile się dało. Dwie pompy ciepła , pełna rekuperacja , filtry wody / kurde mają po dwa kurki w kranach :) / , fotowoltaika , centralny odkurzacz , wszędzie ogrzewanie podłogowe , sterowany elektronicznie system nawadniania terenu i oświetlenia , sterowanie żaluzjami , podłączone do systemu zdalne otwieranie drzwi zewnętrznych , podłączone kontaktrony okienne / alarm/. Powiem tak. Jak dla mnie to jakieś nieporozumienie :) W domu jest sześć paneli sterowania ??? 

Odpaliliśmy jeden i normalnie jak na Star Treku . Milion danych , ustawień , opcji . 

Powiedzcie mi , dlaczego ludzie robią sobie taką krzywdę za własną kasę ? :) 

Dla prestiżu 😊🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takich znajomych. Niektóre rozwiązania ciekawe ale tylko kilka jest naprawdę praktycznych. Reszta to gadżety. Im starszy się staję tym bardziej doceniam technikę analogową jako bliższą człowiekowi.

Tydzień temu odwiedziłem znajomego Norwega. Żyje na zachodnim wybrzeżu w sąsiedztwie stolicy Wikingów.  Pomimo, że jest zamożnym człowiekiem nawet jak na warunki norweskie, mieszka w lesie w drewnianym domu opalanym drewnem pochodzącym z zasobów własnego lasu. Tak samo jak jego ojciec. I dziadek. I pradziadek. I… zresztą „spotkałem” ich wszystkich na rodzinnym cmentarzyku nieopodal osady, która nosi nazwę taką jak jego nazwisko. Podoba mi jego przywiązanie do „analogowego” życia bo stać go na każdą miejscówkę włączając Oslo. Tak jak ja jest melomanem, ma sporą kolekcję winyli. Gustuje w folku, głównie skandynawskim. Gdy się tam przebywa, to jedynie Tesla X stojąca przed domem nie pozwala zapomnieć który mamy rok… 

To mi imponuje bardziej niż gadżety.  A te - w przeciwieństwie do tradycyjnej i niezniszczalnej kozy norweskiej firmy Jotul - czasem się psują…

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...