Skocz do zawartości

Kino domowe - pomoc w doborze - ponownie :)


Wojciech Sołowiej

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów po dłuższej nieobecności. Jakiś czas temu pojawiłem się z nadzieją na pomoc przy doborze odpowiedniego sprzętu do kina domowego. Wówczas się dowiedziałem, że kino to tylko do filmów a muzyka to zupełnie inna bajka. Dowiedziałem się też mój budżet nie podoła zadaniu jakie sobie postawiłem. No cóż parę wiosen minęło i parę wypłat  udało mi się odłożyć :) . W rezultacie jestem ponownie z moim pierwotnym problemem w doborze odpowiedniego sprzętu. Zacznę więc od nowa. Poszukuję sprzętu do odtwarzania muzyki i do kina domowego. Niestety w tej kolejności, ale nie zestawu stereo. Muzyka jaka będzie słuchana to głównie muzyka filmowa, elektroniczna, jazz i rock - od czasu do czasu lubię klasykę i nawet lekkie techno - przynajmniej w moim odczuciu jest to techno które ma pewnie swoja jakąś nazwę. Wracając do tematu. Nowy sprzęt będzie głównie używany do słuchania muzyki a weekendami do obejrzenia paru filmów - bardzo mi zależy na tym i nie pójdę w samo stereo. Co do problematyki samej przestrzeni w której będzie używany zestaw kina to salon dwupoziomowy. Spora ilość powietrza do ruszenia. Po poprzednich rozmowach na forum zainwestowałem w poradę u akustyka (tak chyba się ten zawód określa ) i wykonałem parę prac związanych z polepszeniem akustyki w pomieszczeniu - zmniejszeniu ilości odbić z którymi miałem spory problem. Górna część salonu została dodatkowo wykończona w sklejce drewnianej a na ścianach murowanych (C_-D) pojawił się ekran z płyt pochłaniających dźwięki. Niestety nie da się nic zrobić ze studnią którą będę miał z tyłu kanapy na której przewiduje miejsce do odsłuchu - liczę się z tym że będę musiał może zainwestować w jakieś ekrany mobilne ale mocno mi to nie pasuje nie wspominając o małżonce, która do samego sufitu musiała trochę się przyzwyczaić, w zamian dostała masywne grube zasłony na okno z czego się cieszyła a mi to doradził akustyk więc wszyscy w rezultacie są bardzo zadowoleni :). Rysunki rzutu i przekroju w załączeniu do tego postu dołączam.  

Chciałbym zamknąć się w sumie 22k. Nie wiem czy się uda bo jak sam sprawdzam ceny to wydawało mi się że zbieram na sprzęt a tu chyba inflacja robi swoje :(. W tych pieniądzach chciałbym już się zmieścić z przewodami połączeniowymi.  Przewidywany zestaw jak już można się dopatrzeć z rysunków to 5.1 ew. 5.2. - nad tym zacząłem się zastanawiać ze względu na powierzchnię salonu dwupoziomowego - łącznie ok. 40 m2. Z uwagi na to, że obecnie wypadłem już z obiegu zwracam się o ponowną pomoc w doborze sprzętu grającego. Poprzednio dobór padł na Denona nie pamiętam numeru ale z przedwzmacniaczem lub wyjściem na wzmacniacz - powiem szczerze nie pamiętam jak się to fachowo nazywało i nie będę udawał, że się na tym znam. Zastanawiam się czy w kwestii muzyki z amp. kina domowego coś się zmieniło - polepszyło. Być może muszę zainwestować w kino i odrębnie postawić amp. stereo, czy jakiś inny dodatkowy modół który pozwoli na radośc ze słuchania muzyki taką jaką ktoś ją stworzył a nie pudełkowego jego odwzorowania :) 

Tu już daje pole do popisu forumowiczom. 

Z góry dziękuję za pomoc.

PRZEKRÓJ.jpg

RZUT.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Wówczas się dowiedziałem, że kino to tylko do filmów

A to ciekawe. Ciekawe, bo dla wielu osób konfiguracja stereo jest kompromisem. 

19 minut temu, Wojciech Sołowiej napisał:

nawet lekkie techno - przynajmniej w moim odczuciu jest to techno które ma pewnie swoja jakąś nazwę.

