Skocz do zawartości

Kolumny stereo do 8k


que_pasa

Recommended Posts

Budżet taki, że można sporo, spróbuj coś doprecyzować, tak jak wyżej - masz aktualnie coś? Chcesz zmienić, bo czegoś za mało, coś nie pasuje? Z nowych możesz posłuchać Fyne Audio F502, mocne granie 'z przytupem', podobnie Heco Celan 7, w tej cenie dostaniesz też Diamondy 28 Pylona, gdzie jest delikatniej ale bardzo dobrze jakościowo, no dużo do wyboru :)
Najlepiej, jakbyś znalazł w okolicy salon, gdzie będziesz mógł posłuchać i poznać charakterystykę grania danych zestawów i zobaczyć, w którą stronę iść. Pozdr.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk ma to do siebie, że strasznie dużo zależy od subiektywnych odczuć. Mam aktualnie DIY SR71, napędzane NAD'em. Trochę zbyt małe na takie pomieszczenie i nazwijmy to.... zmęczone życiem. :)) Czy ktoś z obecnych tu przedstawicieli firm sprzedających ma na testy wyżej wymienione kolumny? Wolę tak najpierw niż bawić się w zwroty. To nie sprzęt za 5zł i nie da się tego spakować zazwyczaj jak było. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2022 o 22:01, no_i_fajnie napisał:

Widzę, że konkretny z Ciebie gość. Daj znać po odsłuchu, jak się u Ciebie odnalazły z tym Nadem :)

U mnie ucho już nieco drewniane, audiofil ze mnie żaden... Fyne 502 zmieściły się w budżecie i pasują mi do wnętrza swoim wyglądem. Są "ładne". Podobnie ze sprzętem NAD'a, który mam: podoba mi się jego wygląd. Jestem z tych co słuchają muzyki ale się nie wsłuchują w detale, a przy pewnych budżetach każde HiFi gra chyba poprawnie. :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, que_pasa napisał:

U mnie ucho już nieco drewniane, audiofil ze mnie żaden... Fyne 502 zmieściły się w budżecie i pasują mi do wnętrza swoim wyglądem. Są "ładne". Podobnie ze sprzętem NAD'a, który mam: podoba mi się jego wygląd. Jestem z tych co słuchają muzyki ale się nie wsłuchują w detale, a przy pewnych budżetach każde HiFi gra chyba poprawnie. :))

To podobnie, jak ja. SŁucham, żeby słyszeć, a nie analizować :) Poleciłem Fyne Audio, bo wyglądaja (dla mnie) mega, grają też mega, no gabaryt jest spory, ale masz duże pomieszczenie, to spoko. Zostawiasz, czy testujesz dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, no_i_fajnie napisał:

To podobnie, jak ja. SŁucham, żeby słyszeć, a nie analizować :) Poleciłem Fyne Audio, bo wyglądaja (dla mnie) mega, grają też mega, no gabaryt jest spory, ale masz duże pomieszczenie, to spoko. Zostawiasz, czy testujesz dalej?

Na razie to jeszcze czekam aż dojdą :)) jedyne co może być problematyczne to ustawienie, nie bardzo dam rady ustawić dalej niż 0.5m od ściany. Najwyżej jak będzie dudnić za bardzo poszukam czegoś z bass reflex z przodu.

 

Edit. W sumie to nawet nie sprawdziłem jak to jest z tym bass reflexem ;)

 

Edytowano przez que_pasa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, que_pasa napisał:

Na razie to jeszcze czekam aż dojdą :)) jedyne co może być problematyczne to ustawienie, nie bardzo dam rady ustawić dalej niż 0.5m od ściany. Najwyżej jak będzie dudnić za bardzo poszukam czegoś z bass reflex z przodu.

Postawisz i zobaczysz, pół metra to sporo, te kolumny nie mają bassreflexu z tyłu, będzie ok. Zawiesiłem się, faktycznie wczoraj dopiero zamawiałeś.. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bassreflex nie ma nic do rzeczy.

2 godziny temu, que_pasa napisał:

Na razie to jeszcze czekam aż dojdą :)) jedyne co może być problematyczne to ustawienie, nie bardzo dam rady ustawić dalej niż 0.5m od ściany. Najwyżej jak będzie dudnić za bardzo poszukam czegoś z bass reflex z przodu.

