Skocz do zawartości

Sub do zestawu stereo


ROBIXXX

Recommended Posts

Witam wszystkich Audio maniaków tych Dużych Podłogowych z Wielkimi Końcówkami Mocy   i tych małych podstawkowych z małymi wzmacniaczami , jest to  mój pierwszy post na tym forum ,wiec do brzegu....

Kupiłem niedawno w salonie audio ,  kolumny podstawkowe Monitor Audio bronze 100 plus taga harmony htr-1000cd v.2 kable Wilson 4mm i w sumie gra to całkiem fajnie nie spodziewałem się z tego maleństwa i tych kolumn takiego dźwięku który mi odpowiada(nie jestem audiofilem a zwykłym słuchaczem który lubi dobry dźwięk) ale brakuje mi trochę basu  ,nie zrozumcie mnie źle Jest, ale mam porównanie do starej wieży  Technics SA-EH 500(wiem wiem..to nie było audio) która służyła mi bardzo długo i która potrafiła uderzyć niższym basem ,może trochę przesadzonym ale przy cichym słuchaniu było to przyjemne uczucie ,i tu pojawia się problem odnośnie nowego sprzętu o ile bas jest gdy jest głośniej to przy cichym słuchaniu jest go mało ,pokój w którym gra sprzęt ma 18m2  ,nie mam miejsca na większe podłogowe kolumny które pewnie grały by z większym basem, i pomyślałem o subie  który byłby wykorzystywany  do stereo 60%  pozostałe 40% filmy gry itd. budżet 800 do 1500zł 

Pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS jest polecany ale ciężko o używki w moim budżecie, i nie potrzebuje aż tak mocnego suba, a co sądzicie o 

Wilson SUB-10 150 W  

Wharfedale WH-D8 70W

Cambridge Audio SX-120 70 W 

Magnat Alpha RS 8 89 W 

ARGON AUDIO BASS8 MK2 

Audio Pro SW-5 150 W 

Ps. Wiem że sub do stereo musi być zamknięty bo mniej dudni ale może macie jakieś doświadczenia z tymi subami i coś więcej możecie o nich napisać szkoda ze nie ma wersji SVS budżetowych tylko ceny 3tys zł wzwyż to się mija z celem bo połowę wartości mojego sprzętu który też nie jest jakiś wysoki. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może się mylić, poszukałem trochę na serwisach SVS SB1000 i jest używka za 2100zl, i pytanie czy jest sens pakować się w uzywke czy lepiej nowy nie koniecznie SVS z gwarancją, pytam bo takie suby są raczej grubo używane, czasem katowane i nie wiem ile to będzie grać jeszcze bez awarii pozdrawiam, ps. Czy do monitor Audio Bronze 100 polecacie inne wzmacniacze które mają więcej Basu(w większym budżecie powiedzmy do 3tys zł) czy tylko wchodzi zmienić kolumny na podłogowe, mi wystarcza i jestem zadowolony z tego zestawu ale tak z czystej ciekawości pytam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą ofertę 2075zł svs hg , trochę drogo jak na starą wersje bez PRO - ja za swojego sb1000pro zwykły kolor płaciłem 11.2021 w Q21 2200zł po forumowej znajomości - żeby nie było wspominali ,że to ostatnia sztuka bo idą srogie podwyżki  - nie mniej ten z olx-a powinien kosztować max 1800zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/subwoofer-rel-q200-caly-komplet-10-200w-rms

https://allegrolokalnie.pl/oferta/s10-27o

https://allegrolokalnie.pl/oferta/t5-gqb

Znalazłem kilka ofert tych REL który z nich waszym zdaniem jest wart i ile one mogą mieć lat, chodzi mi o zmęczenie materiału ewentualne awarie , sub SVs z ogłoszenia na razie pan milczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam odnośnie suba zrezygnowałem używki wystrzeliły w kosmos, ale słuchałem moich ma100bronze i Basu jest i to dużo na wzmacniaczu magnat mr 780, ale słuchałem też emotiva basx ta1 i było dobrze w sklepie na wygrzanym ta1 ale jest małe ale bass jest taki niezbyt miękki taki jak lubię i taki też mam na taga Harmony htr-1000cd v.2 ake jest go mało, wracając do brzegu zakupiłem nowy ta1 i po podliczeniu w domu..... Taga harmony htr-1000cd v2 go miażdży dźwiękiem.... Piszę w instrukcji żeby go wygrzać ale 200 godzin?, taga grała już fajnie po kilku godzinach a tu mimo zwiększania niskich tonów i tak ich jest mało i nie są tak mięsiste i mam dylemat zwracać i brać magnata, ta1 ma powera ale w domu raczej słucham max na 40% mocy i czy po zakupie w sklepie będę mieć możliwość zwrotu i zmiany na mr780 chyba że czekać 200 godzin i więcej.. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2022 o 19:44, ROBIXXX napisał:

nie jestem audiofilem a zwykłym słuchaczem który lubi dobry dźwięk

 

Dnia 10.06.2022 o 19:44, ROBIXXX napisał:

nie mam miejsca na większe podłogowe kolumny które pewnie grały by z większym basem, i pomyślałem o subie 

Z racji powyższych, możesz jeszcze "zaatakować" wzmacniacz z loudness-em. To taki "bajer" który może pomóc Ci uzyskać dźwięk bardziej nasycony w niskie i wysokie (słuch niedomaga w tych rejonach przy cichym odsłuchu). Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, ROBIXXX napisał:

