Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

20 minut temu, tomek4446 napisał:

Chocby to:

 

image.png.a81ae43d9509d1f393cdfca79e5481a4.png

 

 

21 minut temu, tomek4446 napisał:

Zgadzam się , tylko jedno pytanie , skąd do diabła mam wiedzieć , że urządzenie z danym zasilaczem to szczyt możliwości ? 

Tam gdzie mowa o torze cyfrowym dosc latwo jest okreslic szczyt i da sie go osiagnac. Tam, gdzie mowa o sygnale analogowym mozna juz jedynie do czegos dazyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Chocby to:

A po co więcej ?

37 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Tam gdzie mowa o torze cyfrowym dosc latwo jest okreslic szczyt i da sie go osiagnac.

Jak ?

Prosty przykład. Malina to cyfra , zasilacz do niej impulsowy sieje jak cholera , liniowy nie. Pytanie , czy siejący zasilacz ma wpływ na dźwięk tegoż urządzenia ,czy nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

A po co więcej ?

Po to, zeby cokolwiek w wyzszej rozdzielczosci miec w jakosci zrodlowej, a nie po downsample do 44.1/16. Marnym, tak notabene.

 

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak ?

Prosty przykład. Malina to cyfra , zasilacz do niej impulsowy sieje jak cholera , liniowy nie. Pytanie , czy siejący zasilacz ma wpływ na dźwięk tegoż urządzenia ,czy nie ?

Prosto - zera to zera, jedynki to jedynki. Jak kombinacja zer i jedynek u zrodla zgadza sie z tym, co dostal pierwszy w lancuchu odbiornik za streamerem, to szczyt toru cyfrowego jest osiagniety. Cyfrowego, powtorze na wszelki wypadek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Prosto - zera to zera, jedynki to jedynki. Jak kombinacja zer i jedynek u zrodla zgadza sie z tym, co dostal pierwszy w lancuchu odbiornik za streamerem, to szczyt toru cyfrowego jest osiagniety.

Kurna , ma ktoś tego Wiima pożyczyć jeszcze raz ? Bo już zaczynam sam wątpić :) 

5 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Po to, zeby cokolwiek w wyzszej rozdzielczosci miec w jakosci zrodlowej, a nie po downsample do 44.1/16. Marnym, tak notabene.

Rozumiem , że jakość CD to miernota. Pozwolisz , że jednak będę innego zdania. Mam pliki chyba wszystkie po za MQA . I niestety mi nie pasują , mimo wysokiego próbkowania jakość przekazu jest mi raczej nie przyjazna.

Ale ja stary człowiek jestem i niestety wolę CD oraz winyl , może to dlatego.

17 minut temu, Kraft napisał:

Normalnie Kisiel. Bohaterskie pokonywanie trudności nieznanych w innych systemach;)

Jarek , w życiu bym nie wiedział , że dziadostwo sieje gdyby nie gramofon. Po zmianie na liniowy drapak zadowolony jak cholera , zero przydźwięku :) 

Pytam więc jeszcze raz , " sianie " ma znaczenie , czy nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Rozumiem , że jakość CD to miernota. Pozwolisz , że jednak będę innego zdania. Mam pliki chyba wszystkie po za MQA . I niestety mi nie pasują , mimo wysokiego próbkowania jakość przekazu jest mi raczej nie przyjazna.

Prosze bardzo, jako ze ja nigdzie nie twierdze, ze "jakość CD to miernota". Pomijajac jednak to, ze wlasnym upodobaniem nie ksztaltujesz pogladow wszystkich innych odnosnie hi-res i ktos moze zwyczajnie chciec miec hi-res wyslany do DACa, to dodatkowo downsample z hi-res do CD moze mocno degradowac jakosc dzwieku.

 

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Pytam więc jeszcze raz , " sianie " ma znaczenie , czy nie ?

Zgadzasz sie, ale nie bardzo rozumiesz? Zacytuje sam siebie:

"wplyw jest zalezny od komponentow i ich wrazliwosci na zasilanie"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kraft napisał:

A nie można po prostu kupić sprzęt, który zaprojektował ktoś, kto się na tym zna? Po co to bohaterskie przezwyciężanie trudności? 

Jarek , między projektem a wykonaniem to długa droga. Coś jak w architekturze , widziałem masę rewelacyjnych projektów i potem real który delikatnie mówiąc troszeczkę odbiegał. Taki przykład , Ośrodek Sportu w Łodzi. Miał być na elewacji czerwony corten , a pomalowali czerwoną elewacyjną i jest taka kicha , że wstyd. W audio też pchali to co mieli pod ręką , mimo świetnych projektów / np. Altec pod koniec żywota /.

 

29 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Pomijajac jednak to, ze wlasnym upodobaniem nie ksztaltujesz pogladow wszystkich innych odnosnie hi-res i ktos moze zwyczajnie chciec miec hi-res wyslany do DACa, to dodatkowo downsample z hi-res do CD moze mocno degradowac jakosc dzwieku.

Jestem daleki od kształtowanie jakichkolwiek , kogokolwiek poglądów , nie należę do Pisu :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Kurna , ma ktoś tego Wiima pożyczyć jeszcze raz ? Bo już zaczynam sam wątpić :) 

Rozumiem , że jakość CD to miernota. Pozwolisz , że jednak będę innego zdania. Mam pliki chyba wszystkie po za MQA . I niestety mi nie pasują , mimo wysokiego próbkowania jakość przekazu jest mi raczej nie przyjazna.

Ale ja stary człowiek jestem i niestety wolę CD oraz winyl , może to dlatego.

Jarek , w życiu bym nie wiedział , że dziadostwo sieje gdyby nie gramofon. Po zmianie na liniowy drapak zadowolony jak cholera , zero przydźwięku :) 

Pytam więc jeszcze raz , " sianie " ma znaczenie , czy nie ?

Tez wole cd.W Tidalu wyłaczyłem te mastery i inne bajery bo im wyzej w bitach i khz....tym gorzej.Dzwiek jakis przekombinowany i ogólnie gorszy.Z wiekiem przechodzi ochota na głupoty poprostu 😁😂....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Pytanie, czy zmiana zasilania maliny zmieniła cokolwiek w tym, jak SAMA MALINA gra?

O to właśnie pytam ?

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Po kiego pchasz tu jeszcze politykę?

 

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Za kazdym razem gdy dialog "wymyka sie spod kontroli" wkraczają "wrzutki od czapy" w wiadomym celu. Ten schemat się powtarza od pewnego czasu. 

Przepraszam wszystkich , macie rację. Nie lubię tylko , gdy mi się coś wmawia , a szczególnie zapędy do ograniczania poglądów i kreowania jedynej słusznej myśli. Przywołałem więc najlepszych w tej materii i na tym kończę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bahzell napisał:

Generalnie czytając posty elity tego forum, odnosi się wrażenie, że kolumny i wzmacniacz można pominąć. Najważniejsze jest: zasilanie (i kable w zasilaniu!), przewody głośnikowe i całe didaskalia dookoła. Nawet muzyka bywa zbędna. 

A z czego zasilasz swój sprzęt z wodociągów,  czy raczej prądem?

Widać nie przerabiałeś  tematu, wzmacniacz i kolumny są potrzebne, a to jaki prąd im dostarczysz tak się odwdzięczą jakością w muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...