Może ambient techno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Chciałbym zamknąć się w sumie 22k. Nie wiem czy się uda bo jak sam sprawdzam ceny to wydawało mi się że zbieram na sprzęt a tu chyba inflacja robi swoje

No niestety patrząc na ceny 2-3 lata temu to porobiło się w niektórych przypadkach prawie 100% drożej, to dopiero inflacja 😒

Wracając do głównego tematu, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zestaw nazwę to "kombinowany" (ja mam dokładnie tak to rozwiązane). Czyli amplituner kina z wyjściem przedwzmacniacza (PRE OUT) dla kolumn frontowych, dalej zintegrowany wzmacniacz stereo z wejściem na końcówkę mocy. Fronty podłączysz do wzmacniacza stereo, a centralny, efektowe i subwoofer do amplitunera kina. TV po ARC (eARC), dekoder TV, odtwarzacz BlueRay czy inne źródła obrazu przez HDMI do amplitunera kina, odtwarzacz CD, gramofon lub inne źródła jak odtwarzacz strumieniowy podłączysz do wzmacniacza stereo.

W ten sposób uzyskujesz słuchanie muzyki bez uruchamiania amplitunera kina, jak uruchomisz amplituner kina wzmacniacz stereo przełączasz w tryb końcówki mocy i gotowe. Pozostaje wybrać sprzęt. Ale żeby to zrobić warto by było gdybyś napisał z jakich źródeł będziesz korzystał, bo np. Audiolab 8300A którego posiadam ja jest "czystym analogiem", więc nie ma przetwornika DAC i tym samym wejść cyfrowych (optyczne TOSLINK czy elektryczne COAX), więc gdybym chciał podłączyć odtwarzacz sieciowy do muzyki to albo musi mieć przetwornik wewnętrzny albo musiałbym dołożyć zewnętrzny - ale to tak na marginesie.

Teraz sprawa najważniejsza - Twój budżet wcale nie jest mały, najważniejsze to odsłuchy bo po pierwsze nie wiemy jakie brzmienie lubisz, po drugie czytanie opinii różnych ludzi na temat ich doznań przy kolumnach X wzmacniaczu Y względem kolumn A czy wzmacniacza Z może być pomocne, ale nie można się tym do końca kierować. Nie wiemy jaki do końca mają gust muzyczny (a o tym się nie dyskutuje), jakie preferencje, a na końcu rzecz najważniejsza - nie wiemy w jakich warunkach akustycznych - czyli pomieszczeniu tego słucha. Ty jak piszesz pod tym względem już się przygotowałeś. Moim zdaniem najlepsza metoda to wypożyczenie sprzętu do domu, ewentualnie wstępna wizyta na odsłuch w salonie, a następnie odsłuch w domu.

6 minut temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Tak. Kino wg. niektórych było wówczas tylko do kina i się na tym słuchać niby nie dało. Tam dźwięk był ok, ale nie taki jak można było uzyskać z klasycznych układów stereo. Nie wiem jak jest obecnie. 

nadal tak jest - też byłem niedowiarkiem - wydawało mi się że co chcieć od tego stereo (zarówno z obecnym Marantz-em jak poprzednim Onkyo TX-NR686), ale jak dokupiłem Audiolaba to wyraźnie słychać różnicę

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz może jakieś firmy które można zaprosić ze sprzętem na odsłuch w domu? Zakładam że taka usługa była by płatna no chyba że bym się zdecydował na któryś z przesłuchiwanych sprzętów. Jakie brzmienie lubię?. Lubię jak jest wszystko słyszalne, lubię jak bas naśladuje grzmoty w chmurach nie lubię jak bas pierdzi lub jak jest go za dużo jakbym siedział w pudle rezonansowym basrefleksu. Lubię jak wokal jest słyszalny a nie jak jest gdzieś przytłumiony przez niskie i wysokie tony. Lubię jak słyszę smyczki i altówki jednocześnie na scenie. Lubię jak bas drży mi w płucach ......aby zaraz przejść w szybsze żywsze dźwięki wysokich i średnich tonów lub pierdyknać tak że sąsiedzi lecą sprawdzić czy coś się nie stało.  Lubię jak dźwięki nie przymulają jak głośniki narażają za sceną. Mój problem jest taki że najpierw inwestowałem w słuchawki i teraz mi się ciężko odnaleźć w kolumnach.  Jeśli chodzi o odwzorowanie dźwięku pasuje mi dźwięk jaki mam w słuchawkach ATH DSR7BT troszkę brakuje im przestrzeni ale co do dźwięków nie miałem na uszach lepszych- moje subiektywne wrażenie bo nie miałem wszystkich dostępnych modeli na rynku. DSR9BT miały znacznie lepszą przestrzeń ale znów troszkę więcej tekturowego pogłosu basu. Nie wiem czy mnie ktoś zrozumie nie wiem jak innymi słowy to opisać.

