Skocz do zawartości

Kolumny do 4000zł, wzmacniacz Cambridge CXA60


Luk Pl

Recommended Posts

Witam audiomaniaków! :)

Mam prośbę o pomoc w podjęciu decyzji. Postanowiłem rozstać się z moimi Klipsch RP-280F, grają dla mnie rewelacyjnie, ale z Cambridge jest to bardzo jasne połączenie, chciałbym trochę "ocieplić" dźwięk nie tracąc przy tym detali i sceny stereo. Na ta chwile skłaniam się ku Heco Aurora 700 lub 1000, ale chętnie posłucham Waszych rad.

Z góry dziękuję za udział w dyskusji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch RP280 to bardzo przejrzyste brzmienie i nie dziwi mnie, że w połączeniu CXA60 jest za dużo góry. 

W przypadku tego wzmacniacza trzeba iść w muzykalniejsze kolumny i tutaj Heco Aurora 700/1000 są dobrym kierunkiem. Aurora 1000 zagrają potężniej i pełniej przy niskich poziomach głośności. 

Możesz jeszcze spojrzeć w kierunku Pylon Audio Sapphire 31 lub Dali Oberon 7, które zapewnią muzykalne, gęste brzmienie. 

Zapraszam na odsłuch do nas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie spokojnie możesz spoglądać w kierunku Dali Oberon 7 i one powinny być lepsze, ewentualnie Fyne Audio F502, ale do tych w perspektywie czasu trzeba by się zastanowić nad jakąś lepszą elektroniką. Ale żeby nie był to strzał w ciemno to napisz proszę w jakim pomieszczeniu mają pracować te kolumny, bo bez tego trudno powiedzieć, czy np. Oberon 7 sobie poradzą w takiej powierzchni a miałeś 280-ki Klipscha, więc nie za małe kolumny. Pytanie tylko czy to wynikało z tego, że pomieszczenie było spore, czy po prostu szukałeś mocniejszej i obszerniejszej podstawy basowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Moje pomieszczenie jest niewielkie, jakieś 15m, to tez jeden z powodów chęci zmiany kolumn, na jakieś bardziej dostosowane do mniejszej powierzchni. Dali Oberon 7 to bardzo fajne kolumny, ale zdecydowanie przekraczają mój budżet, z tego co widzę 5000zł za pare...

4 godziny temu, Józef Herczek napisał:

Szukasz nowych czy mogą być używane? W używanych już znajdziesz coś ciekawego.

Zawsze skłaniam się ku nowym. oczywiście mogą też być używane, ale w okolicy nie znalazłem nic ciekawego.

 

41 minut temu, Tomasz S. napisał:

heco aurora to trochę drugi biegun od tych Klipsch 

Co masz na myśli pisząc drugi biegun?

 

18 minut temu, S4Home napisał:

Dali Oberon 7 i one powinny być lepsze, ewentualnie Fyne Audio F502

Wszystko fajnie, ale kolumny miały być do 4000zł, mogę to lekko przekroczyć, ale tylko lekko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Model 1000 dobrze zasilny gra lepiej od 700tek.

Więc tutaj warto. I faktycznie po RP 280 będziesz miał bardziej stonowaną górę. Z opisu wygląda że tego szukasz.

Bądź tylko na to przygotowany :)

Piotr

CXA60 dobrze sobie radzi z Klipsch wiec myślę że powinien sobie poradzić, rzadko rozkręcam głośność do połowy, ale napisałeś żebym był przygotowany... Mógłbyś sprecyzować? do 1000 potrzebny będzie mocniejszy wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bardziej chodziło o nieco inny charakter grania, Klipsche mają wysoką skuteczność więc łatwiej je napędzić. Na 15m to możesz śmiało iść w Fyne Audio F501. Wg mnie 502 jak i Aurory 1000 będą się trochę dusić w tak małym pomieszczeniu ale skoro wsadziłeś tam 280-tki to czemu nie :) Wspomniane F501 jak i proponowane Oberony kupisz w nienagannym stanie poniżej 4 tyś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Luk Pl napisał:

Moje pomieszczenie jest niewielkie, jakieś 15m

Zdecydowanie monitory. Np. Heco Celan Revolution 3. U Krafta grają na 25m^2 (znajdziesz opis na forum), więc tym bardziej wypełnią Twój pokój. Do sprawdzenia. No i z grubsza w budżecie, jeśli nie będziesz szalał z drogimi standami. :)

Gdybyś chciał jeszcze trochę łagodniej i barwniej, to np. Pylon Diamond Monitor 18. Fajnie się zgrywają z CX, chociaż lekko po ciemnej stronie. Bas trochę poluzowany, ale bardzo klimatyczny.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, seba3002 napisał:

Za 4k w używanych kolumnach, można wybrać naprawdę fajne rzeczy

No właśnie w Szczecinie ciężko teraz o coś ciekawego, myślałem o podstawkach, ale nie znalazłem nic godnego uwagi.

 

16 minut temu, Rafał S napisał:

Zdecydowanie monitory. Np. Heco Celan Revolution 3. U Krafta grają na 25m^2 (znajdziesz opis na forum), więc tym bardziej wypełnią Twój pokój. Do sprawdzenia. No i z grubsza w budżecie, jeśli nie będziesz szalał z drogimi standami. :)

Gdybyś chciał jeszcze trochę łagodniej i barwniej, to np. Pylon Diamond Monitor 18. Fajnie się zgrywają z CX, chociaż lekko po ciemnej stronie. Bas trochę poluzowany, ale bardzo klimatyczny.

Dzięki za propozycje, na pewno się nimi zainteresuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2022 o 11:24, Luk Pl napisał:

CXA60 dobrze sobie radzi z Klipsch wiec myślę że powinien sobie poradzić, rzadko rozkręcam głośność do połowy, ale napisałeś żebym był przygotowany... Mógłbyś sprecyzować? do 1000 potrzebny będzie mocniejszy wzmacniacz?

Przygotowany na zmianę barwy. Bo to jednak inny biegun.

Ale do 15m nie polecam jednak 1000czek.

Tu 700tki

Z podstawek faktycznie Heco Revolution 3 albo Monitor audio Silver 100. To dobry trop

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

albo Monitor audio Silver 100.

Tak, ale trzeba będzie wtedy trochę to złagodzić kablami. CXA + MA Silver 100 mogą zagrać za ostro i to połączenie będzie wymagać trochę zabawy z dopracowaniem szczegółów. Natomiast niewątpliwie byłby to efektownie grający zestaw (jeszcze rok temu sam miałem podobny). :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 15m2 Heco Aurora 700 to maksymalny rozmiar. Sapphire w takim przypadku także bym zaproponował mniejsze, model 25. 

Spokojnie możesz także iść w kolumny podstawkowe takie jak Monitor Audio Silver 100 czy Jean Marie Reynaud Lucia, które świetnie zgrywają się z dynamicznym CXA60.  MA Silver wyciągną więcej szczegółów z nagrań oraz zapewnią solidniejszą podstawę basową. Francuskie Lucia będą naturalniejsze, pełniejsze na średnicy oraz łagodniejsze na górze względem Silverów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Miałem Azura651+ BX5 i to nie było jakieś rewelacyjne połączenie a kiedyś te firmy właśnie były łączone chyba na siłę . 

Chyba nawet na Audio Show było takie połączenie. 

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

W 15m2 Heco Aurora 700 to maksymalny rozmiar. Sapphire w takim przypadku także bym zaproponował mniejsze, model 25. 

Spokojnie możesz także iść w kolumny podstawkowe takie jak Monitor Audio Silver 100 czy Jean Marie Reynaud Lucia, które świetnie zgrywają się z dynamicznym CXA60.  MA Silver wyciągną więcej szczegółów z nagrań oraz zapewnią solidniejszą podstawę basową. Francuskie Lucia będą naturalniejsze, pełniejsze na średnicy oraz łagodniejsze na górze względem Silverów. 