 

Edit. W sumie to nawet nie sprawdziłem jak to jest z tym bass reflexem ;)

 

A jak postawisz kolumny bez bassreflex'u? Może przy samej ścianie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, que_pasa napisał:

Na razie to jeszcze czekam aż dojdą :)) jedyne co może być problematyczne to ustawienie, nie bardzo dam rady ustawić dalej niż 0.5m od ściany. Najwyżej jak będzie dudnić za bardzo poszukam czegoś z bass reflex z przodu.

 

Jak będzie dudnić, to bas reflex z przodu niewiele pomoże przy takim ustawieniu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór stawiający na muzykalność oraz solidną podstawę basową. W przypadku odsunięcia na 0,5m nie powinno być problemów z dudniącym basem. Możesz ewentualnie pomyśleć w takim przypadku nad lepszymi przewodami, które odchudzą nieco niższe częstotliwości ale nie ma co martwić się na zapas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, que_pasa napisał:

Na razie to jeszcze czekam aż dojdą :)) jedyne co może być problematyczne to ustawienie, nie bardzo dam rady ustawić dalej niż 0.5m od ściany. Najwyżej jak będzie dudnić za bardzo poszukam czegoś z bass reflex z przodu.

 

Edit. W sumie to nawet nie sprawdziłem jak to jest z tym bass reflexem ;)

 

Na razie sobie ich spokojnie odsłuchaj, bo 0,5m to zazwyczaj w większości przypadków obecnych mieszkań czy domów jest tylko życzeniowym ustawieniem, a nie zawsze jest potrzebne. Zobaczysz jak się zachowają w Twojej akustyce, bo to ona będzie w dużej mierze decydować o tym czy będzie sukces, czy dudnienie. Jak będzie problem w pomieszczeniu z basem, to czy będziesz miał bas reflex z tyłu, z przodu, czy w ścianie do sąsiada nie będzie miało znaczenia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, que_pasa napisał:

W oczekiwaniu na przesyłkę, czy ktoś miał coś do czynienia z Paradigm Monitor SE 8000F?

Bardzo potężne brzmienie z mocniejszą górą. Bardzo dobrze różnicują bas oraz grają szeroko. Zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę w przypadku większych pomieszczeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś dać go do naprawy? Mamy takie czasy, że z nowych (salon audio) wzmacniaczy, które mogą godnie zastąpić C356 trzeba będzie wydać ok. 4,5 - 5 kzł. Może naprawa zamknie się w małych pieniądzach. Ewentualnie patrz na sprzęt używany. W okolicy 5kzł masz często Roksana Caspiana 2, Roksana K3, Cyrusa 8.2DAC itd. Może akurat ktoś w Twojej okolicy sprzedaje i nawet będzie możliwość sprawdzenia przy kupnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem wzmacniacz i niestety widać porozlewane elektrolity, jeden mocno wybrzuszony. Mam na myśli te w torze zasilania. Elektrolity wymienić to nie problem, aczkolwiek obawiam się że to nie będzie tylko to skoro na obydwu kanałach widzę składową ujemną. Coś tam się stało grubszego. Sprzęt też ma swoje lata, pewno z 10.

 

Dobrze, że sprawdziłem przed dostaniem nowych kolumn bo ładnie bym je potraktował na dzień dobry...

Do tej pory bardzo sceptycznie podchodziłem do sprzętu pracującego w klasie D. Z kolei widzę na stronach ciekawe na pierwszy rzut oka amplitunery z obsługą usług typu Tidal, bluetooth i inne. Może czas pójść z duchem czasu. Wiadomo, że chce wydać jak najmniej ale budżet to powiedzmy ~7k

Edytowano przez que_pasa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2022 o 18:39, que_pasa napisał:

NAD C356

Wzmacniacz, który po dziś dzień, dzielnie się broni w swojej cenie :)

i do niego też łączyliśmy (bo już go nie ma:( ) -Elac Debut Debut Reference F5 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-reference-f5.html

-głośnik, który w zauważalny sposób rozchula Twój wzmak. Dodatkowo zyskasz na precyzji i przestrzeni. 

Wpadnij posłuchać do jednego z naszych Topów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, que_pasa napisał:

Ewentualnie czy kombinacja w trybie mostku C368 plus jeden C268 jest możliwa do ustawienia?

Pewnie ze jest tylko warto zwrócić uwagę ja koszty, w tym wypadku nie wiem czy nie lepiej zabrać 388. Jedna skrzynka a 388 gra zdecydowanie lepiej niż 368 a myśle ze nie wiele gorzej jak dzielonka z 368 i 268

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...