Co do urządzeń łączonych zapewne masz rację bo i poprzednio doszli forumowicze do takiego konsensusu dlatego musiałem troszkę odłożyć i chwilę poczekać z zakupem. Choć były też głosy że wyższe modele kina domowego dają już radę i w stereo. Nie wiem jak jest teraz.

Źródła to standard tidal, Netflix, HBO, Disney itd. do tego blu-ray Sony nie pamiętam modelu jakiś z przed 3-4 lat. 

 Z tego co piszesz musiałbym dokupić drugie źródło do płyt dvd lub CD tylko pod muzykę. Na pewno chciałbym mieć sprzęt z radiem cyfrowym. Lubię kręcić się po domu gdy radio pogrywa w tle. 

Co do rad innych forumowiczów. Tak mam świadomość że każdemu może coś innego się podobać. Zakładam jednak że jakbym miał jakieś wyznaczniki czego szukać to bym mógł od czegoś zacząć i się później do tego odnosić jako punktu bazowego. Łatwiej jest też w sklepach się porozumieć czego szukam i czego oczekuję nawet w kwestii odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Jakie brzmienie lubię?. Lubię jak jest wszystko słyszalne, lubię jak bas naśladuje grzmoty w chmurach nie lubię jak bas pierdzi lub jak jest go za dużo jakbym siedział w pudle rezonansowym basrefleksu. Lubię jak wokal jest słyszalny a nie jak jest gdzieś przytłumiony przez niskie i wysokie tony. Lubię jak słyszę smyczki i altówki jednocześnie na scenie. Lubię jak bas drży mi w płucach ......aby zaraz przejść w szybsze żywsze dźwięki wysokich i średnich tonów lub pierdyknać tak że sąsiedzi lecą sprawdzić czy coś się nie stało.  Lubię jak dźwięki nie przymulają jak głośniki narażają za sceną. Mój problem jest taki że najpierw inwestowałem w słuchawki i teraz mi się ciężko odnaleźć w kolumnach.  Jeśli chodzi o odwzorowanie dźwięku pasuje mi dźwięk jaki mam w słuchawkach ATH DSR7BT troszkę brakuje im przestrzeni ale co do dźwięków nie miałem na uszach lepszych- moje subiektywne wrażenie bo nie miałem wszystkich dostępnych modeli na rynku. DSR9BT miały znacznie lepszą przestrzeń ale znów troszkę więcej tekturowego pogłosu basu. Nie wiem czy mnie ktoś zrozumie nie wiem jak innymi słowy to opisać.

ten opis skomentuję tak: 👏👏👏 na stojąco, ze słuchawek przesiadka na głośniki nie jest łatwa 😉

No to zaczynając od źródeł - wszystko co wymieniłeś podłączysz/uruchomisz pod amplitunerem kina, jedyną kwestią według mnie pozostaje TIDAL bo będzie "obrabiany" przez PRE amplitunera, a mając osobny wzmacniacz stereo może warto zainwestować w odtwarzacz sieciowy dobrej klasy, ale nie komplikujmy, taki odtwarzacz zawsze możesz dokupić później jeżeli stwierdzisz że jest taka potrzeba, BD Sony wystarczy i też pod amplituner

26 minut temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Z tego co piszesz musiałbym dokupić drugie źródło do płyt dvd lub CD tylko pod muzykę. Na pewno chciałbym mieć sprzęt z radiem cyfrowym. Lubię kręcić się po domu gdy radio pogrywa w tle.

nie musisz, ja po prostu jestem starym człowiekiem 😉 😁 i do pewnych spraw mam swój sposób podejścia jak np. słuchanie analogu i płyt CD co uważam za lepsze od np. Tidala ale to moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać. Osobiście korzystam ze Spotify - ale to raczej do puszczenia czegoś w tle, albo przesłuchania płyty przed ewentualnym zakupem. Radio cyfrowe będzie w amplitunerze jeżeli weźmiesz model z DAB, jeżeli bez będziesz miał radio analogowe FM. Na początek płyt CD możesz słuchać z BD - nie od razu Kraków zbudowano, ale wtedy albo jeżeli masz wyjścia analogowe podepniesz to sobie pod wzmacniacz stereo (chyba że będzie z wejściami cyfrowymi), albo po HDMI przez PRE amplitunera (ja mam BD Sony UBP-X700 i tam są tylko HDMI i COAXIAL) ale wtedy stereo będzie "obrabiał" amplituner i wysyłał gotowy sygnał na końcówkę wzmacniacza stereo. Spotkałem się też z opiniami że sama końcówka mocy stereo dołączona do amplitunera kina też robi różnicę (na pewno odciąża amplituner w zakresie mocy) - ale tylko o tym słyszałem, jeżeli nie przewidujesz podpinać źródeł pod wzmacniacz stereo, może warto rozważyć taką opcję.

