Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod Buchardt S300


Pekin

Recommended Posts

Witam ;) 


Właśnie sprzedałem Marantza pearl lita, zmieniłem kolumny z BMN Berges 3 na Buchardt S300 mk2..... sporo zmian ostatnio.

Szukam wzmacniacz, który będzie miał bardzo dobrą kontrole basu i doda górę, fajnie jak lekko ociepli też środek (wokal).

S300 grają bardzo efektowanie, dołu na pewno im nie brakuje, więc "nowy" wzmacniacz nie może dodawać od siebie dodatkowego basu.

słucham praktycznie wszystkiego, ale najwięcej rocka, rapu a żona najwięcej popu. 
DAC to E30

budżet to 3000-4000zł, celuje w raczej używany sprzęt. 
 

Miałem brać Hegel H80/100, bo podobno świetnie grają z Buchardtami, ale niestety nie mają możliwości włączenia z pilota. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaczadupa napisał:

Do przemyślenia używka Creek evolution 50A (z opisów bo nie słuchałem osobiście) a z nowych Rega Elex r (ten wzmacniacz u mnie grał i pasuje pod to czego oczekujesz). 

Rega wygląda obiecująco i z tego co udało mi się wyczytać to powinna pasować. Niestety ciężko ją dorwać z drugiej ręki. 

 

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Roksan z modelem K3, Cambridge 840 / 851A, Cyrus 8.2,

Chodź w ofertach zapewne mozna by znaleźć ciekawą mało popularną perełkę.

Piotr

851A akurat jest jedna sztuka w mojej okolicy, ale czytałem że sa dość awaryjne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Creek EVO to na pewno bardzo dobry kierunek, ewentualnie jeszcze możesz spojrzeć w stronę Primare I15, lub wspomnianego Cyrus 8.2.

Właśnie najbardziej skłaniam się ku Primare. Może uda się upolować i32, bo chyba nie ma sensu iść w i21/22? 

i15 chyba pracuję w klasie D? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Q21 napisał:

Z tego co napisałeś o brzmieniu dobrym kandydatem mógłby być Musical Fidelity M3si, który wpisywałby się w twoje potrzeby i może warto byłoby go porównać z innymi propozycjami😉

Miałem i nie pasuje pod moje referencje. 
No i nie ma możliwości włączenia z pilota 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć co nie odpowiadało Ci w marantzu i co chcesz zmienić względem niego? 

Miałem te kolumny właśnie z tym wzmacniaczem i o ile można zapewne wiele poprawić innym wzmacniaczem, to jeśli nie zapewnisz buchardtom sporo miejsca, to sam wzmacniacz taki jak hegel czy primare może poprawić kontrolę basu, ale cudów nie oczekuj. No i barwnej średnicy z hegla czy primare też nie uzyskasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

A możesz powiedzieć co nie odpowiadało Ci w marantzu i co chcesz zmienić względem niego? 

Miałem te kolumny właśnie z tym wzmacniaczem i o ile można zapewne wiele poprawić innym wzmacniaczem, to jeśli nie zapewnisz buchardtom sporo miejsca, to sam wzmacniacz taki jak hegel czy primare może poprawić kontrolę basu, ale cudów nie oczekuj. No i barwnej średnicy z hegla czy primare też nie uzyskasz.

Po cichu liczyłem na to, że odpiszesz w tym wątku. Jak się nie mylę to mam dokładnie ten sam egzemplarz, który gościł u Ciebie :). 
 
Masz racje, one są bardzo wymagające jeśli chodzi o adaptacje w pomieszczeniu. U mnie maja sporo miejsca.

Z Perła graja na pewno poprawnie, ale czuje ze można uzyskać lepsza synergie. 
Chciałbym mieć lepsza kontrole w basie i więcej gory, jeśli chodzi o środek to mógłby być bardziej analogowy.

Chciałem kupić creeka 50A z olx, ale naczytałem się że bywają awaryjne…

jest trochę ofert primare i22, no ale może być za suchy na wokalu. 

W teorii najlepszy będzie hegel h100, ale brak możliwości włączenia z pilota 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pekin napisał:

W teorii najlepszy będzie hegel h100, ale brak możliwości włączenia z pilota 

Te starsze Heńki też często po naprawach i różnych ulepszeniach... 

