Skocz do zawartości

Poszukiwanie następcy Panasonic TX-L55WT60E


Bogusław 66

Recommended Posts

Mam LG oled 120hz , jak sygnał słaby a zazwyczaj z dekodera upc jest taki to jakość mizerna szczególnie niektórych wydarzeń sportowych - co innego z PC czy ze streamingu.

Jedyny problem obecnie to ustawić taki tv jak należy by nie wkurzało to jednak sporo czasu , u mnie konfig Tomek4446a się sprawdził. Pierwszy miesiąc po przesiadce z lcd "boli" , ale warto było.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kubakk napisał:

Mam LG oled 120hz , jak sygnał słaby a zazwyczaj z dekodera upc jest taki to jakość mizerna szczególnie niektórych wydarzeń sportowych - co innego z PC czy ze streamingu.

Jedyny problem obecnie to ustawić taki tv jak należy by nie wkurzało to jednak sporo czasu , u mnie konfig Tomek4446a się sprawdził. Pierwszy miesiąc po przesiadce z lcd "boli" , ale warto było.

 

Dziękuje, to cenna uwaga.

 

 

@TomekN nie widzę Twoich wpisów, ale widzę odpowiedzi na Twoje pisanie, więc od siebie dopisze, że śmiało możesz tu już nie pisać, nie ma tu nic czym mógłbyś zabłysnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to wygląda że TV zwłaszcza 4K, po podaniu słabszego sygnału powoduje znaczny spadek komfortu oglądania, efekt ten potęgują jeszcze większe wielkości matryc, oraz różnice w nadawaniu poszczególnych kanałów, nie ma co się oszukiwać mając super nowoczesny dekoder 4K ile filmów/ kanałów rzeczywiście jest tak nadawanych. Dobrze że istnieją usługi streamingowe które co nie co ratują :) Ja jeszcze kurczowo trzymam się swojej już leciwej plazmy Panasonica, mając świadomość że w końcu padnie i będę stał przed podobnym dylematem. Ale jak co niektórzy wspominali plazm już nie produkują więc w Oledy i tp. trzeba iść :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski Boguś odnośnie TV Philips mogę powiedzieć, że ich oprogramowanie, szybkość działania są po prostu słabe. Mam już drugi TV tej marki ( niższe modele tzn. seria 6000 ) ze względu na Ambilight i jakość obrazu.

Brat ma TV LG, matka Panasonic i są zadowoleni.

Co do marki Samsung mam podobne zdanie co Wojtek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lysyrafal napisał:

@Bogusław Kożyczkowski Boguś odnośnie TV Philips mogę powiedzieć, że ich oprogramowanie, szybkość działania są po prostu słabe. Mam już drugi TV tej marki ( niższe modele tzn. seria 6000 ) ze względu na Ambilight i jakość obrazu.

Brat ma TV LG, matka Panasonic i są zadowoleni.

Co do marki Samsung mam podobne zdanie co Wojtek.

Dzięki Rafał, to pomocna informacja, powoli zagęszczam typy.

--------

No i szkoda, że nie widzę cen Panasa 1500 na sezon 22, to pomogło by mi dokonać wyboru.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski   Dodam jeszcze, że po ostatniej aktualizacji w moim TV troszkę się popieprzyło. Nie jest to może uciążliwe, ale sam fakt nie napawa optymizmem. Dzwoniłem w tej sprawie na infolinię Philips i niestety lepiej nie będzie, bo następnych aktualizacji nie będzie.

Dlatego też, nawet nie próbowałem aktualizować mojego sprzętu grającego, bo mam na nie uczulenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebik_85 napisał:

Ja jeszcze kurczowo trzymam się swojej już leciwej plazmy Panasonica

Tata miał to samo 😉 Od 15 lat słyszałem o wyższości plazmy.(też Panasonic) - kupiliśmy Rodzicom na prezent rocznicowy 70ke LG. Nie było jednego aspektu w ktorym plazma byłaby lepsza, nawet w czerni 😉 mimo że LG chyba na IPS... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcinmarcin napisał:

Tata miał to samo 😉 Od 15 lat słyszałem o wyższości plazmy.(też Panasonic) - kupiliśmy Rodzicom na prezent rocznicowy 70ke LG. Nie było jednego aspektu w ktorym plazma byłaby lepsza, nawet w czerni 😉 mimo że LG chyba na IPS... 

Pewnie różnorodność matryc itd. generalnie nie zawsze musi tak być, mam jeszcze w domu monitor IPS Samsunga z tunerem TV i pod względem kolorów ten akurat monitor w czerni nie ma startu do tej plazmy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Melo-man napisał:

Czy to jest wątek o telewzozrach, bo już sam nie wiem... 🤨

Ten wątek juz dawno przeobrażil się w bloga , jest tu kawalek z mojego życia i dylematow z audio zwiazanych który już dawno powinien być skończony i zamknięty,  tylko życie wciąż dopisuje nowe strony, a nie jestem z tych co z byle powodu od razu zakładają nowy temat wiec tak śmieci tu my dalej. A co! 

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

@Bogusław Kożyczkowski   Dodam jeszcze, że po ostatniej aktualizacji w moim TV troszkę się popieprzyło. Nie jest to może uciążliwe, ale sam fakt nie napawa optymizmem. Dzwoniłem w tej sprawie na infolinię Philips i niestety lepiej nie będzie, bo następnych aktualizacji nie będzie.

Dlatego też, nawet nie próbowałem aktualizować mojego sprzętu grającego, bo mam na nie uczulenie.