51 minut temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Znasz może jakieś firmy które można zaprosić ze sprzętem na odsłuch w domu? Zakładam że taka usługa była by płatna no chyba że bym się zdecydował na któryś z przesłuchiwanych sprzętów.

w poniedziałek będą koledzy z branży np. @S4Home, @Q21, @LBX Systemy Audio, @rms.pl, z tego co wiem oferują (czy wszyscy?) taką możliwość wypożyczenia sprzętu za kaucją, a nie chcę robić kryptoreklamy, sami Ci zaproponują warunki

58 minut temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Zakładam jednak że jakbym miał jakieś wyznaczniki czego szukać to bym mógł od czegoś zacząć i się później do tego odnosić jako punktu bazowego.

no to udało Ci się mnie podpuścić 😁, gdybym miał taki budżet wyglądałoby to mniej więcej tak (ceny zaokrąglone z różnych ofert znalezionych w sieci):

obraz.png.05ede31cabcaf9f3f32263dac701a068.png

dlaczego Onkyo a nie np. Marantz (w końcu takowy posiadam), wcześniej miałem Onkyo TX-NR686 niestety nie przetrwał burzy, a że stało się to rok temu, jak był problem z dostępnością i zaczynały szybować ceny kupiłem używanego SR5013 i tak na razie został, w planach powrót do Onkyo - dla mnie był lepszy w kinie, żywszy bardziej impulsywny, dynamiczniejszy, Marantz nie jest zły ale trochę "ugłaskany" i "zaokrąglony". Tyle że będę chyba celował w coś z Dirac Live (TX-RZ50 🤫 - WAŻ, a zarzekałem się, że nie będę gonił króliczka 😄). Nie ma kabli/przewodów, ale przy takim zakupie pewnie jakiś rabat, jakiś gratis i myślę że byś się zmieścił, te surround wrzuciłem dipole, można taniej na standardowych głośnikach i subwoofer może być ciut za mały na Twoje pomieszczenie, ale jak chciałeś typowanie to proszę 😀. Co do kabli/przewodów ja nie jestem tutaj ani specem ani (wy)znawcą ale nikomu niczego nie bronię i jeżeli słyszy różnicę nie neguję tego, dla mnie ważne żeby była czysta miedź (u mnie fronty na PROFIGOLD 4mm², a reszta 2,5mm², interkonekty HDMI nie najtańsze ale też nie po kilkaset złotych, RCA tak samo). Na ile mogłem opisałem i podpowiedziałem. Jak będziesz miał pytania pisz śmiało, zarówno ja (na ile moja wiedza pozwala) jak i inni koledzy coś podpowiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny poszły do góry ale masz na to budżet i nadal kupisz fajny, bardzo fajny system kinowy który swobodnie zagra dobrze w stereo.

20K to nieco za dużo na system oparty o onkyo 6100 i Klipsch 8000.

Tak mniemam.

Moje propozycje to

1. Amplituner 5 kanałowy ale bez potrzeby stosowania ze wnetrznej końcowki , z rewelacyjna kalibracja czyli Arcam AVR 10 który widze mozna dostac obecnie w cenie AVR5. Albo poczekac na model nowszy AVR 11

2. Tu opcja druga czyli amplituner z PRE OUT i końcówka.

Onkyo 6100 ok, chodź lepszy byłby wciąż niedostepny 7100 ( ma lepsza kalibrację) albo Yamaha 6A i końcówka. Atoll, NAD, PRO JECT. Audiolab byłby za ostry. Tym bardziej do kolumn Klipsch.

 

Co do samych kolumn w obu przypadkach ja bym stawiał na:

Jeśli klipsch to poprzednia seria która gra identycznie RP 280, Centralny 404 czy 440 na tyły wystracza 402 a za to mozna stosować lepsze suby. O nich zaraz.