Panowie, ale może warto byłoby zaznaczyć, że w 15 metrach z tych Lucii to jednak basu nie uzyska kolega tyle co z heco aurora 700. Zaryzykowałbym nawet, że tego basu będzie naprawdę niewiele i trzeba być zwolennikiem takiego basiku. Co nie zmienia faktu, że to bardzo fajne kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za wszystkie propozycje. Nawet nie zdążyłem bliżej zapoznać się wszystkimi pozycjami, a nowe kolumny już u mnie stoją. Trafiłem niesamowita okazje, mianowicie udało mi się kupić używane Triangle Borea BR07 za jedyne 1600zł w idealnym stanie i jestem zachwycony. Mam wrażenie że je ukradłem :) Miałem szczęście bo wiem że ludzie miesiącami szukają idealnych kolumn w określonym budżecie, a ja znalazłem te perełki na drugi dzień po sprzedaniu Klipsch i jeszcze zostało trochę gotówki.

Dźwięk w tym połączeniu nadal jest szczegółowy, góra jest detaliczna, ale nie tak uwydatniona jak w Klipsch o co najbardziej mi chodziło, bo wysokie w Klipsch po czasie na prawdę potrafią zmęczyć Scena się poszerzyła, ogólnie dźwięk jest bardziej zbalansowany i jeśli ktoś kiedyś trafi na ten post to polecam te kolumny z czystym sumieniem. Stwierdziłem że nawet gdybym zapłacił za tą parę powiedzmy 3500zł nie żałowałbym żadnej złotówki.

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Tak, ale trzeba będzie wtedy trochę to złagodzić kablami

Właśnie to jest kolejna rzecz którą chciałbym teraz zmienić, niestety w kablach jestem zupełnie zielony. Czego powinienem szukać w kablach żeby pójść właśnie w stronę ocieplenia dźwięku? Może Panowie z branży mogli by coś doradzić, podpowiedzieć? @Q21 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafał S napisał:

Tak, ale trzeba będzie wtedy trochę to złagodzić kablami. CXA + MA Silver 100 mogą zagrać za ostro i to połączenie będzie wymagać trochę zabawy z dopracowaniem szczegółów. Natomiast niewątpliwie byłby to efektownie grający zestaw (jeszcze rok temu sam miałem podobny). :)

Tak, zgadzam się.

Przy Revolution 3 może być podobnie.

15 godzin temu, Dedal75 napisał:

Miałem Azura651+ BX5 i to nie było jakieś rewelacyjne połączenie a kiedyś te firmy właśnie były łączone chyba na siłę . 

Jeden dystrybutor.

14 godzin temu, seba3002 napisał:

Chyba nawet na Audio Show było takie połączenie. 

To samo co wyżej. Dystrybutor tak się wystawiał.

BX lepiej grały z innymi wzmacniaczami.

14 godzin temu, Dedal75 napisał:

Więc polecane Heco ,może być starszy model Gt302 które miałem i nawet to gra 😋. Pzdr 

Ps mają regulacje tweetera na zworach +2 dB

 

I na co ja się tak produkował 🤦.

Już po :P

14 godzin temu, Luk Pl napisał:

Właśnie to jest kolejna rzecz którą chciałbym teraz zmienić, niestety w kablach jestem zupełnie zielony. Czego powinienem szukać w kablach żeby pójść właśnie w stronę ocieplenia dźwięku? Może Panowie z branży mogli by coś doradzić, podpowiedzieć? @Q21 

Melodika MDC2250, drożej Van den Hul albo podstawowy miedziany oehlbach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie znam

https://www.tcicables.pl/produkty/przewody-glosnikowe-gotowe-i-na-metry/75-tci-boomslang

"TCI Boomslang jest niskoprofilowym, płaskim kablem głośnikowym, który oferuje doskonałe przedłużenie basu w połączeniu z otwartym i dynamicznym dźwiękiem."

Chyba nie o to koledze chodzi.

Ale jak mowie tego nie znam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...