Skocz do zawartości

… Przewod głośnikowy przyczepiony do standow…


Recommended Posts

Dobra Panowie 😂

To będzie najbardziej kontrowersyjne pytanie jakie tutaj kiedykolwiek zadałem, ale pytam na serio bo się na tym nie znam. Gdzieś kiedyś czytałem o negatywnym wpływie wibracji na kable. 
 

No i się zorientowałem, ze ja sobie przyczepiłem na rzepy kable do standow, które jak głośno słucham muzyki całe wibrują, a przez to kabel tez. Zrobiłem to bo kable ciężkie i estetycznie nie widać wiszących przewodów za kolumnami. Nie chce wchodzić w polemikę na ten temat, ale możecie mi wprost powiedzieć czy lepiej to odczepić? Czy faktycznie to może mieć negatywny wpływ…? 

FB6A9F33-9BFE-4AC4-A1CC-00736DC29B09.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

A te drewniane standy drgają podczas słuchania muzyki?

Zostaw, jak nic się nie dzieje …

 

No jak się przyłoży rękę to drgają jak cholera i kabel w tym miejscu tez bo jest do nich przyczepiony, ale muza gra pięknie. 
 

@DiBatonio jestem zdziwiony z jakim stoickim spokojem mi odpowiedziałeś na to pytanie 🤣 Coś czuje, ze Tomek, gdyby z nami był po przeczytaniu mojego pytania spadł by z krzesła hahahah

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mateolo2 napisał:

No jak się przyłoży rękę to drgają jak cholera i kabel w tym miejscu tez bo jest do nich przyczepiony, ale muza gra pięknie

Hmmm…

Chyba nie chciałbym takich standów i na pewno bym nie przyczepiał do nich kabli głośnikowych.

Ale to jak, a jak Tobie piknie gra to zostaw😀

Ja dbam, by moim było dobrze…😄

 

IMG20220716193219_20220716193921.jpg

17 minut temu, mateolo2 napisał:

@DiBatonio jestem zdziwiony z jakim stoickim spokojem mi odpowiedziałeś na to pytanie 🤣 Coś czuje, ze Tomek, gdyby z nami był po przeczytaniu mojego pytania spadł by z krzesła hahahah

Odpowiedziałem w swoim stylu, nic ponad to.

Do drugiej części zdania nie będę się odnosić, szkoda ruszać temat, nie ma sensu wracać.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Hmmm…

Chyba nie chciałbym takich standów i na pewno bym nie przyczepiał do nich kabli głośnikowych.

Ale to jak, a jak Tobie piknie gra to zostaw😀

Ja dbam, by moim było dobrze…😄

 

IMG20220716193219_20220716193921.jpg

Odpowiedziałem w swoim stylu, nic ponad to.

Do drugiej części zdania nie będę się odnosić, szkoda ruszać temat, nie ma sensu wracać.

Ładnie. I co, jak podlozyles te podstawki to usłyszałeś jakaś zmiane w brzmieniu?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fafniak napisał:

👹

Nie wierzę. To oznacza że albo

- ty tam masz jakaś elektrownię a kolumny wytrzymują pierdylion watów

- przejaskrawiasz

- do d... standy

1. Nie mam elektrowni

2. Może przejaskrawiam… po prostu jak dotknę standy/kabel do nich przyczepiony przy basowym kawałku puszczonym głośno to czuje wibracje. 

3. Norstone Stylum wiec chyba w mire spoko standy

Może te wibracje to nic, ale po prostu jak pomyśle o chłopakach, którzy układają przewody na podstawkach, żeby nie przenosiły się wibracje z podłogi no to u mnie te przyczepione do standow drgają bardzo w porównaniu do odcinków na podłodze. 
 

Taki trochę głupi temat, ja wiem. Natomiast byłem po prostu ciekaw jak to jesteś tymi kablami i wibracjami.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mateolo2 napisał:

Nie chce wchodzić w polemikę na ten temat, ale możecie mi wprost powiedzieć czy lepiej to odczepić? Czy faktycznie to może mieć negatywny wpływ…? 

Ale jakiej odpowiedzi oczekujesz? 

Posłuchaj, porównaj i sam stwierdź czy ma to jakikolwiek wpływ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja mam do kabli zamocowane opaską-trytitką grubą piankę te z pod paneli podłogowych 4 warstwy  jest to 20 wys. x 20 szer. x 100dł.mm wygląda to jak wiadukt na długich podporach .

Znajomy wykorzystał rurki-pianki szare do izolacji rur ,przecięte wzdłuż .

Wszystko za meblami - szafką więc ujdzie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateolo2, nie przejmuj się wpisami niemerytorycznymi.

Niepokojące jest to, że drżą Ci standy. Jeśli to nie są kolumny z fabrycznymi standami, to źle. Standy powinny być stabilne. No chyba, że kolumny były przez producenta strojone/odsłuchiwane na dedykowanym standzie i autor miał to na myśli, to dobrze :)

jeśli chodzi o kable.

Są 2 możliwości. Albo

A) nie usłyszysz wpływu izolacji kabli od standow

B) Usłyszysz i tu tez 2 mozliwosci

1) spodoba Ci się ta zmiana

2) nie spodoba Ci się ta zmiana

Więc sam widzisz, że nie ma co pytać tylko zakasać rękawy i do roboty. Wyniki zależą od sprzętu, Twojego ucha i zaawansowania choroby :)

 

19 godzin temu, P-na napisał:

Ja mam do kabli zamocowane opaską-trytitką grubą piankę te z pod paneli podłogowych 4 warstwy  jest to 20 wys. x 20 szer. x 100dł.mm wygląda to jak wiadukt na długich podporach .

Znajomy wykorzystał rurki-pianki szare do izolacji rur ,przecięte wzdłuż .

Wszystko za meblami - szafką więc ujdzie .

Nie polecam izolacji do rur. Sprawdzałem i dźwiękowo średnio to wypadało. Gdzieś później słyszałem, że do podkładek na kable nie powinno się stosować materiałów elektryzujących się. Czy ma to wpływ sami musicie ocenić. Mnie te rurki średnio wypadły soniczne, choć początkowo myślałem, że to genialne rozwiązanie:)

DiBatonio, ładne podkładki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...