Może jeszcze pod Twoje oczekiwania  do listy dodać Arcama SA20.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂

52 minuty temu, Pekin napisał:

Po cichu liczyłem na to, że odpiszesz w tym wątku. Jak się nie mylę to mam dokładnie ten sam egzemplarz, który gościł u Ciebie :). 

Mylisz mnie pewnie z kolegą Wojtkiem. Ja swój egzemplarz mam prawie od 2 lat, i z racji tego, że do audiofila mi daleko, nie zamierzam go wymieniać🙂

Po drugie - co znaczy, że kolumny mają u Ciebie dużo miejsca? Na ilu metrach grają? Ile przestrzeni mają wokół? Może jakiś szkic lub zdjęcie 🙂

Słuchałem kiedyś creeka, i wydaje mi się, że był to model wspominany w temacie. I z tego co pamiętam, średnica raczej nie była w nim nasycona. 

Generalnie to czego jak czego ale średnicy buchardtom nie brakuje. Myślę, że nawet podłączając wzmacniacz pokroju creeka, hegla czy primare to kolumny dalej będą miały jej wystarczająco. 

Także jedyne co pozostaje to testowanie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, seba3002 napisał:

🙂

Mylisz mnie pewnie z kolegą Wojtkiem. Ja swój egzemplarz mam prawie od 2 lat, i z racji tego, że do audiofila mi daleko, nie zamierzam go wymieniać🙂

Po drugie - co znaczy, że kolumny mają u Ciebie dużo miejsca? Na ilu metrach grają? Ile przestrzeni mają wokół? Może jakiś szkic lub zdjęcie 🙂

Słuchałem kiedyś creeka, i wydaje mi się, że był to model wspominany w temacie. I z tego co pamiętam, średnica raczej nie była w nim nasycona. 

Generalnie to czego jak czego ale średnicy buchardtom nie brakuje. Myślę, że nawet podłączając wzmacniacz pokroju creeka, hegla czy primare to kolumny dalej będą miały jej wystarczająco. 

Także jedyne co pozostaje to testowanie 😉

To coś mi się pomyliło :)

Prosty, prostokątny salon z aneksem kuchennym o powierzchni 25m2.  Kolumny są odsunięte od tylnej ściany  75cm a z boku jedna ma 40cm a drugą nic nie otacza.

środka mi nie brakuje, tylko czasem mam wrażenie, że jest lekko szorstki(bardzo rzadko). 

Chyba będę polował na Rege lub Primare i32..

Miałeś okazje testować buchardtów z Cyrus One? 

 

Edit: SA20 też wygląda bardzo ciekawie i łatwo dorwać z drugiej ręki. 

Edytowano przez Pekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pekin napisał:

851A akurat jest jedna sztuka w mojej okolicy, ale czytałem że sa dość awaryjne 

Pierwsze przeczytałem. Co tam awaryjne rzekomo było?

20 godzin temu, Pekin napisał:

Właśnie najbardziej skłaniam się ku Primare. Może uda się upolować i32, bo chyba nie ma sensu iść w i21/22? 

i15 chyba pracuję w klasie D? 

Jak uda się upolować to 32ka lepsza.

15 godzin temu, Q21 napisał:

Z tego co napisałeś o brzmieniu dobrym kandydatem mógłby być Musical Fidelity M3si, który wpisywałby się w twoje potrzeby i może warto byłoby go porównać z innymi propozycjami😉

Ale on nie doda góry a ją delikatnie obetnie wręcz.

15 godzin temu, Pekin napisał:

Miałem i nie pasuje pod moje referencje. 
No i nie ma możliwości włączenia z pilota 

Właśnie.

12 godzin temu, Pekin napisał:

Chyba będę polował na Rege lub Primare i32..

Wypozycz Primare z któregoś z salonów. Albi udaj się na odsłuch. Posłuchaj a potem będziesz polował. Moim zdaniem się sprawdzi. Ale jak po Musicalu masz doświadczenie, lepiej testować.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2022 o 16:57, Pekin napisał:

Witam ;) 


Właśnie sprzedałem Marantza pearl lita, zmieniłem kolumny z BMN Berges 3 na Buchardt S300 mk2..... sporo zmian ostatnio.

Szukam wzmacniacz, który będzie miał bardzo dobrą kontrole basu i doda górę, fajnie jak lekko ociepli też środek (wokal).