To standardowa procedura pozorowanych poprawek począwszy od telefonów ...... po słynnego Windowsa. 

---------

Czytając ...  dochodzę do wniosku że OLED trzeba odpuścić przez mój "jasny" pokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To standardowa procedura pozorowanych poprawek począwszy od telefonów ...... po słynnego Windowsa.

Właściwie masz rację, ponieważ ja nie zauważyłem u mnie w TV żadnej poprawy. Obiecują cuda, wianki po aktualizacji, a tu wychodzi klops.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czytając ...  dochodzę do wniosku że OLED trzeba odpuścić przez mój "jasny" pokój.

O właśnie o to miałem zapytać. Ja Cię Boguś bardzo dobrze rozumiem, że jak się słyszy Samsung to ma się takie odczucia jakby ktoś powiedział Polasat. Dwa miechy temu wymieniałem starawego IPSa Pansonica na Samsunga QN91A i bardzo się na ten fakt zżymałem. Ale naprawdę obecnie, jeżeli nie OLED to następny "naj" jest właśnie QLED od Samsunga. Dwa podstawowe parametry jasność i czerń są na naprawdę wysokim poziomie. Można mieć zastrzeżenia do wyposażenia, ale wtedy można wziąć po uwagę QN95A i ...będzie Pan zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna rzecz, o której chyba nikt nie napisał - telewizory Samsunga z bliżej nieznanych mi powodów nie obsługują Dolby Vision, a ten system naprawdę robi robotę i na chwilę obecną jest chyba najbardziej przyszłościowy. Brak wsparcia dla DV wg mnie dyskwalifikuje Samsunga już na starcie. Wyjątkiem są modele TV z najwyższej półki, których parametry są na tyle wysokie, że brak DV nie jest już tak odczuwalny jak w modelach bardziej przystępnych cenowo.

Druga rzecz, że Samsung i LG to producenci, którzy fabrycznie chyba najmocniej "podkręcają" obraz - na wystawie sklepu robi to  wrażenie, ale do oglądania w domu się nie nadaje. Niezbędna jest fachowa kalibracja. Pod tym kątem telewizory Panasonica wypadają dużo lepiej - w dużym uproszczeniu parametry obrazu już fabrycznie są dużo bliższe naturalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vesper napisał:

na wystawie sklepu robi to  wrażenie, ale do oglądania w domu się nie nadaje.

Samsung ma specjalny tryb "sklepowy" który zmieniasz w domu na "home",  a modele QN wręcz są uznawana za najlepiej skalibrowane zaraz po wyjęciu z pudełka. Oczywiście dodatkowa kalibracja nie zaszkodzi. Także taka opinia jest kompletnie chybiona, choć wcześniej sam ja propagowałem 🤪

14 minut temu, vesper napisał:

Ważna rzecz, o której chyba nikt nie napisał - telewizory Samsunga z bliżej nieznanych mi powodów nie obsługują Dolby Vision,

Nie chcą płacić opłat licencyjnych i dlatego wspierają własny standard HDR+, który faktycznie jest uznawany jednak za gorszy od DV.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slaw0001 napisał:

Samsung ma specjalny tryb "sklepowy" do domu "domowy",  a modele QN są uznawana za najlepiej skalibrowane po wyjęciu z pudełka. Oczywiście dodatkowa kalibracja nie zaszkodzi. Także taka opinia jest kompletnie chybiona, choć wcześniej sam ja propagowałem 🙄

W porządku, możliwe, że tkwię w realiach sprzed 2-3 lat i wcześniej. QN to chyba nowa seria, z bieżącego lub najdalej z ubiegłego roku? Przyjmuję, że poszli po rozum do głowy i zmienili podejście pod tym kątem.

Tak czy owak zamiast Samsunga zdecydowanie bardziej wolałbym Sony lub Panasonic. Brak obsługi DV jest po prostu bardzo słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co czytam to Panasonic jest uznawany za wzór do naśladowania pod wsgledem wierności obrazu. Tak mi się teraz jakoś skojarzyło ekrany samsunga w telefonach. ?...Amolet. ... piękne i nasycone kolory.

Gdyby tak tegoroczny Panasonic 1500 pokazał cenę, to rozważyć bym ten model bo chwalą się  o podniesieniu o 30% jasności OLEDa. Jeszcze zostaje mocno refleksyjne ekran, inni już sobie z tym poradzili.

Nie skreśla Samsung,  zostawiłem go sobie na koniec ze względu na bogatą ofertę sprzętowa. Będzie co czytać i rozważać. 

A co z Sony? 

Piszą że właśnie korzystają z paneli OLED od LD i QLED od samsung, kto ma Soniacza.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, slaw0001 napisał:

Też bym wolał, ale niestety w nie OLEDach są dużo słabsi i DV tu nie pomoże.

Nie doczytałem tego co napisałeś i z opóźnieniem zauważyłem, że miałeś na myśli "nie OLEDy"

Czy w takim układzie Samsung jest dużo lepszy od Sony/Panasonic mocno wątpię, ale chyba najlepiej byłoby w takim razie określić budżet i w jego ramach rozmawiać o tym co i dlaczego jest lepsze/gorsze. Przykładowo seria XH(J)5 od Sony jest chyba bezpośrednią konkurencją dla powyższej Samsunga i przez wielu uznawana za lepszą. Więc na pewno nie jest to takie jednoznaczne jak przedstawiasz.

A DV pomaga i dodaje sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...