Skocz do zawartości

DAP: Relikt przeszłości czy przejaw niezależności?


Recommended Posts

W dzisiejszych czasach dla wielu DAP-y mogą wydawać się przeszłością. Mglistym wspomnieniem "empetrójki" sprzed lat. Każdy z nas ma przecież rozbudowany smartfon mogący streamować muzykę z różnych serwisów, który dodatkowo możemy jeszcze bardziej rozbudować o przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem. Całe to combo trzeba będzie jednak znów rozbudować o powerbank, bo moduł muzyczny na bazie smartfona może szybko się rozładowywać. Igrając z gabarytami i zatracając się w tym sprzętowym wężyku, w pewnym momencie możemy obudzić się z ręką w niesamowicie wypchanej sprzętem kieszeni, na domiar złego w każdej chwili ktoś może do Was zadzwonić…

Brzmi znajomo? W dzisiejszym video Paweł opowie Wam dlaczego warto wziąć pod uwagę zakup DAP-a i jakie korzyści daje jego posiadanie. Wymieni wszystkie subiektywne wady i zalety streamowania bezpośrednio ze smartfona oraz z DAP-a, tak, aby każdy sam wybrał opcję najbardziej komfortową dla siebie.

Zapraszamy na YouTube:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję niedawno słuchać jednego z topowych DAPów od Cayina ze słuchawkami Meze Liric. Zestaw za ~15000zł. Nie zagrał wcale. DAP nie był w stanie napędzić tych nauszników. Maksymalna głośność jaką można było uzyskać była strasznie niska i za nic w świecie nie można było jej zwiększyć. Samo brzmienie też tyłka nie urwało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 2 lat jestem zadowolony ze swojego DAPa. Nigdy nie żałowałem zakupu. Teraz,  gdy nie mam systemu stereo w pokoju słuchawki i DAP są w codziennym użyciu. 

Paweł (Q21) dobrze prawi,  na DAPie słuchamy muzyki w pełnym skupieniu a nie "latamy"  po fejsach, forach audio,  olxach i tak naprawdę "przechodzimy obok" tego co gra w słuchawkach. 

Jedyny minus jest taki,  że w tej chwili Chińczyk całkowicie opanował rynek DAPów i zaczął wołać chore pieniądze. Jeszcze parę lat temu takie FiiO w życiu nie wyceniłoby swojego grajka na 7 czy 8 kzł a teraz co drugi chiński DAP tyle kosztuje i jest to zaledwie tzw.  średnia półka. 

Można tylko podziwiać chińską strategię merketingową, na początek wyciąć w pień konkurencję niskimi cenami i ogromnym wyborem co chwilę wypuszczanych i uczciwie wycenianych nowych  modeli. Następnie nauczyć się projektować DAPy, które ocznie wyglądają kapitalnie i już można skoczyć do tzw. przenośnego Hi Endu,  wywindować w kosmos ceny i doić z kasy na całego.

DAPy za 8-15kzł,  no ludzie.... 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Jeszcze parę lat temu takie FiiO w życiu nie wyceniłoby swojego grajka na 7 czy 8 kzł a teraz co drugi chiński DAP tyle kosztuje i jest to zaledwie tzw.  średnia półka. 

To jakie są z najwyższej półki?

Astell & Kern? 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz cen chińskich iBasso,  Shanling,  FiiO,  Cayin,  HiBy itp.?

Wpisz w wyszukiwarkę i sprawdź. 

Astell jest koreański jak dobrze pamiętam,  cenowo to samo zdzierstwo jak ww chińczyki.  

 

43 minuty temu, Adi777 napisał:

To jakie są z najwyższej półki?

Nie chodziło mi o konkretnego producenta! tylko pokazanie,  że obecnie absurdalna  cena 7kzł za DAP to zaledwie środek cenowej oferty chińczyka,  tzw. średnia półka. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

DAPy za 8-15kzł,  no ludzie.

A sluchawki dokanałowe w podobnej cenej lub nawet wyższej? 

No ludzie 😉

 

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

A ja od 2 lat jestem zadowolony ze swojego DAPa. Nigdy nie żałowałem zakupu. Teraz,  gdy nie mam systemu stereo w pokoju słuchawki i DAP są w codziennym użyciu.

Ty w swoim chociaż masz cały czas wsparcie i w sofcie Tidala.

W moim już nie ma wsparcia i Tidal wbudowany nie działa, trzeba się ratować AK Connect. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o muzykę to Streamu nie używam, z yt korzystam rzadko. Głównie (99%) zakupione nośniki stałe typu CD i konwert do wersji cyfrowej (DAP/mp3) - biblioteka rośnie 😎. Można uznać to za bycie "dinozaurem" w dzisiejszych czasach 😜 jednak to nie prawda. Mam "pewne" powody, dlaczego akurat to rozwiązanie jest dla mnie optymalne, jednak powstrzymam się od pisania publicznie.  ;)

Super że poruszony został temat (niedocenianych) DAP-ów. Z przyjemnością będę śledził ten temat. 

Ps: zna ktoś DAP/mp3 z wbudowanym korektorem parametrycznym zamiast standartowych graficznych?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...