Monitor audio Silver 500. Poprzednie seria są w dobrej cenie. Ale i przy zakupie kompletu mozna dostać dobry rabat. Na tyyl tak samo model FX

Heco Revolution 7 + 3 + center

Pozostaje do Twojej dyspozycji

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

1. Amplituner 5 kanałowy ale bez potrzeby stosowania ze wnetrznej końcowki , z rewelacyjna kalibracja czyli Arcam AVR 10 który widze mozna dostac obecnie w cenie AVR5. Albo poczekac na model nowszy AVR 11

Też mi to później przyszło do głowy, ale nie chciałem "śmiecić" swoim postem pod "swoim postem" 😀, ma bardzo dobre opinie zarówno w kinie jak i stereo, ceną też łączy te dwa osobne elementy 😉

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Onkyo 6100 ok, chodź lepszy byłby wciąż niedostepny 7100 ( ma lepsza kalibrację) albo Yamaha 6A i końcówka. Atoll, NAD, PRO JECT. Audiolab byłby za ostry. Tym bardziej do kolumn Klipsch.

no na 7100 trzeba jeszcze poczekać, zobaczymy też czy faktycznie wersja na Europę będzie miała PRE dla frontów - amerykańska nie ma, co do Audiolaba i Klipsch dokładnie potwierdziłeś to co napisałem - wcześniej odnośnie gustów i indywidualnych preferencji, dla mnie albo inaczej na mój gust akurat grają ze sobą dobrze, ale niekoniecznie wszystkim będzie pasować taki przekaz,

@Wojciech Sołowiej najlepsza metoda to umówić się z salonem sprzedaży, przygotują różne konfiguracje i jechać posłuchać, następnie to co najbardziej Ci się spodoba wypożyczyć do domu żeby to potwierdzić, jak widzisz opcji jest bardzo wiele i wybór nie jest łatwy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poświęcony czas. Ja parę wiosennej też mam więc pewnie byśmy się dogadali. 

 

Dziękuję za set. 

 

No to czekam do poniedziałku na pomoc w znalezieniu dostawcy ;)

 

Jeszcze raz dziękuję. Poczytam sobie o sprzęciku, który zaproponowałeś.  Nic o onkio nie wiem wcześniej rozważałem pomiędzy Yamaha i Denon. Teraz mamy kolejne sprzęty i  producenta do porównania. Arcam brzmi ciekawie. Skoro może być jeden sprzęt zamiast dwóch to nie wiem czy nie będzie to lepszym rozwiązaniem. Mniejszy rozgardiasz z przewodami i miejsca w salonie;)

 

Znacie może jakieś sprawdzone firmy/salony do odsłuchu które pomogły by w tym zadaniu pozbycia się oszczędności ;)

 

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

1. Amplituner 5 kanałowy ale bez potrzeby stosowania ze wnetrznej końcowki , z rewelacyjna kalibracja czyli Arcam AVR 10 który widze mozna dostac obecnie w cenie AVR5. Albo poczekac na model nowszy AVR 11

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie sprzęt ma całkiem ciekawe. Znalazłem tylko informację o tym że ten sprzęt jest raczej do małych powierzchni. Nie wiem czy u mnie mam podchodzić jako do małej powierzchni? Niby do większych pomieszczeń powinno się przyglądać na model Arcam AVR 30.  A to już inna liga cenowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamiętacie jak prezentuje się kolegi pomieszczenie ? Kaplica Sekstynska , stodoła ? Do czego taką kubaturę porównać ? :)

Jak wiem  , że fanie aby każdy gość był oczarowany $$$  , ale czy to będzie grać ? 

Kalibracja naprawi wszystko ? 

Jak żyć na następnej kondygnacji ? W następnym pomieszczeniu ? 

 

Kolego ! Twoja kasa , ale jak skończysz tą inwestycje , proszę o szczerą recenzje z jakości dźwięku i życia w takich m3 ( sześciennych ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden Ci się już odezwał - trzy posty wyżej 😉 - mają pod awatarem magiczne słowo "Branża", trochę mnie dziwi że inni siedzą cicho, @Piotr Sonido Ty dalej "w branży", bo gdzieś mi jakiś czas temu mignęło że nie, chyba w jakiejś "bitwie" z "lolkiem" 😁

3 minuty temu, maciek72 napisał:

Czy pamiętacie jak prezentuje się kolegi pomieszczenie ? Kaplica Sekstynska , stodoła ? Do czego taką kubaturę porównać ? :)

Jak wiem  , że fanie aby każdy gość był oczarowany $$$  , ale czy to będzie grać ? 

Kalibracja naprawi wszystko ? 

