Skocz do zawartości

Poszukiwanie następcy Panasonic TX-L55WT60E


Bogusław 66

Recommended Posts

Boguś widziałem kątem oka dyskusję w Twoim wątku o TV. Nie daj się wciągnąć w żadne qledy. W tym momencie nie ma co się zastanawiać jeśli chodzi o jakość obrazu. Istnieje tylko oled. Ten Panas wydaje się ciekawa propozycją.

Oczywiście ta technologia ma swoje wady ale jeśli bierzemy pod uwagę jakość...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Rozmiar? ......  65cali.

Nie. Tylko 55`. Oglądam z odległości ok 2.7 m i jak dla mnie jest OK. Krótko o HZ1500. Kolory bez kalibracji są bardzo naturalne. Ustawień predefiniowanych sporo i każdy może coś wybrać wg upodobań. Czerń wg mnie jest referencyjna. Nie widziałem lepszej. Oglądając dema video 4k jest wrażenie, że to nie obraz 2D tylko 3D.

Wady to firmowy system bazujący chyba na starym Tizenie. Bardzo responsywny ale nie ma Tidala, Spotify, HBO Max czy Playera. Netflix 4k z DV wymiata. To samo Amazon. Czekam na Chromecasta 4K bo na HBO w czerwcu nowy sezon Westworld będzie i chcę w lepszej jakości obejrzeć. Dekoder Polsatu niestety HBO słabo odtwarza. 

Wbudowane nagłośnienie nie powala. W Philipsie miałem z wbudowanym subikiem więc mam niedosyt. Nie jest to problemem bo mam ampli kina podpięte 5.1 z całym setem STXa więc na mecze, filmy czy koncerty jest OK. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodnie fora donoszą że Panasonic z sezonu 22 w sprzedaży w połowie lipca, a nawet może sięgać sierpnia, duże opuznienie w tym roku.

Obecnie oglądam na 32 całe Toshiba,  nie jest to nawet HD, trochę źle mi z tym ale poczekam i tak więcej na codzień gra muzyka niż świeci ekran. No dobra troche sie patrzy .. wczorajsze treningi Prema Orlen czy dziś i jutro F1 i 24h Le Mans.

Mam miskę i dekoder 4k z dostępem na kanałów Canal+ i HBO, coś tam w 4k leci. Syn posiada akces do netfix ale czy to 4k? Nie wiem. Dzwiekowo mam jakiś Panasonic BTT 885 ale jest off a jak chce pogłośnić  to głos idzie/szło  światłem do DAC.

A poza konkursem dodam że wtyk WireWorld toslink po wyjęciu z TV się rozpadł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MariuszZ napisał:

Wudowane nagłośnienie nie powala. W Philipsie miałem z wbudowanym subikiem więc mam niedosyt. Nie jest to problemem bo mam ampli kina podpięte 5.1 z całym setem STXa więc na mecze, filmy czy koncerty jest OK. 

Potwierdzam, nagłośnienie w TV marki PHILIPS jest naprawdę dobrej jakości. Oczywiście, nie można tego porównywać do sprzętu Audio, ale wśród TV moim zdaniem wiedzie prym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo wszedłem z Disney-plus channel, ale nadal brakuje dużego (65) ekranu.

W temacie TV? czekam ....

 

Jest też pare recenzji "dobrych" TV wartych rozważenia.

 https://www.komputerswiat.pl/recenzje/sprzet/telewizory/recenzja-samsung-s95b-najnowszy-telewizor-samsunga-z-ekranem-oled/4vehrv8

https://hdtvpolska.com/telewizory-do-konsoli-ps5-promocje-65-cali-sony-x90j-wyprzedaze-cena/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2022 o 17:13, Bogusław Kożyczkowski napisał:

W temacie TV? czekam ....