S300 grają bardzo efektowanie, dołu na pewno im nie brakuje, więc "nowy" wzmacniacz nie może dodawać od siebie dodatkowego basu.

słucham praktycznie wszystkiego, ale najwięcej rocka, rapu a żona najwięcej popu. 
DAC to E30

budżet to 3000-4000zł, celuje w raczej używany sprzęt. 
 

Miałem brać Hegel H80/100, bo podobno świetnie grają z Buchardtami, ale niestety nie mają możliwości włączenia z pilota. 

Hmmm co Ci nie pasowało w BMN że zamieniłeś na ...gorsze?🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Pierwsze przeczytałem. Co tam awaryjne rzekomo było?

Jak uda się upolować to 32ka lepsza.

Ale on nie doda góry a ją delikatnie obetnie wręcz.

Właśnie.

Wypozycz Primare z któregoś z salonów. Albi udaj się na odsłuch. Posłuchaj a potem będziesz polował. Moim zdaniem się sprawdzi. Ale jak po Musicalu masz doświadczenie, lepiej testować.

Piotr

Wyczytałem na zagranicznych forach. Podobno CXA80/60 jest lepiej wykonany w środku. 

 

9 minut temu, finchers napisał:

Hmmm co Ci nie pasowało w BMN że zamieniłeś na ...gorsze?🤔

Miałem remont i żonie przeszkadzał kolor...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, finchers napisał:

Hmmm co Ci nie pasowało w BMN że zamieniłeś na ...gorsze?🤔

A czemu gorsze? BNM muszą się wszystkim podobać?

21 godzin temu, Pekin napisał:

Wyczytałem na zagranicznych forach. Podobno CXA80/60 jest lepiej wykonany w środku. 

Od 851? No to ja tego nie przeczytałem i pierwsze słysze prawdę mówiąc.

21 godzin temu, Pekin napisał:

Miałem remont i żonie przeszkadzał kolor...

No jest powód.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A czemu gorsze? BNM muszą się wszystkim podobać?

Od 851? No to ja tego nie przeczytałem i pierwsze słysze prawdę mówiąc.

No jest powód.

Piotr

To już trzeba spytać autora ...ale strzelam w ciemno. Kilkanaście kolumn przerabiałem i wiem na co stać BMN szczególnie Bergesy. (tylko tutaj ciężko porównywać podłogówki do monitorów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, finchers napisał:

Hmmm co Ci nie pasowało w BMN że zamieniłeś na ...gorsze?🤔

A czemu gorsze? Słuchałeś ich u siebie? A nawet jeśli, to pewnie autor wątku ma inną akustykę, inny wzmacniacz, źródło, kable, być może słucha innej muzyki i prawdopodobnie ma inny gust. Już dawno przestały do mnie przemawiać forumowe teksty typu "coś jest ch.. i nie gra". Pytałem wielokrotnie co znaczy to dobre granie, w odpowiedzi otrzymywałem co najwyżej trochę audiofilskiego bełkotu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie uruchamiaj 😂  @seba3002

Ja Ci wytłumaczę , nie ma dobrego i złego , jest Twoje i Moje granie 😉.

Napewno autor ma spory rozrzut  bo Berges i Buchardt to różne granie.

Co do Creeka a50 to  w niskich nie zachwyci , a i mocy może zabraknąć . Jednak funkcjonalnie odpowiadał mi w 100% , a może ? starszy brat a100 lub Pioneer a70 DA . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafał S napisał:

Mógłbyś opisać w paru słowach? Wiem tylko, że Buchardt ma sporo basu. A poza tym?

Myślę, że mogłyby Ci się spodobać. Takie misiowe granie w stylu dynaudio. Dużo miękkiego basu, przyjemna średnica i delikatna góra. Wiem, że pytanie było do Marka, ale on chyba nie słuchał buchardtów, za to BMNy zna doskonale 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być goło słowny , opieram się na wrażeniach @seba3002 jeśli chodzi o Buchardt a na swoich bo mam Bmn . A odczucia mamy podobne co do innych gratów które razem słuchaliśmy . 

A miałem z ciekawości dynaudio i to nie moje granie , napewno inne od Bmn

 

 BMN słuchałem w 4 pomieszczeniach i w każdym grają inaczej , nawet z tym samym sprzętem .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...