Witam odnośnie suba zrezygnowałem używki wystrzeliły w kosmos, ale słuchałem moich ma100bronze i Basu jest i to dużo na wzmacniaczu magnat mr 780, ale słuchałem też emotiva basx ta1 i było dobrze w sklepie na wygrzanym ta1 ale jest małe ale bass jest taki niezbyt miękki taki jak lubię i taki też mam na taga Harmony htr-1000cd v.2 ake jest go mało, wracając do brzegu zakupiłem nowy ta1 i po podliczeniu w domu..... Taga harmony htr-1000cd v2 go miażdży dźwiękiem.... Piszę w instrukcji żeby go wygrzać ale 200 godzin?, taga grała już fajnie po kilku godzinach a tu mimo zwiększania niskich tonów i tak ich jest mało i nie są tak mięsiste i mam dylemat zwracać i brać magnata, ta1 ma powera ale w domu raczej słucham max na 40% mocy i czy po zakupie w sklepie będę mieć możliwość zwrotu i zmiany na mr780 chyba że czekać 200 godzin i więcej.. 

 

 

Wypożyczyć zawsze możesz i zobaczysz. My jak wypożyczamy to dostajesz już wygrzane urządzenie, żeby nie było właśnie zaskoczenia, że docelowe brzmienie zmieni się na niekorzyść. 200 godzin jak na elektronikę to dość długo, ale jak masz jeszcze chwilę, to daj sobie czas kilka dni i zobaczysz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ROBIXXX napisał:

Co polecasz powiem szczerze że magnat gra całkiem fajnie i jadę dziś do sklepu może zamienię, a z funkcją podbicia co polecasz, bo jest słabo przy cichym odsłuchu mieszkam w bloku i też nie mogę męczyć sąsiadów a lubię jak coś po cichu ładnie gra

Jakikolwiek wzmacniacz z loudnessem, ale koniecznie weź na odsluch do siebie sprawdzić czy to Ci wystarczy. Bo może faktycznie lepszym wyborem bedzie sub. 

6 minut temu, S4Home napisał:

My jak wypożyczamy to dostajesz już wygrzane urządzenie, żeby nie było właśnie zaskoczenia, że docelowe brzmienie zmieni się na niekorzyść. 200 godzin jak na elektronikę to dość długo,

Bardzo fajne podejscie 👍   bez wzgledu czy ktoś wierzy czy nie w wygrzewanie urządzeń, tutaj otrzmuje od Was sprzet już po. Super. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jadę słuchać ma700 ma podbicie niskich tonów loudnes(może przy cichym odsłuchu będzie ok) i nawet fajnie wygląda budowa w środku tego chińczyka (mój na razie faworyt moc mniejsza od 780) mr750(to samo tylko plus radio i chyba nie ma sensu testować nie zależy mi na tym ) . Mr780 (słuchałem wczoraj z emotiva ta1 wygrzaną i 780 była lepsza ale wybrałem ta1(trochę za namową sprzedawcy gwarancja 3lata plus 2lata za komentarz..... Pozytywny 😏za negatywny odbierają gwarancję) bas punktowy dynamiczny dźwięk bardzo neutralny i nowy wzmacniacz gra naprawdę źle!, ponad 200godzin to za dużo dla mnie na wygrzewanie plusem jest s4 home że pożyczacie używane sprzęty, pewnie brzmią dużo lepiej, ale ja nie mam tyle cierpliwości chce słuchać muzyki miłej dla ucha 😏 pożyczanie nie wchodzi w grę za dużo jazdy i za mało czasu, musiał bym też płacić za każdy klocek a za nim przyjdzie kolejny to już zapomnę jak brzmi pierwszy. 

magnat_ma700_innenleben.jpg

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jakikolwiek wzmacniacz z loudnessem, ale koniecznie weź na odsluch do siebie sprawdzić czy to Ci wystarczy. Bo może faktycznie lepszym wyborem bedzie sub. 

Bardzo fajne podejscie 👍   bez wzgledu czy ktoś wierzy czy nie w wygrzewanie urządzeń, tutaj otrzmuje od Was sprzet już po. Super. 

Po odpaleniu na 780 to sub zbędny(idealne połączenie z monitor Audio Bronze 100) chyba że do filmów 😏ciekaw jestem czy są droższe wzmacniacze ciepłe i z dużą ilością niskich i przyjemnie brzmiących tonów nie męczących nie ostrych słyszałem dużo dobrego o firmie atoll 100 z tym że tam brak regulacji tonów i przy wieczornym graniu może nie być tak kolorowo. 

Z filtrem laudnes ciekawe czemu tak rzadko stosowany, większość kupuje jeden klocek i słucha na nim i głośno i cicho a takie podbicie pasm jest dobre przy niskiej głośności pomijam audiofilów, obraZofilow, videofilow itd 😏

magnat_ma_700.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ROBIXXX napisał:

Mr780 (słuchałem wczoraj z emotiva ta1 wygrzaną i 780 była lepsza ale wybrałem ta1(trochę za namową sprzedawcy

Zaskoczyłeś mnie

1 godzinę temu, ROBIXXX napisał:

gwarancja 3lata plus 2lata za komentarz..... Pozytywny 😏za negatywny odbierają gwarancję

Tutaj również. Nie wiedziałem. 

No to jaki wrzucisz komentarz? 

;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...