Także czekam. Mam podobną sytuację, tylko, że moja plazma Panasonic mająca 12 lat, nie chce "wyzionąć ducha". Po głowie chodzi mi Panasonic na nowej matrycy QD Samsunga, o ile Panas będzie używał tych matryc. Gdzieś czytałem, ze rozważa taką opcję. Gdyby nagle wysiadł mi mój TV, a mając tylko ten jeden, szarpnął bym się na nowego Samsunga QD-OLED.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szybciej to Sony zapowiedział użycie matryc od Samsung.

Bardziej dziwi mnie pisane o stosynku wielkości ekranu do odległości oglądania.  Gdy u mnie prawie 4m to ile tych cali być powinno? A co u innych gdy mają jeszcze więcej? 

Zalecają duży ekran a zaraz potem piszą że nie polecają tych za 3-5k bo to marne matrycę i lepiej zredukować wielkość ekranu by zyskać na jakości matrycy,  no i jeszcze o jakości sygnału że to ważne  bo taki gabaryt  pokaże wszystko. Tylko ceny 77-80 i więcej to już projektor bardziej opłacalny. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie kalkulatory, to w buty sobie wsadzic mozna. Liczy sie Twoj komfort ogladania. Ja na przyklad wbrew wzorom zawsze mialem zbyt male tv (jeszcze od czasow kineskopowych), aktualnie mam 43" fhd Sony, ogladam z ok 3 metrow i jestem kontent, rodzina rowniez nie narzeka. 

Kiedy chce duzego ekranu i kinowych wrazen, wtedy ide do kina, tego zaden tv nie zastapi 😜

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ale szybciej to Sony zapowiedział użycie matryc od Samsung.

Sony już ma modele  55" i 65" na matrycy QD-OLED, tylko okrutnie drogie. Na Panasonicu nigdy się nie zawiodłem, przed obecną plazmą 50" też miałem plazmę tej firmy tylko 42", która u mojej ciotki działa do dziś (obraz, przysłowiowa żyleta), pomimo, że ma chyba z 15 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmę 46cali miałem wcześniej, WT60 go zastąpił, potem stała długo u syna, czasami coś oglądał (mam dodatkowe dekodery od Canal+) ale gdy ostatnio chciałem ja uruchomić, okazało się ze ma przebicie masy, poszło po kablu HDMI do dekodera, ten wytrzymał, ale puścił prad po kablu antenowym do konwertera i ten spaliło.

.... wywiozłem TV do utylizacji.

------

Piszą, że w dobie streamingu wideo o to właśnie chodzi my mieć kino ... w domu (duży ekran i ten dźwięk).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad 4m do ekranu 48cali , ogląda się elegancko , natomiast przy tej odległości nie ma znaczenia zbytnio 4k vs full hd , chociaż przy hdr/dv widać inną jasność , czy bitrate ;) 

Pewnie ze 100 cali trzeba by , tylko wtedy przy słabym sygnale widziałoby się wszystkie zakłócenia

Bogusław kupił już ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje  ..... że na listę potencjalnych oszukujacych nie trafi Panasonic,  mocno liczę na tegoroczny model.

Teraz nikomu wierzyć  ......nie wypada.

https://hdtvpolska.com/telewizory-samsung-qd-oled-s95b-55-65-media-expert-cena-gdzie-kupic-test/

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z matrycą OLED Evo ..... tylko 65 cali - drogo.
Źródło: https://hdtvpolska.com/test-philips-oled936-120hz-najlepszy-telewizor-do-filmow-opinie-promocja/18/

no i ........ zacząłem rozważać nad TV z ubiegłego sezonu.

https://hdtvpolska.com/telewizory-panasonic-2021-hdmi-2-1-4k-120-hz-vrr-aktualizacja/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

zacząłem rozważać nad TV z ubiegłego sezonu.

I to jest wg mnie najlepsze rozwiązanie. Nowsze serie faktycznie zapewnią postęp względem jasności, obraz HDR i jego specular highlights details będą jeszcze bardziej "punchy", ale ja bym wolał jednak zachować te kilka tysiaków w kieszeni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...