Jak żyć na następnej kondygnacji ? W następnym pomieszczeniu ? 

czujne oko Maćka, faktycznie się zapędziliśmy, muszę przyznać ja skupiłem się na rzucie, jakoś umknął mi ten przekrój, no ale z tym chyba już nic się nie zrobi. Faktem jest że z tą akustyką łatwo nie będzie, chociaż Wojtek w opisie zahaczył ten temat i potraktowałem to za zamknięte:

Dnia 3.09.2022 o 08:42, Wojciech Sołowiej napisał:

Po poprzednich rozmowach na forum zainwestowałem w poradę u akustyka (tak chyba się ten zawód określa ) i wykonałem parę prac związanych z polepszeniem akustyki w pomieszczeniu - zmniejszeniu ilości odbić z którymi miałem spory problem. Górna część salonu została dodatkowo wykończona w sklejce drewnianej a na ścianach murowanych (C_-D) pojawił się ekran z płyt pochłaniających dźwięki. Niestety nie da się nic zrobić ze studnią którą będę miał z tyłu kanapy na której przewiduje miejsce do odsłuchu - liczę się z tym że będę musiał może zainwestować w jakieś ekrany mobilne ale mocno mi to nie pasuje nie wspominając o małżonce, która do samego sufitu musiała trochę się przyzwyczaić, w zamian dostała masywne grube zasłony na okno z czego się cieszyła a mi to doradził akustyk więc wszyscy w rezultacie są bardzo zadowoleni . Rysunki rzutu i przekroju w załączeniu do tego postu dołączam.

 

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem trochę zainwestowałem w porady u nazwijmy to eksperta od akustyki.  Niestety nie powiedział mi niczego czego sam bym nie wiedział ( no może podejrzewał) a i wy to zauważyliście. Jak ładnie to ujeliście Kaplicy Sykstyńskiej nie zmienię w audytorium do profesjonalnego odsłuchu ( choć ona sama w sobie ma całkiem niezłą akustykę) Jednak chciałbym, bo czemu nie, zainwestować w coś co może być namiastką miejsca do odpoczynku przy muzyce lub filmie. 

Bardziej traktuje to jak podjęcie wyzwania i początek mojej drogi a nie supremum exitum.  

Jak już pisałem jeśli chodzi o odsłuch tylko dla mnie, na potrzeby mojego ucha to mam swoje słuchawki. Teraz chciałbym zakupić coś dla tego chłopca we mnie. Coś czym mógłbym razem z przyjaciółmi i moją połówką posłuchać przy lampce wina czy czegoś mocniejszego, a co by mnie nie irytowało nadmiernie lub przyprawiało o ból głowy po 10 min. słuchania. 

Nie twierdzę, że nie wyrzucę pieniędzy w kosmos.  Z uwagi na to aby tego nie zrobić właśnie w tym celu pojawiłem się tu aby móc wspomóc się waszymi doświadczeniami. 

Co do samej akustyki -po dokonanych zmianach część odbić od góry została wyeliminowana.  Resztę będę mógł eliminować jak będę miał źródło dźwięku. Wtedy łatwiej jest  przygotować właściwe rozwiązanie, które nie pozbawi mnie wszystkich oszczędności. Wg akustyka wykonanie odpowiednich ekranów w jak to określił węzłach potrafi małym kosztem zrobić dobrą robotę. 

Większym problemem jest przestrzeń za miejscem nazwijmy to odsłuchu. Tu będą odbicia, jedna z osób z jaką rozmawiałem przyrównała to do echa w kanionie 😁.  

Co zaś się tyczy $$$ , na coś w życiu trzeba pracować.  Każdy z nas ma jakieś marzenia za jakimi podąża. Możemy przyjąć że to jest jedno z moich.  Jak już skończę to zapewne się podzielę wrażeniami.  Choć jak to bywa w przyrodzie każdy lisek swój ogon chwali. 

Odnośnie życia w tych m3. Jak na razie to sobie chwalę bo to ja w nich żyje i decyduję czego słucham ^_^. - jak ten lisek ;).

Ogólnie nie jest tak źle z tym dźwiękiem w chwili obecnej. Co prawda za źródło mam starą wieże stereo Panasonica i nie mam czego po niej oczekiwać ale tragedii nie ma. 

Teraz chciałbym postawić coś co będzie lepszym źródłem dźwięku jak i bardziej funkcjonalnym.

Jeśli jednak stwierdzicie, że w moim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie najtańszego sprzętu i postawienie na nim całego nagłośnia bo płacąc za lepszy sprzęt i tak nie będzie nic lepiej to też przyjmę takie rozwiązanie jako punkt odniesienia.  

W  tym właśnie celu tu się spotkaliśmy. Kto powiedział, że w życiu ma być łatwo?. 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Czy pamiętacie jak prezentuje się kolegi pomieszczenie ? Kaplica Sekstynska , stodoła ? Do czego taką kubaturę porównać ? :)

Jak wiem  , że fanie aby każdy gość był oczarowany $$$  , ale czy to będzie grać ? 

Kalibracja naprawi wszystko ? 

Jak żyć na następnej kondygnacji ? W następnym pomieszczeniu ? 

 

Kolego ! Twoja kasa , ale jak skończysz tą inwestycje , proszę o szczerą recenzje z jakości dźwięku i życia w takich m3 ( sześciennych ) 

Tak zapytam z ciekawości. Maciek i Tomek z nr. 72 to rodzina ? Czy przypadek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Nie traktuje waszych wypowiedzi jako formy ataku. 

Nie pisałbym na forum jakbym miał problem z traktowaniem czyichś wypowiedzi jako formy ataku. 

Z doświadczenia wiemy że na forum zbierają się różni ludzie o różnym podejściu do życia i otoczenia. Każdy z nas ma swój indywidualny sposób na wypowiedź i radzenia sobie z przekazem informacji. 

Co do mniejszego pokoju.....no chyba nie bardzo. Nie w tym jest moje założenie.  Jak bym miał pokój do odsłuchu zrobić to bym go rzecz jasna wybudował od razu do tego celu. Ja m taką przestrzeń jak pokazałem i do niej chciałbym dobrać urządzenie.

Nie ma rzeczy niemożliwych tylko czasem jest to kwestia cierpliwości i zmiany spojrzenia na temat. 

 

Wyjaśnij mi proszę w czym jest problem jeśli chodzi o wielkość pomieszczenia? Jak rozmawiałem z akustykiem to dobry znajomy znajomego...taki przyjaciel króliczka. Zajmuje się pomocą przy organizacji koncertów w zakresie właśnie nagłośnienia i akustyki pomieszczeń. Nie widział problemu z wielkością tylko z odbiciami i pogłosem. Znowu inny gościu z którym jestem w kontakcie zajmuje się wyposażaniem pomieszczeń w rozwiązania związane z akustyką pomieszczenia. Wspólnymi siłami doszliśmy do jakiegoś konsensusu. 

Być może jeśli uważasz że popełniłem błąd w rozumowaniu to ja jestem otwarty na informację....w końcu po to tu przyszedłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MASX napisał:

AVR10 szczerze polecam. Wcześniej miałem 686 i rz840 przesiadka na Arcama  to duży przeskok. U mnie gra właśnie z Silver 500 6G. Z Arcamem nie czuję żeby stereo w kinie to był jakiś kompromis.

No tutaj nie masz kompromisu. Ale dałeś tez nieco więcej za amplituner. Zainwestowałeś i to się opłaciło.

19 godzin temu, przemeklbn napisał:

a nie 7 kanałowy?

Oczywiście AVR 10 jest 7 kanałowy :)

13 godzin temu, Wojciech Sołowiej napisał:

No to czekam do poniedziałku na pomoc w znalezieniu dostawcy ;)

Jest tu branża na forum. Ale musisz też poszukać sam. Jest kilka salonów które oferują dobre warunki cenowe.

13 godzin temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Opinie sprzęt ma całkiem ciekawe. Znalazłem tylko informację o tym że ten sprzęt jest raczej do małych powierzchni. Nie wiem czy u mnie mam podchodzić jako do małej powierzchni? Niby do większych pomieszczeń powinno się przyglądać na model Arcam AVR 30.  A to już inna liga cenowa. 

Do małych pomieszczeń? Oj Ty się o AVR 10 nie bój. Zdecydowanie da rade.

12 godzin temu, tomek72 napisał:

@Piotr Sonido Ty dalej "w branży", bo gdzieś mi jakiś czas temu mignęło że nie, chyba w jakiejś "bitwie" z "lolkiem" 😁

Nie , już nie. Teraz jestem antidotum na branże :)

To czy amplituner skoryguje problemy tego pomieszczenia to nie da sięocenić zdalnie. Trzeba tą kalibrację zrobić.

Ale jesli DIRAC tego nie zrobi to problemy będzie miał Audyssey, YPAO i inne.

No tak to wygląda.

Nie dopisałem subwooferów.

:)

2x REL HT 1205

Kurcze system na którym na prawwde chetnie był oglądał kino i słuchał muzyki :)

Serio

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej wielkości pomieszczenia, do filmów i muzyki, poleciłbym zestaw kolumn złożony z Triangle Borea BR08, BR02 i BRC01. Seria ta gra z bardzo dobrą przestrzenią, niskie tony są kontrolowane i bardzo dobrze oddają zmiany w graniu tego pasma. Średnica naturalna, a wysokie tony są lekko podkreślone, ale nie stają się agresywne. Nowe serie Triangle grają już spokojnie w tym paśmie. Do wparcia niskich tonów w filmach można wykorzystać dwa subwoofery Klipsch SPL-100 CE. Co do amplitunera polecę Onkyo TX-RZ840 lub RZ-50, który już obsługuje Dirac Live. W razie szczegółowych pytań, propozycji innych rozwiązań i oferty zapraszam do kontakty z naszym działem instalacji http://instalacje.rms.pl/kontakt-instalacje-bialystok . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2022 o 07:25, Piotr Sonido napisał:

Do małych pomieszczeń? Oj Ty się o AVR 10 nie bój. Zdecydowanie da rade.

Ja się pytam bo taką informację znalazłem na stronie z testem tego sprzętu. 

https://cinematic.pl/p/amplituner-arcam-avr10

Co do szukania na własną rękę. Przedzwonilem dziś do paru sklepów jakie znalazłem w sieci i powiem szczerze tylko rozbolała mnie głowa.

 

Od człowieka któremu miałem wrażenie że przeszkadzam w czymś

..bo w końcu tylko chciałem się dowiedzieć czy mogę przyjechać na odsłuch bo szukam czegoś do kupienia...to chyba przeszkadzałem. 

 

W innym sklepie było nawet lepiej wykazał się Pan chęcią rozmowy. Jak mu przedstawiłem co i jak to stwierdził że cudów nie ma i kino to kino a stereo to stereo. I jeżeli chcę aby coś dobrze grało to muszę myśleć o kwocie rzędu 30-40 k. To już nie miałem ochoty nigdzie dzwonić. 

 

Macie może jakieś sprawdzone miejsca gdzie nie traktuje się ludzi jak muchy lub gdzie założony budżet jest ok? 

 

Chętnie bym przetestował tego Arcam -a z tymi głośnikami co opisałeś. 

Najlepiej centralna Polska, a jeszcze lepiej stolica ;) mam blisko ^⁠_⁠^ . Chyba że trza się telelepnać gdzieś dalej to w zasadzie czemu nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Ja się pytam bo taką informację znalazłem na stronie z testem tego sprzętu. 

https://cinematic.pl/p/amplituner-arcam-avr10

Testy. Każdy ma swoje. Spokojnie AVR10 da radę na takie powierzhni i bedzie świetnym połączeniem kina i stereo

10 godzin temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Co do szukania na własną rękę. Przedzwonilem dziś do paru sklepów jakie znalazłem w sieci i powiem szczerze tylko rozbolała mnie głowa.

No nie dziwie się. wiem jak to działa. Każdy usilnie próbuje forsować swoje. Czasy są ciezkie...

10 godzin temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Od człowieka któremu miałem wrażenie że przeszkadzam w czymś

..bo w końcu tylko chciałem się dowiedzieć czy mogę przyjechać na odsłuch bo szukam czegoś do kupienia...to chyba przeszkadzałem. 

Takie salony od razu odpuść. Bo na odsłuchu będzie jeszcze gorzej. Bedziesz jak intruz.

Co to za salon? Na "T"?

10 godzin temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Macie może jakieś sprawdzone miejsca gdzie nie traktuje się ludzi jak muchy lub gdzie założony budżet jest ok? 

A skąd jesteś? Możesz tez chwile podjechać?

10 godzin temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Najlepiej centralna Polska, a jeszcze lepiej stolica ;) mam blisko ^⁠_⁠^ . Chyba że trza się telelepnać gdzieś dalej to w zasadzie czemu nie. 

Nie moje regiony niestety.

Najważniejsze podejść do sprawy spokojnie. Jak ktoś Cie nie chce nie uderzasz tam

Są w stolicy salony które są tylko nastawione na HiEND i to absolutny. Nie chce im się schylać do takiego systemu. Czy to się zmieni kiedyś nie wiem. Omijasz je.

Q21 byłby dobry ale znowu pojedziesz tam to będą forsować swoje. Ale może warto do nich chociaż zadzwonić?

Chociaż oni chyba nie mają tego Arcama

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...